Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Morderczo upalny tydzień na Sardynii

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 11.09.2017 08:45

... zawsze mi się podobały takie podświetlone wzgórza ... :) ...
Pozdrawiam.
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 11.09.2017 12:25

I przystań jak ładnie się prezentuje :lol:

A co do podświetlonych wzgórz też mi się podobają. W tym roku mieliśmy okazję podziwiać jedno w Platamonas a drugie w Ohrydzie.

Pozdrawiam :papa:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 11.09.2017 12:50

Ludziów na Ferro nawet znośnie... ale fakt, że to plaża nieco na zadupiu :roll:
No a może dlatego że osławionych lazurów brak :wink:
Myśmy nie szukali tam lazurów a pustek i miejscówki noclegowej i się nie zawiedliśmy :D , było jedno i drugie.

Schodki do Groty Neptuna mogą być atrakcją samą w sobie :lol: , bo sama jaskinia... widzieliśmy wiele ładniejszych (nawet i na Sardynii jedną).

Castelsardo o zmroku 8O , dla takiego widoku warto byłoby popłynąć na wyspę kolejny raz :cool:

Pozdrawiam
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12729
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 11.09.2017 19:24

Porto Ferro... My też nie trafiliśmy na lazury (no ale byliśmy "między deszczami", więc właściwe kolory nie miały szans), ale i tak było fajnie, zwłaszcza podczas bliskiego spotkania z ośmiornicą :)

Fajne jest Castelsardo w wieczornym oświetleniu 8) , my niestety byliśmy tam tylko raz (więc super, że u Ciebie będą kolejne tam spacerki), na dodatek :mrgreen: w samo południe. Dobrze, że udało nam się zaparkować nieco wyżej niż Wam, bo nie wiem czy w ukropie nie odechciałoby nam się podejścia na samą górę....
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 13.09.2017 10:35

Hej. Tony - jak zwykle piękne zdjęcia. Mnie podobają się, bo :
1. piękne widoki,
2. u Ciebie też czasem morze jest pochyłe, więc nie jestem osamotniona :oczko_usmiech:
Jednym słowem podziwiam i czekam na więcej.
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 14.09.2017 19:33

wreszcie wróciłeś Pan do żywych... :wink:

Castelsardo wieczorem fantastycznie się prezentuje :hearts:

pozdrawiam,
M
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 17.09.2017 16:42

Potter napisał(a):Te plaże koło tore fajniejsze niż ta na której SWOICH zostawiłeś.... A głosy w tych torach to pewno duchy :D .


Do tych plaż to z parkingu kawałek był..... a upał był niemiłosierny. Co w sumie w tej pierwsze dni - po lecie w Trójmieście ze średnią 17-18 stopni w dzień - nas zachwyciło
:)

piekara114 napisał(a):Też zawsze sprawdzamy, gdzie Lidl w pobliżu, bo produkty na kilka obiadków wakacyjnych zawsze są dostępne i co ważne takie same :D Ale w IT to dla nas najważniejszy jest Eurospin :D


Eurospin też może być, jak gdzieś jest po drodze
:)

marze_na napisał(a):
piekara114 napisał(a): Ale w IT to dla nas najważniejszy jest Eurospin :D

8O
Był pam, coop, conad, carrefour, ale do eurospina jeszcze chyba nie trafiliśmy :lol: .


My zaliczyliśmy te wszystkie, chyba że PAM jakoś nie pamiętam
8)

Franz napisał(a):.

Jeszcze nigdy tyle w żadnym markecie za granicą nie wydałem...
Pozdrawiam,
Wojtek


Nawet lecąc samolotem? Tzn nie mając możliwości wzięcia do auta wielu potrzebnych rzeczy

Gandalf Biały napisał(a):Od jakiegoś czasu ta wyspa chodzi mi po głowie ...będę śledził z uwagą :D
Pozdrawiam
Krzysiek


Jak dla mnie, aby ją poznać w miarę jako tako, potrzeba ok. 5 tygodni - bo my zobaczyliśmy właśnie tak z 1/5 prze tydzień
A i to po ŁEBKACH mocno
:|

piekara114 napisał(a):
marze_na napisał(a):
piekara114 napisał(a): Ale w IT to dla nas najważniejszy jest Eurospin :D

8O
Był pam, coop, conad, carrefour, ale do eurospina jeszcze chyba nie trafiliśmy :lol: .

https://www.eurospin.it/ Bardzo charakterystyczne logo.


Jak OIRO


ajdadi napisał(a):
Potter napisał(a):.... A głosy w tych torach to pewno DUCHY :D ....


...PRZESZŁOŚCI...się odezwały :oczko_usmiech:

:papa:


Chyba U TEJ PANI ;)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 17.09.2017 16:47

kmichal napisał(a):... zawsze mi się podobały takie podświetlone wzgórza ... :) ...
Pozdrawiam.


Mnie też, a zobaczyć to na żywo jeszcze lepiej :)

Beata W. napisał(a):I przystań jak ładnie się prezentuje :lol:

A co do podświetlonych wzgórz też mi się podobają. W tym roku mieliśmy okazję podziwiać jedno w Platamonas a drugie w Ohrydzie.

Pozdrawiam :papa:


Będę śledził w relacji :)

kulka53 napisał(a):Ludziów na Ferro nawet znośnie... ale fakt, że to plaża nieco na zadupiu :roll:
No a może dlatego że osławionych lazurów brak :wink:
Myśmy nie szukali tam lazurów a pustek i miejscówki noclegowej i się nie zawiedliśmy :D , było jedno i drugie.

Schodki do Groty Neptuna mogą być atrakcją samą w sobie :lol: , bo sama jaskinia... widzieliśmy wiele ładniejszych (nawet i na Sardynii jedną).

Castelsardo o zmroku 8O , dla takiego widoku warto byłoby popłynąć na wyspę kolejny raz :cool:

Pozdrawiam


Myśmy z założenia odpuścili Grotte di Nettuno - ponieważ tez parę fajnych jaskin zaliczyliśmy, a ta do tanich nie należała poza tym

Jeśli chodzi o lazury 0 to my niestety nie spotkaliśmy POZA KILKOMA plażami takich lazurów jak na widokówkach
No, ale PARĘ RAZY TAK

8)

dangol napisał(a):Porto Ferro... My też nie trafiliśmy na lazury (no ale byliśmy "między deszczami", więc właściwe kolory nie miały szans), ale i tak było fajnie, zwłaszcza podczas bliskiego spotkania z ośmiornicą :)

Fajne jest Castelsardo w wieczornym oświetleniu 8) , my niestety byliśmy tam tylko raz (więc super, że u Ciebie będą kolejne tam spacerki), na dodatek :mrgreen: w samo południe. Dobrze, że udało nam się zaparkować nieco wyżej niż Wam, bo nie wiem czy w ukropie nie odechciałoby nam się podejścia na samą górę....


W sezonie zaparkowanie w weekend w Castelsardo na górze graniczy z cudem :)

:boss:

beagm napisał(a):Hej. Tony - jak zwykle piękne zdjęcia. Mnie podobają się, bo :
1. piękne widoki,
2. u Ciebie też czasem morze jest pochyłe, więc nie jestem osamotniona :oczko_usmiech:
Jednym słowem podziwiam i czekam na więcej.


U mnie nie tylko morze jest pochyłe
POza tym, trochę żaluję zmiany aparatu - tamten jednak miał większe możliwości kolorystyczne
Choć w tym mam dwa obiektywy :)

Mikeee napisał(a):wreszcie wróciłeś Pan do żywych... :wink:

Castelsardo wieczorem fantastycznie się prezentuje :hearts:

pozdrawiam,
M



Tak wróciłem i nie wróciłem, teraz dwie noce na grzybach byliśmy :)

Ale postaram się kontynuować obie relacje (jeśli ktoś pamięta jeszcze relacje z miast wokół Gardy :))

:papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 17.09.2017 17:02

2 dzień

Rano wstaję bardzo wcześnie, aby obadać najbliższe otoczenie
Na początek nasz basenik
Obrazek

I nasz PEŻO
Obrazek

Ruszam, aby po 1 km dotrzeć do bardzo znanego tutaj kościółka - Nostra Signora di Tergu z początków XIIw.
Obrazek

To tutaj idą całodniowe pielgrzymi z Castelsardo
Obrazek

Obrazek

Jest wcześnie, ale bardzo ciepło
Obrazek

Fajnie tu jest
Obrazek

Kościół od tyłu
Obrazek

Za 105 lat ten obiekt będzie miał 1000 lat 8O 8O 8O
Obrazek

Obrazek

Zanim wyjdę z terenu...
Obrazek

Cel tutejszych pielgrzymek
Obrazek

CDN
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 17.09.2017 17:36

Po Nuestra Senora di Tergu jadę w kierunku Sedini (później dam mapkę), samą miejscowość zwiedzę bardziej kilka dni później, na razie informacja, co można zobaczyć w Sedini
Obrazek

I domy na skałach, które są charakterystyczną cechą tej miejscowości
Obrazek

Bardzo krzywe zdjęcie
Obrazek

Krajobraz wnętrza wyspy w porannym słoncu (lekko po 7 rano)
Obrazek

Obrazek

Lekko pofałdowane wzgórza, dużo zbóż i zieleni Obrazek

Kino drogi
Obrazek

Dojeżdżam do Santa Maria di Coghinas (tutaj też miałem upatrzoną miejscówkę)
Do gotyckiego kościółka schodzą się ludzie na mszę na 8 rano
Obrazek

Obrazek

Ładna pogoda się dziś zapowiada :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obok kościoła znajduje się takie stanowisko upamiętniające ofiary guerry - w formie nuraga
Obrazek

Obrazek

A ja wracam do domu, przez Skałę Słonia (w następnym odcinku) mijając tak częste tutaj nuragi
Obrazek

:papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15647
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.09.2017 18:15

Będzie słoń później?

A Ty tak na wakacjach spać nie możesz czy na co dzień?
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9098
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 17.09.2017 18:25

tony montana napisał(a):Tak wróciłem i nie wróciłem, teraz dwie noce na grzybach byliśmy

Tony, ja rozumiem, że chciałeś być pierwszy i nazbierać jak najwięcej, ale grzyby to się zbiera po widoku :oczko_usmiech: , chyba że chodziłeś po lesie z latarką 8O 8O :mrgreen:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 17.09.2017 18:48

elka21 napisał(a):
tony montana napisał(a):Tak wróciłem i nie wróciłem, teraz dwie noce na grzybach byliśmy

Tony, ja rozumiem, że chciałeś być pierwszy i nazbierać jak najwięcej, ale grzyby to się zbiera po widoku :oczko_usmiech: , chyba że chodziłeś po lesie z latarką 8O 8O :mrgreen:
:lool: :lool: :lool: :lool:


czekam na lazury :oczko_usmiech:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 17.09.2017 19:37

piekara114 napisał(a):Będzie słoń później?

A Ty tak na wakacjach spać nie możesz czy na co dzień?


Słoń będzie :)

Na codzień wstaję do pracy rano. Na wakacjach zawsze wstaję raniutko, coby dnia nie tracić :)

elka21 napisał(a):
tony montana napisał(a):Tak wróciłem i nie wróciłem, teraz dwie noce na grzybach byliśmy

Tony, ja rozumiem, że chciałeś być pierwszy i nazbierać jak najwięcej, ale grzyby to się zbiera po widoku :oczko_usmiech: , chyba że chodziłeś po lesie z latarką 8O 8O :mrgreen:


Po widoku i na polu ;)
A ja przez DWIE NOCE dwa wiadra :)

mysza73 napisał(a):czekam na lazury :oczko_usmiech:


Możesz się nie doczekać ;)
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 17.09.2017 20:07

Dwa wiadra ?
A grzybów ile ? :P
Ja też poczekam na lazury...Mówiłeś, że trochę będzie .... :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Morderczo upalny tydzień na Sardynii - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone