Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Łódź do turystyki przybrzeżnej

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
samart
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) samart » 09.11.2009 21:36

FUX napisał(a):Tylko będzie bujać, trząść, telepać, ....
Rib lepszy; mniej tłucze-amortyzacja lepsza...

Nie do końca się zgodzę z tezą, że na RIB-ie mniej tłucze
i suuper amortyzuje....
Oj tłucze, tłucze tak, że na siedząco czasami nie da się sterować.
Wszystko zależy od fali i prędkości jaka płyniemy...
Jeżeli nie dostosujemy prędkości do panujących warunków
na morzu, to na wszystkim będzie "tłukło", a na lekkim RIB-ie
można duużo wyżej wyskoczyć i mocniej rąbnąć o wodę,
niż na powiedzmy 2 tonowej laminatowej jednostce (niżej skacze :-)
- ale też tłucze.... :lol:

pzdr.samart
================
www.sportiwoda.pl
jozekl
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) jozekl » 26.05.2010 17:01

Witam,
zerknij na to:
http://www.port21.pl/technika/article_1636.html

Bardzo ciekawa konstrukcja, może służyć jako łódź motorowa i żaglówka.
Na zdjęciu prezentowany jest Viper 550. Zdaje się, że aktualnie produkowany jest Viper 650.

Cena z wyposażeniem: od około 45 000 zł.

terenowiec napisał(a):Witam Was serdecznie po urlopowej przerwie. W dziale tym wiele się pisze o różnych przydatnych elementach związanych z wypoczynkiem wodnym. Wydaje mi się jednak, że uwzględniając piękne wybrzeże Chorwaci i charakterystykę jej linii brzegowej z sporą ilością wysepek i zatoczek, nie ma wątku, w którym poruszono by temat o który chciałbym Was zapytać i się Was poradzić. Co jest Waszym zdaniem najlepsze? Sprawa o którą pytam w zasadzie na forum nie była poruszana jednoznacznie. Chodzi mi mianowicie o typy łodzi (nawet nie konkretne modele), które najlepiej nadają się do morskiej turystyki przybrzeżnej. Oczywiście, każdy ma swoje oczekiwania i każdy inaczej rozumie turystykę przybrzeżną.
Moje pytanie zrodziło się z tego, że w lipcu kupiłem Ponton BRIGA 380 Baltik i do tego 15 konny silnik (pisałem o tym w wątku: forum/viewtopic.php?t=14035&postdays=0&postorder=asc&start=990). Mój "gumiok" ma kategorię C, czyli teoretycznie może nim pływać na falach do 4 metrów i sile wiatru do 6 stopni Beauforta. Teoretycznie... Jednak w rzeczywistości przy fali powyżej 1 metra o ślizgu nie ma mowy (tak trzepie), iż w rachubę wchodzi tylko pływanie w wyporze 4 - 5 węzłów. A jak wiadomo mała prędkość to niebezpieczeństwo zbyt długiego pozostawania na wodzie i narażania się na pogarszające się warunki (nadciągającą borę!!!). To moim zdaniem średni zestaw do przybrzeżnej turystyki morskiej.
Wracając do tematu. Jakie zatem typy łodzi byłyby najlepsze uwzględniając:
1. Pływanie po Adriatyku w strefie przybrzeżnej
2. Turystykę jednodniową bez nocowania
3. Dużą dzielność morską, która pozwoli przetrwać niespodziewane załamanie pogody - bardzo ważne
4. Jednostka nie musi być szybka - wystarczy max 20 - 25 węzłów
5. Zakładając, że absolutnie nie będzie wykorzystywana do uprawiania sportów wodnych (narciarze, koła, spadochrony).
6. Przeznaczona do 4, najwyżej 6 osób.
6. Cena niezbyt wygórowania 15 - 30 tysięcy za łódź używaną i trochę więcej za nową.
Jeszcze w lipcu myślałem, że jesienią sprzedam ponton i zastąpię go 5 - 6 metrowym RIB-em. Jednak od tego czasu spotkałem chyba z 6 różnych osób (plus kilka w Chorwacji ) z różnych środowisk wodniackich, które z osobna odradzały mi kupno RIBA, twierdząc, że do turystyki morskiej z małymi dziećmi (bo to mój przypadek) to się on nie nadaje. Czy mieli rację? Jeżeli tak, to co w takim razie proponujecie? Nie chcę uczyć się na własnych błędach - portfelu i kupować co miesiąc inny zestaw!
Poprzednia strona

Powrót do Plaże i Adriatyk. Żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie ...

Łódź do turystyki przybrzeżnej - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019