Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

która miejscowość na Istrii polecacie!

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
arcchie
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 14.04.2007
Moščenička Draga

Nieprzeczytany postnapisał(a) arcchie » 12.12.2008 21:05

Odpoczywaliśmy w tej miejscowości w hotelu Marina. Miasteczko jest naprawdę urocze i na pewno na spokojne wakacje z możliwością zwiedzania całej Istrii. Obawiam się, że z kwaterami będzie ciężko bo jest ich tam dosłownie kilkanaście. Polecam tę miejscowość rodzinom z małymi dziećmi. Załączam kilka zdjęć z tej miejscowości i okolicy. Zjeździliśmy całą Istrię, także jak ktoś będzie miał pytania to chętnie na nie odpowiem.

http://picasaweb.google.pl/arcchie72/Ch ... ernik2008#
lisek
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 28.02.2008
plaże Rovinj

Nieprzeczytany postnapisał(a) lisek » 15.02.2009 22:38

Cześć,
W tym roku padło na Rovinj. Mam prośbę o krótkie opisanie plaż, jakie są zajścia. Czy dużo jest plaż dla dzieci - żwirkowych z łagodnym zejściem i płycizną. Zależy mi też na tych mniej zatłoczonych - nie miejskich, czy daleko do takich plaż z Rovinji. Będę nocował w apartamencie BOS-KO.
Marcin
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Moščenička Draga

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 16.02.2009 09:58



zerknalem na foto i u nas bardzo podobnie z tym ze odwrotnie :)

najpierw bylo:

Garda - Verona
Piza
Rzym
San Marino
Wenecja
a na koncu tydzien w cro na Istrii :D
Grzegorz45_zr
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 13.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz45_zr » 17.02.2009 03:32

Jeśli chodzi o Istrię to ja mam najlepsze wspomnienia z miejscowości Rabac.
Nie jest tam tak fajnie jak tam gdzie jeżdżę od kilku lat ,ale ze wszystkich Chorwackich kurortów to Rabac był dla mnie było nr 2 .Zresztą są różne gusta . Mam znajomych którzy na przykład nie chcą jechać gdzie indziej niż jak na Makarską Rivierę - i chwała im za to - Gusta są różne .Mam trochę zdjęć z tamtych wakacji - to był chyba rok 1999 albo 2000 .Plaże dosyć podobne do siebie, ale za to bardzo dużo innych atrakcji.Polecam zobaczyć koloseum w Puli. Porównywalne jest z tym we Włoszech . Polecam kurs wycieczkowy statkiem , ale nie polecam wycieczki szybkim statkiem do Wenecji .Chyba że ktoś jest wilkiem morskim .Z mojej wycieczki tylko cztery osoby nie wymiotowały, a kilka nawet rzygało java:emoticon(':?') . Mnie to ominęło, ale widok mojej żony i innych pasażerów przyciskających do ust torebki był przygnębiający.Potem śmierdząca woda w kanałach weneckich trochę monumentalnych zabytków , gnijące mury kamienic i potworna drożyzna w sklepach i kafejkach.Kupiłem wtedy wenecką maskę i parę drobiazgów , a moja żona chodziła i modliła się o to by w drodze powrotnej nie przeżyć tego samego ---nadaremnie---. Prsut na Istri jest lepszy niż w Dalmacji ,a i suszone ryby były jakby smaczniejsze. Znalazłem też kilka dzikich plaż-trudno dostępnych, ale bardzo urokliwych .Do niektórych nie zejdziesz bez liny , ale to już zabawa dla super entuzjastów.
Jak lubicie spokój to nie spędzajcie czasu z włochami.Wielu ich tam przyjeżdża, bo mają sporo taniej niż u siebie. Uwielbiają się wydzierać. Jeśli chodzi o jedzenie jestem smakoszem ryb i pamiętam moje zdziwienie jak co dzień zamawiałem inną rybę , lecz nie widziałem różnicy w smaku .
W Chorwacji jest tyle wspaniałych ziół i przypraw , ale zbyt wiele ich dodają czasami.Najlepsza smażona rybka to sól odrobina czosnku i mąki, trochę oliwy i na patelnię. Cytryny z rybą nie cierpię.Jak mieszkacie bez dostępu do kuchni to wystarczy poprosić w gospodzie i tak wam rybę przygotują.
Jestem przekonany że każdy kto zdecyduje się pojechać w to miejsce będzie wiele lat mile wspominał te wakacje .

Pozdrawiam
Grzegorz

ps Próbowałem kiedyś,, uciec od Chorwacji'' i byłem w Maroku na wyspach Gran Canaria i na południu Hiszpanii - więcej tam nie pojadę.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 17.02.2009 09:54

Grzegorz45_zr napisał(a): ...śmierdząca woda w kanałach weneckich trochę monumentalnych zabytków , gnijące mury kamienic i potworna drożyzna w sklepach i kafejkach...


co do wenecji mamy zgola odmienne zdanie

woda nie smierdzi

zabytki sa OK

mury sa wilgotne ale to chyba norma jak fundamenty sa w wodzie - jest to na tyle niezwykle ze dla mnie piekne i wielkie

z drozyzna i naciaganiem rachunkow oczywiscie sie zgadzam :D

na pare godzin wenecje polecamy zdecydowanie
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 17.02.2009 10:51

Może mam pecha, ale za każdym razem kedy byłem w Wenecji, była powódź.

8O
Grzegorz45_zr
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 13.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz45_zr » 17.02.2009 18:02

Z tą negacją piękna przesadziłem trochę, ale po cierpieniach pasażerów statku spodziewałem się czegoś bardziej olśniewającego.
Wenecja to około sto wysp i ogromna sieć kanałów .
Patrząc na Pałac Dożow , bazylikę , plac św. Marka i okazały most Rialto widać wpływ Orientu , włoskiego baroku i renesansu.
Koneserzy sztuki w architekturze mogą nacieszyć zmysły , amatorzy fotografii zrobić piękne zdjęcia mnie jednak bardziej kręci architektura krajobrazu i wszystko to co stworzyła natura, a człowiek jeszcze nie zdążył zniszczyć .
Moja kilkugodzinna przygoda w Wenecji zaczęła się od ,, oberwania chmury'' stąd może ten nieciekawy kolor wody.Jedźcie do Wenecji - bo warto ,ale dobrze wybierzcie środek lokomocji lub zażyjcie dobre pigułki na chorobę lokomocyjną jeśli popłyniecie statkiem z Chorwacji..

Pozdrawiam Grzegorz
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 17.02.2009 18:23

Tak , rejon Labin - Rabac jest najlepszy na Istrii :)
A Rat Prtlog , to moje miejsce :D
Pozdrav :D
nasza-chorwacja.yoyo.pl
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 20.02.2009
Istraia...

Nieprzeczytany postnapisał(a) nasza-chorwacja.yoyo.pl » 20.02.2009 15:23

Którą polecamy... to zależy, nad mozem to Rovinij a na lądzie to zdecydowanie: Groznjan. Jakbys mial pytania odn. cen apartamentów to pisz. zapraszam również na moją stronę : www.nasza-chorwacja.yoyo.pl
agniecha0103
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 555
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) agniecha0103 » 22.02.2009 18:34

Ja także polecam Moscenicką Drage, jest naprawdę piękna .
kw
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 932
Dołączył(a): 31.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kw » 23.02.2009 10:55

Grzegorz45_zr napisał(a):Moja kilkugodzinna przygoda w Wenecji zaczęła się od ,, oberwania chmury'' stąd może ten nieciekawy kolor wody.Jedźcie do Wenecji - bo warto ,ale dobrze wybierzcie środek lokomocji lub zażyjcie dobre pigułki na chorobę lokomocyjną jeśli popłyniecie statkiem z Chorwacji..

Pozdrawiam Grzegorz

Mam takie wrażenie, jakbyśmy byli na tej samej wycieczce.
Też kiwało, pigułki na statku szły jak ciepłe bułeczki,
a na Placu św. Marka było tak:

Obrazek

Był to rok 1998.

Krzysztof
sas
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 29.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) sas » 03.03.2009 21:56

Ale przy wakacjach w Rovinj myślę że warto odwiedzić Wenecję - może w drodze odwrotnej - tylko parę godzin to chyba za mało na jej zwiedzenie. Może jakiś hotel pod miastem?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.03.2009 22:22

sas napisał(a):....Wenecję - może w drodze odwrotnej - tylko parę godzin to chyba za mało na jej zwiedzenie.....

Zwiedzic Wenecję - zdecydowanie WARTO :idea:
Ale kilka godzin to stanowczo za mało a więc i szkoda kasy bo w kilka godzin nic nie zobaczysz
sas napisał(a):......Może jakiś hotel pod miastem?

Jeden z tańszych w Punta Sabbioni, skąd odpływają promy na Piazza San Marco www.hotellarondine.it
simon29de
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 31.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) simon29de » 31.03.2009 12:53

Witamy! Jesteśmy z Rybnika i okolic. W roku 2009 planujemy wyjazd do Chorwacji w okolice Porec.

Przyznam ze jeszcze nie bylismy w Chorwacji. Mamy juz pewne doswiadczenia naturystyczne gdyz rok temu bylismy w Hajduszoboszlo na Wegrzech i jak pewnie wiecie jest tam ogromny aquapark a na jego terenie ejst wysepka dla naturystów na ktorej mozna robic rozne rzeczy :)
Bardzo chetnie poznamy osoby ktore wybieraja sie takze do Chorwacji w roku 2009. Planujey wyjazd okolo 12 lipca - termiin jest do ustalenia. Milo by bylo wybrac sie w wiekszej grupie.

Jestesmy osbami otwartymi i bezposrednimi i bardzo chetnie poznamy osoby o podobnych upodobamiach :)
Pozdrawiamy
Nasze gg 3026747
Adres email adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl


Anna i Szymek
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 31.03.2009 13:02

Tak więc witam i zaprazaszam do klikania i czytania:
klik1-naturyzm
klik2-kto, gdzie, kiedy
klik3-nowy, nick
i inne :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
która miejscowość na Istrii polecacie! - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone