Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Morderczo upalny tydzień na Sardynii

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Morderczo upalny tydzień na Sardynii

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 06.08.2017 18:14

Zajawka, tego, co kiedyś pokażę

Proponuję mały quiz - Ktoś coś rozpoznaje? ;) (kilka osób na pewno)

:papa:

1. Obrazek

2.
Obrazek

3.
Obrazek

4.
Obrazek

5.
Obrazek

6.
Obrazek

7.
Obrazek

8.
Obrazek

9.
Obrazek

10.
Obrazek

CDN...
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13060
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 06.08.2017 18:33

A twierdziłeś, że się zawiodę, bo nie będziesz pisał ... :roll: :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.08.2017 18:41

tony montana napisał(a):Zajawka, tego, co kiedyś pokażę

Proponuję mały quiz - Ktoś coś rozpoznaje? ;) (kilka osób na pewno)

Ja nic nie rozpoznaję. :roll:
Ale z chęcią tu zostaję. :wink:
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 06.08.2017 18:43

tony montana napisał(a):Proponuję mały quiz - Ktoś coś rozpoznaje? ;)

Ja..... nic nie rozpoznaję :wink: bo tam nie byłam :oczko_usmiech:

Ładnie tam ... :hearts:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8658
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 06.08.2017 19:04

Ty to masz Tony farta. Jak nie zima stulecia na Sycylii to lato stulecia na Sardynii :oczko_usmiech: .
Faktycznie po 45 na termometrach było?
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 06.08.2017 20:20

mysza73 napisał(a):A twierdziłeś, że się zawiodę, bo nie będziesz pisał ... :roll: :wink:


Ależ to tylko zajawka przecież....

Janusz Bajcer napisał(a):Ja nic nie rozpoznaję. :roll:
Ale z chęcią tu zostaję. :wink:


krakusowa napisał(a):Ja..... nic nie rozpoznaję :wink: bo tam nie byłam :oczko_usmiech:

Ładnie tam ... :hearts:


Życzę miłych wrażeń :)

marze_na napisał(a):Ty to masz Tony farta. Jak nie zima stulecia na Sycylii to lato stulecia na Sardynii :oczko_usmiech: .
Faktycznie po 45 na termometrach było?


Nie wiem, czy to było lato stulecia, ale było bardzo, bardzo gorąco - szczególnie ostatnie dwa dni - czwartek 3.08 i piątek 4.08 - po 43 stopnie w cieniu - auto nagrzewało się do 48
Ja po prostu słabo znoszę upały, może powinienem przestać jeździć nad Morze Śródziemne?

:papa: ALL
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 06.08.2017 20:41

Miejsc nie poznaję, nie byłam. Miejsca tam piękne (stwierdzam po ostatnich relacjach) choć na liście do zobaczenia jest daleeekooo..... Piasek i kamyki przywiozłeś na pamiątkę?

tony montana napisał(a):Nie wiem, czy to było lato stulecia, ale było bardzo, bardzo gorąco - szczególnie ostatnie dwa dni - czwartek 3.08 i piątek 4.08 - po 43 stopnie w cieniu - auto nagrzewało się do 48
Ja po prostu słabo znoszę upały, może powinienem przestać jeździć nad Morze Śródziemne? :papa: ALL
W tych dniach u nas na południu PL (w pracy mamy własną stację metrologiczną) termometr pokazywał 39 stopni, wilgotność 16 g. Masakra była...
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 06.08.2017 20:58

piekara114 napisał(a):Miejsc nie poznaję, nie byłam. Miejsca tam piękne (stwierdzam po ostatnich relacjach) choć na liście do zobaczenia jest daleeekooo..... Piasek i kamyki przywiozłeś na pamiątkę?

tony montana napisał(a):Nie wiem, czy to było lato stulecia, ale było bardzo, bardzo gorąco - szczególnie ostatnie dwa dni - czwartek 3.08 i piątek 4.08 - po 43 stopnie w cieniu - auto nagrzewało się do 48
Ja po prostu słabo znoszę upały, może powinienem przestać jeździć nad Morze Śródziemne? :papa: ALL
W tych dniach u nas na południu PL (w pracy mamy własną stację metrologiczną) termometr pokazywał 39 stopni, wilgotność 16 g. Masakra była...


Nie wolno wywozić żadnych kamyków ani piasku z Sardynii - jest to obwarowane wysoką grzywną

U Was macie dużo lepszą pogodę niż nad morzem - w tym roku tutaj mamy tragiczne lato, córka pracowała sprzedając lody na Skwerze Kościuszki w Gdyni, więc jeszcze bardziej zwracaliśmy na to uwagę - w dzień średnio 20 stopni, wieczór 14-15, ciągłe ulewy
Tragedia

:x
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 06.08.2017 21:02

Drugi i ostatni secik z Sardynki ... i okolic...

11.
Obrazek

12.
Obrazek

13.
Obrazek

14.
Obrazek

15.
Obrazek

16.
Obrazek

17.
Obrazek

:papa: :papa:
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 06.08.2017 21:37

Po takiej zajawce - obecność obowiązkowa :)
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8658
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 06.08.2017 22:21

tony montana napisał(a):Nie wiem, czy to było lato stulecia

Podobno rekordowe.

Powoli zaczynam już śledzić doniesienia pogodowe ze słonecznej Italii. Mam nadzieję, że za dwa tygodnie fala taaaaaaaaaaakich upałów będzie już tylko wspomnieniem.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 06.08.2017 22:27

Goniaa napisał(a):Po takiej zajawce - obecność obowiązkowa :)


Zapraszam serdecznie, Sardynia postara się sprostać oczekiwaniom :)

marze_na napisał(a):
tony montana napisał(a):Nie wiem, czy to było lato stulecia

Podobno rekordowe.

Powoli zaczynam już śledzić doniesienia pogodowe ze słonecznej Italii. Mam nadzieję, że za dwa tygodnie fala taaaaaaaaaaakich upałów będzie już tylko wspomnieniem.


No, odczuwalna była GRUBA, wszystko w aucie parzyło, a ciężko było gdziekolwiek znaleźć coś w cieniu - sądziłem że na takiej Sardynce odpoczywa jednak ciut mniej luda ;)
Choć poznając kilka atrakcji tak powiedzmy 1/5 wyspy (bo tylko tyle widzieliśmy przez tydzień) wcale się temu nie dziwię....
Na szczęście okazało się, że nasz apartman dysponował dwoma parasolami i dwoma krzesełkami plażowymi, które mogliśmy brać na spaggię.....
Bez tego musielibyśmy kupić powyższe w Auchanie za grubą pengę OIRO....

8)
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 06.08.2017 22:36

nooo kolego Scarface! Nie spodziewałem się, że tak szybko odwiedzisz Sardynię 8)
Alghero odwiedziliśmy o podobnej porze dnia. Widok na Capo Caccia w zachodzącym słońcu - super.
Jest też piękna Tavolara, Bosa i nawet Korsyka Ci się ukazała. Bardzo ciekawy jestem Waszych wojaży po wyspie bo widzę, że trochę kilometrów jednak zrobiliście.

pozdrawiam,
M
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1305
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 06.08.2017 22:39

Właśnie na Sardynii doświadczyłem największych upałów w życiu. Temperatura w górach dochodziła do 46 stopni w cieniu.
Grunt, że udało się przeżyć ;)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 07.08.2017 06:55

Mikeee napisał(a):nooo kolego Scarface! Nie spodziewałem się, że tak szybko odwiedzisz Sardynię 8)
Alghero odwiedziliśmy o podobnej porze dnia. Widok na Capo Caccia w zachodzącym słońcu - super.
Jest też piękna Tavolara, Bosa i nawet Korsyka Ci się ukazała. Bardzo ciekawy jestem Waszych wojaży po wyspie bo widzę, że trochę kilometrów jednak zrobiliście.

pozdrawiam,
M


Udało się wygospodarować tydzień wolnego, to i opcja sardyńska się znalazła :)
W Alghero byliśmy dwukrotnie - za każdym razem popołudniu lub wieczorem.
Na Capo Caccia pojechaliśmy od razu po wylądowaniu - natomiast zawiodłem się, że Zona Militare skutecznie zabrania wejścia "na sam koniec" - musieliśmy zadowolić się innymi "capami" - Capo Testa, Capo de Coda Cavallo (choć i tam nie doszliśmy do końca)

Tavolara jest imponująca, szczególnie z boku, gdy prezentuje swoją wysokość

Niestety ze względu na odległości, krótki czas pobytu, wysokie temperatury zobaczyliśmy powierzchniowo tylko kilkanaście miejsc z obszaru tak 1/5 wyspy - czyli zaledwie jej liznęliśmy

:papa:
Następna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Morderczo upalny tydzień na Sardynii
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone