Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

miedzy Makarską a Dubrovnikiem

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Jupimako
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jupimako » 13.07.2011 15:07

Byłam w zeszłym roku w Baśka Voda ze znajomymi i 2 dzieci było super.
Często jeździliśmy na plaże w Breli bo tam jest pięknie.
W tym roku z mężem i córką (2lata) chcemy zabrać jeszcze moich rodziców do Chorwacji tylko nie możemy wybrać miejscowości.
Najlepiej by była miedzy Makarską a Dubrownikiem i by był to ląd nie wyspa.
No i żeby był była tak mniej więcej jak w Baśka Voda.
w tym roku nastawiamy się za zwiedzanie Dubrownika.
Pomóżcie coś wybrać :D
Aisza
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aisza » 13.07.2011 15:47

Witaj Jupimako!
Ja poleciłabym Zaostrog. Mieścina mała,przytylna,z ładną plażą... :D

Przeczytaj temat z tego linku forum/viewtopic.php?t=29827&highlight=
moondek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) moondek » 13.07.2011 16:03

Jupimako, ilu userów, tyle będziesz miała propozycji... Sugeruję najpierw popatrzeć na mapę, a potem szukać informacji o miejscu, które na mapie znalazłaś. Ja Ci polecam Półwysep Peljesac, za chwilę ktoś inny poleci Ci coś innego. To będzie kolejny temat o wszystkim i o niczym...
Jupimako
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jupimako » 14.07.2011 00:04

Pierwszy strzał i cel prosto w rejon który wybrałam na mapie. Zastanawiałam się między Gradać, Brist, Podaca a Zaostrog.
Chciałam coś bliżej Dubrovnika ale przeczytałam forum i wszyscy polecają pojechać za Dub.... a bym wolałam przed.
Teraz skupie się na tych wcześniej wspomnianych 4 miejscach.
Może o którymś ktoś jeszcze się wypowie...........
markasyt
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) markasyt » 14.07.2011 11:21

Spośród wymienionych miejsc ja także poleciłbym Zaostrog.
Jeśli Zaostrog za daleko od Dubrownika to rozważ Slano - tez zgrabne miasteczko.
Jupimako
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jupimako » 14.07.2011 13:49

Dziękuje za podpowiedzi :)
pojedziemy chyba do Zaostrogu tak by moi rodzice mogli też zwiedzić Split czy Trogir
Aisza
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aisza » 14.07.2011 22:05

Moje najmilsze wspomnienie z Zaostrogu:

Codziennie,o określonej porze,na plażę przychodził staruszek (zapewne miejscowy),gdzieś pod 80-tkę.Wchodził do wody,wypływał dość daleko.... i śpiewał!
Jego śpiew niósł się z delikatną falą głośno i wyraźnie.I choć nie znam dobrze tego języka,mogłam zrozumieć, o czym była Jego pieśń... :wink:

Ciekawe,czy On jeszcze tam mieszka i czy wciąż śpiewa pływając?........
To było piękne..i takie miłe... :wink:
Jupimako
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jupimako » 14.07.2011 23:12

Jeśli tam pojedziemy a wszystko na to wskazuje do zdam relacje po powrocie- czyli na początku września
smolnik
Plażowicz
Jaka miejscowość między Dubrovnikiem a Makarską?

Nieprzeczytany postnapisał(a) smolnik » 24.07.2014 22:16

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Wraz ze znajomymi pod koniec sierpnia wybieramy się do Czarnogóry i Chorwacji. Planujemy spędzić po tygodniu w jednym i drugim kraju zaczynając od Czarnogóry. Później będziemy chcieli się gdzieś zatrzymać między Dubrovnikiem, a Makarska.

Zależy nam na stosunkowo spokojnej miejscowości, ale nie kompletnie wyłączonej z życia wieczornego. Chcemy uniknąć przede wszystkim ogromnej ilości turystów! Zależy nam również na przystępnych cenach za nocleg.

Podsumowując, bardziej zależy nam na spokoju i dobrej cenie niż na imprezowaniu. Mam nadzieję, że jakieś miejscowości spełnią te kryteria.

Z góry dziękuję za porady, propozycję i uwagi.

Pozdrawiam
Mariusz
smolnik
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) smolnik » 29.07.2014 13:57

Podbijam :)
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.07.2014 14:05

Baška Voda - Tučepi.
Informacji o tych miasteczkach szukaj na forum :idea:
mendoza1973
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) mendoza1973 » 29.07.2014 14:10

Brist a z niego deptakiem nadmorskim do Gradaca jest blisko
Mikromir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 29.07.2014 14:14

mendoza1973 napisał(a):Brist a z niego deptakiem nadmorskim do Gradaca jest blisko

Też mi to przyszło do głowy. Ceny apartmanów zdecydowanie niższe niż w Tucepi i Baska Voda.
smolnik
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) smolnik » 30.07.2014 08:43

Dzięki za propozycje.

Zastanawiam się teraz nad 3 miasteczkami obok siebie Zaostrog, Gradac, Brist. Czy różnią się one od siebie bardzo cenowo czy jednak są zbliżone do siebie?
Mikromir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 30.07.2014 09:36

smolnik napisał(a):Dzięki za propozycje.

Zastanawiam się teraz nad 3 miasteczkami obok siebie Zaostrog, Gradac, Brist. Czy różnią się one od siebie bardzo cenowo czy jednak są zbliżone do siebie?

Cenowo - niewiele. Z pewnością są tańsze niż oblegane miejscowości ciut bardziej na północ. Szukałam tam apartmanów w sieci w zeszłym roku, może Zaostrog był odrobinę droższy i Gradac tuż przy morzu. W Briście były dość ciekawe okazje jeśli chodzi o apartmany, natomiast to mała wioska i w sklepach było trochę drożej z względu na brak konkurencji - ale zakupy i tak można w Gradacu robić (Konzum, Studenac). Zresztą - jak trafisz. Te miejsca różnią się przede wszystkim wielkością i zagęszczeniem turystów. Gradac - największy i bardzo zatłoczony, Zaostrog - niewielki ale ludzi i tak sporo na plażach, trochę szumu jest. Brist jest maleńki i najspokojniejszy, co nie znaczy, że są zupełne pustki, choć zdecydowanie jest najmniej zatłoczony. No i do Gradaca z szerszą ofertą rozrywki dojdziesz pieszo.
Poszukaj relacji z tych miejsc na forum.
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019