Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Łódź do turystyki przybrzeżnej

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
niedzwiedz40
Croentuzjasta
Posty: 210
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) niedzwiedz40 » 24.09.2009 08:50

MorskiPas napisał(a):
niedzwiedz40 napisał(a):hah w Erze :) no ja własnie planuje coś takiego , ponton lub rib 4,5m sterówka z tyłu i cały przód platforma do opalania i spania , nad całością rozkładany namiot , wygód tu nie będzie ale do przygody wystarczy


To bardziej survival niż turystyka :wink:

Czy zamierzasz na tym spać? Jeśli tak to gdzie, bo w marinach wyjdzie pewnie drożej niż na kwaterze, w portach miejskich niewygodnie i jakoś tak głupio spać wśród przechodniów, a na kotwicy niezbyt bezpiecznie?

W pontonie o długości 4,5 metra w środku jest ok. 110-120 cm szerokości, a to dla 2 osób trochę mało do wygodnego spania. Wiem, bo spałem w pontonie nakrytym plandeką na parkingu w drodze do Chorwacji.

pozdrav K

no wlaśnie taki survival w zatoczkach , spanie ma byc na tej platformie a cały majdan pod . co dwa dni do jakiegoś portu pod prysznic i takie tam a reszte czasu dzicz :) w tym roku się wylamałem (pod naciskiem lubej ) i byłem w Egipcie hotel 5 gwiazdek wszystkie wygody więc w przyszłym sezonie ja decyduje i wybieram totalny survival :P coś na przykład tych z 4x4
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 25.09.2009 18:43

niedzwiedz40 napisał(a):no wlaśnie taki survival w zatoczkach , spanie ma byc na tej platformie a cały majdan pod . co dwa dni do jakiegoś portu pod prysznic i takie tam a reszte czasu dzicz :)


Szczerze mówiąc to ja tego nie widzę.

Po pierwsze ja bym się bał spać na kotwicy chyba, że na zmianę (a wtedy co za przyjemność :wink: ), albo przy takim brzegu jak Rajska Plaża na Rabie. Tylko, że takich miejsc jest jak niewiele i zwykle są zatłoczone. W "normalnych" zatoczkach kotwica rzadko kiedy dobrze trzyma, a dno opada stromo, więc trzeba stać blisko brzegu i nawet alarm kotwiczny w GPS-ie niewiele pomoże.

Druga sprawa to ta platforma na dziobie. Pontony z podłogą drewnianą czy aluminiową wcale nie są takie sztywne na samym dziobie, więc i platforma powinna być elastyczna. Jeśli będzie sztywna to pourywa mocowania (w ogóle jak to chcesz zamocować?) i poprzeciera powłokę pontonu w miejscach styku. I jak masz zamiar umożliwić dostęp do bagażu pod platformą?

Trzecie moje "ale" to kabina na rufie plus ciężar sternika i silnika spowoduje przeciążenie rufy, trudności w wejściu w ślizg, stawanie dęba a w skrajnym przypadku nawet wywrotkę "na plecy".

Jeśli już chcesz zabudowywać ponton to tylko RIB-a i to w takim układzie jak robią to fabryki, czyli sterówka bliżej dziobu, a spanie w kokpicie. Tylko, że ja nie widziałem takiego zabudowanego RIB-a poniżej 6 metrów.

pozdrav K
Ostatnio edytowano 25.09.2009 20:27 przez MorskiPas, łącznie edytowano 1 raz
Jacek L
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 629
Dołączył(a): 10.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek L » 25.09.2009 19:11

MorskiPas napisał(a):
niedzwiedz40 napisał(a):no wlaśnie taki survival w zatoczkach , spanie ma byc na tej platformie a cały majdan pod . co dwa dni do jakiegoś portu pod prysznic i takie tam a reszte czasu dzicz :)


Szczerze mówiąc to ja tego nie widzę.


Tylko, że ja nie widziałem takiego zabudowanego RIB-a poniżej 6 metrów.

pozdrav K

pozdrav K


ja widziałem - poniżej 100 wałków nie schodzi (razem z silnikiem) więc jako łódka do takiego pływania raz na rok ..... chyba trochę droga - no ale każdy ma swoje w skarpetce :D :D :D jak Cię stać .... startuj ....
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 25.09.2009 20:26

Jacek L napisał(a):ja widziałem


Na pewno miał mniej niż 6 metrów?

Ja widziałem tylko od 7,5 metra w górę. O ceny nawet nie pytałem bo po co się denerwować :wink:

pozdrav K
niedzwiedz40
Croentuzjasta
Posty: 210
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) niedzwiedz40 » 25.09.2009 21:03

ale kto powiedzial ze zabudowany ?? pisałem że namiot nad platformą :) nie potrafie dodawac fotek ale jesli ktoś da mejla to prześle mu przykladową fotkę by umieścił na forum.
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 25.09.2009 21:27

niedzwiedz40 napisał(a):jesli ktoś da mejla to prześle mu przykladową fotkę by umieścił na forum.


Masz pod moim nickiem: admin (małpa) cro.pl

Faktycznie, napisałeś tylko "sterówka z tyłu" a ja sobie wyobraziłem sterówkę jako kabinę z dachem i oknami.
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3656
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 26.09.2009 06:20

W Chorwacji, używamy tych łodzi do żeglugi przybrzeżnej :?

Obrazek

:?
terenowiec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 28.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) terenowiec » 26.09.2009 06:29

Mirko fajna łódka. Napisz proszę więcej, jak ona się sprawuje przy różnych wiatrach i przy różnej fali? Czy słyszałeś o przypadkach wywrócenia bądź też zatopienia i z jakimi silnikami i przy jakich prędkościach można i najlepiej się nią pływa?
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3656
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 26.09.2009 07:06

Test łodzi:
http://www.burzanautike.com/testovi/leidi-490

Niestety, tłumacz Google nie jest w formie :?
Myślę, że prędkość łodzi z silnikem od 10kW będzie około 13Nm.
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 26.09.2009 18:24

Wklejam zdjęcia, które podesłał mi Niedźwiedź e-mailem:

niedzwiedz40 napisał(a):ten ponton ma akurat 4,5m o własnie taki pokład do opalania mi chodzi tylko ja chce go zrobic wyżej a a ten rozkładany daszek użyc do mocowania namiotu nad całym pontonem , na tej 2 reklamowej fotce widac to bardziej o jaką zabudowe przodu mi chodzi ten ponton ma 5,8m . pozdrawiam

Obrazek
Obrazek



Teraz już wszystko jasne. Myślałem, że będziesz sam robił platformę, a tu wystarczy tylko ją przesunąć w górę. Z czego jest zrobiona ta platforma?

pozdrav K
terenowiec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 28.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) terenowiec » 26.09.2009 19:32

Niedźwiedź40 mi to wygląda nie na ponton, a na RIB-a! A potwierdzeniem tego niech będzie jego długość.
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 26.09.2009 21:06

terenowiec napisał(a):Niedźwiedź40 mi to wygląda nie na ponton, a na RIB-a! A potwierdzeniem tego niech będzie jego długość.


To nie tylko wygląda na RIB-a. To jest RIB: http://www.bwa.it/pdf/bwa09.pdf (str. 36)

Tylko co ma do tego długość?

pozdrav K
niedzwiedz40
Croentuzjasta
Posty: 210
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) niedzwiedz40 » 26.09.2009 22:28

Teraz już wszystko jasne. Myślałem, że będziesz sam robił platformę, a tu wystarczy tylko ją przesunąć w górę. Z czego jest zrobiona ta platforma?

pozdrav K[/quote]


więc tak platforma jest wykonana z materacy 1 od dziobu jest umieszczony na profilu dziobowym wszystkie riby to maja , kolejne najczesciej sa wsuwane w mocowania takie można powiedziec listwy jak ławeczki wklejone w balon lub też opierają się na stałych częściach kadłuba (takie rozwiązania znam ja ), to nie ma znaczenia czy rib czy ponton bo takie coś możesz zrobic też na pontonie tylko trzeba wykonac platforme przymocowaną do podłogi np z rurek zkwasiaka potem poprzeczne ławeczki pod materace i gotowe , (robiłem to osobiście)
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 27.09.2009 17:32

niedzwiedz40 napisał(a):to nie ma znaczenia czy rib czy ponton bo takie coś możesz zrobic też na pontonie tylko trzeba wykonac platforme przymocowaną do podłogi np z rurek zkwasiaka potem poprzeczne ławeczki pod materace i gotowe , (robiłem to osobiście)


Technicznie to jest do zrobienia, ale powiedz dlaczego to ma być ponton a nie taka łódź jaką pokazał Mirko kilka postów wyżej, albo któraś z polskich, na przykład 465 Cabin, albo Romana z kabiną? Moim zdaniem taka łódka będzie lepsza pod każdym względem.
niedzwiedz40
Croentuzjasta
Posty: 210
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) niedzwiedz40 » 27.09.2009 19:17

tak masz racje , chociasz ta co pokazał wyżej ma rufę żaglową to prawie jak nasz orion i to sprawia że jest pewnie chybotliwa to nie jest oryginalny kadłub motorowy, chodzi mi o ponton lub riba ze względu na to iż jest lżejszy a ja mocnego auta nie mam , ponton można zawsze złożyć i schować gdzieś do piwnycy ale to szczegóły podstawą jest to że ja uwielbiam skakać po wysokich falach zwłaszcza naszych bałtyckich wiecie morze 4-7 w skali , a pożądnego pontonu lub riba nic nie przebije pod względem właściwości nautycznych przodem fala się wleje tyłem wyleje a ty i tak płyniesz dalej :), nie stać mnie by kupić coś tylko na tą przygodę. po powrocie rozmontowuje platformę i ogień na fale .jeśli chodzi o łódz to podoba mi się open 540 jest na tym 1 linku co podałeś ciekawe ile kosztuje
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Łódź do turystyki przybrzeżnej - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone