Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże bałkańskie podróże :-)

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-GR,maj19-podróż niedokońc

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 14.05.2019 08:32

Jest tu duży parking, jednak budynek hotelu-kasyna pozostawia wiele do życzenia. Całość wygląda kiepsko, widać niedoinwestowanie aktualnego właściciela, zarówno samego budynku, betonowego i odrapanego, jak i otoczenia. Nieznane pozostaje dla nas przeznaczenie dziwnej, zielonej dobudówki, bez okien i w ogóle bez niczego, okalającej budynek od północy. Urządzamy sobie krótki spacer po okolicy licząc na fajne widoki w promieniach zachodzącego słońca, ale akurat stąd szału nie było.

Obrazek

Zaskakujące jest to że wagoniki kolejki wjeżdżają do tego budynku i jedynym wyjściem jest tunelowe przejście napowietrzne do budynku kasyna 8O :lol: .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ostatnie promienie słońca padają na Ateny.

Obrazek

Objechaliśmy jeszcze masyw trochę, ale nie było nic wartego pstryknięcia fotki. Poza wizytą w kasynie :wink: zapewne najlepszym powodem by odwiedzić to miejsce jest chęć popatrzenia sobie na Ateny, można to zrobić również w paru miejscach w trakcie serpentynowej drogi dojazdowej na górę.

Robi się późno, już wcześniej postanowiliśmy, że gdzieś tutaj będziemy szukać miejsca do spania. Ale nie na szczytach :roll: , tu mimo że nie wieje to jest bardzo zimno, termometr wskazuje nawet 7 stopni. Zjeżdżamy więc w dół, w rejonie poniżej parkingu jest już dość płasko i rosną gęste sosnowe lasy, nie ma jeszcze za to zabudowań. Tu wypatrujemy dogodne miejsce nieopodal drogi, ale za drzewami, będzie nam tu dobrze :idea: . Jest już ciemno, nie widać nas, za to my widzimy niemalże sznur samochodów ciągnący pod górę :roll: , początkowo sądziliśmy że to właśnie do kasyna :wink: , ale rzut oka na mapę pozwala stwierdzić, że można tędy dojechać też do osiedli położonych na zboczach masywu po jego nieco innej stronie. Nie będzie nam to przeszkadzać, w zamkniętym aucie jest cicho... i trochę cieplej niż na zewnątrz :cool: .

c.d.n.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-GR,maj19-podróż niedokońc

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 14.05.2019 09:14

Miałam nadzieję, że jednak uda Wam się odwiedzić Szmaragdową Wyspę....
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-GR,maj19-podróż niedokońc

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 14.05.2019 09:28

piekara114 napisał(a):Miałam nadzieję, że jednak uda Wam się odwiedzić Szmaragdową Wyspę....

Niestety, tym razem się nie udało.
Ale może nie ma tego złego... dzięki m.in. Twoim informacjom uzmysłowiłem sobie niedługo przed wyjazdem, że ulewy i powodzie mogły być zimą i wiosną tego roku nie tylko na Krecie, ale i na pobliskiej Karpathos :? . A ta wyspa słynie nie tylko z pięknych, dzikich plaż ale i trudnych, stromych, szutrowych dróg które do nich prowadzą :roll: . Po takich ulewach mogłoby się okazać że i tak dotarcie do nich byłoby niemożliwe. A tak, może ponaprawiają trochę :) i wtedy spróbujemy wybrać się raz jeszcze :D .
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-GR,maj19-podróż niedokońc

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 14.05.2019 09:48

kulka53 napisał(a): Temperatura wody nie zachęca... zmierzyłem jedynie 17 stopni

My w tym czasie mieliśmy na Kaszubach wodę 10-11C... ale Grzesiek raz się wykapał :oczko_usmiech: (a nasz kolega nawet 2 razy), no ale oni wchodzą tam nawet zimą, do przerębli.

Rajka... Przy stacji benzynowej (tyle, że czynnej - ale nocą ruchu nie było, a było otwarte całą dobę WC) przy starej drodze nocowaliśmy przy okazji wyjazdu na Peloponez i Milos. Jeśli kiedyś jeszcze wybierzemy się do Grecji autem (na pewno tak będzie!) , to z pewnością tam przenocujemy :)

Pobudka z widokiem na Olimp jak zwykle zrobiła na mnie wrażenie :) , widok z góry na Ateny też 8)

Fajnie, że już zaczęliście relację :D , dzięki temu łatwiej będzie mi doczekać września.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-GR,maj19-podróż niedokońc

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 14.05.2019 17:57

dangol napisał(a):ale Grzesiek raz się wykapał :oczko_usmiech:

Myśmy też się raz wykąpali :lol: , tyle że woda jednak była cieplejsza. Mój rekord to kąpiel w czerwcowym, 16-sto stopniowym Bałtyku (wielokrotna i nie polegająca jedynie na półsekundowym zanurzeniu :) ). Od tej pory wiem że mogę wiele :wink: :cool: .

dangol napisał(a):Rajka... Przy stacji benzynowej (tyle, że czynnej - ale nocą ruchu nie było, a było otwarte całą dobę WC) przy starej drodze nocowaliśmy przy okazji wyjazdu na Peloponez i Milos.

Tak naprawdę nie było to w samej Rajce a kawałek dalej - tuż przed kolejną wsią - Bezenye. O, TUTAJ
Z naszych obserwacji podróżnych wynika że czasem można się tam natknąć na śpiącego TIRa :cool: .

dangol napisał(a):Pobudka z widokiem na Olimp jak zwykle zrobiła na mnie wrażenie :) , widok z góry na Ateny też 8)

Ateny robią naprawdę spore wrażenie widziane z góry. Mieliśmy okazję jeszcze je oglądać rozświetlone, gdy już zjeżdżaliśmy na dół i było super :idea: . Pamiętam jak kiedyś chciałem się znaleźć nocą na Lykavitosie by coś takiego zobaczyć, teraz już nie muszę :D .
A Olimp zawsze fajnie się ogląda, zwłaszcza w taką pogodę i w śniegowej "czapce". Kiedyś myśleliśmy by pokusić się o zdobycie Najwyższego, ale chyba musimy się zadowolić tym co już mamy - czyli Skolio :) .

dangol napisał(a):Fajnie, że już zaczęliście relację :D , dzięki temu łatwiej będzie mi doczekać września.

Jakiś plan na wrzesień się już konkretyzuje? (wiem, to jeszcze sporo czasu...). Jak rozumiem to będzie wylot, nie wyjazd?
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-GR,maj19-podróż niedokońc

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 14.05.2019 19:20

kulka53 napisał(a): Jakiś plan na wrzesień się już konkretyzuje? (wiem, to jeszcze sporo czasu...). Jak rozumiem to będzie wylot, nie wyjazd?


Plan już jest od połowy kwietnia :)

dangol napisał(a):
piekara114 napisał(a): Pochwal się jakie maleństwo wybierzecie

O Koufonissi myślałam już :idea: po obu relacjach KOL'a , potem dołożyły się do tego opowieści Kulek 8) i MCR'a... Nie było jednak lotów z Wrocławia do Aten, więc pomysł był dość długo :roll: uśpiony.
Ubiegłoroczna Teneryfa wypadła tak trochę znienacka, gdyż wrześniowego urlopu nie miało być wcale... Ale już po powrocie z Kanarów było pewne, że kolejny rok na 100% z wypadem do Grecji :) . A że :roll: tylko tydzień do dyspozycji, więc "obudziłam" Koufonissi :D . Przez moment rozważałam także Iraklię, ale z wiekiem jakoś preferujemy wolniejsze wakacje, więc przy realnie 4- 4,5 dniach pobytu na wysepkach, dwie na raz to za dużo :wink: .


Nie do końca jeszcze wiemy, jakim promem popłyniemy. Niestety ten najtańszy nocny nijak nam nie pasuje (odpływa w piątek, zanim dolecimy :oczko_usmiech:, następny jest dopiero z niedzieli na poniedziałek - a z powrotem w środę wcześnie rano), zdani więc jesteśmy na znacznie droższą przeprawę. Zapewne popłyniemy więc w sobotę rano :roll: bezpośrednim szybkim, a wracać będziemy w czwartek albo też szybkim, albo z przesiadką na Naxos , aby zdążyć na piątkowy samolot.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-GR,maj19-podróż niedokońc

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 14.05.2019 21:02

Fajnie że zacząłeś relacje Pawle, 7 stopni w GR? Na początku maja? Szok trochę
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-GR,maj19-podróż niedokońc

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 15.05.2019 07:48

dangol napisał(a):Plan już jest od połowy kwietnia :)

Rzeczywiście, czytałem ten Twój wpis jakiś czas temu :) , czyli kierunek się nie zmienił...
I dobrze bo Koufonisi to na pewno dobry wybór (choć ja bym dodał do tego jeszcze polecaną przez KOLa Donousę :cool: ). "Atrakcje" tej wysepki są na tyle blisko że spokojnie można pospacerować do wszystkich a te kilka dni z pewnością na to wystarczą.
Koufonisi wspominamy bardzo miło, choć już tam zaczęły się nasze kłopoty z akumulatorem, które doprowadziły do tego że nie popłyneliśmy na Astipaleę :? . Ale warto było poczekać... może z Karpathos będzie tak samo? :) .

dangol napisał(a):Nie do końca jeszcze wiemy, jakim promem popłyniemy. Niestety ten najtańszy nocny nijak nam nie pasuje (odpływa w piątek, zanim dolecimy :oczko_usmiech:, następny jest dopiero z niedzieli na poniedziałek - a z powrotem w środę wcześnie rano), zdani więc jesteśmy na znacznie droższą przeprawę. Zapewne popłyniemy więc w sobotę rano :roll: bezpośrednim szybkim, a wracać będziemy w czwartek albo też szybkim, albo z przesiadką na Naxos , aby zdążyć na piątkowy samolot.

Faktycznie, sprawdziłem, jest tak jak piszesz. Bez samochodowego noclegu nie można sobie raczej tak "przeczekać" do nastepnego dnia, trzeba płynąć tym co jest. Sprawdziłem że gdybyście popłyneli tylko na Naxos sobotnim popołudniowym promem to czy może można by się zabrać jakoś Skopelitisem... ale nic z tego, w niedzielę nie pływa. No a szkoda czasu i spać gdzieś trzeba :roll: , pozostaje szybki prom.

tony montana napisał(a):Fajnie że zacząłeś relacje Pawle, 7 stopni w GR? Na początku maja? Szok trochę

Zacząłem, nie ma co się opierniczać :wink: , szybko zacęliśmy, szybko skończymy i będziemy planować coś następnego. Może lepiej trafimy z pogodą i w ogóle.
Te 7 stopni to było na wysokości 1400 już po zachodzie słońca, to jeszcze w miarę można zrozumieć :) . Ale jakieś 1000 m. niżej nocą było raczej niewiele więcej :roll: .

Pozdrawiam
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-GR,maj19-podróż niedokońc

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 15.05.2019 08:11

3 maja, piątek

To właśnie ten dzień przeznaczyliśmy na zwiedzanie, no, powiedzmy zaliczenie paru miejsc w okolicy Aten. Głównie chodziło o jedno konkretne miejsce, ale skoro już nie popłynęliśmy wczoraj na naszą pierwszą wyspę, to zaliczyliśmy wjazd na Parnes, czyli po naszemu Parnitę. A teraz właśnie obudziliśmy się w lesie na jej zboczach :cool: .

Obrazek

No dobra, ta fotka to już z momentu gdy byliśmy spakowani i gotowi do wyjazdu, mniej więcej o godzinie 7 rano. Trochę przyświecało już słońce ale wcześniej telepaliśmy się z zimna, bo nocą temperatura na zewnątrz musiała być jednak poniżej 10 stopni, w aucie mieliśmy bowiem okrągłe 11 kresek. Nie są to warunki wymarzone, ale nie z takimi sobie radziliśmy :cool: .

Zjedliśmy po części kanapkowe jeszcze śniadanie (takie warunki mają swoje plusy, nocami niepotrzebna nam lodówka :lol: ), obmyśliliśmy plan na ten dzisiejszy dzień. Niestety z jednego punktu musieliśmy zrezygnować bo nie starczyłoby nam czasu... a właściwie nie tyle nasza to „zasługa” a Greków, którzy zamykają swoje atrakcje turystyczne często już o 15, czyli niemal w środku dnia. Tak więc wypadła jaskinia Koutouki, ta do której kiedyś się już chcieliśmy wybrać parę lat temu ale okazała się zamkniętą z powodu remontu ścieżek. Jaskiń widzieliśmy już sporo...może jeszcze kiedyś będzie na tę właśnie okazja.

W okolicy ładnie kwitło sporo takich krzaczków.

Obrazek

Obrazek

Trasa ustalona, ruszamy. Przed nami kilkanaście km porannego przebijania się przez przedmieścia Aten, czysta przyjemność :wink: . Ale nie było tak źle, ruch nawet nie był tak duży a nierozróżnialne uliczki pokonywaliśmy prowadzeni przez mapy google. Celem była okolica w sumie znana, bo niedaleko zawsze tankujemy najtańsze chyba w całym regionie (o ile nie w całej Grecji) paliwo, skręcamy tam do Pireusu. Właśnie niedaleko stamtąd znajduje się jeden z ważniejszych greckich zabytków, jeden z trzech bizantyńskich klasztorów wpisanych na listę UNESCO , klasztor Dafni (poza nim są to jeszcze znany nam klasztor Osios Loukas w Beocji oraz klasztor Nea Moni na Chios – to przed nami).

Klasztor Dafni chcieliśmy już parę lat temu odwiedzić, był on wówczas zamknięty z powodu trwającego remontu i restauracji zachowanych fresków. Dziś też nie jest tak zupełnie łatwo go odwiedzić, jest czynny tylko we wtorki, czwartki i piątki, w godz. 8-15. Mieliśmy okazję by to zrobić, dziś jest piątek :) .

Zajeżdżamy pod zabytek, jest położony tuż przy bardzo ruchliwej szosie i z niej widoczny. Tłumów nie widać, podobnie jak wejścia :roll: , brama którą sądziliśmy że się wchodzi jest zamknięta. Rozglądamy się po okolicy, ok, jak się okaże że jednak wejść się nie da to najwyżej zrobimy parę fotek przez płot :? .

Podchodzimy bliżej i w tym czasie zajeżdża autokar z grupką turystów. Okazuje się że wejście jest bliżej samego kościoła i otwiera je na elektromagnes ktoś, kto widzi na monitorze obraz z kamerki i zbliżające się osoby. Jak się okazuje wstęp jest darmowy 8O .

Klasztor Dafni to jeden z najcenniejszych zabytków wczesnochrześcijańskich w Grecji. Powstał w V wieku w miejscu zburzonej świątyni Apollina przy „Świętej Drodze” do Eleusis. Jak to zwykle bywało, elementy antyczne wkomponowano w powstający kościół, do dziś pozostała jednak tylko jedna antyczna kolumna, resztę bowiem wywieziono – też jak to zwykle bywało – do Londynu :? . Obecny kościół zbudowano w 1070 roku na planie krzyża greckiego. Klasztor zajmowali bizantyńczycy, prawosławni mnisi a także cystersi. Zawirowania historii w ostatnich wiekach sprawiły, że poza samym kościołem z pozostałych budynków klasztoru i wcześniejszych, antycznych pozostało niezbyt wiele. Sam kościół został poważnie uszkodzony podczas trzęsienia ziemi w 1999 roku, przez późniejsze lata prowadzono prace konserwatorskie.

To zobaczmy co się zachowało...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Maki to nieodłączny element wiosennej Grecji :idea: .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-GR,maj19-podróż niedokońc

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 15.05.2019 08:11

Wchodzimy do środka. Wnętrze jest typowo muzealne, puste, nie ma elementów związanych z kultem religijnym.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na ścianach odrestaurowano głównie mozaiki i parę malowideł, jest ich trochę ale widać że wiele brakuje, na pewno przed wiekami wnętrze było znacznie bogatsze.

Obrazek

Obrazek

Pantokrator jakiś zasmucony :roll: .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dołączyła różnojęzyczna wycieczka (byli też Polacy) .

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-GR,maj19-podróż niedokońc

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 15.05.2019 08:12

Wychodzimy, zobaczymy co jeszcze się tutaj zachowało... niestety faktycznie nie ma tego wiele. Pogoda dopisuje, jest piękne bezchmurne niebo i robi się coraz cieplej... może prognozy na jutro się nie sprawdzą? :) .

Obrazek

Obrazek

To pozostałość po jakimś mniejszym kościółku.

Obrazek

Obrazek

Za tym murem przebiega ruchliwa, 4-pasmowa arteria.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Napotykamy tubylca :cool: .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oryginalne kolumny do zobaczenia w Londynie :? .

Obrazek

Do Londynu się nie wybieramy, więc.... :wink: .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To chyba ta jedyna która pozostała (jest nieco uszkodzona, może dlatego).

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-GR,maj19-podróż niedokońc

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 15.05.2019 08:12

Wiosna :D .

Obrazek

Obrazek

Wracamy na dziedziniec.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Był śliczny :cool: .

Obrazek

Obrazek

Nie odpuszczam żadnemu kotu :wink: .

Obrazek

Obrazek

Studnia w krużgankach (druga jest na środku dziedzińca.

Obrazek

Żłobienia od sznura.

Obrazek

Jest pod kościołem też jakaś krypta, ale nie udostępniona do wejścia.

Obrazek

Fundamenty zabudowań od strony południowej.

Obrazek

Dziedziniec z góry.

Obrazek

Jakieś wnętrze.

Obrazek

Sarkofagi.

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-GR,maj19-podróż niedokońc

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 15.05.2019 08:13

Zanim opuścimy monastyr jeszcze raz wejdziemy do środka by może zauważyć to czego nie widzieliśmy za pierwszym razem.

I zauważamy, np. fragmenty mozaik ozdabiających łuki i sklepienie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I to by było na tyle w monastyrze Dafni. Z tego co pamiętam Osios Loukas zrobił na nas większe wrażenie, ale fakt że byliśmy tam w roku bodajże 2011 8O czyli dawno temu i tego typu obiekty jeszcze nam się nie „opatrzyły” . W każdym razie na pewno warto do Dafni zajrzeć by zobaczyć obiekt z listy UNESCO i kawałek greckiej historii, tym bardziej że (nie wiem dlaczego) wstęp jest darmowy.

c.d.n.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-GR,maj19-podróż niedokońc

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 15.05.2019 09:26

kulka53 napisał(a):Pantokrator jakiś zasmucony :roll: .
Nie tylko on, w sumie to wszyscy jacyś taki smętni bez względu na okoliczności....

kulka53 napisał(a):Napotykamy tubylca :cool: .
Lubię takie spotkania :D

kulka53 napisał(a):Oryginalne kolumny do zobaczenia w Londynie :? .
To mnie wkurza i popieram Greków: Londyn bardzo dużo zabrał i wywiózł do siebie...
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-GR,maj19-podróż niedokońc

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 15.05.2019 11:37

kulka53 napisał(a): I dobrze bo Koufonisi to na pewno dobry wybór (choć ja bym dodał do tego jeszcze polecaną przez KOLa Donousę 8) ).

Donousę zostawimy raczej :idea: na inny rok , przecież i tak nie mamy szans na zdobycie korony greckich wysp :wink: . Odległości na Koufonisi są wprawdzie niewielkie :) , niemniej jednak my będziemy je pokonywać wyłącznie na własnych nogach. No a pomiędzy spacerami luuuuuuuu....uuuuuuuz połączony ze snurkowaniem (w moim przypadku tylko statycznym podglądaniem przez maskę), przesiadywaniem w kafejkach przy frappe lub freddo, w tawernach przy jakimś konkrecie (chociaż główne posiłki będziemy sobie przyrządzać sami wieczorami, w naszym miejscu noclegowym, popijając winko czy retsinę)…
Cztery dni przy takim programie to naprawdę :roll: niewiele, więc wypad na inną Małą Cykladę nie wchodzi w grę. Co najwyżej na pokazaną przez KOLa Kato Koufonisi, na której spokojnie moglibyśmy spędzić caluśki dzionek :) .

kulka53 napisał(a): Sprawdziłem że gdybyście popłyneli tylko na Naxos sobotnim popołudniowym promem to czy może można by się zabrać jakoś Skopelitisem... ale nic z tego, w niedzielę nie pływa.

Na sobotę rozważam też cenowo nieco bardziej przyjazną opcję :) : na Naxos rano „Blue Starr Delos”, a stamtąd Skopelitisem. Tyle, że wówczas „tracimy” prawie 5 godzin pobytu na Koufonisi, więc trzeba będzie wybrać : taniej, czy raczej dłużej w miejscu docelowym? Na rozpoczęcie wytęsknionych wakacji chyba wybierzemy szybszą , aczkolwiek drogą :oczko_usmiech: opcję, a przesiadkę na Naxos zostawimy sobie na powrót (wtedy wysepkę opuścimy w czwartek rano i będzie sporo czasu na spacer po Naxos :) , gdyż „Delos” odpływa stamtąd dopiero o 18-tej).

kulka53 napisał(a): Wiosna :D

Takiej przyrody 8) zdecydowanie we wrześniu brakuje, na szczęście mamy wtedy winogrona i inne owoce :D .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Małe i duże bałkańskie podróże :-) - strona 691
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone