Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

która miejscowość na Istrii polecacie!

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
krzys182
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 10.07.2007
Porec

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzys182 » 04.12.2008 20:56

Gorąco polecam Porec ,wspaniałe miasto styl Wenecki dużo atrakcjii wieczorami, ale na kąpiel lepiej się wybrać samochodem 7km do Zielonej Laguny na plażę obok hotelu Delfin niema problemu z parkowaniem. Rezerwację najlepiej dokonać u pośrednika - wpisz w google BE-TOURS , osobiscie nocowałem u niego 2 razy. Pozdrawiam :D
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 04.12.2008 21:59

A może Pag :) Tam jest dużo pięknych plaż :D
http://www.mediteranpag.com/plaze-mesto-pag-s4-sl1.htm
sas
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 29.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) sas » 04.12.2008 22:50

Pag to nie Istria (plaże ładne) - choć dla mnie najważniejsze to odległość a chyba jest porównywalna. Z przeprawą nie będzie korków?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107703
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.12.2008 23:57

sas napisał(a):Pag to nie Istria (plaże ładne) - choć dla mnie najważniejsze to odległość a chyba jest porównywalna. Z przeprawą nie będzie korków?


Z jaką przeprawą - na Pag wjeżdża się mostem i na nim korków nie ma.
Prom też płynie, ale po co dodatkowe koszty jak jest most.
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 05.12.2008 17:00

Janusz Bajcer napisał(a):
sas napisał(a):Pag to nie Istria (plaże ładne) - choć dla mnie najważniejsze to odległość a chyba jest porównywalna. Z przeprawą nie będzie korków?


Z jaką przeprawą - na Pag wjeżdża się mostem i na nim korków nie ma.
Prom też płynie, ale po co dodatkowe koszty jak jest most.


To wszystko zależy, w jaki rejon Pagu się wybieramy. Jeżeli na północ , to prom , a jeżeli na południe, to może być most :)
Mamy dwa połączenia promowe :
1. Karlobag - Pag
2. Prizna - Zigljen
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 05.12.2008 17:57

Na Isrii polecam Premantura blisko Puli
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 05.12.2008 18:42

Tak, Premantura jest cudowna, szczególnie ze swoim Kamenjakiem. Plaż sporo, też z dosyć łagodnymi wejściami do wody, i na Kamenjaku, i na campie Stupice. Są też oczywiście plaże typowo chorwackie, kamieniste.
Sama Premantura to niewielkie miasteczko, kwater bardzo dużo, ludzi w lipcu pewnie też (byłem kilka razy, zawsze we wrześniu).
sas
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 29.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) sas » 05.12.2008 21:01

A może jakieś namiary na sprawdzone kwatery na Istrii
sas
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 29.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) sas » 05.12.2008 23:10

A czy polecicie Rovinj a właściwie obrzeża.
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 05.12.2008 23:20

Piękne miasto, piękna okolica.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107703
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.12.2008 23:49

sas napisał(a):A czy polecicie Rovinj a właściwie obrzeża.


Obrzeża Rovinj jak najbardziej. :lol:

Może w apartamencie Bos-ko będzie bosko :wink: :lol:
dychy4
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 80
Dołączył(a): 19.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dychy4 » 06.12.2008 10:56

Rovinj mogę polecić śmiało, obrzeża też.
Z tych obrzeży do morza jest jakieś 10-15 min. spacerkiem (jak już wspomniał Janusz), ale za to jest zdecydowanie taniej i spokojniej niż w centrum. O ile dobrze pamiętam to ta część Rovinj-a nazywa się Centener (Centenar?).
Pozdrawiam.
Krzyżak
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 17.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzyżak » 06.12.2008 18:38

sas napisał(a):A czy polecicie Rovinj a właściwie obrzeża.


Witam,

Kwater blisko Rovinj nad samą plażą raczej nie ma. Minimum parę kilometrów od samej miejscowości i są to raczej spore, zorganizowane ośrodki, ale miejsca bardziej odludne też można znaleźć.

Sama miejscowość dość spora, zatłoczona. Dla jednych to wada, innym to nie przeszkadza.

Centrum Rovinj - przepiękne.
Osobiście - nie żałuję wyboru miejscowości na płw. Istria. W mojej ocenie najpiękniejsza miejscowość Istrii. Zaznaczam jednak, że nie zwiedzałem bliżej wschodniego wybrzeża Istrii.
Żadna miejscowość na Istrii nie zrobiła na mnie takiego wrażenia jak Rovinj (a byłem m.in. w Poreć, Novigrad, Vrsar, Umag, Prementura, Pula).
Niemniej - raczej trudno o kwaterę w Rovinj blisko morza (my mieliśmy kwaterę z widokiem na morze i ścisłe centrum).

Jeśli jesteś zainteresowany - to mogę przesłać Ci adresy kwatery i innych agencji turystycznych. Mam również fotki naszej kwatery (dla 4-5 osób).


Pozdrawiam
sas
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 29.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) sas » 06.12.2008 22:50

Myślałem o apartamencie Bos-ko. Widzę że jest znany przez Was jakie wrażenia.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107703
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.12.2008 02:37

sas napisał(a):Myślałem o apartamencie Bos-ko. Widzę że jest znany przez Was jakie wrażenia.


Ja osobiście nie znam, bo preferuję pobyt wakacyjny w Chorwacji na kempingach, adres apartamentu znalazłem w necie i gdybym miał zmieniać preferencje, to pewnie "Bos-ko" bym wybrał na pobyt :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
która miejscowość na Istrii polecacie! - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone