Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Lodówka turystyczna

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 23.07.2018 17:23

Podpowiedzcie, czy lepiej kupić torbę termiczną i do niej włożyć wkłady zamrożone, czy jednak lepiej kupić lodówke turystyczną ( ale bez zasilania) Sprawa wygląda tak, ze chcemy przewieść z Polski trochę jedzonka. Jedziemy okolo 1000 km do Ptuja gdzie mamy nocleg. W hotelu nie maja lodówki. Wkłady w lodówce, czy tez torbie wytrzymają około 8-10 h bez otwierania. Pozostaje nam przetrzymać drugie tyle ale jak to rozwiązac, by przez noc to wszystko nie wyszło z lodówki samo :)?Dodam, ze nie mam możliwości podpiąć lodówki do gniazdka ...
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 23.07.2018 18:53

To co to za hotel jak nie ma lodówki i gniazdek...
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 24.07.2018 13:02

Lechoo napisał(a):To co to za hotel jak nie ma lodówki i gniazdek...

Dzieki za pomoc :)
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 24.07.2018 13:06

madziaimaciek napisał(a):Podpowiedzcie, czy lepiej kupić torbę termiczną i do niej włożyć wkłady zamrożone, czy jednak lepiej kupić lodówke turystyczną ( ale bez zasilania) Sprawa wygląda tak, ze chcemy przewieść z Polski trochę jedzonka. Jedziemy okolo 1000 km do Ptuja gdzie mamy nocleg. W hotelu nie maja lodówki. Wkłady w lodówce, czy tez torbie wytrzymają około 8-10 h bez otwierania. Pozostaje nam przetrzymać drugie tyle ale jak to rozwiązac, by przez noc to wszystko nie wyszło z lodówki samo :)?Dodam, ze nie mam możliwości podpiąć lodówki do gniazdka ...


Ja korzystam z lodówki na wkłady. W zupełności mi wystarcza. Ewentualnie do wkładów dorzuć z 2 małe butelki z zamrożoną wodą i powinno dłużej trzymać. O wiele lepsza opcja niż torba :wink:
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 24.07.2018 17:44

Chyba tez tak zrobie, pozamrazam wklady, w razie ,,w,,kupie lod na tankszteli :)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 24.07.2018 18:55

madziaimaciek napisał(a):Chyba tez tak zrobie, pozamrazam wklady, w razie ,,w,,kupie lod na tankszteli :)


Nie mam pojęcia ile kosztuje to coś na wkłady.

Taką normalną, na 12 i 230V można kupić za mniej niż 2 stówy. Moja z Lidla świetnie chodzi dając między 15 a 20 stopni mniej od temperatury otoczenia. Masło mamy aż za twarde :)

Jeśli chcesz to kupić tylko na raz to kup cokolwiek najtańsze co spełni Twoje oczekiwania.

Jak chcesz mieć z tego jakiś pożytek to wydaj te 2 stówy. My np używamy na zakupy czy nasiadowek na tarasie. Spełnia swoje zadanie
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 24.07.2018 19:31

piotrulex napisał(a):
madziaimaciek napisał(a):Chyba tez tak zrobie, pozamrazam wklady, w razie ,,w,,kupie lod na tankszteli :)


Nie mam pojęcia ile kosztuje to coś na wkłady.

Taką normalną, na 12 i 230V można kupić za mniej niż 2 stówy. Moja z Lidla świetnie chodzi dając między 15 a 20 stopni mniej od temperatury otoczenia. Masło mamy aż za twarde :)

Jeśli chcesz to kupić tylko na raz to kup cokolwiek najtańsze co spełni Twoje oczekiwania.

Jak chcesz mieć z tego jakiś pożytek to wydaj te 2 stówy. My np używamy na zakupy czy nasiadowek na tarasie. Spełnia swoje zadanie

Potwierdzam to co pisze piotrulex. Ta z Lidla w zupełności wystarcza. Choć jechaliśmy ponad 1200 km z "Twoim pomysłem" i nic się nie rozmroziło.
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 24.07.2018 19:38

kadetdudi napisał(a):
piotrulex napisał(a):
madziaimaciek napisał(a):Chyba tez tak zrobie, pozamrazam wklady, w razie ,,w,,kupie lod na tankszteli :)


Nie mam pojęcia ile kosztuje to coś na wkłady.

Taką normalną, na 12 i 230V można kupić za mniej niż 2 stówy. Moja z Lidla świetnie chodzi dając między 15 a 20 stopni mniej od temperatury otoczenia. Masło mamy aż za twarde :)

Jeśli chcesz to kupić tylko na raz to kup cokolwiek najtańsze co spełni Twoje oczekiwania.

Jak chcesz mieć z tego jakiś pożytek to wydaj te 2 stówy. My np używamy na zakupy czy nasiadowek na tarasie. Spełnia swoje zadanie

Potwierdzam to co pisze piotrulex. Ta z Lidla w zupełności wystarcza. Choć jechaliśmy ponad 1200 km z "Twoim pomysłem" i nic się nie rozmroziło.

Okazalo sie ze brat ma w piwnicy ladowana 230v I pozyczy, kupie do tego adapter by mozna bylo odlaczyc do kontaktu I gra gitara. Dzięki
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 25.07.2018 17:46

madziaimaciek napisał(a): ... Okazalo sie ze brat ma w piwnicy ladowana 230v I pozyczy, kupie do tego adapter by mozna bylo odlaczyc do kontaktu I gra gitara. Dzięki


Jeszcze raz proszę. Albo coś pokręciłeś albo słonko mi głowę za bardzo przypięło ...
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 25.07.2018 22:06

Chcialem za duzo napisac na raz i wyszlo jak wyszlo.:)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 26.07.2018 11:24

madziaimaciek napisał(a):Chcialem za duzo napisac na raz i wyszlo jak wyszlo.:)


To wyedytuj lub dopisz aby miało sens :)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 28.07.2018 17:40

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7209291926

Jak opinie o takiej taniźnie? Proszę o opinie użytkowników. Zakładając, że teraz na campie mamy z 10 sąsiadów to 100% ma lodówki z czego połowa podobna do tych z linka i połowa te mniejsze na 12/230 o których tu zwykle dyskutujemy.
Farstone
Croentuzjasta
Posty: 371
Dołączył(a): 26.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Farstone » 29.07.2018 08:05

Oferta wygasła, poszukaj aktualnej.
kondi
Odkrywca
Posty: 116
Dołączył(a): 01.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kondi » 31.07.2018 09:11

kondi napisał(a):W LIDLu pojawiła się 29 litrowa lodówka CRIVIT, A+++ z cert. TUV w cenie 199zł, 12V/230V.

Godna uwagi?

Wracam do zapytania, gdyż zdecydowałem się na zakup w/w produktu. Jestem pozytywnie zaskoczony wydajnością. Co prawda do porównania miałem tylko T30/T32 oraz jeszcze jedną, znacznie starszą "lodówkę", w każdym razie na trasie zwiedzania Kraków-Gallipoli w czerwcu br. (2300km) spisała się na medal. Mięso, sery, woda, piwko chłodziła tj. tego oczekiwałem pomimo iż na campach stała w zasadzie w słońcu całą dobę przez 21 dni.

Jest cicha przy okazji. Polecam. Nawet bardzo. T30/T32 oddałem.
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 31.07.2018 12:16

Farstone napisał(a):Test zielonego Ravena wypadł pozytywnie. 900 km z Wiednia w bagażniku na spodzie lodówki dwa małe wkłady, chłodzona cała noc w domu i w drodze na postojach wyłączana, po otwarciu wszystkie rzeczy zimne, avocado wręcz lodowate. Temp. Na zewnątrz 26 stopni to w samochodzie mogło być kilka stopni mniej. Polecam produkt.

Z racji że polecasz to zdecydowałem się na zakup.
Test za 2 tygodnie
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Lodówka turystyczna - strona 42
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone