Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Laptop w podrozy

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ende
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 27.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ende » 06.06.2006 17:45

AndrzejJ. napisał(a):Jadąc na 14 dni i łacząc się z internetem 5 minut dziennie w plusie ,będzie to wydatek około 250 zł.


Jak zmiescic sie w 3MB w ciągu 2 tygodni?
jarojaw
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 10.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarojaw » 10.06.2006 10:14

Witam!
A może się ktoś orientuje czy jest możliwość używania internetu poprzez GPRS w "ich" macierzystych sieciach.Tzn czy są dostepne karty pre-paid tego typu co u nas TT,SP,POP czy Heyah z dostępem do GPRSu.Może to taniej by było wkładając taką karte do modemu GPRS w laptopie?

Pzdr
Jaro
pumis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 161
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) pumis » 11.06.2006 18:32

Witam,
ja proponuje poszukać apartamentów z bezprzewodowym internetem WIFI, ja zabieram laptopa a w naszych apartamentach jest taki właśnie internet. Podczas poszukiwań apartamentów, większość posiadała takie udogodnenia.

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 11.06.2006 22:49 przez pumis, łącznie edytowano 1 raz
jarojaw
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 10.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarojaw » 11.06.2006 19:29

No tak.Teraz już za późno.Apartament już wybrany.Zostaje tylko i wyłącznie GPRS/EDGE. Z kawiarenek nie chce korzystać.Z ewentualnego udostępniania kompa przez właścicieli apartamentu też głupio.
A niestety najlepiej z własnym łączem i z własnego lapka karzystać.
Może ktoś ma jakieś informacje ,który z operatorów udostępnia usługi GPRS na kartach pre-paid, no i oczywiście przydały by sie paramerty do ustawień w modemie :)
Chyba trochę za dużo oczekuję. :!:
fokstrot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 21.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) fokstrot » 13.06.2006 00:46

jarojaw napisał(a):Może ktoś ma jakieś informacje ,który z operatorów udostępnia usługi GPRS na kartach pre-paid, no i oczywiście przydały by sie paramerty do ustawień w modemie :)

tez bym prosil o taka informacje :)
jaszczur
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 17.11.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaszczur » 16.06.2006 20:17

pumis napisał(a):Witam,
ja proponuje poszukać apartamentów z bezprzewodowym internetem WIFI, ja zabieram laptopa a w naszych apartamentach jest taki właśnie internet. Podczas poszukiwań apartamentów, większość posiadała takie udogodnenia.

Pozdrawiam
\

Witam. NA jakiej zsadzie udostępniaja net w tych apartamentch?
Osobiście wyruszam 2.07 docelowo do Basa Voda i widzialem w sieci oferty apartamentów z WiFi, zastanwiam sie czy dostep do tych sieci jest jakoś zabezpieczony. Bo tak to lapa pod pache i pod tak apartament, odebrac maile, troche na gg poszaleć no może by jakiegos skype odpalil, albo Voip telefonię i podzwonił do znajomych:)
Ostatnio edytowano 18.06.2006 22:40 przez jaszczur, łącznie edytowano 1 raz
jarojaw
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 10.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarojaw » 16.06.2006 22:26

Ja myśle,że najlepiej to by nam naswietlił sprawę Vedran Lekic, ale w tym okresie to ma zapewne mnóstwo spraw do załatwienia.
Byłem na stronie
VIPa
ale niezabardzo rozumiem o co z tym internetem tam chodzi.Mimo,że język słowiański a jednak nie bardzo zrozumiały :)
awram_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 132
Dołączył(a): 07.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) awram_ » 23.06.2006 14:00

Witam !
Mam pytanie. Czy na stacjach beznynowych jest mozliwosc korzystania z internetu HOT SPOT (przez laptopa) :?:
Pozdrowienia
jachupda
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 19.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jachupda » 23.06.2006 15:04

dariusz73 napisał(a):nie ma czegos takiego jak GPRS na calym swiecie bez dodatkowych kosztow.Po prostu w to nie wieze. Ja tez mam modem GPRS ale za kazdy przeslany pakiet kb operator pobiera kaske. W chorwacji sa to pakiety po 150kb.Ja nawet nie biore pod uwage korzystanie w ten sposob bo to strata kasy i czasu.Lepiej juz isc z laptopem do kafejki i sie podpiac.Gdybybyl taki darmowy GPRS na calym swiecie to byla by bajka....na razie nieograniczony dostep do neta to tylko internet satelitarny...i ja wlasnie taki zapodalem.


Mozesz mi troche przyblizyc ten internet satelitarny (za darmo) . Bo ciekawa i interesujaca sprawa, skad sprzet, skad dostep i jak zalatwiles itd ....

pozdrawiam
Jachu
meeg
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1225
Dołączył(a): 17.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) meeg » 29.06.2006 09:43

Ja też podrążę temat punktów dostępowych hot spot. Czy w okolicach Primosten, lub w Splicie są takie miejsca?
krzychu_72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 515
Dołączył(a): 06.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzychu_72 » 29.06.2006 10:32

Chodziłem po Splicie z komunikatorkiem, laptop za ciężki. Wykrył kilka sieci WIFI, do żadnej nie udało się zalogować, widocznie wszystkie prywatne. W Dubrovniku nie ma już w ogóle Cafe Trubadour i tym samym darmowego netu t-coma.
Co do apartamentów z Internetem, należy spytać, czy na pewno. Też szukałem takiego apartamentu i potem jak pytałem gospodarzy mejlem, to się okazywało, że najczęściej nie ma, albo jak jest to cena dwa-trzy razy wyższa od innych apartamentów (w Baskiej czy Tucepi za dwójkę walnęli 90 euro w czerwcu...), albo apartament jest po drugiej stronie magistrali (Tucepi).
Z moją gospodynią umówiłem się, że będę korzystał z chorwackiego 0202122, które jest drogie bo kosztuje 73 lipy za minutę(!) lub połowa tego po 19.00, a przy wyjeździe oddałem jej 20 kun wg logu z licznika połączeń modemowych.
Monte Christo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 793
Dołączył(a): 04.01.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monte Christo » 29.06.2006 10:53

jak wszedzie internet mozna miec za darmo.
Laptop + karta wifi + dobre chęci. :)
jarojaw
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 10.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarojaw » 29.06.2006 11:03

Laptop+karte wi-fi mam.Ile chcesz za dobre chęci? :D
Ja drążył bym temat kart pre-paid ich operatorów.Może ktoś z chorwackich userów coś pomoże.Jaka karta,ile kosztuje starter,czy można używać gprsu via internet i ile kosztuje dostęp do niego? Jak wszędzie informują, lepiej się opłaca kupić zestaw startowy i dzwonić do Polski(taniej duzo) niż używać własnej sieci w roamingu, więc czemu nie spróbować z internetem coś a'la SIMDATA.
robert_z
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 10.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) robert_z » 30.06.2006 11:50

Sprawdzałem ile kosztuje GPRS u ich operatorów - wychodzi tylko trochę taniej (jakieś 10%) niż w roamingu od naszego operatora. Niestety chyba nie ma w Chorwacji możliwości na tak tani net jak u nas.
lukidgr7
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 06.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukidgr7 » 10.07.2013 19:32

Uzywac mozna wszystkiego pod warunkiem ze z pelna kontrola kosztow :) Mozna ustawic w telefonie limit danych pakietowych smsem .Mimo to net z 3g to nadal droga impreza . Osobiscie znam przypadek kiedy gosc jadac do Chorwacji korzystal z navi z telefonu bo chcial blysnac ifonem ;) Ponadto w apartamencie mimo ze wifi bylo korzystal z 3g :)))) bo po co mu wifi skoro na net w telu:):)) Po powrocie i pierwszym rachunku oglosil upadlosc:):)!!!! 23 tysiaki !!!!!!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Laptop w podrozy - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone