Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

najlepsza droga z Lublina do Zagrzebia??

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mrogacz
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 14.07.2006
najlepsza droga z Lublina do Zagrzebia??

Nieprzeczytany postnapisał(a) mrogacz » 14.07.2006 22:37

Witajcie,
jutro wybieramy sie do Chorwacji.
Poszukalam w internecie:
Najlepiej pasuje mi droga Lublin- Rzeszów -Barwinek- Koszyce - Budapeszt Zagrzeb.
Co wy na to? ktos jechał podobną trasa?
Bedę wdzieczna za wskazówki...

Pozdrawiam...
Dzieki :D
Goska
krzysiekrz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 265
Dołączył(a): 11.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysiekrz » 14.07.2006 22:48

Inaczej z Lublina to jechać chyba się nie da. (Znaczy się da się, ale to by było bez sensu.) Większość trasy to autostrada. Nie wiem jak jest teraz nad Balatonem - 2 lata temu kiepściutko było. Ale i tak najgorzej jest do granicy PL/SLO.
mrogacz
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 14.07.2006
dzieki

Nieprzeczytany postnapisał(a) mrogacz » 14.07.2006 23:49

Dzieki wielkie...
Taką miałam nadzieję... :D

Teraz tylko się spakować i w drogę... :D :D :D

Pozdrawiam serdecznie!!!
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 15.07.2006 18:38

krzysiekrz napisał(a):Inaczej z Lublina to jechać chyba się nie da. (Znaczy się da się, ale to by było bez sensu.) Większość trasy to autostrada. Nie wiem jak jest teraz nad Balatonem - 2 lata temu kiepściutko było. Ale i tak najgorzej jest do granicy PL/SLO.

Nad Balatonem jest autostrada!Zaczyna się ok 20km od Siofoku,omija wszystkie nadbalatońskie miejscowości i kończy się zjazdem na rondo gdzie onegdaj rozbił sie polski autokar.Wczoraj jechałem tą trasą.
Pozdrav.
chruścik
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 23.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) chruścik » 16.07.2006 14:13

ja jade jutro i lece na chyzne, nie chce mi sie jechac calych wegier i do tego Pb jest tam droga, jade chyzne-bratyslawa- csorna-szokmbathely-cekoviec i dalej juz autocesta:)

pozdrawiam wszystkich---->czerwony civic LUB99..:)
aaaas
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 24.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) aaaas » 20.07.2007 12:54

A jechal ktos z Lublina do Ciovo i ma szczegolowy opis trasy. Jade pierwszy raz i nie wiem czy mapa dobrze wybrala droge. Moglby ktos rzucic okiem i zobaczyc czy nie ma przeklamam albo ewentualnie podeslal na maila jakas trase.
link do trasy: http://tnij.org/55c

Pozdrawiam
krzysiekrz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 265
Dołączył(a): 11.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysiekrz » 20.07.2007 13:03

Jedź autostradą Budapeszt-Zagrzeb-Split.
yarod77
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 79
Dołączył(a): 17.10.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarod77 » 20.07.2007 13:54

Znajomy w tym roku jechał z Lublina na Ciovo przez Czechy, Austrię i Słowenię - twierdzi, że ta trasa jego zdaniem jest LEPSZA niż przez Słowację i Węgry. Zresztą zrobił sobie porównanie - wracał przez Węgry. Trudno powiedzieć. Dla mnie trasa z Lublina poprzez Barwinek , Koszyce, Budapeszt jest "naturalna" dla tej naszej wschodniej czesci kraju. Po kiego grzyba sie trząść przez pół naszego "dołami" pokrytego kraju. Najcięższa trasa jest do Miskolca a potem to autostrada aż do Splitu. Ja nie narzekałem.
euh
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 76
Dołączył(a): 21.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) euh » 20.07.2007 14:39

Trasa Lublin-Rzeszów-Barwinek-Koszyce-Miskolc-Budapeszt-Zagrzeb wydaje się być najrozsądniejsza.. Jechałem tamtędy w 2002r. i najgorzej wspominam odcinek wzdłuż Balatonu i w okolicach Miszkolca.. ale teraz jest pewnie o niebo lepiej.. ciekawe tylko czy w Barwinku pogranicznicy nadal ruszają się jak muchy w smole.. jeździłem tamtędy kilkakrotnie, zarówno latem jak i zimą i zawsze stała kolejka.. odprawiać 10 samochodów przez 3 kwadranse to chyba lekka przesada..
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.07.2007 14:50

euh napisał(a):.....najgorzej wspominam odcinek wzdłuż Balatonu i w okolicach Miszkolca.. ale teraz jest pewnie o niebo lepiej.. ..

Jest znacznie lepiej :wink: autostrada zaczyna sie przed Miskolcem i (z wyłączeniem przejazdu przez Budapest) kończy sie na "końcu" Balatonu, więc nie trzeba jechać wzdłuż Balatonu 20 km/h :lol:
euh napisał(a):.. ciekawe tylko czy w Barwinku pogranicznicy nadal ruszają się jak muchy w smole.. jeździłem tamtędy kilkakrotnie, zarówno latem jak i zimą i zawsze stała kolejka....

nie, no tak źle to na szczęście już nie jest. Choć masz rację były czasy, że strasznie trzymali na granicy w Barwinku (choć do dziś nie wiem po co :roll: ) Teraz jest spoko, no chyba że Pepik przyśnie i szlaban jest opuszczony a ty stoisz jak ciul na weselu i czekasz kiedy go podniesie :lol: (miałem tak miesiąc temu :lol: )
j23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1004
Dołączył(a): 22.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) j23 » 20.07.2007 15:27

Piotrek_B napisał(a):
euh napisał(a):.....najgorzej wspominam odcinek wzdłuż Balatonu i w okolicach Miszkolca.. ale teraz jest pewnie o niebo lepiej.. ..

Jest znacznie lepiej :wink: autostrada zaczyna sie przed Miskolcem i (z wyłączeniem przejazdu przez Budapest) kończy sie na "końcu" Balatonu, więc nie trzeba jechać wzdłuż Balatonu 20 km/h :lol:
euh napisał(a):.. ciekawe tylko czy w Barwinku pogranicznicy nadal ruszają się jak muchy w smole.. jeździłem tamtędy kilkakrotnie, zarówno latem jak i zimą i zawsze stała kolejka....

nie, no tak źle to na szczęście już nie jest. Choć masz rację były czasy, że strasznie trzymali na granicy w Barwinku (choć do dziś nie wiem po co :roll: ) Teraz jest spoko, no chyba że Pepik przyśnie i szlaban jest opuszczony a ty stoisz jak ciul na weselu i czekasz kiedy go podniesie :lol: (miałem tak miesiąc temu :lol: )

skąd w Barwinku Pepik?, myślałem, że tu są Słowacy a tu masz Czech!
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.07.2007 15:52

j23 napisał(a):...
skąd w Barwinku Pepik?, myślałem, że tu są Słowacy a tu masz Czech!

To określenie jest jeszcze z czasów Czechosłowacji :lol: Drugi rodzaj określenia to Knedle :lol: :papa:
krystian74
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 20.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystian74 » 20.07.2007 16:44

witam piotrek!! trasę do Cro zaplanowałem zgodnie z twoimi wskazówkami .ominąłem autostradę na Słowacji bez problemów,przejazd przez Budapeszt również, tylko 40min. ok. godziny 13 nocleg w Zalakaros w ciemno bez problemu 32euro . wracałem przez Austrię ,dużo gorzej wiele odcinków w remoncie jeszcze raz dzięki pozdrawiam :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.07.2007 19:49

krystian74 napisał(a):witam piotrek!! trasę do Cro zaplanowałem zgodnie z twoimi wskazówkami .ominąłem autostradę na Słowacji bez problemów,przejazd przez Budapeszt również, tylko 40min....

Witaj Krystian - miło mi że przydały Ci sie moje wskazówki. Cóż.......staram się jak mogę :lol:
Pozdrav :papa:
Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 20.07.2007 20:32

Ja też jadę z Lublina. Moja trasa biegnie przez Austrię, może dlatego, że znam ją na pamięć, kiedyś przyjdzie czas na zmianę i wtedy przez Węgry, ale jak dotychczas jadę przez Hyżne. Gdyby nie ta cholerna rozkopana zakopianka, to wszystko by było OK. Potem na Bratysławę, Graz, Maribor i Zagrzeb i już samą autostradą dojadę do Breli, bo tam właśnie ją dociągnięto.

Pozdrawiam, Grzegorz. :wink: :lol:
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
najlepsza droga z Lublina do Zagrzebia??
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone