Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Najlepsze miejsce dla rodziny z dziećmi na wyspie Krk

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Polm
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Polm » 22.03.2015 11:44

Wybieram się w szczycie sezonu na wyspę Krk.
Zrobiłem wstępną selekcję apartamentów w różnych miejscach wyspy.
Proszę o poradę, które miejsce było by najlepsze dla rodziny z małymi dziećmi 4 i 2 lata.
Główne kryteria wyboru w kolejności od najbardziej znaczącego, (wiem że wszystkich kryteriów nie da się spełnić).
1. Typ plaży pod dzieci, preferowany żwirek.
2. Bliskość i dostępność plaży (bez wspinania się w drodze powrotnej i płatna czy darmowa)
3. Plaża niezbyt tłoczna (w sezonie to niemożliwe, ale podział na bardzo tłoczna, tłoczna i średnio tłoczna)
4. Atrakcje dla dzieci w okolicy np. plac zabaw itp.
5. Miejsce do spacerów
6. Spokojna okolica
7. Dobry punkt do zwiedzania innych rejonów wyspy

A moje rozważane miejsca to:
1. Malinska
2. Krk – ulica Creska (zachodnia część miasta)
3. Krk – ulica Dobrinjska (wschodnia część miasta)
4. Baska – Zarok
5. Baska - ul Stjepana Radia
6. Baska – ul Rybarska
7. Baska – ul. Rapska
8. Stara Baska
9. Čižići
10. Silo
11. Kijec

Bardzo proszę o poradę.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.03.2015 16:47

Polm napisał(a):Wybieram się w szczycie sezonu na wyspę Krk.
Zrobiłem wstępną selekcję apartamentów w różnych miejscach wyspy.
Proszę o poradę, które miejsce było by najlepsze dla rodziny z małymi dziećmi 4 i 2 lata.
Główne kryteria wyboru w kolejności od najbardziej znaczącego, (wiem że wszystkich kryteriów nie da się spełnić).
1. Typ plaży pod dzieci, preferowany żwirek.
2. Bliskość i dostępność plaży (bez wspinania się w drodze powrotnej i płatna czy darmowa)
3. Plaża niezbyt tłoczna (w sezonie to niemożliwe, ale podział na bardzo tłoczna, tłoczna i średnio tłoczna)
4. Atrakcje dla dzieci w okolicy np. plac zabaw itp.
5. Miejsce do spacerów
6. Spokojna okolica
7. Dobry punkt do zwiedzania innych rejonów wyspy

A moje rozważane miejsca to:
1. Malinska
2. Krk – ulica Creska (zachodnia część miasta)
3. Krk – ulica Dobrinjska (wschodnia część miasta)
4. Baska – Zarok
5. Baska - ul Stjepana Radia
6. Baska – ul Rybarska
7. Baska – ul. Rapska
8. Stara Baska
9. Čižići
10. Silo
11. Kijec

Bardzo proszę o poradę.

Znam miejscowości Baśka i Malinska

Malinska jest bardzo ładna i do tego nie ma tam tłumów :D
Obrazek
Baśka jest bardzo zatłoczona
Jak nie Malinska to miasto Krk, słyszałem o nim dobre rzeczy 8)
Polm
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Polm » 22.03.2015 19:38

Dziękuję bardzo za odpowiedź.
Na zdjęciu widzę, że plaża nadaje się dla dzieci.
Która z lokalizacji w Malinsce była by lepsza:
ul. Zelengaj, Vantačić
czy ul. Valica.
Lepsza czyli bliżej fajnej plaży żwirkowej.
A może masz do polecenia jakiś inny apartament np. blisko tej plaży ze zdjęcia? :).
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.03.2015 20:31

Obie lokalizacje to w zasadzie osada Vantačići, a nie Malinska :!: 8)

Ja tam fajnej plaży w tym rejonie nie dostrzegłem ze statku.

Ładna plaża jest tu:
https://www.google.pl/maps/search/Malin ... a=!3m1!1e3

Nie nocowaliśmy w Malinska.

Moim skromnym zdaniem sprawdź na google,street view położenie apartamentów, diabeł tkwi w szczegółach :roll:

Ulica Creska w mieście Krk ma dobre dojście do plaży 8)
Polm
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Polm » 26.03.2015 08:53

Dzięki za pomoc w temacie.
Niestety wiele lokalizacji o których pisałem jest już zarezerwowana. Najlepsza wydaje mi się Stara Baska, plaża ok, cisza, spokój.
Mam też ofertę Veli Kijec. Właściciel pisał o tym, że prywatna plaża, dla dzieci dobra. Tylko, że robiąc zbliżenie na google wydaje mi się, że same kamienie. Mało zdjęć z tego rejonu.
Czy orientujesz się jak tam wyglądają plaże?
igg
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) igg » 29.03.2015 18:37

W szczycie sezonu będzie tłoczno i drogo.
Najtaniej będzie w Omisalij i okolicach, ale tam nie jedź...

W Malinskiej też będzie full, poza tym tam jest "jeziorowy" klimat, jeśli już mus, to jedź do końca czyli do dzielnicy Porat.

W Starej Basce jest klimatycznie, ale plaza jest niewielka, tak samo jak oferta noclegowa.

Można próbować w Punat, mogą mieć miejsca w przyzwoitej cenie, ale w sąsiedztwie masz tysiąc jachtów.

Krk jest najlepszym na wyspie miejscem dla rodzin, ale w sezonie zapomnij....

W drodze eliminacji (Vrbnik = klify), pozostaja okolice Klimno, Cizici, Soline i tam proponuje podjechac.

Pzdrv
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.03.2015 19:42

igg napisał(a):pozostaja okolice Klimno, Cizici, Soline i tam proponuje podjechac.

Soline :?: :!: :roll: :?
kraina-laurami-pachnaca-czyli-istria-wyspa-krk-a-na-deser-t46564-90.html?hilit=Soline#p1492642

Moim zdaniem w Malinskiej nie ma tłumów, nie ma też klimatu "jeziorowego" 8)
umca
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) umca » 29.03.2015 20:18

Malinska moim zdaniem dla dzieci idealna. Akurat jak my byliśmy to było mnóstwo ludzi.
Woda jednak jakaś taka najmniej błękitna ;) ale oczywiście czysta.

Stacjonowalismy w Krk. Gorąco polecam. Jest gdzie pójść wieczorem. Plaże głownie żwirkowe ale są i kamienie czasem.

Co do Baśka to człowiek na człowieku. Ale widoki najlepsze.

Edit: Silo to słabe miejsce dla dzieci. Moim zdaniem strasznie sie wynudza. Choć są plaże a la piaskowe.
Polm
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Polm » 30.03.2015 11:48

Bardzo dziękuję za wszystkie podpowiedzi. Ostatecznie padło na Krk ulica Dobrinjska. Najbliższa plaża 250m. W okolicy 500m kilka plaż. Na ty mi zależało żeby dojście do plaży nie trwało dłużej niż 10 minut i plaża była żwirkowa. jednocześnie nie jest to ścisłe centrum miasta, blisko do terenów zielonych. Apartament również miał znaczenie przy wyborze miejsca. Parter gdzie z pokoju dziennego jest wyjście na taras i do ładnego zadrzewionego ogrodu, dającego sporo cienia, idealny dla rodziny z dziećmi. A poza tym cena myślę, że dobra jak na szczyt sezonu. Jakby ktoś miał jakieś porady, polecane plaże, place zabaw i inne ciekawe miejsca w tej konkretnej okolicy to chętnie wysłucham.
Inne miasta, które brałem pod uwagę do Stara Baśka, ze względu na spokój, niestety mały wybór kwater. Malińska niestety wolne apartamenty w rozsądnej cenie tylko przy betonowych plażach. Silo również rozważałem, myślę że dzieci aż tak by się nie wynudziły ( w wieku 4 i 2 lat nie wiele trzeba do szczęścia:)), tylko nie wiedziałem, że tam znajdę ładne piaskowe plaże.
agazietek
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) agazietek » 25.04.2015 21:58

Witam,

bardzo proszę polecić apartament, mam dokładnie te same kryteria wyboru, dlatego Pana poszukiwania sa dla mnie cenne! Wybieram się jednak przełom czerwca i lipca.
Polm
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Polm » 28.04.2015 19:04

Witam,
Proszę podać co Panią interesuje.
Wysyłałem około 150 emaili z zapytaniem o dostępność i cenę apartamentów na wyspie Krk i Kvarner.
Odpowiedzi miałem około połowy z tego.
Z tego około 5-10 było przeze mnie rozważanych.
Co Panią interesuje, mogę dać namiary.
Jakieś konkretne miasto?
Cena?
Odległość od plaży?
Inne kryteria?
Pozdrawiam
agamro
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) agamro » 16.06.2015 17:09

Czy mogę prosić namiary na mail?
mewcia
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) mewcia » 15.07.2015 14:11

Poszukuję taniego pokoju dla 3 osób dorosłych w Baśka KRK na początku września adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
lukbea
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukbea » 22.04.2016 13:26

Polm napisał(a):Bardzo dziękuję za wszystkie podpowiedzi. Ostatecznie padło na Krk ulica Dobrinjska. Najbliższa plaża 250m. W okolicy 500m kilka plaż. Na ty mi zależało żeby dojście do plaży nie trwało dłużej niż 10 minut i plaża była żwirkowa. jednocześnie nie jest to ścisłe centrum miasta, blisko do terenów zielonych. Apartament również miał znaczenie przy wyborze miejsca. Parter gdzie z pokoju dziennego jest wyjście na taras i do ładnego zadrzewionego ogrodu, dającego sporo cienia, idealny dla rodziny z dziećmi. A poza tym cena myślę, że dobra jak na szczyt sezonu. Jakby ktoś miał jakieś porady, polecane plaże, place zabaw i inne ciekawe miejsca w tej konkretnej okolicy to chętnie wysłucham.
Inne miasta, które brałem pod uwagę do Stara Baśka, ze względu na spokój, niestety mały wybór kwater. Malińska niestety wolne apartamenty w rozsądnej cenie tylko przy betonowych plażach. Silo również rozważałem, myślę że dzieci aż tak by się nie wynudziły ( w wieku 4 i 2 lat nie wiele trzeba do szczęścia:)), tylko nie wiedziałem, że tam znajdę ładne piaskowe plaże.

a czy możesz przesłać mi namiary na ten apartament z tarasem i ogrodem? adres adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl, będę zobowiązana:)
krzysztofsw
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysztofsw » 17.05.2016 15:32

Też prosiłbym o namiary na KrK ;)
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019