Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG na trasach do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 08.08.2017 20:00

sdolas napisał(a):Zapewne nie raz już ktoś o to pytał, wiec z góry dzieki za info.
Dotarliśmy na Brač ok. godz. 19:00.
Według mylpg.com są dwie stacje w Supetarze z lpg, jedna ok 1km. za Lidlem, którą trudno nazwać stacją :roll:, i Ina za rondem w drodze na Bol.
Obie nieczynne 8O
Wie ktoś gdzie można na Braču zatankować Lpg?
Nic się nie martw. Stacja jest jedna, ta którą ciężko stacją nazwać :mrgreen: ale jest czynna do 15 zdaje się a w soboty i chyba niedziele do 13. Wisi info o godzinach pracy na siatce, za którą stoją butle. Można na niej płacić kartą choć nie wygląda :mrgreen: Wróciliśmy tydzień temu z Braca. Tankowalismy na niej 2x.
Ta druga za rondem w kierunku na Bol dopiero się urządza, jeszcze nie jest czynna, pisałam nawet do mylpg info na ten temat, bo faktycznie figuruje u nich jako niby potwierdzona. Nie sprawdzałam czy poprawili info.
Konzum też został przeniesiony, był koło tej niby stacji lpg a jest powyżej tej nowej stacji co jeszcze nie jest czynna. A jaki ma taras widokowy hohoooo :)
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 09.08.2017 01:35

Dzięki za info :wink:
Zapewne pojedziemy coś pozwiedzać, to przy okazji zatankujeny :wink:
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 09.08.2017 06:02

Ja w tym roku, wiedząc, że na wyspie są wyższe ceny, LPG zatankowałem w Splicie (kosztem spóźnienia się na prom) i wystarczyło mi gazu na cały pobyt. Przy powrocie po wjechaniu do Splitu 'uzupełniłem' gaz i w drogę :papa:
michu1978
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 23.07.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) michu1978 » 09.08.2017 09:07

może powracam do starego tematu, ale wolałbym się upewnić.
Wyjazd mam 20 sierpnia w nocy i jade przez Czechy. ale chodzi o odcinek Polski A1 od Gliwic do granicy. Wiem ze są na a1 2 stacje Bp i Lotos ,ale ceny LPG to maja powalające( bo tankowałem w tamtym roku). Gdzie w nocy najlepiej zjechac z A1, albo które miejsca polecacie, do zjazdu na tankowanie( aby też nie za daleko od A1)
będę wdzięczny za podpowiedź , a napewno też to przyda sie innym cromaniakom
Użytkownik usunięty
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.08.2017 09:12

michu1978 napisał(a):Gdzie w nocy najlepiej zjechac z A1, albo które miejsca polecacie, do zjazdu na tankowanie( aby też nie za daleko od A1)
będę wdzięczny za podpowiedź , a napewno też to przyda sie innym cromaniakom


Orlen w Mszanie, Crab w Rybniku (Gotartowice, blisko węzła Żory Rowień), Orlen w Chałupkach (vis a vis starego przejścia), Moya w Świerklanach, Lotos w Żorach.
giffki
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 15.05.2017
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) giffki » 09.08.2017 09:19

ja tankowałem w MOP Wieszowa - przy A1, ale dużo miejsca, KFC zaraz obok, także kości można rozprostować i dzieci nakarmić
michu1978
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 23.07.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) michu1978 » 09.08.2017 12:49

Pääkäyttäjä napisał(a):
michu1978 napisał(a):Gdzie w nocy najlepiej zjechac z A1, albo które miejsca polecacie, do zjazdu na tankowanie( aby też nie za daleko od A1)
będę wdzięczny za podpowiedź , a napewno też to przyda sie innym cromaniakom


Orlen w Mszanie, Crab w Rybniku (Gotartowice, blisko węzła Żory Rowień), Orlen w Chałupkach (vis a vis starego przejścia), Moya w Świerklanach, Lotos w Żorach.

dzięki za wskazówki, przydzadzą się napewno
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2661
Dołączył(a): 13.03.2011
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 10.08.2017 00:06

michu1978 napisał(a):
Pääkäyttäjä napisał(a):
michu1978 napisał(a):Gdzie w nocy najlepiej zjechac z A1, albo które miejsca polecacie, do zjazdu na tankowanie( aby też nie za daleko od A1)
będę wdzięczny za podpowiedź , a napewno też to przyda sie innym cromaniakom


Orlen w Mszanie, Crab w Rybniku (Gotartowice, blisko węzła Żory Rowień), Orlen w Chałupkach (vis a vis starego przejścia), Moya w Świerklanach, Lotos w Żorach.

dzięki za wskazówki, przydzadzą się napewno


Przed MOP Wieszowa przy A1 jest zjazd "Zabrze północ", można tam zjechać do mieściny Wieszowa, kilkaset metrów i masz Orlena, ceny paliwa na bank będą sporo niższe przy na Orlenie przy MOP :wink:
Zjazd ślimakiem, potem na rondzie w lewo, na drugim rondzie w lewo i już :

https://www.google.pl/maps/dir/Autostra ... 56!1m0!3e0
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 11.08.2017 11:57

Panowie, jak że w tym roku jadę na dwa auta. Drugie auto zagazowane i tu mam pytanie odnośnie gazu.
Planowana trasa z Zabrza przez Cieszyn, Cadca, Brtysława do trasy 86 na Węgrzech przez słoweńska Lendavę do Cakovec w Chorwacji i dalej do Promajny.
Butla starcza na 200-300km, więc tankowania będą w:
- Cieszyn (PL)
- Bratysława (SVK)
- Ćakovec (HR)
- ???
między stacjami jest odległość niecałych 300km, w teorii wystarczy gazu, ale jak u was w praktyce to wygląda?
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2661
Dołączył(a): 13.03.2011
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 11.08.2017 12:22

rocker napisał(a):....Butla starcza na 200-300km
....między stacjami jest odległość niecałych 300km, w teorii wystarczy gazu, ale jak u was w praktyce to wygląda?


200 lub 300 to spora rozbieżność..... masz coś spsute ?

U mnie w praktyce to wygląda tak ze na zagranicznym gazie robie troche wiecej km :oczko_usmiech:
Użytkownik usunięty
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.08.2017 12:24

Ale rozrzut - 200 aż 300 km. Jak jedziesz przez Słowację i Węgry, to brak gazu Ci nie straszny. To nie Austria. Do grudnia zeszłego roku (byłem w Cro 2x), jadąc przez Czechy i Austrię, 3.0 V6 tankowałem na trzy razy. Zbiornik przy prędkości do 110 km/h wystarczał na góra 310 km. Jak deptałem auto, to zbiornik wystarczał na zaledwie 200-250 km.

sito_zabrze napisał(a):200 lub 300 to spora rozbieżność..... masz coś spsute ?

U mnie w praktyce to wygląda tak ze na zagranicznym gazie robie troche wiecej km :oczko_usmiech:


Tak, ma za ciężką nogę :mrgreen:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 11.08.2017 12:59

My ciągniemy na haku ciężką budę (1300 MC), do zbiornika auta wchodzi 40 LPG, starcza na ok. 220-240 km :/ niedobory lecimy na PB.
Najkrótsze odcinki robimy niestety na LPG tankowanym w PL. Gaz z ProRast w Austrii wychodzi ok. 2,84 zł - na nim robimy najlepszy wynik w km, sprawdzone już kilkukrotnie. Tankować na Loipersdorf to już lepiej jechać na PB z PL.
Brenner 77
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 20.08.2017
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brenner 77 » 20.08.2017 14:03

Witam,

Trasa Kraków - Czechy - Austria - Słowenia (ominięcie autostrad) - Mali Losinij, początek lipca.
Podaję ceny w PLN.
Tankowałem LPG w Polsce 1.9, w Mikulovie w Czechach na Shellu po ok 2,6, w Słowenii po 2,9 i w Cro po 2,4.
W Austrii i Słowenii cena LPG była identyczna.
W Czechach Austrii i Słowenii jest mało stacji z gazem trzeba sobie lokalizacje przygotować przed wyjazdem, Chorwacja - prawie każda stacja.
Nie wierzyłem że w Cro jest zauważalnie lepszy gaz ale naprawdę świetne paliwo, miałem wrażenie że chodzi lepiej niż na benzynie.
Czytałem że w Mikulovie robią problemy przy płatnością kartą - ktoś miał chyba pecha, najnormalniejsza stacja Shella przyjmują płatność kartą.
Z tych krajów gdzie tankowałem tylko w Polsce i Słowenii jest samoobsługa.
P.S. nigdzie nie potrzeba adapterów

Pozdrawiam
michu1978
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 23.07.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) michu1978 » 30.08.2017 11:42

Jesli chodzi o lpg w Czechach kierunek Brno - Brzeclav to są 2 stacje jedna ok 14 km przed Brzeclav ale trzeba zjechac do miasta Rakvice, a druga przy samej drodze w Brzclav MOL
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 04.09.2017 10:45

Panowie nie zastanawiajmy się nad tym czemu jest rozbieżność 100 km na butli, jak pisałem nie moje auta nie ja jeżdżę, mówię co wiem z wstępnych informacji.
Pomoże ktoś w kwestii tankowania LPG na autostradzie chorwackiej? Na każdej stacji jest "elpidżi"?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
LPG na trasach do Chorwacji - strona 124
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone