Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Morderczo upalny tydzień na Sardynii

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 09.08.2017 14:26

tony montana napisał(a):Wszystkie? :)

Na pewno większość.

tony montana napisał(a):Jako, że lecieliśmy później nad Ligurią mając po lewej daleko od nas Elbę uważam, że lecieliśmy nad jaką Aostą albo okolicach najwyższych szczytów alpejskich.... po czym wnoszę ? Po sniegu pod koniec lipca...

Wystarczy, żeby miały powyżej 3000m n.p.m.

tony montana napisał(a):WOJTEK rozpoznajesz ten szczyt?

Tony, weź pod uwagę, że w Alpach są tysiące szczytów, że większości z nich gołym okiem z bliska nie widziałem, że patrząc z poziomu naszej Matki-Ziemi każdy szczyt wygląda inaczej...
Krótko odpowiadając: nie rozpoznaję.

Pozdrawiam,
Wojtek
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 09.08.2017 14:54

Również z chęcią zerknę na Sardynię :D Zatem czekam na dalszy ciąg
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 10.08.2017 18:51

mysza73 napisał(a):EDIT: Sprawdziłam, lata w CAŁY ŚWIAT :oczko_usmiech:


I zawsze dają jedzenie w cenie? :)

piekara114 napisał(a):Dobrze, że wkońcu ruszyliśmy....U nas dziś temp. zbliżona, z lekkim wiaterkiem. Wróciliśmy po 20 ze spacerku i było rześko :D A upały to mieliśmy w Toskanii, tam gdzie Walp się wybiera i także czekam na jego relację, aby popatrzeć na znajome miejsca...


A gdzie relacja z Toskanii??

_Piotrek_ napisał(a):Sardynia też jest w planach, podobnie jak wiele innych miejsc pokazywanych na forum, nie tylko przez Ciebie (oby udało się te plany kiedyś zrealizować). W najbliższym roku raczej żadne śródziemnomorskie droższe wypady nie dojdą do skutku, ale może kiedyś. Tymczasem popatrzę sobie u Ciebie jak tam jest. :)
pozdr


Sardynkę na pewno warto wziąć pod uwage na kiedyś :)

Krystof napisał(a):
tony montana napisał(a):
Mikeee napisał(a):siedzieliśmy kilka rzędów przed Wami 8) Też mi ten silnik zasłaniał widok, ale Sardynia z góry rzeczywiście się pięknie prezentuje :)

pozdrawiam
M


?!!?!?!

Nie żartuj, że lecieliśmy tym samym lotem ????


brzmi jak początek tandetnego love story... :mrgreen:


Ciekawe, jak się skończy... ;)

Beata W. napisał(a):Mam nadzieję, że aż takie upały nas nie dopadną :lol: Wyjazd mam nadzieję (bo jakieś problemy zdrowotne młodszej pociechy nas męczą :evil: ) w piątek. Kierunek Grecja :wink:
:papa:


Kolejna Greczynka na Forum :)

Franz napisał(a):Tony, weź pod uwagę, że w Alpach są tysiące szczytów, że większości z nich gołym okiem z bliska nie widziałem, że patrząc z poziomu naszej Matki-Ziemi każdy szczyt wygląda inaczej...
Krótko odpowiadając: nie rozpoznaję.

Pozdrawiam,
Wojtek


Oj wiem, tak sobie żartowałem :)

agata26061 napisał(a):Również z chęcią zerknę na Sardynię :D Zatem czekam na dalszy ciąg


Jakieś plany są na tę wyspę? :)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 10.08.2017 19:07

PO WYLĄDOWANIU

....Jedziemy od razu na pobliski lotniska Alghero - Fertilla przylądek Capo Caccia. Parkujemy wzdłuż drogi darmowo, po uprzedni sprawdzeniu na końcowym rondku, czy nie ma tam przypadkiem miejsca. Nie było.
Obrazek

Od razu mamy takie widoki
Obrazek

Widok na Pischina Salida
Obrazek

W zbliżeniu
Obrazek

W oddali Alghero
Obrazek

Schodkami można było tylko zejść kawałek - dalej zamknięte
Obrazek

Obrazek

Popływałoby się, ale to jeszcze trochę...
Obrazek

Dochodzimy do Zona Militare - dalej iść nie można
Obrazek

W dół po prawej - dojście 650 schodami do Groty Neptuna - nie korzystamy
Obrazek

Obrazek

Gdzieś tam w dole
Obrazek

Motorówka płynie do Groty?
Obrazek

Podobny widoczek już był, ale co tam
Obrazek

Obrazek

Za chwilę pojedziemy na pierwszą sardyńską plażę (Porto Ferro)
Obrazek

....potem do Lidla w Sassari i na 19 zlądujemy w naszym hoteliku w Tergu,a dzień zakończymy spacerem po pobliskim Castelsardo

:papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 10.08.2017 19:41

Lazury boskie....

tony montana napisał(a):
piekara114 napisał(a): A upały to mieliśmy w Toskanii, tam gdzie Walp się wybiera i także czekam na jego relację, aby popatrzeć na znajome miejsca...


A gdzie relacja z Toskanii??

Oczywiście, ze jest... dokładnie tu teksanskie-widoczki-w-toskanii-t49663.html nawet się coś udzieliłeś tam....
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 10.08.2017 23:47

tony montana napisał(a):
Mikeee napisał(a):siedzieliśmy kilka rzędów przed Wami 8) Też mi ten silnik zasłaniał widok, ale Sardynia z góry rzeczywiście się pięknie prezentuje :)


?!!?!?!

Nie żartuj, że lecieliśmy tym samym lotem ????


żartuję, żartuję :) . To zdjęcia z lotu na Lanzarote. Powiedz, czy nie wyglądają prawie identycznie? 8)
Gdybyśmy lecieli tym samym samolotem, to przecież wychylilibyśmy wspólnie jakiegoś browara, tudzież szklanę łychy, co nie? :sm:

tony montana napisał(a):W dół po prawej - dojście 650 schodami do Groty Neptuna - nie korzystamy

też nie skorzystałem. Spieszyłem się na Pelosę, na którą i tak nie zdążyłem. Tego dnia zrobiłem ponad 600 km po wyspie.
Castelsardo tez Ci zazdroszczę - nie widziałem na żywo :?

pozdrawiam,
M
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12729
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 11.08.2017 09:39

A ja ze schodków skorzystałam, wolne miejsce na rondku mieliśmy. Gorzej z widocznością, zapewne stąd trafione pustki.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 11.08.2017 14:27

tony montana napisał(a):....Jedziemy od razu na pobliski lotniska Alghero - Fertilla przylądek Capo Caccia.

Stamtąd zrobiliśmy krótki spacer do jednego z najpiękniejszych miejsc na Sardynii - Torre della Pegna.

Pozdrawiam,
Wojtek
tomeki
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 18.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomeki » 12.08.2017 15:47

A może ktoś poleci fajną miejscówkę na nocleg w okolicach Golfo Aranci/Olbia, wzdłuż wybrzeża na południe? Wybieramy sie tam na rodzinne wakacje, w zasadzie istotna jest tylko fajna plaża z czystą wodą w pobliżu. Ze względu na małe dzieci zwiedzanie odpuszczamy. Po tygodniu ruszamy na Korsykę z Santa Teresa di Gallura, więc nie chcemy sie zbytnio oddalac od tej częsci wyspy.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 18.08.2017 08:21

tony montana napisał(a):Tergu

było w naszym planie za względu na Nostra Signorę :) ale ostatecznie wybraliśmy inną trasę z Castelsardo na południe do Chiaramonti bo wzdłuż niej było parę innych celów :) .
Ciekaw jestem Porto Ferro w sezonie 8O
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 18.08.2017 12:29

na szczęście zdążyłem, zanim się relacja na dobre rozkręciła...
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 09.09.2017 13:33

Rano o 7.35 dawałem odcinek..... nie widzę, aby się dodał....
:( :(
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.09.2017 19:09

Tony nie piszesz w wordzie?
Ja zawsze tam piszę i dopiero kasuję jak zabieram się za pisanie kolejnego...właśnie na wszelki....

Poczekam spokojnie jak na nowo coś napiszesz....
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9098
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 09.09.2017 19:27

tony montana napisał(a):Rano o 7.35 dawałem odcinek..... nie widzę, aby się dodał....
:( :(

No i dobrze widzisz :lol: , bo ja też go nie widzę :roll: :wink:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 10.09.2017 15:17

Właśnie kurka felek tutaj pisałem :( i mi ją wciągnęło, choć byłem pewien, że dodałem!

:(
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Morderczo upalny tydzień na Sardynii - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone