Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

MLJET 1 tydz. + LASTOVO 1 tydz. czy Hvar - WIELKA PROŚBA

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
nafie
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) nafie » 14.04.2016 18:24

MLJET + LASTOVO - prośba o pomoc

Wybieramy się z małżonem na dwutygodniowy pobyt lipiec/sierpień - tydzień na Mljecie tydzień na Lastovo.
Przeczytałam już chyba wszystkie możliwe relacje ale chciałabym spytać o kilka rzeczy:

- jaką kolejność obrać: Mljet a potem Lastovo? jak najlepiej zorganizować trasę tam i z powrotem z promami?

- w zeszłym roku bylismy w miejscowosci Podobuce na Peljsecasu a drugi tydzień Zavalatica na Korculi - uwielbiamy takie własnie klimaty i tu pytanie o miejscówki, które Waszym zdaniem najbardziej przypadłyby nam do gustu na Mljecie i Lastovie - wstępnie myślałam o Prozurska Luka na Mljecie , na Lastovo zupelnie nie mam pomyslu. Jakies sugestie? za wszelkie będę bardzo wdzięczna !
nie za bardzo podobają nam się Saplunara i Sobra. chyba wolimy skałkowo i odludzia.

bierzemy ze sobą kajak, mam wielką nadzieję na wykorzystanie go w pełni na tych dwóch wysepkach :)
Ostatnio edytowano 16.04.2016 12:01 przez nafie, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator
Re: MLJET 1 tydz. + LASTOVO 1 tydz. - WIELKA PROŚBA

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.04.2016 19:38

krombocher
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 14.04.2016 21:22

Z kajakiem to chyba Pasadur będzie najlepszy. Od strony Skrivenej Luki może zbyt mocno dmuchać.
nafie
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) nafie » 15.04.2016 06:23

dzięki, popatrzę :)
jakieś sugestie co do kolejności zwiedzania wysp i trasy?

na Mljecie cały czas szukam i szukam i nic ;) w zeszłym roku za Peljesac i Korculę wzięłam się w maju, a mimo to było trochę łatwiej ;) mam wrażenie, że na Mljecie kwatery są sporo droższe a i trudno dostępne. Sobra jeszcze ma sporo, ale jakoś mnie trochę odrzuca :/ Saplunara nie nie nie więc robi się problemowo ;)
krombocher
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 15.04.2016 15:19

Sugestia jest taka, żeby kolejność wysp skorelować z najdogodniejszym rozkładem promów w kontekście podróży (ewentualnym noclegiem w drodze itp.). Z Ubli do Splitu musisz wyruszyć skoro świt, jeśli chcesz jechać w dzień. Z Mljetu na Lastovo via Peljesac i Korcula możesz dobić wieczorem itd. Myślę, że wszytko zależy jak planujesz dojazd/powrót.
:papa:
nafie
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) nafie » 16.04.2016 12:01

dzieki za sugestie co do Lastovo i miejscowosci Pasadur, wyglada super pod kajaczek.

pewnie to bedzie raczej mljet i pozniej lastovo,
natomiast coraz bardziej mamy watpliwosci co do tego wszystkiego.

W zeszlym roku w maju na Peljesacu i Korculi nie bylo jakiegos gigantycznego problemu z kwaterami,
jestem w szoku jak malo pozostalo miejsc na Mljecie na ta chwile, w porownaniu np. z Hvarem ceny sa rowniez nieporownywalnie WYZSZE, co rowniez dosc mocno mnie dziwi.

Z jednej str juz sie tak nastawilam na Mljet i Lastovo, z drugiej jak patrze na ten piekny Hvar i ze da sie jeszcze cos tam pokombinowac, to juz jestem w rozterce zupelnej ;)

czy w sezonie na Hvarze mozna znalezc spokojne ladne miejsca z daleka od zgielku ?
maslinka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 16.04.2016 16:31

Zgadzam się z Krombocherem - Pasadur na kajak super! Też tam kajakowaliśmy. Pamiętaj tylko, że na Lastovie jest bardzo niedostępna linia brzegowa i można się nieźle namachać wiosłami, zanim znajdzie się jakiś kawałek plaży lub choćby czegoś, co może ją przypominać ;)

Pływaliśmy kajakiem również po południowej stronie Lastova, w okolicach Skrivenej Luki - piękne widoki, ale trzeba uważać na wiatr...

Nie wiem, czy znalazłaś moją relację, jakby co lastovska część jest tutaj :D

Pozdrawiam :papa:
turysta777
Autostopowicz
Mljet - jak daleko można dojechać autem i jak z promem?

Nieprzeczytany postnapisał(a) turysta777 » 06.05.2016 14:42

Szperając po necie można trafić na informacje, że autem można dojechać tylko do granicy parku narodowego. Gdzie indziej zaś piszą, że w obrębie parku główną drogą (nr 120) owszem można, ale już nigdzie zboczyć z niej nie można ;) Gdzie jest prawda? Czy można główną drogą dojechać z Sobra do Pomena? a może i dalej?

Druga sprawa dotyczy promu z Prapratno do Sobra. Czy zdarzyło się komuś, że nie zmieścił się z autem na ostatni prom w kierunku Prapratno? Czy wtedy ma się przymusowy nocleg na wyspie? Ktoś gdzieś napisał, że zmieścił się autem na ostatni prom, ale sporo aut zostało i "prawdopodobnie" organizują wtedy dodatkowy kurs promem. Czy obowiązuje zasada, że wszystkich chętnych do Prapratno muszą przewieźć? Czy ktoś kupował wcześniej przez internet bilety na ten prom? Czy takie osoby/auta mają pierwszeństwo przy wjeździe na prom? Piszą tam że kupując bilety przez net nie ma gwarancji że na pewno popłyniesz promem na wykupioną godzinę... Czy przy wycieczce na 1 dzień jest ryzyko, że nie wróci się na noc na stały ląd? :)
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.05.2016 17:42

Janusz Bajcer
Moderator
Re: Mljet - jak daleko można dojechać autem i jak z promem?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.05.2016 17:44

turysta777 napisał(a): Czy przy wycieczce na 1 dzień jest ryzyko, że nie wróci się na noc na stały ląd? :)

Ktoś na forum kiedyś napisał, że jeden dzień pobytu na Mljet mija się celem.
Janusz Bajcer
Moderator
Re: Mljet - jak daleko można dojechać autem i jak z promem?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.05.2016 17:53

turysta777 napisał(a):Druga sprawa dotyczy promu z Prapratno do Sobra. Czy zdarzyło się komuś, że nie zmieścił się z autem na ostatni prom w kierunku Prapratno?

Z tego piszesz wylatujecie jutro ...
turysta777 napisał(a):Wylatujemy 7 maja (sobota) z Warszawy do Zadaru.
Przelot powrotny 14 maja (sobota) z Zadaru do Warszawy.
W Zadarze wynajmujemy 4 auta typu kombi (po 4os w każdym)
i podróżujemy po kraju realizując bardzo aktywny plan :)
- Vrh Dinare 1831m - najwyższy w Chorwacji - położony w Górach Dynarskich,
- Park Narodowy Krka - urzekające wodospady, kaskady i bystrza,
- Dubrownik - czyli „Perła Adriatyku”,
- Park Narodowy Mljet (na wyspie Mljet),
- Góry Velebit - Park Narodowy Paklenica (wąwozy Mała i Wielka Paklenica),
- Park Narodowy Jezior Plitwickich - 16 jezior połączonych 90 wodospadami.

Jeśli zrealizujecie ten plan w całości, to kolejek na prom w maju nie ma, to jeszcze nie pełnia sezonu.

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019