Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Londyn.

Wielka Brytania (Anglia, Szkocja i Walia) jest w pełni otoczona wodą. W Wielkiej Brytanii akcenty zmieniają się zauważalnie co 40 km (25 mil). Szczególnie trudno jest wymówić jedno walijskie miasto. Llanfairpwllwlllandysiliogogogoch jest jedną z najdłuższych nazw miast na świecie. Stonehenge jest starsze niż piramidy - powstało około 3000 roku p.n.e.
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 29.01.2008 12:00

Bardzo dziękuję za wskazówki. Muszę zakupić przewodnik ...a wtedy pewnie zamęcze Was dalszymi pytaniami. Nie wiem ile czasu uda mi się poświęcic na Londyn ale pewnie znając życie będzie to jeden dzień (chciałabym zobaczyć stajnie królewskie i "moja druga połowa" koniecznie chce uda się do muzeum lotnictwa).

... może temat nie ten ale w końcu mowa o Anglii... co warto zwiedzić prócz Londynu na południu Anglii?Może jakieś miasto (miasteczko) położone nad morzem. Z Medstead gdzie będę bliżej nad morze niż do Londynu :D
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 29.01.2008 13:52

Most Milenijny.
Obrazek
Spacer przez Tamizę z Katedry św.Pawła do Nowej Tate Gallery.
drzin
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 126
Dołączył(a): 16.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) drzin » 29.01.2008 19:47

Jezeli mowa o muzeum lotnictwa to trafilas(es) w dobre rece. 85 km z centrum Londynu (wg MichelinRoute Planner) jest Duxford w ktorym to znajduje sie Imperial War Museum http://duxford.iwm.org.uk/
Obrazek
Slyszalem cos o jednym dniu na zwiedzenie tego czy owego. Proponuje zarezerwowac wiecej czasu bo na samo Duxford potrzeba kilka godzin nie mowiac o czasie straconym na dojazd. Zamieszczam kilka zdjec z mojej wizyty w Muzeum Wojny i Lotnictwa w kwietniu poprzedniego roku.
Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 30.01.2008 09:39

Drzin.
jeśli to muzeum jest oddalone o 85 km od Londynu to zapewne wygospodarujemy osobny dzień na wizytę w tym miejscu. Zaraz zerknę sobie na ta stronkę www, którą podałeś. Dziękuję bardzo :D Zapytam przy okazji - to jedyne muzeum tego typu w Londynie i najbliższej okolicy czy są inne jeszcze?

Andrzej.
Ciekawe miejsce na tym zdjęciu. Czy to miejsce jest w "centrum" Londynu?
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 30.01.2008 11:48

ally napisał(a):
Andrzej.
Ciekawe miejsce na tym zdjęciu. Czy to miejsce jest w "centrum" Londynu?

Centrum.Od pająka masz 10 minut piechotą do ,,Londyńskiego oka''.
Obrazek
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 15.02.2008 11:30

Dalej się szwendamy.Leicester Square. :wink:
Obrazek
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 15.02.2008 20:54

Londyn. Nadal brzmi dla mnie dość obco mimo, że poczytałam przewodnik :D chyba poprostu zapiszę sobie to co podaliście i zobaczymy co wyjdzie "w praniu" :D

Przeglądałam też inne atrakcje południowej Angli i wybór padł (wstępnie) na: Dover i klify, miasteczko Rye, Brighton i Southampton, może też Gulidford... :mrgreen:
Macie może jakieś sugestie?
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 16.02.2008 00:12

ally napisał(a):Dover i klify

Ally, parę zdjęć z klifów masz tu.
Trudno mi coś polecić z samego południowego wschodu, spytam kogoś kto więcej tam bywał.
pzdr :)
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 17.02.2008 13:14

Zawodowiec. Dziękuje.
Ja dokładnie będę mieć w bazę Medstead :D i stamtąd będę robic wypady. Już się nie mogę doczekać :hearts:
Aglaia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1610
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aglaia » 18.02.2008 09:57

A może jeszcze katedra w Cantenbury? Albo zamek Hever Castle (http://www.hevercastle.co.uk/default.aspx).

Byłam tam co prawda dość dawno ale pamiętam, że mi się podobało.
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 05.10.2008 22:01

ObrazekObrazek
można iść na mały spacer pod Tamizą jak się jest w .....? no gdzie ?:wink:
można zjechać windą lub zejść schodami,niewielu o tym wie ,ale sympatyczne doświadczenie :wink:
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 06.10.2008 07:16

ObrazekObrazek
Aglaia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1610
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aglaia » 06.10.2008 10:20

AndrzejJ. napisał(a):można iść na mały spacer pod Tamizą jak się jest w .....? no gdzie ?:wink:
można zjechać windą lub zejść schodami,niewielu o tym wie ,ale sympatyczne doświadczenie :wink:


W Greenwich :?: Tam się chyba szło pod rzeką
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 06.10.2008 10:29

Aglaia napisał(a):
AndrzejJ. napisał(a):można iść na mały spacer pod Tamizą jak się jest w .....? no gdzie ?:wink:
można zjechać windą lub zejść schodami,niewielu o tym wie ,ale sympatyczne doświadczenie :wink:


W Greenwich :?: Tam się chyba szło pod rzeką

oczywiście
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.10.2008 10:50

darek1 napisał(a):Cóż w tym pięknego. Cudze chwalicie własnego nie widzicie.


Jestem tego samego zdania...Londyn to ostatnie miasto jakie mógłbym pochwalić... :?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wielka Brytania - United Kingdom



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone