Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG na trasach do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.07.2017 13:41

zbartek napisał(a):A jaka jest aktualna cena LPG na stacji w Mikulovie a jaka cena na tej mniejszej stacji przed miastem i czy nie oszukują przy tankowaniu ?


Ceny pi razy drzwi:
- Uher (miniaturowa stacja Spalena Hospoda) ma chyba po 13.50
- Benzina w Bavorach 14.90
- Shell Mikulov - 15.90

Na Benzinie tankujesz sam, na tej małej stacji z LPG różnie, ja na pani wymogłem tankowanie samemu. Mikulov nie wiem.
giba0909
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2617
Dołączył(a): 13.07.2014
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) giba0909 » 14.07.2017 13:50

Pääkäyttäjä napisał(a):
zbartek napisał(a):A jaka jest aktualna cena LPG na stacji w Mikulovie a jaka cena na tej mniejszej stacji przed miastem i czy nie oszukują przy tankowaniu ?


Ceny pi razy drzwi:
- Uher (miniaturowa stacja Spalena Hospoda) ma chyba po 13.50
- Benzina w Bavorach 14.90
- Shell Mikulov - 15.90

Na Benzinie tankujesz sam, na tej małej stacji z LPG różnie, ja na pani wymogłem tankowanie samemu. Mikulov nie wiem.


W Mikulowie nie zatankujesz samodzielnie LPG. Na dystrybutorze jest strzałka wskazująca dzwonek. Po przywołaniu pracownika kluczykiem odblokowuje dystrybutor.
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 14.07.2017 17:54

Pääkäyttäjä napisał(a):- Uher (miniaturowa stacja Spalena Hospoda) ma chyba po 13.50


Tankowałeś tam? Nie wiesz czy wieczorem czynne? To przy samej trasie przed Mikulovem czy trzeba gdzieś zjechać? Będę z przyczepą więc nie chcę za bardzo kręcić.
Użytkownik usunięty
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.07.2017 18:03

AdamBeata napisał(a):
Pääkäyttäjä napisał(a):- Uher (miniaturowa stacja Spalena Hospoda) ma chyba po 13.50


Tankowałeś tam? Nie wiesz czy wieczorem czynne? To przy samej trasie przed Mikulovem czy trzeba gdzieś zjechać? Będę z przyczepą więc nie chcę za bardzo kręcić.


Stacja czynna jest od 6 do 22. Łatwo ją przegapić pomimo, że jest przy głównej drodze do Mikulowa, znak z LPG jest ledwo widoczny. Trzeba zjechać na motorest:

spalena_hospoda.JPG

Da się płacić kartą. Stacja pomimo info, że czynna jest od 6, to ja się tam kiedyś odbiłem o 6.30 od klamki.


Ale kawałek dalej, z lewej jest Benzina - czynna od 5 do 23. Dystrybutor z gazem jest po prawej stronie. Urządzenie jest mega ospałe i trzeba cierpliwie czekać, aż zajarzy i zacznie działać.

benzina1.JPG

benzina2.JPG
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 14.07.2017 20:59

Kolejki w Mikulovie na shellu już mnie męczą. Każdy postój to prawie godzina w plecy i chcę szybko zatankować wcześniej. Tylko jak wgłębiłem się w mapę to wyszło mi, że stacja Uher jest po lewej stronie jadąc od Brna, a tu widzę drogowskaz w prawo. Jakiś ślimak jest czy źle odczytałem?
Użytkownik usunięty
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.07.2017 21:27

Nie, Uher jest po prawej stronie drogi jadąc od Brna, zaś Benzina po lewej. Tu masz współrzędne do Uhera 48.86266N 16.60745E.

Na mapy.cz tak to mniej więcej wygląda i tak samo pokrywa się z rzeczywistością:

Screenshot_20170714-212836.jpg


Screenshot_20170714-212929.jpg


Tylko uprzedzam zawczasu, że stacja czynna jest od 6 do 22. Benzina - od 5 do 23 i jest pewniakiem.
Ostatnio edytowano 14.07.2017 21:36 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21036
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 14.07.2017 21:31

Damian możesz mnie oświecić :wink:

Jak wygląda droga Ołomuniec - Brno - Bratysława?
Chodzi mi o utrudnienia z wiązane z remontami.

Z góry dziękuję.
Użytkownik usunięty
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.07.2017 21:40

ajdadi napisał(a):Damian możesz mnie oświecić :wink:

Jak wygląda droga Ołomuniec - Brno - Bratysława?
Chodzi mi o utrudnienia z wiązane z remontami.

Z góry dziękuję.


Nic nowego, Dopravní Info na razie spokojnie. Ja będę wiedział jutro rano ;-) W Bratce chyba też OK.
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21036
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 14.07.2017 21:47

Pääkäyttäjä napisał(a):Nic nowego, Dopravní Info na razie spokojnie. Ja będę wiedział jutro rano ;-) W Bratce chyba też OK.


Czyli na dzień dzisiejszy od Mohelnic do przejścia ze Słowacją żadnych remontów nie ma ?
Bardzo mnie to interesuje bo może pojadę wariantem przez Boboszów ,a nie Cieszyn.

Dzięki za info.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 14.07.2017 22:59

giba0909 napisał(a):
Pääkäyttäjä napisał(a):
zbartek napisał(a):A jaka jest aktualna cena LPG na stacji w Mikulovie a jaka cena na tej mniejszej stacji przed miastem i czy nie oszukują przy tankowaniu ?


Ceny pi razy drzwi:
- Uher (miniaturowa stacja Spalena Hospoda) ma chyba po 13.50
- Benzina w Bavorach 14.90
- Shell Mikulov - 15.90

Na Benzinie tankujesz sam, na tej małej stacji z LPG różnie, ja na pani wymogłem tankowanie samemu. Mikulov nie wiem.


W Mikulowie nie zatankujesz samodzielnie LPG. Na dystrybutorze jest strzałka wskazująca dzwonek. Po przywołaniu pracownika kluczykiem odblokowuje dystrybutor.


Ja Mikulov zawsze zaliczam po północy i wygląda to tak, ze jest kolejka do dystrybutora na kilka aut, wszystkie na naszych blachach :mrgreen: . W zeszłym roku stała tam pani, tankowała, dawała karteczke i jechało sie pod budynek do kasy. Biorąc pod uwage ciągłą kolejke ciekawe kiedy ma przerwe..... na szczęście nie padał deszcz
Użytkownik usunięty
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.07.2017 07:04

BP Rastplatz Guntramsdorf - LPG za 0.89€ :-D Ogólnie to ceny paliw przy autobanach w Österreich są z czapy. Na wioskach np. diesel kosztuje 1.07€ ale z gazem kiepsko.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 15.07.2017 10:18

Pääkäyttäjä napisał(a):BP Rastplatz Guntramsdorf - LPG za 0.89€ :-D Ogólnie to ceny paliw przy autobanach w Österreich są z czapy.



Ja na końcówce Austrii przełączam instalacje na Polską benzynę :mrgreen:
W zeszłym roku poszło mi na cały wyjazd jakieś 8L benzyny , a miałem cały bak niepotrzebnie zatankowany do pełna, dodatkowy balast..... :oczko_usmiech:
Użytkownik usunięty
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.07.2017 12:19

ProRast Spar Ilz - LPG za 0.66. Diesel za 1.07.
Petrol Ptuj - cena za gaz podobna, diesel za 1.14.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 15.07.2017 12:24

EuroOil Antosovice lpg 13.60 kc
danol148
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 24.08.2014
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) danol148 » 15.07.2017 12:43

Moje tankowania w domu pod korek LPG zbiornik 40l spalanie na klimie ok 12l (Gostyń) następne Orlen Mszana do pełna cena z dzisiaj 1,77zł przy autostradzie 2,10, Mikulov wystarczy na przejechanie Austrii i Słowenii w Cro na PB do najbliżeszej stacji.
Ostatnio edytowano 15.07.2017 13:33 przez danol148, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
LPG na trasach do Chorwacji - strona 121
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone