Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG na trasach do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jacek73
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 904
Dołączył(a): 24.01.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek73 » 29.05.2013 08:49

beniu11 napisał(a):
jacek73 napisał(a):
beniu11 napisał(a):Ja też mam końcówkę wkręcaną przy wlewie i nie było żadnych problemów ani uwag. :) :)


a kiedy tankowałeś ostatni raz? bo ja mam ta wiadomość z przed tygodnia ze robili problemy, być może jak pisałeś to humor pracowników jest problemem a nie wkręcana końcówka :lol: , ale i tak spróbuje tak jak radziłeś zapytam czy mozna zatankowac jak nie do jadę na 95 do Cro i tak zakładałem ze jeśli będzie trzeba to będę jechał na benzynie pozdr :wink:

Tankowałem w zeszłym roku w lipcu. Jeżdżę moim autem 5 rok na tej trasie i nigdy nikt mi nie robił żadnych problemów. :)Jeśli możesz to wkręć końcówkę przed tankowaniem,aby nie fatygować obsługi. Ja mam końcówkę tak zamontowaną że wykręcam tylko przy tankowaniu benzyny.


a no fakt można wkręcić wcześniej :P i nic nie mówić nie tłumaczyć dobra rada dzięki :)
a powiedz jeszcze objeżdżasz autostradę Słowenii ba ja mam zamiar to uczunic, z tego co sprawdzałem z porad ze strony http://rejsychorwacja.com/#/rejsy/153 to nie takie trudne dość szczegółowo i prosto objaśnione
Idziol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 584
Dołączył(a): 27.06.2003
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Idziol » 29.05.2013 08:55

objazd-platnych-autostrad-w-slowenii-t28771.html

tu też jest nieźle objaśnione
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 29.05.2013 08:56

jacek73 napisał(a):a powiedz jeszcze objeżdżasz autostradę Słowenii ba ja mam zamiar to uczunic, z tego co sprawdzałem z porad ze strony http://rejsychorwacja.com/#/rejsy/153 to nie takie trudne dość szczegółowo i prosto objaśnione

Nie musisz latać po "cudzych" forach, na naszym też masz to dobrze opisane:
video-objazd-autostrady-slo-t29291-90.html
nagrane:
video-objazd-autostrady-slo-t29291.html
A nawet z mapkami:
video-objazd-autostrady-slo-t29291.html
:mrgreen:
maksikaz
Croentuzjasta
Posty: 178
Dołączył(a): 23.03.2012
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) maksikaz » 29.05.2013 10:54

Panowie a w jakich godzinach jest czynna stacja w Mikulovie ta przedostatnia po lewo ( nie Shell) i czy LPG jest tam rzeczywiście tańszy?
eStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 14.05.2012
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) eStefan » 29.05.2013 11:18

Stacja pod szyldem Benzina otwarta: 5-23.
beniu11
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 193
Dołączył(a): 06.08.2005
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) beniu11 » 29.05.2013 18:48

maksikaz napisał(a):Panowie a w jakich godzinach jest czynna stacja w Mikulovie ta przedostatnia po lewo ( nie Shell) i czy LPG jest tam rzeczywiście tańszy?

Był w zeszłym roku jeśli dobrze pamiętam to o 1 koronę. Ale chyba teraz jest również po18.90. Co najważniejsze można bez problemu płacić kartą. Bardzo mile widziana samoobsługa,choć ja zawsze pytam czy mogę zatankować, by uniknąć nieporozumień.
beniu11
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 193
Dołączył(a): 06.08.2005
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) beniu11 » 29.05.2013 19:00

Ja zjeżdżam za Grazem jeśli dobrze pamiętam zjazd 226 dalej na Mureck, Lenart,Ptuj, prosty objazd dobre oznakowanie.Przepraszam za błędy jeśli są w nazwach miejscowości. Fajna knajpka jest na wzgórzu po lewej stronie jak się wjedzie do Słowenii jakieś może 10-15km.od mostu granicznego. Można dobrze i tanio w miarę zjeść. I jest internet wi-fi. Zupełnie przez przypadek odkryłem. Więc można to wykorzystać w pilnych sytuacjach. :wink: :wink:
Bartek_8610
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 25.05.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek_8610 » 29.05.2013 21:00

Raul73 napisał(a):
Bartek_8610 napisał(a):Witam mam takie pytanie czy wie ktos moze jak jest z godzinami otwarcia slovnaft na d1 zlate piesky???bo patrze po internecie i raz pisza ze do 23 a raz ze calodobowo???a bede jechal w nocy z gory dziekuje za informacje...


Stacja czynna całodobowo, tylko od północy mają półgodzinną przerwę (coś w systemach komputerowych robią) i wtedy nie obsługują.


serdeczne dzieki:)a lpg tez maja calodobowo??bo tam mysle tankowac a pozniej juz do samej chorwacji:)...a to juz za troszke ponad trzy miesiace;;;;
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 29.05.2013 21:42

Bartek_8610 napisał(a):
Raul73 napisał(a):
Bartek_8610 napisał(a):Witam mam takie pytanie czy wie ktos moze jak jest z godzinami otwarcia slovnaft na d1 zlate piesky???bo patrze po internecie i raz pisza ze do 23 a raz ze calodobowo???a bede jechal w nocy z gory dziekuje za informacje...


Stacja czynna całodobowo, tylko od północy mają półgodzinną przerwę (coś w systemach komputerowych robią) i wtedy nie obsługują.


serdeczne dzieki:)a lpg tez maja calodobowo??bo tam mysle tankowac a pozniej juz do samej chorwacji:)...a to juz za troszke ponad trzy miesiace;;;;


Tak, całodobowo LPG tam dostaniesz (poza tą półgodzinną przerwą oczywiście)
Bartek_8610
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 25.05.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek_8610 » 29.05.2013 21:50

Stacja czynna całodobowo, tylko od północy mają półgodzinną przerwę (coś w systemach komputerowych robią) i wtedy nie obsługują.[/quote]

serdeczne dzieki:)a lpg tez maja calodobowo??bo tam mysle tankowac a pozniej juz do samej chorwacji:)...a to juz za troszke ponad trzy miesiace;;;;[/quote]

Tak, całodobowo LPG tam dostaniesz (poza tą półgodzinną przerwą oczywiście)[/quote]
Jeszcze raz dziekuje:)co wieczor na forum a i tak pewnie jeszcze o cos zapytam:)
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 30.05.2013 00:59

W końcu - kto pyta, nie błądzi.

Ja już czwarty raz jadę, a i tak mam jeszcze setki pytań do tych, którzy są bardziej doświadczeni. A i nie tyloo, bo czasem nawet en, który pierwszy raz jedzie, coś mądrego podpowie. :mrgreen: :mrgreen:
Bartek_8610
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 25.05.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek_8610 » 30.05.2013 20:42

Raul73 napisał(a):W końcu - kto pyta, nie błądzi.

Ja już czwarty raz jadę, a i tak mam jeszcze setki pytań do tych, którzy są bardziej doświadczeni. A i nie tyloo, bo czasem nawet en, który pierwszy raz jedzie, coś mądrego podpowie. :mrgreen: :mrgreen:

A powiedz kolego raul 73 jechales moze ta trasa co ja mam zamiar???wydaje mi sie ze jest ona odpowiednia ale moge sie mylic moze jakies sugestie i podpowiedzi chetnie skorzystam:)
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 30.05.2013 21:21

Bartek_8610 napisał(a):
Raul73 napisał(a):W końcu - kto pyta, nie błądzi.

Ja już czwarty raz jadę, a i tak mam jeszcze setki pytań do tych, którzy są bardziej doświadczeni. A i nie tyloo, bo czasem nawet en, który pierwszy raz jedzie, coś mądrego podpowie. :mrgreen: :mrgreen:

A powiedz kolego raul 73 jechales moze ta trasa co ja mam zamiar???wydaje mi sie ze jest ona odpowiednia ale moge sie mylic moze jakies sugestie i podpowiedzi chetnie skorzystam:)


Częściowo jechałem.

Przez Bratysławę jechałem za każdym razem - i zawsz epostój i tankowanie na Zlatych Pieskach. 2 razy jechałem potem przez Wiedeń i Graz, a dalej autostradami słoweńskimi (raz na Istrię, raz na Krk). Do Makarskiej jechałem z Bratysławy przez Węgry. W tym roku też jadę przez Węgry, tylko nie przez Bratysławę, a skrótem przez Komarno.

Wszystkie trasy dobre - każda ma jakieś wady i zalety i na pewno wszystkie mają tylu zwolenników, co przeciwników. Ale wszystkie bezpiecznie i szybko prowadzą do celu. Twoja trasa jest chyba najpopularniejsza - a więc pewnie też najlepsza! :D
maksikaz
Croentuzjasta
Posty: 178
Dołączył(a): 23.03.2012
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) maksikaz » 30.05.2013 23:03

Sprawa LPG w Mikulovie wydaje sie byc wyjaśniona. Ale można przecież tam tylko dotankować. Może wiecie czy sa jakieś tanie stacje LPG po drodze w Czechach?. W 2006 roku " modna" była stacja w Ołomuncu gdzie LPG był chyba po 13 koron.
gitmar
Odkrywca
Posty: 85
Dołączył(a): 10.07.2011
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) gitmar » 31.05.2013 10:40

Wracając do tankowania LPG w Austrii.....Jeśli mam płacić ok.4zł w przeliczeniu na zł za litr, stać w kolejce (nawet 30minut czy 1h), szukać jej (tej stacji) po omacku to już wolę jechać 100-150km na Pb zatankowanej w PL. Stres mniejszy, a dla silnika,wtrysków będzie zdrowiej. W Cro byłem 4 razy jak narazie i tylko raz (2007 rok) jechałem CZ-A-SLO. Ostatnie 3 wypady jeździłem przez SK-HU. Pamiętam że tankowałem w Mikulovie, a później dopiero gdzieś za Krapiną w stronę Zagrzebia. W Polsce zatankowałem Pb do połowy baku (jakby nie patrzeć to 40l - zbiornik 80l :D ). Zasięg LPG miałem spory, w CRO auto przełączyło się Pb po przejechaniu 475km na LPG i krótki odcineczek przejechałem na Pb. BTW dotankowałem jeszcze Pb do pełna w SLO - wtedy cena tam wynosiła równo 1Euro za litr, u nas dla porównania to było coś ok.4.50zł (kurs Euro-PLN wtedy ok.1E/3.80zł
W tym roku przymierzam się do pokonania trasy PL-CZ-A-HU-HR. Tak trochę inaczej co by ominąć SLO. Zasięg na LPG ok.400km. Standardowo doleję Pb ok.30l w PL. Nie zamierzam szukać stacji w A i SLO (jeśli jednak przez nią pojadę), po kiego przepłacać, szukać....Autu też się coś od życia należy :lol: Nie popadajmy w przesadę, przecież jak ktoś dopłaci do podróży te 30-50zł na benzynę to nie zbankrutuje.... :smo:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
LPG na trasach do Chorwacji - strona 58
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone