Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Najlepsze Konoby w Cro :)

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
KURYK
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 27.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KURYK » 24.08.2012 13:41

KARAKO w Orebicu,przy promenadzie w kierunku Trstenickiej plaży.
Najlepsza zupa rybna,bodajże Bujabis i Gredaga?(są 3 rodzaje) jaką kiedykolwiek jadłem w życiu, a co do zup jestem bardzo wybredny.Było nas 8 dorosłych i po pierwszym stołowaniu się w tej konobie za drugim razem zamówiliśmy wszyscy i każdy był zachwycony. Poza tym wszystko b.smaczne i extra miejsce przy samym Jadranie.
Szczerze polecam i smacznego!!!
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 27.08.2012 15:06

Podróżując z Trogiru do Szybenika (lub odwrotnie) najkrótszą drogą, czyli 58, mijamy miejscowość Boraja. W Boraji, zaraz przy drodze jest konoba Tomislav, pieczętująca się jeżdźcem na koniu. U tegoż Tomislava można trafić fantastyczną jagnięcinę z rożna.
Obrazek.

ps. Może założycielce wątku albo jeszcze komuś chciałoby się pogrupować geograficznie te zakłady zbiorowego żywienia, tak jak JacekS zrobił z kempingami :?:
wermar
Croentuzjasta
Posty: 305
Dołączył(a): 24.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wermar » 27.08.2012 15:14

mieszkamy ze 200 m od Carevi Dvori takze obiecuje relacje stamtad bo sie wybieramy na zakonczenie pobytu na makrele i sardynki wzglednie jakas dorade
waldi-ia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 268
Dołączył(a): 26.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldi-ia » 30.08.2012 21:04

Restauracja REA w miejscowości Św. Filip i Jakov serwuje świetną pizzę z tuńczykiem , oraz przepyszny zestaw mięs grillowanych ( różne rodzaje , do wyboru i koloru ) z pieczonymi ziemniaczkami w plasterkach na talerzu który zajmuje pół stołu ( w menu ten zestaw jest przewidziany dla 2 osób ) .
Aby się najeść ( 3 osoby dorosłe + 1 dziecko 13 lat ) braliśmy 1 pizzę z tuńczykiem i 1 zestaw dla 2 osób , zupełnie wystarczało , a rachunek oscylował w okolicy 165 kun .
Gorąco polecam . :D
foczek
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 08.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) foczek » 01.09.2012 09:39

I po wakacjach w Cro.
Z kilku wizyty w Konobach polecam Ankorę na PAg-u. Porcje mega duże i smaczniaste, a Ribna Plata poezja:)
janusz s
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 22.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz s » 01.09.2012 11:07

Z kilku wizyty w Konobach polecam Ankorę na PAg-u. Porcje mega duże i smaczniaste, a Ribna Plata poezja:) W jakiej miejscowosci ta konoba?
Anai
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3715
Dołączył(a): 08.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anai » 01.09.2012 16:00

A ja polecam Caffe Bar Hawaii na plaży, przy campingu "Pod Maslinom" w Orašacu
- po pizzy tam zjedzonej żadna już mi nie smakuje...
Pizza spora od 42 do 46 kuńskich, piwo 22 kun, sok lemoniada - 18

...i lodziarnię w Dubrovniku zaraz przy wejściu na stare miasto - zdaje się część kawiarnio-restauracji Dubravka - lody wprawdzie dość drogie 10 kuńskich za gałkę, ale jak bierzesz dwie, to już tylko 16 ;)
a poza tym po pierwsze, to Dubrovnik, po drugie wielkie porcje, po trzecie pyszne... zwłaszcza lody o smaku gorzkiej czekolady :D

... i budę z małżami, i ostrygami - pierwsza na wlocie do Stonu :)
Nie jestem wprawdzie jakimś znawcą ostryg, ale te mi bardzo smakowały, jak na pierwszy raz... ;)

Nie zachwyciła mnie natomiast restauracja Komin w Dubrovniku (przez kogoś na forum chwalona)...
...jedzenie poprawne, ceny nieprzyzwoite - za znacznie mniejsze pieniądze, zdarzało mi się w Cro jeść znacznie lepiej...
Riblja plata - 248 kun
Obrazek
Plata Komin (mięsna) - 218
Obrazek
surówka - 26, Piwo 0,5. - 30, lemoniada - 22, mineralna 1l - 24, maleńki sok 0,2l - 18

Poza tym polecam nieustannie Bistro Grill Mul w Bašce na Krku - - trochę niepozorna z wyglądu,
ale obsługa przemiła, jedzenie pyszne, a ceny przyzwoite - druga z rzędu idąc od campingu Bunculuka.
W knajpce organizowane są różne akcjije typu:
riblja plata (ogromna) + dzbanek wina + surówki = 180 kun*
do tego starter czyli gavuni + 2 rodzaje sosów (pyszny serowy) + pieczywo GRATIS!!
do tego kieliszek rakii lub likieru na pożegnanie również GRATIS!!
*ceny z zeszłego roku

oraz Bistro Freddy i restaurację Strnj w Živogošće Blato

W Słowenii, jeśli zdarzy się Wam jechać przez LAŠČE polecam przydrożny zajazd GOSTILNA ROJC - świetne jedzenie, ceny znośne (ok. 20 ojro za taaaki obiad, że 2 osoby ledwie się po nim do samochodu zmieściły :D) i świetna obsługa z zajebiaszczym podejściem do klienta...
Adres
Gostilna ROJC
LAŠČE 14
8361 DVOR
Ostatnio edytowano 07.02.2013 14:43 przez Anai, łącznie edytowano 1 raz
Joan65
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 585
Dołączył(a): 24.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joan65 » 03.09.2012 08:13

Anai napisał(a):...i lodziarnię w Dubrovniku zaraz przy wejściu na stare miasto - zdaje się część kawiarnio-restauracji Dubravka - lody wprawdzie dość drogie 10 kuńskich za gałkę, ale jak bierzesz dwie, to już tylko 16 ;)
a poza tym po pierwsze, to Dubrovnik, po drugie wielkie porcje, po trzecie pyszne... zwłaszcza lody o smaku gorzkiej czekolady :D

... i budę z małżami, i ostrygami - pierwsza na wlocie do Stonu :)
Nie jestem wprawdzie jakimś znawcą ostryg, ale te mi bardzo smakowały, jak na pierwszy raz... ;)



Lody w tej lodziarni pierwszej na Stradunie są rzeczywiscie PYSZNE i OGROMNE - po 1 gałce byłam najedzona jak bąk - Miętowe z kawałkami czekolady - mniam,mniam

Tą 'budę" w Stonie też polecam...

Pozdrawiam cieplutko
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 05.09.2012 10:29

Trochę sobie przypomniałem z dawnych lat (2007-2008):

Brela Soline Hrast
Miło, sympatycznie, duże porcje rybne, mięsne.
Smacznie i świeżo.
Dobre gratisy alkoholowe.

Baska Voda Papagaj czy coś takiego (trochę w głębi)
Rybna plata dla 4 osób - 3 ryby duże, trochę małych, kalmary i jeszcze zostało.
Pyszności

Nie wiem czy ma to znaczenie, ale byłem po sezonie.

Przepraszam autorkę, mam nadzieję, że się obrazi jak dam link do informacji o jedzeniu wyłącznie na PAGU.
Założyłem oddzielny temat, bo paska kuchnia interesuje mnie żywotnie.
Jak ktoś ma coś do napisania ... zapraszam.
Karzeł
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 05.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karzeł » 05.09.2012 13:17

Witam,
Chciałbym polecić: Konoba Pakostanac w Pakostane. Bardzo dobre jedzenie, miła obsługa, gratisy alkoholowe :D.
DSC02614.JPG

DSC02617.JPG
Kalmary z grilla

DSC02616.JPG
Tuńczyk z grilla

DSC02615.JPG
Rekin z grilla

Natomiast stanowczo odradzam TORO w tym samym Pakostane. Stosunek jakości do ceny i ilości jadła jest skandaliczny. Poza tym doliczono nam do rachunku koszyczek chleba za 10 kun nie informując nas o tym, że jest dodatkowo płatny, no i wino – tak rozwodnionego jeszcze nie piłem :evil: .
DSC02621.JPG
Toro
DSC02622.JPG


Pozdrawiam.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 05.09.2012 13:20

Karzeł napisał(a):Witam,
Chciałbym polecić: Konoba Pakostanac w Pakostane. Bardzo dobre jedzenie, miła obsługa, gratisy alkoholowe :D.
.


Wróciłeś, czy jeszcze jesteś na miejscu?
ja natka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 671
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ja natka » 05.09.2012 17:56

Poza tym doliczono nam do rachunku koszyczek chleba za 10 kun nie informując nas o tym

W karcie też nie było informacji ? To, że w knajpach płaci się za chleb nie jest nowością, ale powinna być informacja w menu i wtedy kelnerzy nie muszą informować o tym, że chleb jest płatny. A tak naprawdę nigdzie nie ma takiego zwyczaju żeby informować o tym. Tak po prostu jest przyjęte. 8)
Karzeł
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 05.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karzeł » 05.09.2012 19:00

FUX napisał(a):
Wróciłeś, czy jeszcze jesteś na miejscu?


Jestem jeszcze do piątku wieczorem.

ja natka napisał(a):W karcie też nie było informacji ? To, że w knajpach płaci się za chleb nie jest nowością, ale powinna być informacja w menu i wtedy kelnerzy nie muszą informować o tym, że chleb jest płatny. A tak naprawdę nigdzie nie ma takiego zwyczaju żeby informować o tym. Tak po prostu jest przyjęte.


Informacji w karcie nie było, jak widać w poprzednim moim poście na zdjęciu. Natomiast w karcie jest pozycja: Domaca pogoca (kruch) - 10.00 kn.
Zazwyczaj nie lubię płacić za coś czego nie zamawiałem. Ponadto uważam, że kelner (kelnerka) w podobnej sytuacji powinni przynajmniej zapytać czy chcę chleb, czy wodę itp.
Wim, wiem, co kraj to obyczaj, ale z podobną sytuacją w Chorwacji spotkałem się po raz pierwszy.
Ostatnio edytowano 05.09.2012 19:14 przez Karzeł, łącznie edytowano 1 raz
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 05.09.2012 19:05

Karzeł napisał(a):Jestem jeszcze do piątku wieczorem.


To Wam dużo czasu nie zostało....
Szkoda.

No to na biegu na ryneczek na serdele z grilla za grosze w stosunku do cen w konobach.
Dla równowagi na jagnię lub świnię lub jedno i drugie.
W starym porcie na pizze do Latreny.
Lody u najstarszych lodziarzy w mieście koło sklepiku ze złotem.
Jeżeli jeszcze nie byliście na Kornatach to z Antem stateczkiem Bosko lub katamaranem Danka.
Sprzedaje otyły facet koło atrakcji dla dzieciaków przy nowym porcie jachtowym.
Bok!
kroman
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 20.03.2012
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) kroman » 05.09.2012 22:00

Krzysztof i Lidia napisał(a):Konoba RANČ w Tučepi. Bardzo klimatyczne miejsce z przepysznym jedzonkiem i winem. Jak tam trafić :?: Konoba znajduje się po drodze do Gornego Tučepi. Idąc Jadranką w kierunku Pogory ostatnia asfaltowa droga w lewo.

Na tym zdjęciu droga akurat widoczna w prawo :lol: a w krzaczkach widoczna tabliczka z pionowym czerwonym napisem

Obrazek

Ruszamy dość ostro pod górę :twisted: zostawiając za sobą taki widok

Obrazek


przed sobą taki

Obrazek]

dostrzegamy po prawej stronie tabliczkę z nazwą i... "krzaki" :roll:


Obrazek

Niby nic nadzwyczajnego, ale jak przekroczymy furtkę.... czy coś podobnego do furtki

Obrazek


i jedzonko

Obrazek

Będąc w okolicach warto tam spędzić tam wieczór. Wieczór bo konoba czynna od 18 :) Jakaś muzyczka przygrywa. Bardzo dobre wino, ponoć rodzinny wyrób. Niestety bywa tak, że brakuje miejsc, więc lepiej wcześniej zarezerwować stolik. Na to, że ktoś zaraz zwolni miejsce jak w McDonaldzie nie ma co liczyć :twisted: Jeszcze jedna uwaga, porównując ceny z tymi z promenady jest... drożej :roll: ale mešano meso z ostatniej fotki to porcja dla... 2 osób :twisted:


I jeszcze cosik znalezione w necie


Potwierdzam. SUPER MIEJSCE.
Byłem tam z rodziną przedwczoraj i dzisiaj. Przedwczoraj jagnięcina i stek wołowy w pipeprzu poprzedzony krewetkami z grilla . A to wszystko przeplatane winem. Prawdziwa uczta dla podniebienia i ducha. Cena? Warta tych doznań.miejsce niepowtarzalne. Stoliki wkomponowane w gaj oliwny, nastrojowa muzyka .pierwsza klasa.
Dzisiaj. Równie klimatycznie, lecz mam wrażenia że za Lubina przepłaciłem. Rybka podana z pysznymi ziemniaczkami okraszonymi oliwą za 200 kn, to chyba przepłacone. Lignje na žaru dla żony równie wspaniałe i w akceptowalnej cenie. POLECAM.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Najlepsze Konoby w Cro :) - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone