Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Menorca - fall in love

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 11.08.2011 14:17

W kwestii nauczycieli, to dostrzegacie tylko plusy dodatnie; sporo jest także ujemnych...
:wink:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 11.08.2011 14:24

helen napisał(a):pozbyłam się, pozbyłam... kilkunastu nawet .

Muszę Ci powiedzieć, że niesamowicie odczuwam różnicę w kondycji, jak mi się teraz lekko chodzi i jakoś wcale się nie męczę, niby nie byłam jakaś bardzo gruba, ale różnica jest niesamowita.

Zatoczki ładne, fakt, ale to wciąż jeszcze nie te najładniejsze części wyspy. Ona nam tak pomalutku odkrywała swoje uroki, aż w końcu puzzle jako tako poskładały się w całość, choć nadal dużo kawałków brakuje, będę musiała wrócić i poszukać pozostałych. :)


Aż tak źle to chyba nie było, ale teraz jest oczywiście lepiej :wink: .
Ja na szczęście nigdy nie musiałem przez to przechodzić, ale pilnować się trzeba.... Żeby potem nie zrzucać 30 w 5 miesięcy jak jedna moja znajoma...

Zwiedzanie wyspy bardzo mi odpowiada, codziennie jakiś inny fragmencik. My pewnie robilibyśmy tak samo :D . No ale w kilka dni faktycznie wszędzie zaglądnąć się nie da...

A co do stanu nauczycielskiego.... wolę mieć swoje 26 dni i wykorzystywać wtedy, gdy mam na to ochotę, a nie wtedy co wszyscy. Podziwiam nauczycieli, że w tych czasach mają odwagę i siłę nimi być :roll:

Pozdrawiam
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 11.08.2011 14:29

Konkluzja więc taka sama, bez rozwijania czy 20 dni, czy 26 dni to więcej czy mniej niż dwa tygodnie :wink:
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 11.08.2011 14:32

FUX napisał(a):W kwestii nauczycieli, to dostrzegacie tylko plusy dodatnie; sporo jest także ujemnych...
:wink:


Dlatego, mimo wielkiej zazdrości o święta, ferie, urlopy, i masę dni wolnych w roku, za żadne skarby nie mogłabym wykonywać tego zawodu. Mam w rodzinie dwie nauczycielki. Wystarczy :wink:
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 11.08.2011 14:39

Żeby potem nie zrzucać 30 w 5 miesięcy jak jedna moja znajoma...
mi zrzucenie 17 kg zajęło 5 miesięcy, kolejne 5 utrwalanie tego. Teraz wróciły mi 3-4 kg i tak się to trzyma od początku roku, pilnuję się jednak stale.

Podziwiam nauczycieli, że w tych czasach mają odwagę i siłę nimi być icon_rolleyes.gif

Dzięki, bywa tak, że nie mam ochoty do szkoły wracać i bywa tak że leją się łzy, gdy kolejny rocznik opuszcza mury szkoły. Ja w tym roku, przy oddawaniu kolejnej klasy szóstej (a byłam wychowawcą tylko rok) byłam bardzo dumna z tych dzieciaków, w takich momentach nie wyobrażam sobie innego zawodu. O plusach i minusach można by długo dyskutować, ja z chęcią oddam połowę wakacji za kilka chociaż ruchomych dni w ciągu roku.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107682
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.08.2011 14:46

adamk3 napisał(a):ale chciałbym tyle co nauczyciele (urlopu)- ferie, wakacje, święta :D


Zmień zawód :wink: :lol:
adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 11.08.2011 14:46

mahadarbi napisał(a):Konkluzja więc taka sama, bez rozwijania czy 20 dni, czy 26 dni to więcej czy mniej niż dwa tygodnie :wink:


ale 26 dni to 5 tygodni - nie dwa :) :wink:

pozdrav- dla nauczycieli też :wink:
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 11.08.2011 14:47

Janusz :lol: :lol: witam na Minorce ;)
Zostań dłużej, zaraz kolejny odcinek :D

adamk3 Pozdrawiam :lol:
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 11.08.2011 14:51

adamk3 napisał(a):
mahadarbi napisał(a):Konkluzja więc taka sama, bez rozwijania czy 20 dni, czy 26 dni to więcej czy mniej niż dwa tygodnie :wink:


ale 26 dni to 5 tygodni - nie dwa :) :wink:
:


Ale nie w jednym pakiecie na raz :lol: Rozłożone na cały rok, nie są nawet zauważalne :(

Też salute nauczycielom! :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107682
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.08.2011 14:57

helen napisał(a):Janusz :lol: :lol: witam na Minorce ;)
Zostań dłużej, zaraz kolejny odcinek :D


Jestem, czytam, oglądam od początku, ale dopiero dziś "dałem głos" :lol:
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 11.08.2011 14:58

A jak zdrówko?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107682
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.08.2011 15:02

mahadarbi napisał(a):A jak zdrówko?


Za tydzień jadę do Krakowa aby w Klinice im.J.P.II reperować zastawkę.
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 11.08.2011 15:04

Klinika ma świetne opinie, z tego, co słyszałam. Będziesz jak nowy :) No i jeszcze zdążysz coś z Rodos napisać, prawda? :wink: Zdróffka życzę!
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 11.08.2011 15:13

Niestety, następnego odcinka dziś nie będzie, pomyliłam kolejność, na następny punkt programu potrzebuję więcej czasu, a już go tyle dziś nie mam. Mogę tylko powiedzieć, że pójdziemy do kamieniołomu, na zachętę jedno zdjęcie:

Obrazek
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 11.08.2011 15:14

O wow, wspaniały!!! Czekam na kolejną odsłonę!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hiszpania - España

cron
Menorca - fall in love - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone