Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

MLJET 1 tydz. + LASTOVO 1 tydz. czy Hvar - WIELKA PROŚBA

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
nafie
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 13.05.2015
MLJET 1 tydz. + LASTOVO 1 tydz. czy Hvar - WIELKA PROŚBA

Nieprzeczytany postnapisał(a) nafie » 14.04.2016 18:24

MLJET + LASTOVO - prośba o pomoc

Wybieramy się z małżonem na dwutygodniowy pobyt lipiec/sierpień - tydzień na Mljecie tydzień na Lastovo.
Przeczytałam już chyba wszystkie możliwe relacje ale chciałabym spytać o kilka rzeczy:

- jaką kolejność obrać: Mljet a potem Lastovo? jak najlepiej zorganizować trasę tam i z powrotem z promami?

- w zeszłym roku bylismy w miejscowosci Podobuce na Peljsecasu a drugi tydzień Zavalatica na Korculi - uwielbiamy takie własnie klimaty i tu pytanie o miejscówki, które Waszym zdaniem najbardziej przypadłyby nam do gustu na Mljecie i Lastovie - wstępnie myślałam o Prozurska Luka na Mljecie , na Lastovo zupelnie nie mam pomyslu. Jakies sugestie? za wszelkie będę bardzo wdzięczna !
nie za bardzo podobają nam się Saplunara i Sobra. chyba wolimy skałkowo i odludzia.

bierzemy ze sobą kajak, mam wielką nadzieję na wykorzystanie go w pełni na tych dwóch wysepkach :)
Ostatnio edytowano 16.04.2016 12:01 przez nafie, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: MLJET 1 tydz. + LASTOVO 1 tydz. - WIELKA PROŚBA

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.04.2016 19:38

krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010
Re: MLJET 1 tydz. + LASTOVO 1 tydz. - WIELKA PROŚBA

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 14.04.2016 21:22

Z kajakiem to chyba Pasadur będzie najlepszy. Od strony Skrivenej Luki może zbyt mocno dmuchać.
nafie
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 13.05.2015
Re: MLJET 1 tydz. + LASTOVO 1 tydz. - WIELKA PROŚBA

Nieprzeczytany postnapisał(a) nafie » 15.04.2016 06:23

dzięki, popatrzę :)
jakieś sugestie co do kolejności zwiedzania wysp i trasy?

na Mljecie cały czas szukam i szukam i nic ;) w zeszłym roku za Peljesac i Korculę wzięłam się w maju, a mimo to było trochę łatwiej ;) mam wrażenie, że na Mljecie kwatery są sporo droższe a i trudno dostępne. Sobra jeszcze ma sporo, ale jakoś mnie trochę odrzuca :/ Saplunara nie nie nie więc robi się problemowo ;)
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010
Re: MLJET 1 tydz. + LASTOVO 1 tydz. - WIELKA PROŚBA

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 15.04.2016 15:19

Sugestia jest taka, żeby kolejność wysp skorelować z najdogodniejszym rozkładem promów w kontekście podróży (ewentualnym noclegiem w drodze itp.). Z Ubli do Splitu musisz wyruszyć skoro świt, jeśli chcesz jechać w dzień. Z Mljetu na Lastovo via Peljesac i Korcula możesz dobić wieczorem itd. Myślę, że wszytko zależy jak planujesz dojazd/powrót.
:papa:
nafie
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 13.05.2015
Re: MLJET 1 tydz. + LASTOVO 1 tydz. - WIELKA PROŚBA

Nieprzeczytany postnapisał(a) nafie » 16.04.2016 12:01

dzieki za sugestie co do Lastovo i miejscowosci Pasadur, wyglada super pod kajaczek.

pewnie to bedzie raczej mljet i pozniej lastovo,
natomiast coraz bardziej mamy watpliwosci co do tego wszystkiego.

W zeszlym roku w maju na Peljesacu i Korculi nie bylo jakiegos gigantycznego problemu z kwaterami,
jestem w szoku jak malo pozostalo miejsc na Mljecie na ta chwile, w porownaniu np. z Hvarem ceny sa rowniez nieporownywalnie WYZSZE, co rowniez dosc mocno mnie dziwi.

Z jednej str juz sie tak nastawilam na Mljet i Lastovo, z drugiej jak patrze na ten piekny Hvar i ze da sie jeszcze cos tam pokombinowac, to juz jestem w rozterce zupelnej ;)

czy w sezonie na Hvarze mozna znalezc spokojne ladne miejsca z daleka od zgielku ?
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 16.04.2016 16:31

Zgadzam się z Krombocherem - Pasadur na kajak super! Też tam kajakowaliśmy. Pamiętaj tylko, że na Lastovie jest bardzo niedostępna linia brzegowa i można się nieźle namachać wiosłami, zanim znajdzie się jakiś kawałek plaży lub choćby czegoś, co może ją przypominać ;)

Pływaliśmy kajakiem również po południowej stronie Lastova, w okolicach Skrivenej Luki - piękne widoki, ale trzeba uważać na wiatr...

Nie wiem, czy znalazłaś moją relację, jakby co lastovska część jest tutaj :D

Pozdrawiam :papa:
turysta777
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 2
Dołączył(a): 26.03.2016
Mljet - jak daleko można dojechać autem i jak z promem?

Nieprzeczytany postnapisał(a) turysta777 » 06.05.2016 14:42

Szperając po necie można trafić na informacje, że autem można dojechać tylko do granicy parku narodowego. Gdzie indziej zaś piszą, że w obrębie parku główną drogą (nr 120) owszem można, ale już nigdzie zboczyć z niej nie można ;) Gdzie jest prawda? Czy można główną drogą dojechać z Sobra do Pomena? a może i dalej?

Druga sprawa dotyczy promu z Prapratno do Sobra. Czy zdarzyło się komuś, że nie zmieścił się z autem na ostatni prom w kierunku Prapratno? Czy wtedy ma się przymusowy nocleg na wyspie? Ktoś gdzieś napisał, że zmieścił się autem na ostatni prom, ale sporo aut zostało i "prawdopodobnie" organizują wtedy dodatkowy kurs promem. Czy obowiązuje zasada, że wszystkich chętnych do Prapratno muszą przewieźć? Czy ktoś kupował wcześniej przez internet bilety na ten prom? Czy takie osoby/auta mają pierwszeństwo przy wjeździe na prom? Piszą tam że kupując bilety przez net nie ma gwarancji że na pewno popłyniesz promem na wykupioną godzinę... Czy przy wycieczce na 1 dzień jest ryzyko, że nie wróci się na noc na stały ląd? :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.05.2016 17:42

Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Mljet - jak daleko można dojechać autem i jak z promem?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.05.2016 17:44

turysta777 napisał(a): Czy przy wycieczce na 1 dzień jest ryzyko, że nie wróci się na noc na stały ląd? :)

Ktoś na forum kiedyś napisał, że jeden dzień pobytu na Mljet mija się celem.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Mljet - jak daleko można dojechać autem i jak z promem?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.05.2016 17:53

turysta777 napisał(a):Druga sprawa dotyczy promu z Prapratno do Sobra. Czy zdarzyło się komuś, że nie zmieścił się z autem na ostatni prom w kierunku Prapratno?

Z tego piszesz wylatujecie jutro ...
turysta777 napisał(a):Wylatujemy 7 maja (sobota) z Warszawy do Zadaru.
Przelot powrotny 14 maja (sobota) z Zadaru do Warszawy.
W Zadarze wynajmujemy 4 auta typu kombi (po 4os w każdym)
i podróżujemy po kraju realizując bardzo aktywny plan :)
- Vrh Dinare 1831m - najwyższy w Chorwacji - położony w Górach Dynarskich,
- Park Narodowy Krka - urzekające wodospady, kaskady i bystrza,
- Dubrownik - czyli „Perła Adriatyku”,
- Park Narodowy Mljet (na wyspie Mljet),
- Góry Velebit - Park Narodowy Paklenica (wąwozy Mała i Wielka Paklenica),
- Park Narodowy Jezior Plitwickich - 16 jezior połączonych 90 wodospadami.

Jeśli zrealizujecie ten plan w całości, to kolejek na prom w maju nie ma, to jeszcze nie pełnia sezonu.

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
MLJET 1 tydz. + LASTOVO 1 tydz. czy Hvar - WIELKA PROŚBA
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone