Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Laptop w podrozy

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
krzychu_72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 515
Dołączył(a): 06.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzychu_72 » 28.05.2006 19:18

AgaKon napisał(a):przez 24 godziny przychodzą do mnie kontrakty i tak to już jest 8) odchodzę od laptopa o 2, 3 w nocy a zasiadam ok 6,7 rano :roll:


to mi przypomina "Ja, to proszę pana, mam bardzo dobre połączenie. Wstaję rano, za piętnaście trzecia. Latem to już widno. Za piętnaście trzecia jestem ogolony. Bo golę się wieczorem, śniadanie jadam na kolację. Tylko wstaję i wychodzę" :D
AgaKon
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 22.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) AgaKon » 28.05.2006 23:31

krzychu_72 napisał(a):
AgaKon napisał(a):przez 24 godziny przychodzą do mnie kontrakty i tak to już jest 8) odchodzę od laptopa o 2, 3 w nocy a zasiadam ok 6,7 rano :roll:


to mi przypomina "Ja, to proszę pana, mam bardzo dobre połączenie. Wstaję rano, za piętnaście trzecia. Latem to już widno. Za piętnaście trzecia jestem ogolony. Bo golę się wieczorem, śniadanie jadam na kolację. Tylko wstaję i wychodzę" :D


a ja nie rozumiem co was tak bawi :evil: ja nie pisałam ,że siedze 19 godzin przed kompem jak wryta :evil: muszę mieć dostępną skrzynkę meilową i tyle :evil: jestem normalną kobietą pracującą , prowadzącą dom wychowującą dziecko robiącą obiady itd , a że taką mam prace to nie moja wina . przychodzą do mnie kontrakty również ze stanów a wiadomo chyba wszytskim jaka jest różnica czasowa :roll: przykro mi że nie jestem zwykłą kurą domową :evil: widocznie takie kobiety są w waszym guście :x

Dariusz a jednak jest mam kartę z Idei a czym się różni internet satelitarny od tego który ja posiadam :roll: przeciez ja też się łączę przez satelite :?
dariusz73
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 02.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) dariusz73 » 28.05.2006 23:59

w tej kwesti rozumiem Age w 100%. Moja praca opiera sie tez na kontaktach w USA wiec roznica czasowa 6h na zachodnim i 9h na wschodnim wybrzezu niestety zmusza mnie do bycia online niemalze nons-top.
Aga - roznica miedzy GPRS a sat jest taka ze ty realizujesz polaczenia przez operatora sieci kom ktory za to inkasuje niemala kase a ja uzyskuje dostep przez antene satelitarna.Place abonament miesieczny i mam nielimitowany upload/download. Taki zestaw zapodalem w przyczepie, anetena sama sie pozycjonuje i ustawia wzgledem odpowiedniego satelity...

i prosze uwierz mi... masz nielimitowany dostep tylko w Polsce....na zachodzi skasuja cie za kazdy przeslany pakiet kb.....dla mnie dostep do neta gdziekolwiek nie jestem to swietosc wiec akurat w tej kwesti moge sobie dac reke uciac w slusznosci sprawy.......chociaz nie chcialbym tez zostac kaleka :D
AgaKon
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 22.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) AgaKon » 29.05.2006 00:17

Dariusz no widzisz ja tak naprawde jestem laikiem w tej kwestii :( i nie za wiele się znam babeczka z którą to wszytsko załatwiałam za pośrednictwem mojego szefa powiedziała mi właśnie że mam nielimitowany i całkowiecie darmowy dostęp do internetu nie wiem mówiła coś o klasie biznesowej mamy w firmie 30 laptopów z tą kartą i może to ma coś z tym wspólnego . 2 lata temu kiedy byłam w Hamburgu łączyłam się normalnie i na wydruku był tylko wykaz połączeń czasowych i właśnie płatnych dlatego chciałam się upewnić no nic może faktycznie to jeszcze sprawdze jutro :wink: miam tylko nadzieje że nikt mnie nie robi w bambuko bo naprawde te wczasy mogą mnie drogo wynieść a jak znam życie nikt mi tego nie zwróci :(
krzychu_72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 515
Dołączył(a): 06.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzychu_72 » 29.05.2006 09:47

Aga Dariusz dobrze mówi. Za to, co zapłaciłaś więcej, dostałaś po prostu szybszą kartę modemową, ale nie znaczy to, że nie będziesz płacić bandyckich stawek roamingowych za GPRS. W takich sytuacjach nie warto ufać pracownikowi operatora, bo na kwestiach wykraczających poza zwykły cennik dość słabo się znają. Chciałbym się mylić :-|

p.s. właśnie zadzwoniłem do biura obsługi Orange, gdzie potwierdzono - "nielimitowana" usługa działa do granic Polski. Zagranicą, niezależnie od posiadanego abonamentu Business Everywhere, jesteś rozliczana wg stawek roamingowych.
AgaKon
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 22.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) AgaKon » 29.05.2006 10:00

krzychu_72 napisał(a):p.s. właśnie zadzwoniłem do biura obsługi Orange, gdzie potwierdzono - "nielimitowana" usługa działa do granic Polski. Zagranicą, niezależnie od posiadanego abonamentu Business Everywhere, jesteś rozliczana wg stawek roamingowych.


no właśnie usłyszałam podobną wersje :? trudno :( jednak babeczka wprowadziła mnie w błąd :roll:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.05.2006 21:10

AgaKon napisał(a):.....
slapol dla Ciebie zawsze :wink: ....

...z tej całej dyskusji o internetach - to se wyłowiłem :lol: :lol:
...i już mi możecie zazdrościć :lol: ....a, że mamy (firma w której pracuję) nieruchomość w centrum Nysy....to mejbi po wakacjach piwko jakieś....
Pozdravki
slapol
AgaKon
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 22.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) AgaKon » 30.05.2006 11:57

slapol haha no to przyznaj mi się co to za nieruchomość i to jeszcze w centrum :D a piwko jak najbardziej zapraszam :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.05.2006 21:19

Żeby nie zaciemniać wątku o laptopach...zapodałem w innym wątku... :lol:
AgaKon
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 22.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) AgaKon » 31.05.2006 00:20

slapol a gdzie bo nie mogę znaleźć :roll: :?: :?:
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 04.06.2006 22:10

AgaKon napisał(a):krzychu 8O 8O 8O no to pięknie ja muszę mieć internet włączony przez 24 h na dobę :? kurcze chyba musze z moim prezesem pogadać jak chce mieć mnie dostępną to niech buli :D


dwa :wink:
ende
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 27.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ende » 04.06.2006 22:31

chcialem tylko potwierdzic, ze normalna stawka w plusie dwa lata temu była 5pln za 100kilo w jedną strone czyli w praktyce 10pln za 100kilo.

2 tygodnie kwadrans dziennie 1800pln [']
jak wrocilem 'umarłem' z bilingiem w dłoni, a szef oszalał ;-)

- mając karte gprs abonamentową czyli to co macie za ok 50pln miesiecznie, nie ma limitu danych,ale tylko w Polsce, za granica zaczyna już dzialać taryfa miedzynarodowa, powodzenia :-)

reasumując wyjsciem jest:
- stałe łącze na kwaterze;
- cafe internet
- dostęp satelitarny
- prepaidy (patrz niżej)
Ostatnio edytowano 05.06.2006 17:53 przez ende, łącznie edytowano 1 raz
robert_z
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 10.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) robert_z » 05.06.2006 09:28

Prepaidy też odpadają bo też wychodzą ponad 3 zł. / 100 kb
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 05.06.2006 23:55

Jadąc na 14 dni i łacząc się z internetem 5 minut dziennie w plusie ,będzie to wydatek około 250 zł.
Mariusz_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 502
Dołączył(a): 15.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz_M » 06.06.2006 00:01

AndrzejJ. napisał(a):Jadąc na 14 dni i łacząc się z internetem 5 minut dziennie w plusie ,będzie to wydatek około 250 zł.


Ale cena za dostęp do internetu zależy (przynajmniej w GPRS) od ilości pobranych/wysłanych danych, a nie od czasu spędzonego w sieci. Chyba, że piszesz o czymś innym więc zapodaj więcej szczegółów. Bo nie rozumię skąd info, że akurat 5 minut razy 14 dni to ok. 250 PLN....
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Laptop w podrozy - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone