Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Menorca - fall in love

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 12.09.2011 18:17

helen napisał(a):Gdy dojeżdżamy do Poznania przypomina mi się, że chciałam żeby córa zobaczyła kino 5 D, u nas jeszcze nie ma. Zjeżdżamy do centrum, galeria Green Point świeci pustkami, kino również.


To jesteście lepsi ode mnie, jeszcze tam nie byłem :oops: :D
pzdr :wink:
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 12.09.2011 18:22

longtom napisał(a):
helen napisał(a):Gdy dojeżdżamy do Poznania przypomina mi się, że chciałam żeby córa zobaczyła kino 5 D, u nas jeszcze nie ma. Zjeżdżamy do centrum, galeria Green Point świeci pustkami, kino również.


To jesteście lepsi ode mnie, jeszcze tam nie byłem :oops: :D
pzdr :wink:


Ha, widzisz :D

Ja już byłam bodajże 3 raz, ostatnio wplotłam wizytę w tym kinie w program wycieczki klasowej do Gdanska, akurat był dzień dziecka więc mieli fajną niespodziankę. "Polataliśmy" sobie wtedy trochę i "pospadaliśmy" . Polecam ;)
Elizasz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 518
Dołączył(a): 05.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Elizasz » 13.09.2011 18:03

Też mamy 5D w Bielsku, męża kusi, ale jeszcze chyba niedostatecznie.... mówisz Helen, że warto?
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 13.09.2011 19:30

Elizasz napisał(a):Też mamy 5D w Bielsku, męża kusi, ale jeszcze chyba niedostatecznie.... mówisz Helen, że warto?


Pewnie, że warto :) , seanse są w prawdzie króciutkie, ale ja za każdym razem bawię się całkiem fajnie. Ostatnio koleżanka wyskoczyła z fotela ze strachu przed wężem (panicznie się ich boi), dzieci mają do dziś ubaw jak to wspominamy. Zmieniają repertuar, zależy na co się trafi. "Klopsiki..." np. podobno są takie sobie ;)

Aż zerknę co tam u Was grają ;)
nomad
Cromaniak
Posty: 656
Dołączył(a): 06.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nomad » 24.09.2011 21:31

Helen powróćmy jeszcze raz do tych wspomnień. :)

Nie udzielałem się w relacji, co nie znaczy, że jej nie towarzyszyłem.
Faktycznie, czasem gdzieś pozostawię postowy ślad i nie zawsze jest to końcowe podziękowanie za relację, ale te słowa są takowymi.

Interesująco i różnorodnie przedstawiłaś wyspę już od samego początku, ale też przez całą relację ciekawie opowiadałaś i uwiarygodniałaś to zdjęciami.
Jak najbardziej rozumiem chęć powrotu, masz rację zawsze można odkrywać nowe ciekawe miejsca, ale też z sentymentem powracać do tych już znanych.
Nie mam takiej mocy, ale chętnie przyśpieszyłbm Tobie ten czas do lutego. :)

Pozdrawiam.
Piotr.
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 25.09.2011 13:07

Dziękuję Piotrze :) mam nadzieję, że nic nie stanie na przeszkodzie moim zimowym planom. Gdy myślę o lecie to najpierw nasuwa mi się chęć powrotu na Minorkę. Zobaczymy na co zdrowie i stan konta w tym roku pozwolą.

A czas? Ten leci bardzo szybko... ;)

Pozdrawiam
Helena
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 28.11.2011 19:33

Itaka od dziś sprzedaje lato 2012, z tej okazji zerknęłam na ceny naszego hotelu, no i naszło mnie na poszukanie opinii o nim. ot tak z czystej ciekawości. Znalazłam opinię osoby, która była dokładnie w tym samym apartamencie co my, jak bardzo różnią się nasze wrażenia.
http://www.holidaycheck.com/detail-revi ... 71257.html

Cóż... :roll: , albo nam tak mało do szczęścia potrzeba, albo ludziom się w d...ch przewraca.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 28.11.2011 19:46

helen napisał(a):Cóż... :roll: , albo nam tak mało do szczęścia potrzeba, albo ludziom się w d...ch przewraca.

Malkontentów znajdziesz wszędzie.

Pozdrawiam,
Wojtek
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 18.12.2011 23:10

Dzięki usłudze street view "pozwiedzałam" dziś sobie Minorkę i Majorkę. Niesamowicie dokładnie mają ofocone te wysepki :). Powspominałam i powzdychałam, fajna zabawa ;)
kondi
Odkrywca
Posty: 116
Dołączył(a): 01.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kondi » 10.02.2012 23:19

Autorkę tematu jak również forumowiczów zapraszam serdecznie do poznania pozostałych 3 wysp Balearów :

- Ibiza 2009 i 2011. Oby dwa tripy na własną rękę. W 2009, 21 dni na Ibizie, w 2011 raptem kilka w październiku (ponad +30C w dzień +aktualizacja recenzji).
- Majorka 2006
- Formentera 2009

Tytułem wstępu, nasz ****** hotel ;-)

Obrazek

Pytanie do autorki wątki: w jakim miesiącu Minorka została odwiedzona przez Was ?

Pozdrawiam,
k
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 11.02.2012 21:45

Witam, hotel super ;) , podziwiam i trochę zazdroszczę swobody, ale jakoś ... nie, wolę jednak trochę więcej wygód.

Na Minorce byliśmy na przełomie lipca i sierpnia :)

Dzięki za linki do relacji, pozaglądam z chęcią.
kondi
Odkrywca
Posty: 116
Dołączył(a): 01.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kondi » 11.02.2012 22:01

Kurcze, niebywałe, że w okresie wakacyjnym prawie wszystkie dni na Minorce były pochmurne ?

Co do wygody, ostatnio na Ibizie (październik 2011) byliśmy właśnie w hotelu. Hotel w samym centrum drugiego największego miasta na wyspie - San Antonio, za 45,00 PLN (po przeliczeniu po kursie NBP z danego dnia) od osoby z pełnym wyżywieniem, tzn. HB (bez all inc.) Rezerwacja na własną rękę.

Pod namiotem z kolei spędziliśmy 21 dni w 2009. W ciągu tych dni, tylko jeden zdarzył się z chmurką przez kilka godzin.

Pozdrawiam:)
k
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 16.02.2012 11:34

kondi napisał(a):Kurcze, niebywałe, że w okresie wakacyjnym prawie wszystkie dni na Minorce były pochmurne ?

Pozdrawiam:)
k


To było takie lato, w wielu miejscach, gdzie zwykle jest pewna pogoda tym razem była niespodzianka. Ale nie było tak źle, wróciliśmy mocno opaleni ;) Tydzień przed naszym przyjazdem było gorzej, podobno dużo padało. Nam ta pogoda nawet odpowiadała. Poza tym Minorka to najchłodniejsza balearska wyspa. :)
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 16.02.2012 11:49

Helen, a Ty już byłaś na tej Majorce czy jeszcze nie? Bo chętnie bym coś poczytała :D
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 16.02.2012 12:00

Witaj Mahadarbi :)
Moje ferie trwają.... i siedzimy w domu z kilku powodów, głównie ze względu na mamę (szykuje się do operacji, nie znaliśmy terminu a wyglądało na to, że wypadnie właśnie w ferie, w końcu termin przesunął się na początek marca). Odwlekaliśmy przez to rezerwację biletów, aż się skończyły te tanie. W międzyczasie córa zaczęła się skarżyć, że pilnie potrzebuje nowego łóżka (cóż dzieci rosną :roll: łóżko zrobiło się za krótkie), wymiana łóżka pociągnęła za sobą wymianę mebli i remont w całym pokoju, ja dorzuciłam uzupełnienie mebli w sypialni i tak od soboty ryjemy jak dziki pakując, skręcając i układając. Ze względu na permanentny brak czasu poświęciliśmy ferie, a przynajmniej ich kawałek. Poza tym pogoda na południu Europy lekko oszalała, więc nie wiem czy to byłby dobry pomysł z tą Majorką ;) . Może innym razem.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hiszpania - España

cron
Menorca - fall in love - strona 32
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone