Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Łódką z Korculi na Vis

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Korneliusz
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 12.01.2007
Łódką z Korculi na Vis

Nieprzeczytany postnapisał(a) Korneliusz » 24.12.2007 09:55

Witam wszystkich serdecznie!!
W 2002 roku byłem z bratem i dwoma kumplami w Chorwacji.Byliśmy w okolicach Trogiru (Donji Seget),to był nasza baza "wypadowa"!!Pozwiedzaliśmy parę bardzo fajnych miejsc,min.byliśmy 24h na VIS-ie (Komiża)!!
Bardzo nam się tam podobało i chciałbym ponownie tam wrócić przynajmniej na 1-2 dni lecz tym razem z moją żoną i dwójką dzieci.
Ponownie w Chorwacji byłem w 2006 i 2007 lecz nie udało nam się dotrzeć na Vis!!
Jeżeli wszystko pójdzie po mojej myśli to latem 2008(przełom czerwca i lipca) ponownie będę z rodzinką w Chorwacji.Tym razem chcemy "zaczepić" na Korculi!!
Mam pytanie do ludzi,którzy mają doświadczenie w pływaniu łodką po Adrii!
Czy jest możliwe wypożyczenie łódki(na Korculi) na 4 osoby (2+2) na np. 2 dni bez papierów (tzn.nie mam żadnego patentu) i popłynięcie na Vis(Komiża) a nawet wpłynięcie do jaskini na Biśevie?????
Ważne jest także jakie są koszta takiej imprezy!!
Serdecznie pozdrawiam i życzę WESOŁYCH ŚWIĄT!!
Korneliusz
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 12.01.2007
Przepraszam

Nieprzeczytany postnapisał(a) Korneliusz » 24.12.2007 09:59

Przepraszam,że dałem to do działu NASZE RELACJE Z PODRÓZY.
To jest błąd spowodowany brakiem doświadczenia!
Jeszcze raz przepraszam!
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 24.12.2007 15:30

Do jaskini na Bisewie można wpłynąc tylko pontonem.
Ja planuje pływać też na vis , czerwiec mamy 2 łódki, . Jak się terminy zgrają to możebie z nami płynąć, jesteśmy jak zwykle w Zavalaticy na Korculi.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 24.12.2007 15:49

Bez papierów (patentu) nie możesz powozić niczym mocniejszym niż 5 (6) PS, co z góry przesądza że na Vis z Korculi nie popłyniesz. Niezależnie od uprawnień, które mogą zostać sprawdzone za co grożą wysokie kary, to taka wyprawa byłaby delikatnie mówiąc nierozsądna ze względów bezpieczeństwa. Poszukaj na miejscu ofert lokalnych "taxi boatów" i z ich oferty skorzystaj, choć wątpię by na taką odległość pływały. Kurs z Żivogosce Porat na Hvar trwa ponad godzinę, Na Vis z Hvaru na moje oko jest około 7x dalej a z Korculi 10-12 razy ...
Korneliusz
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 12.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Korneliusz » 24.12.2007 16:53

daisykf napisał(a):Do jaskini na Bisewie można wpłynąc tylko pontonem.
Ja planuje pływać też na vis , czerwiec mamy 2 łódki, . Jak się terminy zgrają to możebie z nami płynąć, jesteśmy jak zwykle w Zavalaticy na Korculi.

Witam.Dziękuję za odpowiedź a także za zaproszenie lecz muszę odmówić ponieważ myślę,że jest to zbyt niebezpieczna wyprawa z małymi dziećmi(mam dwóch synów 10 i 3)!!
Niezdawałem sobie sprawy,że Vis jest tak daleko od Korculi!!
Będę musiał wymyśleć coś innego!!!
Pozdawiam.
Ps.Będę pamiętał o Twoim zaproszeniu!!
Jak nie wspólna wyprawa to może małe piwko!!!
Korneliusz
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 12.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Korneliusz » 24.12.2007 16:56

Rysio napisał(a):Bez papierów (patentu) nie możesz powozić niczym mocniejszym niż 5 (6) PS, co z góry przesądza że na Vis z Korculi nie popłyniesz. Niezależnie od uprawnień, które mogą zostać sprawdzone za co grożą wysokie kary, to taka wyprawa byłaby delikatnie mówiąc nierozsądna ze względów bezpieczeństwa. Poszukaj na miejscu ofert lokalnych "taxi boatów" i z ich oferty skorzystaj, choć wątpię by na taką odległość pływały. Kurs z Żivogosce Porat na Hvar trwa ponad godzinę, Na Vis z Hvaru na moje oko jest około 7x dalej a z Korculi 10-12 razy ...

Witam!!!
Dziękuję za odpisanie i uświadomienie mnie,że nie jest to "mała gratka" płynięcie z Korculi na Vis!!!
Wymyślę coś innego aby dotrzeć na parę dni na VIS!!
Pozdrawiam!!

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Łódką z Korculi na Vis
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone