Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyjazd..

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10897
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 25.12.2016 00:22

Kasia i Krzyś napisał(a):fajny ten Motovun :)
nocleg też niczego sobie, może kiedyś skorzystamy

na Istrii byliśmy tylko przejazdem w drodze do Wenecji i czasu starczyło tylko na kilka miejsc - Hum (jestem ciekawa Waszego spojrzenia na to miasteczko), Rovinj, Poreč i słoweński Piran
sporo jeszcze mamy punktów do zaliczenia w tamtym rejonie


Hum wrzucę może już jutro...
niestety z Piranu zrezygnowaliśmy z uwagi na notorycznie zakorkowane przejście graniczne Kaštel (granicę przekraczaliśmy 6x);
będzie na zaś, bo jakoś mnie tam dziwnie ciągneło
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4910
Dołączył(a): 03.02.2012
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 25.12.2016 18:19

Jestem... :D
Rozpiska na zwiedzanie jak dla mnie na wyjazd kwartalny... :wink:
Będzie się działo-wracam na początek... 8)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 25.12.2016 20:04

te kiero napisał(a):Motovun się spodobał :D .

My się jakoś tak przypadkowo ograniczyliśmy do autokarówki po wąskich uliczkach.

Pozdrawiam,
Wojtek
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10897
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 25.12.2016 20:26

CROberto napisał(a):Jestem... :D
Rozpiska na zwiedzanie jak dla mnie na wyjazd kwartalny... :wink:
Będzie się działo-wracam na początek... 8)

cześć, witam w moich skromnych progach :)
dałbym rade i w kwartał, w każdym bądź razie bym sie nie pogniewał :wink:

Franz napisał(a):
te kiero napisał(a):Motovun się spodobał :D .

My się jakoś tak przypadkowo ograniczyliśmy do autokarówki po wąskich uliczkach.

tym razem kręcił się pick up na dobre 8 miejsc, czasem było to irytujące, ale szacun dla kierowcy

te kiero napisał(a):Hum wrzucę może już jutro...

jednak wizyta w Humie się opóźni :?

cdn.
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 25.12.2016 20:35

Hej Dejvid! Wesołych Świąt! i realizacji planów wycieczkowych na Nowy Rok życzę .
Witam się ,trochę naburmuszona ,że nie dałeś żadnego cynku ,że tu się piszę ,przypadkiem trafiłam :/
Ale nadrobię sobie ,bo widzę że warto :) pozdr
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10897
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 26.12.2016 12:19

andeo napisał(a):Hej Dejvid! Wesołych Świąt! i realizacji planów wycieczkowych na Nowy Rok życzę .
Witam się ,trochę naburmuszona ,że nie dałeś żadnego cynku ,że tu się piszę ,przypadkiem trafiłam :/
Ale nadrobię sobie ,bo widzę że warto :) pozdr

cześć, wszystkiego dobrego, tak myślałem, że w czasie świąt pojawisz się i inni, których ostatnio nie było na forum; będziesz mogła nadrobić, bo być może będzie lekka przerwa w relacji
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 26.12.2016 19:39

Witam

Nadgoniłem i będę śledził.
Widzę istryjskie ścieżki, które przemierzałem 2,5 roku temu.
Motovun, Grožnian, Pula, Poreč, Rovinj.
Wiele podobnych ujęć.
Fajnie będzie popatrzeć na Istrię innymi oczami.

Pozdrawiam świąteczno-noworocznie
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10897
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 27.12.2016 17:01

krutom napisał(a):Witam

Nadgoniłem i będę śledził.
Widzę istryjskie ścieżki, które przemierzałem 2,5 roku temu.
Motovun, Grožnian, Pula, Poreč, Rovinj.
Wiele podobnych ujęć.
Fajnie będzie popatrzeć na Istrię innymi oczami.

Pozdrawiam świąteczno-noworocznie


miło mi, zapraszam do wspólnej wędrówki po Istrii i nie tylko :papa:
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 27.12.2016 17:29

wow! jestem już na bieżąco! piękne miejsca odwiedziliście i noclegi też przednie ...uwielbiam tak wypoczywać .Ostatnio oglądaliśmy nasz filmik ze zdjęciami z wakacji 2014 i sami byliśmy zaskoczeni że tyle udało nam się zobaczyć ,rok późnej był Hvar i Budapeszt i nieco spokojniej ,ale jednak tęsknimy za bardziej intensywnym wypoczynkiem ,musi się dużo dziać ,wtedy czujemy że żyjemy :lol:
Twoje panoramki ,zdjęcia z okolic wodospadu ,cudo,warte zapamiętania ,może kiedyś..
a z ostatnich ,wpadły mi w oko talerzyki ,kupiłabym ten z otwartą paszczą ,taki mój branżowy :mrgreen:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10897
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 28.12.2016 16:06

dzienks andeo, jedziemy dalej...



Hum– najmniejsze miasto świata, tak wita nas tablica, a Pani kasuje 10kn za parking, z czego środki przeznaczone są na renowację zabytków Humu.

DSCF8416.JPG
177


Od samego podejścia rzucają się w oczy napisy w języku i alfabecie staro chorwackim wykute w kamieniach. Miasteczko faktycznie jest malutkie, wszystko z kamienia i to dobrze zachowane. Hum to tak naprawdę 2 uliczki, ale jakie wspaniałe, w mieście jest kilka app. i sobe, w każdym bądź razie wskazują na to tabliczki.

DSCF8418.JPG
178


DSCF8420.JPG
179


DSCF8421.JPG
180


DSCF8424.JPG
181


DSCF8426.JPG
182


DSCF8427.JPG
183


DSCF8431.JPG
184


Idziemy dalej natrafiając na pięknie zapowiadający się zakątek z kilkoma sklepami. Jeden szczególnie przypada nam do gustu – wchodzimy. Wina, nalewki, koniaki, whisky, trufle, miody, sery, wędliny i pamiątki handmade… wszystko miejscowe jak twierdzi Pani, która proponuje degustację wina i whisky. Niestety ja prowadzę, ale żona jest chętna, ja tylko dla smaku na usta. Jest decyzja – w ramach kryształowej kupujemy karafkę z miejscową whisky – przypadła do gustu. Zakup ten za spore pieniądze okazuje się być jak hasło „Sezamie otwórz się”, teraz to dopiero jest degustacja, kupujemy jeszcze parę spożywczych pamiątek, a na koniec Pani daje spróbować trufla. To nasz pierwszy raz z truflą, ale szału ni ma. Jeszcze trufla zmiksowana wg miejscowej receptury i to już koniec zakupów. Z tak ładnie i gustownie urządzonego sklepu trudno mnie wygonić, ale końcowy rachunek jest spory, dawno tyle nie zostawiłem w sklepie na spożywkę, ale przeca to kryształowa :D

DSCF8432.JPG
185


DSCF8433.JPG
186


DSCF8434.JPG
187


DSCF8435.JPG
188


DSCF8439.JPG
189


Uliczka jest tak klimatyczna, że trudno z niej odejść, więc trochę tu zostajemy napawając się widokiem.

DSCF8445.JPG
190


DSCF8446.JPG
191


DSCF84466.jpg
192


DSCF8443.JPG
193


DSCF8447.JPG
194


DSCF8448.JPG
195


DSCF8450.JPG
196


DSCF8451.JPG
197


Kierujemy się dalej do małej miejscowej konoby – humskiej Konoby. Czas na obiad i miejscowe nioki z sosem i mięsem, jak na Hum wcale nie drogo; korzystam z darmowego wifi, Internet śmiga jak szalony i czytam żonie o miasteczku, co jeszcze lepiej pozwala nam poczuć jego wartość. Bardzo trudno nam opuścić Hum, który okazuje się strzałem w 10tkę wyjazdu, wysoko plasując się w ocenie, tuż obok wspaniałej Logarskiej Doliny.

DSCF8458.JPG
198


DSCF8459.JPG
199


DSCF8461.JPG
200


DSCF8463.JPG
201


DSCF8464.JPG
202


DSCF8465.JPG
203


DSCF8429.JPG
204


Skoro jesteśmy w Humie, to na drugą stronę wybrzeża Istrii już nie daleko, choć nie było to w planach decydujemy się odwiedzić jakieś miasteczko i poplażować. Przypominam sobie o ładnej plaży w miejscowości Brsec i tam się właśnie kierujemy. Po drodze jednak...

DSC_0357.jpg
205 - Dowiadujemy się, że do Humu można dojechać koleją i potem na pieszo szlakiem


DSC_0359.jpg
206 - Podziwiamy też cuda inżynieryjne w postaci wysokich wiaduktów autostrady Istarskiej
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 28.12.2016 17:22

Też pod tym mostem wracałem z Hum. :)
Miło wspominam to miasteczko.

Pzdr
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10897
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 28.12.2016 22:20

Vjetar napisał(a):Też pod tym mostem wracałem z Hum. :)
Miło wspominam to miasteczko.

Pzdr

najkrótsza droga na wschodnie wybrzeże, zresztą dzika i malownicza;


tymczasem kierujemy się właśnie na wschód... Jazda wybrzeżem podobna do tej z DK8 czyli Jadranki, no chyba że to również część Jadranki – w sumie nie wiem; widoki zapierają dech jednak chcemy się już pomoczyć.

DSCF8474.JPG
205


DSCF8478.JPG
206


DSCF8512.JPG
207


DSCF8514.JPG
208


Po jakimś czasie dojeżdżamy do Brsecu, ale jest spory problem z parkowaniem, przy drugiej rundce, znajdujemy jednak darmowe miejsce w jednej z ulic, na dół przejdziemy się na piechotę trochę po miasteczku, trochę lasem. Pamiętam z neta, że zjazd jest mocno stromy, a i samochodów przy drodze do plaży nie brakuje. Okazuje się to być prawdą, trudno o wolne miejsce parkingowe, a i starsza A6 ma problem z podjazdem na bardzo stromym winklu, chyba że to kierowca nie teges… rejczel kierowca, bo cały drugi bok mocno otarty jakby od murka.
Plaża bardzo ładna, typowo pode mnie: spory Klif, skały, zielona toń, wokoło lasek oliwny, klimat trochę psują betonowe schody i jacuzzi nad plażą. Ludzi jak mrówków, niemiecka i włoska muza, niemieco-włoskie rozmowy, ale ja przecież tu tylko dla kąpieli, więc nura w zieleń Jadranu. Dno dość szybko schodzi tu na dół, ale woda pierwsza klasa, super orzeźwienie po takim zwiedzaniu i te widoki, północny Cres na wyciągnięcie ręki.

DSCF8481.JPG
209


DSCF8482.JPG
210


DSCF8483.JPG
211


DSCF8485.JPG
212


DSCF8486.JPG
213


Pływając przypatruję się najniżej położonym domom, naprawdę fajne miejscówki. Na powrót planuję zapisać parę nazw apartmanów i zobaczyć ceny. Po wyschnięciu zwijamy się na powrót i zapamiętujemy nazwy app. by później przekonać się już na kwaterze, że dla dwóch osób wcale tanio nie jest, nawet po sezonie, app bardziej przygotowane dla większej liczby gości i wtedy wychodzi taniej na osobę. Ale miejscówka super, zrobić zakupy wszystkiego i zaszyć się w tym miejscu na tydzień, oczywiście bez tej masy krytycznej na plaży.

DSCF8489.JPG
214


DSCF8502.JPG
215


DSCF8503.JPG
216


DSCF8504.JPG
217


DSCF8505.JPG
218


Wracamy, przed nami ok. 100km malowniczymi drogami, w tym Vinjską i Maslinską Cestą. Po drodze jeszcze wpadamy na zakupy w Lidlu w śrosdkowoistarskim Pazinie; tutaj raczej nie widzi się turystów, gdyż ludzie wyraźnie zwracają uwagę na posługiwanie się przez nas obcym językiem. Oczywiście market umiejscowiony jak kilka innych w Chorwacji w całkiem ciekawym miejscu, pod olbrzymią skałą, hmm... przeca po drodze tyle innych działek dostępnych przy miasteczku :!: :?:

DSCF8517.JPG
219


Po drodze odpuszczamy miejsce o nazwie Zarecki Krov:
https://www.google.pl/search?q=zarecki+ ... 20&bih=932
mamy już dziś sporo wrażeń, zostanie na kiedyś. W między czasie w punkcie widokowym ponownie, ale z innego szerszego ujęcia podziwiamy Motovun.

DSCF8518.JPG
220


DSCF8519.JPG
221


DSCF8520.JPG
222


DSCF8521.JPG
223


Docieramy do kwatery u Mirjany, gdzie czeka już na nas nalewka figowa :D Przyjemna niespodzianka. Dzień był dość mocno wypełniony i pełen wrażeń, dlatego po kolacji, chwili na werandzie, winku i czteropaczku szybko „odlatujemy”.

cdn. :papa:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 29.12.2016 23:10

Hum - wpisany na listę miejsc do odwiedzenia :)

I sklepik rzeczywiście stylowy, robi wrażenie :)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10897
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 30.12.2016 10:22

CROnikiCROpka napisał(a):Hum - wpisany na listę miejsc do odwiedzenia :)

I sklepik rzeczywiście stylowy, robi wrażenie :)

cieszę się :D tylko wiesz jakby się nie podobało, to nie ja zachęcałem :wink: :lol:
wierzę, że Wam się spodoba :!:
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 30.12.2016 10:52

Nie wiem jak to się stało, że podczas naszego krótkiego pobytu na Istrii pominęliśmy Hum :?:
Trzeba to będzie kiedyś nadrobić :oczko_usmiech:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyjazd.. - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone