Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Maslinka na Long Island ;)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 16.12.2018 00:29

Bardzo fajne te Jajce :lol:
A ten różowo-czarny kontrast :lol: :lol: :lol:
Muszę przynać Agnieszko, że Twoja czernogórska część relacji ( o Cro nie mówię bo to oczywista oczywistość), bardzo mi się podobała. Do tego stopnia, że postanowiłam ostatcznie nie skreślać Czarnogórny jako miejsca do odwiedzenia w najblizszym czasie. Być może masz rację, że żeby dobrze ją poznać i żeby się jednak wkradła w nasze serca trzeba poświęć jej nieco więcej czasu. Kotor był dla mnie super bezapealacyjnie ale jeśli chodzi o resztę MNE chyba poświęciliśmy jej zbyt mało czasu.

Ps. bym zapomniała, złoty trunek to jednak musi być :mrgreen:


Pozdrawiam :papa:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18272
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 16.12.2018 20:33

Zwiedzaliśmy w nieco inny sposób , wchodziliśmy na zamkowe wzgórze od strony katakumb , zakończyliśmy zwiedzanie za murami , obok tunelu , którym opuszczaliśmy miasto . . .
Za bramą wejściową do starego miasta ( od strony wodospadu ) zjedliśmy wspaniałe słodkości i wypiliśmy najlepszą kawę - z czystym sumieniem polecam 8)


Pozdrawiam
Piotr
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 16.12.2018 22:00

Nefer napisał(a):A twierdza też mi się podoba, te spore połacie trawy tylko dodają jej uroku, moim zdaniem.

Też tak myślę. Tyle zieleni w środku miasta! Miło :)

pomorzanka zachodnia napisał(a):Pięknie położone te Jajce. I jestem zaskoczona, że nazwa może mieć coś wspólnego z jajkiem :wink: .

A jednak ;)

te kiero napisał(a):Bardzo chętnie bym tam wrócił. Podczas Waszego spaceru wspomnienia odżyły.

Cieszę się 8)

tomekkulach napisał(a):Muszę Ci się przyznać Maslinko,
że dzięki Twojej relacji popełniłem Jajce
2 lata temu w drodze powrotnej
z Korčuli/Peljesča (też miałaś duży wkład)
:D :papa:

Której relacji? 8O
W tym roku byłam tam pierwszy raz... Chyba że chodzi Ci o to, że kiedyś przejeżdżaliśmy przez Jajce i chyba wspominałam w którejś relacji, że chciałabym tam pojechać :D

Młyny nad Plivskim jezerem będą w następnym odcinku 8)

Beata W. napisał(a):Muszę przynać Agnieszko, że Twoja czernogórska część relacji ( o Cro nie mówię bo to oczywista oczywistość), bardzo mi się podobała. Do tego stopnia, że postanowiłam ostatcznie nie skreślać Czarnogórny jako miejsca do odwiedzenia w najblizszym czasie.

Czarnogórska część zajęła w relacji więcej miejsca, niż sądziłam, że zajmie ;) Dokładnie tyle, ile opis wakacji na Dugim Otoku, z tym że na Long Island byliśmy 10, a w Montenegro - 5 dni 8)

piotrf napisał(a):Za bramą wejściową do starego miasta ( od strony wodospadu ) zjedliśmy wspaniałe słodkości i wypiliśmy najlepszą kawę - z czystym sumieniem polecam 8)

Kawy w ogóle nie pijemy 8O Wiem, wiem, dziwne, dla niektórych ludzi wręcz niepojęte ;)
Być może dużo tracimy, bo ta bośniacka jest ponoć świetna.


********

Dzisiaj otworzyliśmy sezon narciarski :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
W czeskich Jesenikach, na Ramzovej :D

Było cudnie! W większości naturalny śnieg i bardzo mało ludzi, co zaowocowało niemal 30 km (tylko w dół!) w ciągu niecałych 4 godzin (z przerwą na grzane winko i ciacho :D) Całkiem nieźle, jak na pierwszy dzień na deskach. W dodatku nowych deskach, z którymi, już to wiem, bardzo się polubiłam 8)

2018-12-16-10h38m21 (Custom).JPG


Oblepione śniegiem choinki :hearts::

2018-12-16-12h18m43 (Custom).JPG


Kozica:

2018-12-16-13h17m39 (Custom).JPG


i pustostok - określenie zapożyczone z narciarskiego forum ;):

2018-12-16-13h23m36 (Custom).JPG

2018-12-16-13h27m34 (Custom).JPG


Jak ja uwielbiam TAAAKĄ zimę :D :D :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.12.2018 23:42

maslinka napisał(a):Której relacji? 8O
W tym roku byłam tam pierwszy raz... Chyba że chodzi Ci o to, że kiedyś przejeżdżaliśmy przez Jajce i chyba wspominałam w którejś relacji, że chciałabym tam pojechać :D



Faktycznie przy tylu napisanych relacjach mogłem coś "pomięszać" :oops:
W każdym razie coś tam mi utkwiło w pamięci,że skojarzyłem to miejsce z Tobą 8)
:papa:
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 17.12.2018 09:14

Fajnie na taką zimę popatrzeć przy gorącej kawie :mrgreen:
Naprawdę pięknie :lol:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12138
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 17.12.2018 10:29

Ten wodospad naprawdę zachwyca :hearts: Jednak reszta miasta jakoś mi nie do końca przypadła do gustu.
Gratuluję inauguracji sezonu :wink:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 17.12.2018 18:49

Beata W. napisał(a):Fajnie na taką zimę popatrzeć przy gorącej kawie :mrgreen:
Naprawdę pięknie :lol:

Było pięknie :hearts:

beatabm napisał(a):Ten wodospad naprawdę zachwyca :hearts: Jednak reszta miasta jakoś mi nie do końca przypadła do gustu.

Miałam właśnie takie wrażenia. Jajce to dla mnie zlepek zabytków, ale jako całość, moim zdaniem, nie mają klimatu. Przynajmniej ja go nie poczułam.

beatabm napisał(a):Gratuluję inauguracji sezonu :wink:

Dzięki ;)
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 17.12.2018 19:49

maslinka napisał(a):Dzisiaj otworzyliśmy sezon narciarski :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
W czeskich Jesenikach, na Ramzovej :D

Było cudnie! W większości naturalny śnieg i bardzo mało ludzi, co zaowocowało niemal 30 km (tylko w dół!) w ciągu niecałych 4 godzin (z przerwą na grzane winko i ciacho :D) Całkiem nieźle, jak na pierwszy dzień na deskach. W dodatku nowych deskach, z którymi, już to wiem, bardzo się polubiłam 8)
2018-12-16-10h38m21 %28Custom%29.JPG



Ale kamuflaż 8O Gdyby nie maździak w życiu bym Cię nie poznała :mrgreen: :lol:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 17.12.2018 20:01

Piękna zima i fajne slalomki.
Czy aby nie za ciężkie dla takiej drobniutkiej dziewczyny ? :papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 18.12.2018 01:03

travel napisał(a):Ale kamuflaż 8O Gdyby nie maździak w życiu bym Cię nie poznała :mrgreen: :lol:

Darth Vader is back! :mrgreen:

Habanero napisał(a):Piękna zima i fajne slalomki.
Czy aby nie za ciężkie dla takiej drobniutkiej dziewczyny ? :papa:

Czy za ciężkie? W sensie, że do noszenia? ;) Jakoś dam radę 8)
Zaletą jest to, że są stabilne i dobrze wchodzą w skręt.

Pan w sklepie chciał mi sprzedać damskie narty, twierdząc, że kobiety mają inną postawę w czasie jazdy i środek ciężkości przesunięty do tyłu :roll: W sensie, że tyłek wypinają... Co za bzdura! :evil:
Powiedziałam, że chcę narty dobre, nie damskie :roll:

Jak czytam takie np. opisy nart dla żeńskiej części populacji:
Narty dla kobiet są bardzo komfortowe i sprawiają, że jazda na nich nie wymaga tak dużego nakładu energii, jak w modelach męskich.
to coś mnie trafia :evil:

Ja chcę, żeby to wymagało ode mnie nakładu energii, po to m.in. jeżdżę na nartach :roll:

To tak jakby tylko faceci mogli być dobrymi narciarzami... Ktoś tu kiedyś na forum napisał, że mój mąż ma się dobrze, bo ja się poświęcam i wstaję wcześnie rano, żeby on mógł sobie pojeździć na sztruksiku 8O Ten ktoś nie pomyślał, że mogłoby być odwrotnie... Że to ja mogę być narciarskim zapaleńcem.

Takie stereotypowe podejście bardzo mnie drażni. Mamy XXI wiek, a niektórzy jeszcze głęboko w XIX ;)

Się rozpisałam ;), ale temat mnie ruszył 8)

I Konrad, to nie było oczywiście nic personalnie do Ciebie :) Taka mała dygresja ogólna ;) Przypomniał mi się sprzedawca, który raczej zachował się mało profesjonalnie.
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 18.12.2018 10:05

Jajce... miały być w tym roku na zakończenie urlopu, ale wyszło jak zwykle inaczej :oczko_usmiech:
Super wodospad w centrum miasta, ale reszta.... :roll: :? taka sobie
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 18.12.2018 12:58

maslinka
kobiety mają inną postawę w czasie jazdy i środek ciężkości przesunięty do tyłu :roll: W sensie, że tyłek wypinają... Co za bzdura! :evil:

Wiesz..., ja nie jeżdżę na nartach (jeszcze :roll: ), ale mam silne przekonanie, że gdybym jeździła, to nic do tyłu bym nie wypinała...jeśli już, to do przodu :D :boss: Tak mam na rolkach i łyżwach - chociaż zalecane jest wypięcie tyłka, to ja trzymam się w pionie :lol: I masz całkowitą rację, dużo trzeba zmienić w XIX wiecznej mentalności ogółu 8)
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12138
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 18.12.2018 13:14

maslinka napisał(a):To tak jakby tylko faceci mogli być dobrymi narciarzami... Ktoś tu kiedyś na forum napisał, że mój mąż ma się dobrze, bo ja się poświęcam i wstaję wcześnie rano, żeby on mógł sobie pojeździć na sztruksiku 8O Ten ktoś nie pomyślał, że mogłoby być odwrotnie... Że to ja mogę być narciarskim zapaleńcem.

Takie stereotypowe podejście bardzo mnie drażni. Mamy XXI wiek, a niektórzy jeszcze głęboko w XIX ;)

Się rozpisałam ;), ale temat mnie ruszył 8)


Jak ja Cię doskonale rozumiem niestety :roll: Wiecznie słyszę dokłądnie te same teksty, bo żeglarstwo to taki męski sport, bo kobiety to się tam tylko opalają i pachną :roll: I te spojrzenia jak buntuję się przeciwko męskim wypadom - jak mogę, przecież mężowi się należy solidne pływanie a nie zawsze z żoną lajtowo i delikatnie :roll: Co Ci wszyscy mądrale wiedzą :roll: :roll: :roll:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.12.2018 13:29

8O
Widzę bunt
kobiet XXI wieku :roll: 8)
...
Z innej beczki :roll:
FB_IMG_1542091625271.jpg
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 18.12.2018 21:28

krakusowa napisał(a):Jajce... miały być w tym roku na zakończenie urlopu, ale wyszło jak zwykle inaczej :oczko_usmiech:
Super wodospad w centrum miasta, ale reszta.... :roll: :? taka sobie

Myślę podobnie 8)

Katerina napisał(a):Wiesz..., ja nie jeżdżę na nartach (jeszcze :roll: )

Dobrze, że napisałaś "jeszcze", bo wszystko przed Tobą :)

beatabm napisał(a):Jak ja Cię doskonale rozumiem niestety :roll: Wiecznie słyszę dokłądnie te same teksty, bo żeglarstwo to taki męski sport, bo kobiety to się tam tylko opalają i pachną :roll: I te spojrzenia jak buntuję się przeciwko męskim wypadom - jak mogę, przecież mężowi się należy solidne pływanie a nie zawsze z żoną lajtowo i delikatnie :roll: Co Ci wszyscy mądrale wiedzą :roll: :roll: :roll:

Biedny Kapitan! Z żoną musi pływać, a to nie jest przecież prawdziwe żeglarstwo, bo kobiety nie mogą być w tym dobre! :oczko_usmiech: :lol:

tomekkulach napisał(a):8O
Widzę bunt
kobiet XXI wieku :roll: 8)

Aby istnieć, człowiek musi się buntować. A. Camus :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Maslinka na Long Island ;) - strona 56
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone