Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże bałkańskie podróże :-)

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 12.06.2014 18:30

Fira – wyglądała super, miejsce i klify, ale wszystko było pod słońce a i zamglone lekko niebo sprawiło, że zdjęcia nie do końca są takie jak mogłyby być. A że krzywe – no przecież wiało :lol: .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jakieś dawne rampy załadowcze

Obrazek

Obrazek

Fira - port

Obrazek

Obrazek

Imerovigli

Obrazek

Obrazek
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 12.06.2014 18:30

Piękne widoki. Czy Lidii Kulkowej podobał się rejs ???
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 12.06.2014 18:31

Oia (Ia) – trzeba przyznać, że robi (na nas) niesamowite wrażenie 8O

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z Oii na Thirasię jest rzut beretem. Okazało się, że fale w zatoce nie są aż tak wielkie i że prawdopodobnie uda się dobić do wyspy...

Obrazek

Udało się :idea: dosłownie na moment, ze statku wysiadło kilkanaście osób, w tym nasi Anglicy

Obrazek

A my odpłynęliśmy... i jak się potem miało okazać nie ma tego złego... :roll:

Obrazek

No, to mamy spokój. Już nie spotkamy się z Ronem i Mary, no ale trudno się dziwić, że wysiedli, skoro mogli. Dlaczego nie wysiedliśmy my? Sam nie wiem :) . Chyba dlatego, że już postanowiliśmy, że płyniemy przecież na Ios :idea:

Zasiedliśmy spokojnie w wygodnych promowych fotelach, wreszcie można było trochę ochłonąć od tych wszystkich wrażeń z kilku ostatnich godzin. Płyniemy, płyniemy, promem rzuca na wszystkie strony, mimo to nawet przysnąłem na moment. Niech to, ileż jeszcze będziemy płynąć, znów cały dzień? Szkoda czasu trochę... no i już po chwili wpadłem na kolejny dzisiaj genialny :wink: pomysł.

A może wysiądziemy na Folegandros?

:roll: :lol: :wink:

c.d.n.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 12.06.2014 18:32

Czy Pani Kulkowej podobał sie rejs ???
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 12.06.2014 18:47

kulka53 napisał(a):A może wysiądziemy na Folegandros?


... nieźle stopniujesz napięcie :) ... ciekawe na której jednak wysiedliście ... :?:
Pozdrawiam.
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 20993
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 12.06.2014 19:41

kmichal napisał(a): ... ciekawe na której jednak wysiedliście ... :?:


...no właśnie...a fotki klifów ciekawe

Pozdrawiam
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 12.06.2014 21:16

Thirasia – fajny pomysł :) , no ale skoro wiatry były dla niej :roll: nieprzychylne, a cena do bardziej odległych wysp promocyjna :wink: , to sprawa oczywista (oprócz wyboru :lol: między Ios i Folegandros).
Ciekawe, czy będziecie konsekwentni i jeszcze w trakcie tej wyprawy uda się z Thirasią :?: Jeśli nie wraz z sypialnią, to przynajmniej na jeden dzień – z Santorini? Bo zapewne tu :idea: za kilka dni wrócicie?

kulka53 napisał(a): dzięki za owocne poszukiwania naszych kwiatków


„Podróżowanie” z Wami to wielka przyjemność :) , a przy okazji można poznać śródziemnomorskie roślinki . Trochę szkoda, że tylko wirtualnie, ale lepszy rydz :wink:
Moje „poszukiwania” to uzupełnienie tego poznawania, a jeśli przy okazji mogę się z Wami podzielić efektami, to z mojej strony jest to jakaś forma podziękowania za te doznania, których mi dostarczacie swoimi relacjami 8) .
Czasem szukać wcale nie trzeba, tak było z kocankami :) , zazwyczaj jest jednak trudniej. Zmorą są błędne ślady wyprowadzające na manowce, skutek jest często niestety taki, że efektami poszukiwań :? nie można się pochwalić.
Wielokrotnie szukać nawet nie próbuję… Zdarza się, że na coś natykam się :roll: przypadkiem, no i jeśli pamiętam jakąś fotkę, to uzupełnienie może się pojawić nieco później, tak jak w przypadku tej urokliwej zielenizny:

kulka53 napisał(a):Obrazek


Wszystko wskazuje na to, że jest to Ballota acetabulosa czyli Greek Horehound - :arrow: mierznica grecka.
Mogę się mylić, bo :roll: podobna jest chociażby Ballota pseudodictamus , ale skoro Ballota acetabulosa jest grecka :wink: :D
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 12.06.2014 22:30

to wspaniała przyjemność podróżować z Wami, odkrywacie tyle pięknych miejsc, ukazujecie to na wspaniałych zdjęciach, kadrach ze tylko smaka robicie na kolejne wyprawy:) :D

Anafi absolutnie piękne, wyprawa na szczyt do pozazdroszczenia....może kiedyś..w kolejne wakacje a tymczasem pozdrawiam z Lefkady:) ... na Cyklady kiedyś znów wrócimy:)

ciekawa też jestem gdzie zawędrujecie ostatecznie;)
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 12.06.2014 23:59

Piękne te wysepki. Być może w tym roku po raz pierwszy postawię stopę na greckiej ziemi. To m.in. Wasza zasługa ;).
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 13.06.2014 07:31

ArliJ napisał(a):a tymczasem pozdrawiam z Lefkady:)


Witam.
... z Lefkady ? ... super ... będę tam za kilkanaście dni ... jaka jest w tej chwili pogoda i jaka temp. wody ?
A gdzie dokładnie jesteście i jakie wrażenia ?
Pozdrawiam.
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 13.06.2014 09:14

Wow! Co za zwrot akcji :wink:
Jestem bardzo ciekawa gdzie w końcu wysiedliście.
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 13.06.2014 11:47

darek1 napisał(a):Czy Pani Kulkowej podobał sie rejs ???

Z powodu kiwania ta skorupką nie mogłam na pełnym morzu poużywać sobie (popstrykać) na górnym pokładzie, strasznie ślisko było bo mokro. Ale tak w ogóle, rejsy są zwykle całkiem przyjemne :D
kmichal napisał(a):
kulka53 napisał(a):A może wysiądziemy na Folegandros?


... nieźle stopniujesz napięcie :) ... ciekawe na której jednak wysiedliście ... :?:
Pozdrawiam.


ajdadi napisał(a):
kmichal napisał(a): ... ciekawe na której jednak wysiedliście ... :?:


...no właśnie...a fotki klifów ciekawe

Pozdrawiam

Nigdy tak spontanicznie nie podejmowaliśmy decyzji jak podczas tego urlopu.
Zdjęcia ? Po prostu lubię je robić a klify - wszystkie WYDAJĄ MI się bardzo ciekawe. Może dzięki temu ktoś zmieni zdanie na temat uroków Santorini :wink:
ArliJ napisał(a):Anafi absolutnie piękne, wyprawa na szczyt do pozazdroszczenia....może kiedyś..w kolejne wakacje a tymczasem pozdrawiam z Lefkady:) ... na Cyklady kiedyś znów wrócimy:)

Ciekawe jak Wam się podoba na Lefkadzie. Jeśli tylko znaleźliście swobodne zakątki to na pewno :D . A Cyklady? Niby są takie podobne, ale jednak każda trochę inna, każda warta poznawania.
Krzychooo napisał(a):Piękne te wysepki. Być może w tym roku po raz pierwszy postawię stopę na greckiej ziemi. To m.in. Wasza zasługa ;).

Miejmy nadzieję, że Grecja Cię nie zawiedzie. My właściwie nie wyobrażamy sobie tak udanych wakacji już nigdzie indziej. Fajnie będzie pooglądać ją w relacji widzianą Twoim okiem.
dangol napisał(a):Thirasia – fajny pomysł :) , no ale skoro wiatry były dla niej :roll: nieprzychylne, a cena do bardziej odległych wysp promocyjna :wink: , to sprawa oczywista (oprócz wyboru :lol: między Ios i Folegandros).
Ciekawe, czy będziecie konsekwentni i jeszcze w trakcie tej wyprawy uda się z Thirasią :?: Jeśli nie wraz z sypialnią, to przynajmniej na jeden dzień – z Santorini? Bo zapewne tu :idea: za kilka dni wrócicie?

heca7 napisał(a):Wow! Co za zwrot akcji :wink:
Jestem bardzo ciekawa gdzie w końcu wysiedliście.

Ciekawość (to gdzie wysiądziemy) już wkrótce zostanie zaspokojona.
Dzięki Danusiu za towarzyszenie nam, za ogromne zasługi w odkrywaniu tajemnic roślinnych. Bez Ciebie nic by się nie wyjaśniło. Tak bardzo mi teraz brakuje zwykłego wolnego czasu.

Pozdrawiam
Lidia (Małgosia)
Aglaia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1610
Dołączył(a): 03.08.2007
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aglaia » 13.06.2014 12:10

kulka53 napisał(a):
Aglaia napisał(a):Zdjęcia z Kalamos kapitalne :-) :papa:

Dzięki :)
Górki trochę niższe niż w GR...uzji :wink: , i trochę mniej zielone, ale myślę, że też warte zobaczenia :)



Na pewno warte - dlatego płynę dalej z wami :-) . Marzy mi się rejs po greckich wyspach. Szkoda, że urlop nie jest z gumy a do emerytury jeszcze szmat czasu ;-) .
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 14.06.2014 18:09

Aglaia napisał(a):płynę dalej z wami :-) . Marzy mi się rejs po greckich wyspach. Szkoda, że urlop nie jest z gumy a do emerytury jeszcze szmat czasu ;-) .

Rejs po wyspach? nic trudnego :)
Wsiadasz na jeden z NELowskich promów i od rana do wieczora pływasz od wyspy do wyspy :cool: , tak z 10 spokojnie można pooglądać.
U nas może nie w jeden dzień i nie 10, ale za to trochę dokładniej można "pozwiedzać" :)

Też chętnie wyjeżdżalibyśmy nie 2 a 3 albo i 4 x do roku, ale urlop - fakt - jest jaki jest. A oprócz urlopu kasę by jakąś trzeba zorganizować...
Może jednak już niedługo nastaną takie czasy, że będziemy mogli wyjeżdżać chociaż te 3 x ... :)
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 14.06.2014 18:25

7 maja, środa c.d.

Na podjęcie decyzji co do Folegandros mieliśmy jakieś 15 minut, prom właśnie zbliżał się do brzegów wyspy. Strasznie wiało... ale skoro udało się na Thirasii, to tu pewnie też uda się przycumować. To co widać było z promu wyglądało zachęcająco, spodobała się nam nawet jedna całkiem duża plaża :) , dlatego zebraliśmy nasze rzeczy i podeszliśmy już do wyjścia. Gdy to zobaczył gość z obsługi, już prawie nasz znajomy :wink: , mówi do mnie: No, no, it's not Ios :idea: . Yes, I know, but we just changed our plans... :wink:

Przy nabrzeżu bujało nieźle, statek dwa razy podchodził do cumowania. Ale ostatecznie udało się.

Obrazek

Obrazek

Nawet jak wyjeżdżałem klapa niebezpiecznie się uniosła :roll:

Obrazek

Wyjechaliśmy tylko my i ten niebieski Nissan z tyłu, za to ludzi trochę wysiadło. No i za moment prom już odpłynął :roll:

Obrazek

No to jesteśmy.... w lekkim szoku, ale to prawda :) . Na szczęście mieliśmy mapki - znając nasze przypadki i dziwne pomysły zawsze zabieram wszystkie mapy które kiedykolwiek wydrukowałem planując różne wyspy... nigdy nie wiadomo gdzie nas poniesie, i teraz był tego ewidentny przykład, że warto :lol:

Na Folegandros, podobnie jak na Anafi nie ma zbyt wielu asfaltowych/betonowych dróg. Można powiedzieć, że są trzy :wink: - stąd gdzie jesteśmy, czyli z portu o nazwie Karavostasis przez stolicę, za osadę Ano Mera po drugiej stronie wyspy, z portu do Livadi i jeszcze trzecia, odbicie kawałek za stolicą do Aegiali (Angali, Aggali). Tzn w tym momencie tak dokładnie jeszcze o tym nie wiedzieliśmy, ale postanowiliśmy zacząć zwiedzanie wyspy od jej południowej strony. Czyli z portu pojechaliśmy od razu w kierunku Livadi.

Widziana z promu plaża o tej samej nazwie okazała się bardzo średnio ciekawa :? . Chwilkę się zatrzymaliśmy by się przebrać (słońce już mocno przypiekało).

Obrazek

Rosły tu jednak nieduże kwiatki...

Obrazek

...i wielkie cytryny :)

Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Małe i duże bałkańskie podróże :-) - strona 405
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone