Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Menorca - fall in love

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12168
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 07.09.2011 17:43

helen napisał(a):Mam nadzieję, że choć trochę polubiliście Minorkę.

Nawet trochę więcej :!: :D
pzdr :wink:
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 07.09.2011 18:25

longtom napisał(a):
helen napisał(a):Mam nadzieję, że choć trochę polubiliście Minorkę.

Nawet trochę więcej :!: :D
pzdr :wink:


Super :)

Pozdrawiam również

Epilog czyli długa droga do domu

Startujemy zgodnie z planem, ku mojej radości za oknem widzimy Mao z jego długaśnym portem, Sa Mesquidę, Es Grau ... całe północno-wschodnie wybrzeże. Cudownie móc to zobaczyć raz jeszcze. A potem niestety przeważają chmury, czasem tylko pojawia się ziemia

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Gdy dolatujemy do Warszawy jest już zupełnie ciemno. Odbieramy walizki i dzwonimy na parking Itaki, gdzie stoi nasze auto. Po kilkunastu minutach podjeżdża bus i podwozi nas na miejsce. Potem już tylko kilka km do pensjonatu . Mamy tu zarezerwowane 2 noclegi, zamierzaliśmy piątek i część soboty spędzić w stolicy. Jednak po wylądowaniu przechodzi nam ochota, chcemy do domu, wraca troska o mamę, o siostrę, której przesunięto chemioterapię, bo spadły wyniki. Do domu....

W pensjonacie najpierw nieciekawa niespodzianka... w komputerze rezerwacja pokoju dwuosobowego, reszta pokoi zajęta. Nas jest troje, zmęczeni jesteśmy, jest po 23-ciej...
Pan idzie sprawdzić na ile osób przygotowano pokój i ... ufff... są 3 łóżka, ktoś źle wklepał do komputera. Za to bez problemu pan przyjmuje wiadomość o rezygnacji z drugiego noclegu.

Padamy do łóżek.

Rano śniadanko, chwytamy za walizki i znowu w drogę...

Obrazek

Gdy dojeżdżamy do Poznania przypomina mi się, że chciałam żeby córa zobaczyła kino 5 D, u nas jeszcze nie ma. Zjeżdżamy do centrum, galeria Green Point świeci pustkami, kino również. W repertuarze dziś "Klopsiki i inne zjawiska pogodowe" , pani jednak mówi, że jak poczekamy i nikt nie przyjdzie to nam puści "Kota i duchy". Tak też się staje, chwilę później skradamy się strasznymi zakamarkami widząc świat oczami kota. Frajdę mamy niezłą. Gdy wychodzimy z sali miła pani mówi, że jak chcemy to możemy na te same bilety zobaczyć jeszcze "Animowaną historię Polski", film bardzo udany. Zadowoleni ruszamy w dalszą drogę, z radia dociera do nas wiadomość, jeszcze nie potwierdzona, o śmierci Leppera.

Późnym popołudniem jesteśmy w domu.

Nasze "pamiątki"

Obrazek

No i oczywiście moje sandały, które nie załapały się na zdjęcie.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 07.09.2011 19:07

Grzebałem jeszcze trochę po necie, szukając wyjaśnienia, dlaczego Flecista jedzie na osiołku, ale... nie doczytałem się. Pozostanie tajemnicą.

Dziękuję, Helen, za piękną relację. 8)

Pozdrawiam,
Wojtek
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 07.09.2011 19:12

Ale są za to breloczki sandałowe :wink:
Fajnie było się szwendać po balearskich dziurach :D

Ja czekam na zimową Majorkę (pewna, że wrócisz nią oczarowana).

:papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.09.2011 19:15

Dziękuję za relację.

Pozdrowienia.
:papa:
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 07.09.2011 19:45

Franz napisał(a):Grzebałem jeszcze trochę po necie, szukając wyjaśnienia, dlaczego Flecista jedzie na osiołku, ale... nie doczytałem się. Pozostanie tajemnicą.

Dziękuję, Helen, za piękną relację. 8)

Pozdrawiam,
Wojtek


Fajnie, że szukałeś :) Może odpowiedź znajduje się np. w muzeum Minorki w Maó, tam by wiedzieli pewnie. Trzeba wrócić i zapytać ;)

Interseal, to ja dziękuję, że zaglądaliście.

Mahadarbi, mój czerwony breloczek dynda przy kluczykach do samochodu. Bardzo go lubię.
A Majorka się planuje, w tej chwili najtańszy bilet na lot bezpośredni z AirBerlin w lutym to 69,90 euro. Noclegi do 200 euro za tydzień za 3 osoby tez są dostępne. Zobaczymy, pomysł w każdym bądź razie nam się podoba.
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 07.09.2011 19:52

helen napisał(a):Mahadarbi, mój czerwony breloczek dynda przy kluczykach do samochodu. Bardzo go lubię


A Ty wiesz, że mój z Zakynthos '09 do tej pory dynda przy kluczach od mieszkania? I też go uwielbiam :D



helen napisał(a):Zobaczymy, pomysł w każdym bądź razie nam się podoba.


I z pewnością go zrealizujecie, jak Cię znam :wink:
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 07.09.2011 19:59

mahadarbi napisał(a):
helen napisał(a):Mahadarbi, mój czerwony breloczek dynda przy kluczykach do samochodu. Bardzo go lubię


A Ty wiesz, że mój z Zakynthos '09 do tej pory dynda przy kluczach od mieszkania? I też go uwielbiam :D



Przy kluczach od mieszkania mam Croatię , a przy szkolnych sfatygowany już lekko Scotland .
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 07.09.2011 20:24

Ufff, ...
Wreszcie wróciłem z tej Minorki. Jakoś wytrzymałem .... nie ma to jak w domu. :wink:
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 07.09.2011 20:26

Jak ja lubię tego gościa... :wink: :lol:
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 07.09.2011 20:28

woka napisał(a):Ufff, ...
Wreszcie wróciłem z tej Minorki. Jakoś wytrzymałem .... nie ma to jak w domu. :wink:


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ty potworze jeden, dziękuję za cierpliwość.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 07.09.2011 20:33

mahadarbi napisał(a):Jak ja lubię tego gościa... :wink: :lol:

Z wzajemnością, miła Pani. :lol: :wink:
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 07.09.2011 20:35

Nooo, nareszcie wiem z kim się drażnię! Brawo za odwagę :wink:
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 07.09.2011 20:41

mahadarbi napisał(a):Nooo, nareszcie wiem z kim się drażnię! Brawo za odwagę :wink:

Była tylko przez chwilkę, już mi zabrakło. :wink:

ps. skoro widzę z kim ja rozmawiam, to na sekundę pokazałem swoje lico. Tak jest w porządku względem przemiłych Pań. :lol:
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 07.09.2011 20:43

woka napisał(a):
mahadarbi napisał(a):Nooo, nareszcie wiem z kim się drażnię! Brawo za odwagę :wink:

Była tylko przez chwilkę, już mi zabrakło. :wink:

ps. skoro widzę z kim ja rozmawiam, to na sekundę pokazałem swoje lico. Tak jest w porządku względem przemiłych Pań. :lol:


Eeeee? A ja się nie załapałam :roll:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hiszpania - España

cron
Menorca - fall in love - strona 30
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone