Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Najlepsze Konoby w Cro :)

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
laloona
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 13.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) laloona » 05.09.2012 22:17

Karzeł napisał(a):Witam,
Chciałbym polecić: Konoba Pakostanac w Pakostane. Bardzo dobre jedzenie, miła obsługa, gratisy alkoholowe :D.


Rowniez polecam :) Z gratisow alkoholowych nie skorzystalismy, bo juz nie mielismy m-ca ;)
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 06.09.2012 10:26

To jest reklama!
Wątek skasować, winnych ukarać, swoich zachować. :lol: :wink:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 06.09.2012 10:28

Pion trzymać :)
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 06.09.2012 10:37

Fatamorgana napisał(a):To jest reklama!

Oczywiście , że to jest reklama , bo bynajmniej ludzie po tych wpisach tłumami zaczną walić do podanych na Cropli konob. :lol:
Fatamorgana napisał(a):swoich zachować. :lol: :wink:

Co masz na myśli?
Domyślam się .........
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1268
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 06.09.2012 13:42

Kończę właśnie pobyt na wyspie Brač i z przyjemnością polecam konobę Hacienda niedaleko Selcy, przy głównej szosie przecinającej wyspę. Gospodarz, u którego mieszkaliśmy polecał ją ze względu na to, że przyrządzają potrawy z naturalnych, własnych produktów. Do tego własna oliwa z oliwek na sprzedaż i wino (wino akurat przeciętne, oliwa wyśmienita). Nie będę się rozpisywał, powiem krótko: doskonała, domowa kuchnia, miła obsługa, klimatyczne miejsce. Szczególnie polecam jagnięcinę i doskonałe kalmary i ryby. Ceny: 250-300 kuna wystarczy na wspaniały wieczór. Aha - świetne domowe nalewki (szczególnie wiśnióweczka i rogac).
smok131
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 24.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) smok131 » 06.09.2012 20:22

Jadąc z Dubrovnika ,tranzyt przez BIH jedna miejscowość Neum,pierwszy budynek po prawej,jeszcze przed stacją benzynową "Grill Kamenice" jeden ze smaczniejszych odojaków jakie jadłem, polecam :hut: :hut: :hut:
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 06.09.2012 22:55

Hercklekot napisał(a):Kończę właśnie pobyt na wyspie Brač i z przyjemnością polecam konobę Hacienda niedaleko Selcy, przy głównej szosie przecinającej wyspę. Gospodarz, u którego mieszkaliśmy polecał ją ze względu na to, że przyrządzają potrawy z naturalnych, własnych produktów. Do tego własna oliwa z oliwek na sprzedaż i wino (wino akurat przeciętne, oliwa wyśmienita). Nie będę się rozpisywał, powiem krótko: doskonała, domowa kuchnia, miła obsługa, klimatyczne miejsce. Szczególnie polecam jagnięcinę i doskonałe kalmary i ryby. Ceny: 250-300 kuna wystarczy na wspaniały wieczór. Aha - świetne domowe nalewki (szczególnie wiśnióweczka i rogac).


Rychło w czas żeś, chłopie, się wyjaił z tą konobą - tradycyjna, naturalne, domowe przepisy i składniki, położenie na uboczu - takie lubię najbardziej! W przyszły weekend melduję się w Haciendzie i lepiej, żebym po powrocie mógł tylko przyklepać Twój wybór! :P
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 07.09.2012 00:34

Hacienda jest ok. Trochę tam takie miejsce "gdzie diabeł mówi dobranoc" ale lokal bardzo ok i potwierdzam, że swojski.
Tam jest taka Chorwacja w miniaturze. Tylko do Jadrana daleko. :)
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 07.09.2012 21:55

....
Ostatnio edytowano 01.06.2013 18:22 przez AndrzejJ., łącznie edytowano 1 raz
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 08.09.2012 12:10

Fatamorgana napisał(a):Hacienda jest ok. Trochę tam takie miejsce "gdzie diabeł mówi dobranoc" ale lokal bardzo ok i potwierdzam, że swojski.
Tam jest taka Chorwacja w miniaturze. Tylko do Jadrana daleko. :)


Wiesz, najlepsza konoba, jaką znalazłem na Korculi, też była w interiorze wyspy. Co więcej, upatrzyłem sobie kilka innych (wszystkie w górzystym wnętrzu wyspy), które, niestety, otwierały się dopiero wieczorem, co w naszym przypadku (dzieci, brak niepijących dorosłych :P) było problemem. Im większe zadupie, tym większa szansa na swojski klimat, a o to przede wszystkim chodzi. Żadnych kelnerów w białych koszulach, żadnych białych obrusów i czerwonych serwet :twisted:
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 11.09.2012 20:02

Dzisiejszy obiad jadłam w Veli Losinj na Losinj w knajpce Fortuna w porciku.
Polecam grillowane kalmary. Chyba najlepsze jakie kiedykolwiek jadłam. Do tego wyrabiany na miejscu chlebek.
Taka przyjemność (plus woda) kosztowała 70kn.
Pozdrowienia z Raju na Ziemi. :papa:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 11.09.2012 20:19

Woda drugie 70... :papa: :lol:
wermar
Croentuzjasta
Posty: 305
Dołączył(a): 24.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wermar » 11.09.2012 20:53

A do tego należy dodać tamtejszy Vat
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 13.09.2012 18:44

8O 8O 8O ................ myślałem, że ten temat jest już w dalekim kosmosie.

Samo określenie "najlepsze" jest mocno wprowadzające w błąd. :!:
Dlaczego .... ano dlatego, że na str. 1 jest m.in. KRK i wymieniony "Kantum". Co jak co ale KRK dobrze znam i ten Kantum to podrzędna "jadłodajnia".
To, że komuś w niej smakowało nie oznacza, że jest dobra. Jest cała masa innych, lepszych - faktem jest, że droższych ale coś za coś.
Litości ........... Na dodatek te zdjęcia z jadłem. :evil: ( kto robi zdjęcie jedzenia) 8O
Adminie ..... usuń ten cały temat. Raz na zawsze. Dane tutaj zawarte nie mają nic (lub bardzo mało) wspólnego z rzeczywistością. :!: :!:

PS
Jeżeli nie można usunąć to przynajmniej zmień tytuł na np. "Dobre i tanie......" , "Najlepsze z tanich ......", "Najlepsze konoby- wybór subiektywny", .......
smok131
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 24.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) smok131 » 13.09.2012 20:33

woka napisał(a):8O 8O 8O ................ myślałem, że ten temat jest już w dalekim kosmosie.

Samo określenie "najlepsze" jest mocno wprowadzające w błąd. :!:
Dlaczego .... ano dlatego, że na str. 1 jest m.in. KRK i wymieniony "Kantum". Co jak co ale KRK dobrze znam i ten Kantum to podrzędna "jadłodajnia".
To, że komuś w niej smakowało nie oznacza, że jest dobra. Jest cała masa innych, lepszych - faktem jest, że droższych ale coś za coś.
Litości ........... Na dodatek te zdjęcia z jadłem. :evil: ( kto robi zdjęcie jedzenia) 8O
Adminie ..... usuń ten cały temat. Raz na zawsze. Dane tutaj zawarte nie mają nic (lub bardzo mało) wspólnego z rzeczywistością. :!: :!:

PS
Jeżeli nie można usunąć to przynajmniej zmień tytuł na np. "Dobre i tanie......" , "Najlepsze z tanich ......", "Najlepsze konoby- wybór subiektywny", .......


jeżeli chcesz usunąć temat na podstawie jednej restauracji,twoim zdaniem podrzędnej jadłodajni, to uważam,że jesteś w błędzie,to,że podrzędna to nie znaczy,że niedobre jedzenie.nie raz spotkałem się z tym,że w ekskluzywnych i drogich restauracjach jedzenie było takie sobie a w tych jak to nazywasz "podrzędnych" bardzo dobre.Nie wiem dlaczego proponujesz nazwać temat "dobre i tanie" najwyraźniej nie czytasz wszystkich postów, ja np poleciłem na początku restaurację "Kamerlengo"-jedna z droższych w Trogirze ,Konoba Dvor Dubkovic to też jedna z drozszych na Hvarze a Marinnero to też wyższa półka w Gradacu,ale nie o ceny chodzi tam po prostu dobrze gotują i chciałbym podzielić się tą wiedzą z innymi.Jeżeli dalej pójdziemy Twoim tokiem myślenia to bez sensu tematy najlepsze miejsca w Cro,najlepsze plaże,najlepsze zabytki,najlepsze miasta itd.Oczywiście najlepsze wg każdego kto opisuje ale to nas inspiruje do odkrywania nowych miejsc,nowych smaków,nowych ludzi.
a zdjęcia jedzenia?no cóż prawda że nie wszystkie są urocze :| ale jeżeli jakieś ładnie zrobione to dlaczego nie??
chyba,że PRECZ z: Makłowiczem,Brodnickim itp o zgrozo to nie tylko zdjęcia ale i całe programy ,nie demonizuj :evil: tylko opowiedz co i gdzie najbardziej ci smakowało,poleć swoje Najlepsze Konoby :smo: :smo: :smo:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Najlepsze Konoby w Cro :) - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone