Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Malta w majówkę

Nazwa Malta pochodzi od greckiego słowa miód. Na Malcie znajdują się światowej klasy miejsca do nurkowania. Najpopularniejsze imiona w tym kraju to Józef i Maria. Przy większości numerów domów znajduje się święty obrazek. Valletta jest najdalej wysuniętą na południe europejską stolicą. Uniwersytet Maltański jest jednym z najstarszych uniwersytetów w Europie, został założony w 1592 roku.
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018
Malta w majówkę

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 23.01.2019 20:44

Zupełnie niespodziewanie trafiliśmy bilety za nieduże pieniądze i na szybko podjęliśmy decyzję, że jedziemy. Wyjazd na 6-7 dni. Dwoje dorosłych.

Jeśli ktoś zna realia. Gdzie się najlepiej zatrzymać? Valetta czy okolice. Raczej nie na zadoopiu. Hotel czy apartament? Na pewno z balkonem/tarazem i widokiem na port/morze. Jakie ceny? Co warto "zaliczyć". Jak się przemieszczać? No i wszelkie inne przydatne tipy.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15685
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 23.01.2019 20:49

Jest tu kilka relacji z Malty, warto poczytać, każdemu na czymś innym zależy....
Moja siostra (była coś 10 razy po 2 tyg.) i koleżanka niezależnie upodobały sobie mieszkanie w Sliema, a pod kątem plażowania mieszkanie w Melieha. Polecana karta za 21 eur/7 dni/os na komunikację po Malcie


Z ciekawości po ile bilet?
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 23.01.2019 21:57

Bilety LH za niecałe 1000 zl za oboje, ale z upustem bo miałem wygasające w marcu mile M&M, więc wykorzystałem, cena wyjściowa była ponad 1500 zl. Ważne że normalne godziny lotów i krótki czas przesiadek w MUC.

Na pewno będzie zwiedzanie ale bez napinki. Może jakiś rejs dookoła wyspy albo na Gozo. Z plażowaniem trudno powiedzieć, słońce będzie już ostre, pytanie ja z wodą. We Wloszech i Hiszpanii w tym czasie była jeszcze dość chłodna.

Przegląd kwater dopiero zaczynam. Najlepszy byłby hotel ze śniadaniem, w miarę blisko centrum Valetty albo dobrze skomunikowany. Koniecznie balkon/taras z widokiem. Mam ciekawy namiar w Kalkara za 70€/doba, wygląda nieźle, ale nic nie mogę powiedzieć o okolicy, czy warto tam brać kwaterę bo jestem zielony w temacie. Apartament też byłby ok. byle z jakąś gastronomią i spożywką w pobliżu.

Transport się zobaczy. Wyspa mała. Ciekawe jak ze skuterami/rowerami?
Ostatnio edytowano 23.01.2019 22:04 przez arturescu, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107705
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.01.2019 22:00

arturescu napisał(a):Zupełnie niespodziewanie trafiliśmy bilety za nieduże pieniądze i na szybko podjęliśmy decyzję, że jedziemy. Wyjazd na 6-7 dni. Dwoje dorosłych.

Jeśli ktoś zna realia. Gdzie się najlepiej zatrzymać? Valetta czy okolice. Raczej nie na zadoopiu. Hotel czy apartament? Na pewno z balkonem/tarazem i widokiem na port/morze. Jakie ceny? Co warto "zaliczyć". Jak się przemieszczać? No i wszelkie inne przydatne tipy.

malta-grzechu-warta-maj-2016-t50353.html
I inne podobne tematy.
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 23.01.2019 22:03

Janusz Bajcer napisał(a):
arturescu napisał(a):Zupełnie niespodziewanie trafiliśmy bilety za nieduże pieniądze i na szybko podjęliśmy decyzję, że jedziemy. Wyjazd na 6-7 dni. Dwoje dorosłych.

Jeśli ktoś zna realia. Gdzie się najlepiej zatrzymać? Valetta czy okolice. Raczej nie na zadoopiu. Hotel czy apartament? Na pewno z balkonem/tarazem i widokiem na port/morze. Jakie ceny? Co warto "zaliczyć". Jak się przemieszczać? No i wszelkie inne przydatne tipy.

malta-grzechu-warta-maj-2016-t50353.html
I inne podobne tematy.


Dzięki, poczytam w weekend bo wątek potężny, ponad 20 stron.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107705
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.01.2019 22:06

Włącz do czytania posty autora - będzie mniej stron

I jeszcze coś na weekend >>> https://www.globtroter.pl/forum/182,malta.html#
t_i_t_o
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 21.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) t_i_t_o » 23.01.2019 23:35

arturescu napisał(a):Jeśli ktoś zna realia. Gdzie się najlepiej zatrzymać?

Moi znajomi prowadzą pensjonat w Saint Paul's Bay, jeśli jesteś zainteresowany, podam kontakt na PW.
Fantastyczni ludzie - Jonathan jest Maltańczykiem, ale jego partnerka, Gosia - Polką. Organizują, pomogą, jak tylko potrafią.
Havena
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 29.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Havena » 24.01.2019 08:49

Hej,
mysmy byli w pazdzierniku 2017. Tylko 4 dni, ale wystarczylo, zeby "zaliczyc" najwieksze atrakcje. Malta jest malenka i dobrze skomunikowana. Polecam zakupic karte, o ktorej ktos wczesniej wspominal. Dziala na obu wyspach. Mysmy mieszkali w Buggiba, blisko Akwarium (polecam odwiedzic). Mieszkalismy w Il Palazzin Hotel, ale niezbyt mi sie podobal, stary jakis taki... Za to fajnie wygladal z zewnatrz Seashells Resort at Suncrest, wyprobujemy nastepnym razem ;)
Warto poplynac na Gozo i zobaczyc klify na zachodzie wyspy. Oczywiscie Comino i Blue Lagoon. W pazdzierniku woda byla cieplejsza tam niz w Chorwacji ;) W maju moze byc jeszcze chlodna. Na Comino plynelismy mala lodka z Gozo, duzo ich tam kursuje. Pojedzcie do Mdiny, robi wrazenie. Jedzenie jest super i w restauacjach taniej niz w Cro. No i wszyscy mowia po angielsku, zadnej bariery jezykowej!
Swietne jest tez to, ze Malta jest blisko i lot jest krociutki.
Zycze udanej majowki!

Pozdrawiam,
Havena
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 28.01.2019 21:53

Hotel klepnięty. Sliema z widokiem na morze i śniadaniem Była promocja na bookingu :) . Na dachu basen otwarty, w środku kryty. Pod hotelem przystanek, dojazd bezpośrednio linią X2 z lotniska. Teraz zaczynamy planować pobyt. Na pewno Gozo i Camino z Blue Lagoon.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15685
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.01.2019 08:45

arturescu napisał(a):Na pewno Gozo i Camino z Blue Lagoon.
Comino
petr
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 370
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) petr » 24.03.2019 16:23

Będziemy na Malcie w lipcu, bilety już kupione.
Piekarka84
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 10.03.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piekarka84 » 07.04.2019 20:34

piekara114 napisał(a):Jest tu kilka relacji z Malty, warto poczytać, każdemu na czymś innym zależy....
Moja siostra (była coś 10 razy po 2 tyg.) i koleżanka niezależnie upodobały sobie mieszkanie w Sliema, a pod kątem plażowania mieszkanie w Melieha. Polecana karta za 21 eur/7 dni/os na komunikację po Malcie


Z ciekawości po ile bilet?



Ojj tam... tylko 7 razy :smo:

arturescu napisał(a):Hotel klepnięty. Sliema z widokiem na morze i śniadaniem Była promocja na bookingu :) . Na dachu basen otwarty, w środku kryty. Pod hotelem przystanek, dojazd bezpośrednio linią X2 z lotniska. Teraz zaczynamy planować pobyt. Na pewno Gozo i Camino z Blue Lagoon.


To w Sliema polecam restauracje Vecchia Napoli. W którym miejscu hotel? Jeśli blisko portu, to polecam prom do Valletty. Niestety pomiędzy Sliema a Vallatta sa straszne korki, trzeba się liczyc z przejazdem ok. 40-45min (dla porównania - przejazd z Mellieha ok. 50-55 min).

Co do samego zwiedzania, dla pasjonatow historii polecam Lascaris War Rooms. Tanie jedzenie - Piadina caffe - za 5-7 EUR salatka / piadina / focaccia + napoj (sok / woda itp.) + kawa - można się najeść do syta :smo:

Rotunda w Mosta robi wrazenie. Podobnie Mdina - Silent City.
Targ rybny w Marsaxlokk - to tam jest najslynniejsza zatoczka pelna typowych maltańskich lodek.

Plaze: Mellieha Bay, Golden Bay + Ghajn Tuffieha, Paradise Bay - wszystkie plaze bliżej Mellieha. Okolice Sliemy to raczej skalki. Na Gozo - Ramla Bay.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107705
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.04.2019 11:56

Piekarka84 napisał(a):
piekara114 napisał(a):Jest tu kilka relacji z Malty, warto poczytać, każdemu na czymś innym zależy....
Moja siostra (była coś 10 razy po 2 tyg.) i koleżanka niezależnie upodobały sobie mieszkanie w Sliema, a pod kątem plażowania mieszkanie w Melieha. Polecana karta za 21 eur/7 dni/os na komunikację po Malcie


Ojj tam... tylko 7 razy :smo:

Trochę się pogubiłem w liczeniu ... :roll:
piekara114 ma Malcie chyba nie była.
Siostra piekary114 coś 10 razy.
Piekarka84 tylko 7 razy.

A może Piekarka84 to siostra piekary114. :?: :wink:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15685
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.04.2019 15:01

Janusz dobrze zgadłeś, i w liczeniu się pogubiłam, bo swego czasu co słyszałam, to "lecę na Maltę" :D

Powrót do Malta - Malta

cron
Malta w majówkę
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone