Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyjazd..

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5004
Dołączył(a): 18.08.2013
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 23.01.2017 23:34

Ja to mam spóźniony zapłon! Ale zreflektowałam się, że fajna relacja w toku i...popołudnie spędzone na czytaniu od deski do deski. Dobrze, że u nas ferie :oczko_usmiech: Piękna wycieczka, my też lubimy szwędać się od miejsca do miejsca, zwłaszcza gdy zbliża się pora zakończenia urlopu. I tak pod koniec września 2016, wracając z południowej Dalmacji robiliśmy wszystko,żeby przeciągnąć i odwlec moment egzekucji, czyli powrotu i wylądowaliśmy w Rovinju - po raz 1szy na Istrii :roll: , bo zawsze ta Dalmacja..
Potwierdzam, że w Rovinju koniec września to wciąż high season - masakra, liczyliśmy na fajną kwaterkę na starówce, jak zwykle z marszu, a tu...armagedon - Targi Reklamy i ludź z całej Europy 8O 8O
Obeszliśmy wszystkie agencje pośredniczące, patrzyli się na nas jak na kosmitów...Ale po 3 h poszukiwań postawilam na swoim i znalazłam - ale nie powiem za ile, bo to nieprzyzwoite. Rovinj przyjął nas cudną pogodą, to zachwycające miejsce zarówno za dnia jak i po zmroku.

Pośliniłam się na widok tych sklepów z truflami - my kupiliśmy 2 słoiczki z białymi i czarnymi na tym rovińskim ryneczku i jest to HIT 8) Uzależniłam siebie i kilkoro znajomych :hearts:

Ponieważ spędziłam tam tylko 3 dni, naturalmente - takie miejsca jak Hum i Groznjan umknęły uwadze , toteż dzięki za uświadomienie mnie :) Reszta też bardzo inspirująca, na pewno skorzystam z paru propozycji w drodze z lub do Polski.

Będę śledzić cd.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10901
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 24.01.2017 09:05

:!:
Katerina napisał(a): wracając z południowej Dalmacji robiliśmy wszystko,żeby przeciągnąć i odwlec moment egzekucji, czyli powrotu i wylądowaliśmy w Rovinju - po raz 1szy na Istrii :roll: , bo zawsze ta Dalmacja..

zdążyłaś się załapać, to faktycznie przedłużyliście urlop, o jakieś 500km :D 8O jednak było warto
Katerina napisał(a):Ponieważ spędziłam tam tylko 3 dni, naturalmente - takie miejsca jak Hum i Groznjan umknęły uwadze , toteż dzięki za uświadomienie mnie :) Reszta też bardzo inspirująca, na pewno skorzystam z paru propozycji w drodze z lub do Polski

polecam odwiedziny w tych miasteczkach, a inne miejsca to już wg trasy i gustu

---

Vintgar cz.I

Teraz po włoskich jeziorach kierunek Podhom k. Bledu. Tuż po zjeździe z autostrady, która w stronę Karawankentunnel jest zapchana na dobre 5km, i my mamy zonk, objazd, to już 3 niespodzianka tego wyjazdu, jedziemy trochę za miejscowym kierowcą, ale w pewnym momencie, skręca gdzieś dziwnie za ogrodzeniem w inną drogę niż ta, która prowadzi do Podhom. Przy drugiej informacji o zamkniętej drodze zawracam, ale navi pokazuje objazd na 50km, to chyba jakiś żart, wpadamy na pomysł, by pojechać drogą jak ten miejscowy i skręcamy w bardzo wąską dróżkę, która jednak okazuje się być idealnym rozwiązaniem i niedługo jesteśmy już na darmowym parkingu przy wejściu do Wąwozu Vintgar.

Tu już sporo samochodów i 2 ponadwymiarowe autobusy, będzie ciasno. Kupujemy bilety za 8E na dwójkę i ruszamy. Jakiegoś specjalnego wrażenia czy też może zaskoczenia Vintgar na nas nie robi, znamy już podobne przejścia ze Słowackiego Raju, który zeszliśmy już wzdłuż i wszerz. Oczywiście gustujemy w takich miejscach, więc również tu nam się podoba. Gdzieniegdzie zachwycająca kipiel, dość intensywnie piętrzy się między skałami - zdjęcia tego nie oddają - groźnie musi być kiedy poziom wody jest zdecydowanie większy.

DSCF9656.JPG
746


DSCF9658.JPG
747


DSCF9661.JPG
748


DSCF9665.JPG
749


DSCF9666.JPG
750


DSCF9670.JPG
751


DSCF9671.JPG
752


DSCF9672.JPG
753


DSCF9679.JPG
754


Kolor wody, nawisy skalne, rwące odcinki potoku robią wrażenie, choć późne popołudnie z tym naświetleniem i cieniami nie jest chyba najbardziej odpowiednią porą na przejście Vintgaru. W kilku momemtach nie da się po prostu przejść obok, trzeba stanąć i podziwiać.

DSCF9682.JPG
755


DSCF9684.JPG
756


DSCF9685.JPG
757


DSCF9687.JPG
758


DSCF9688.JPG
759


DSCF9690.JPG
760


DSCF9692.JPG
761


DSCF9694.JPG
762


DSCF9696.JPG
763


DSCF9698.JPG
764


Ogólnie wąwóz prowadzi lekko w dół, więc spacer jest przyjemny, ale jest przecież powrót - jednak nie teraz o tym.
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 24.01.2017 11:32

Nie mogę się nazachwycać tym wąwozem :)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10901
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 24.01.2017 15:49

CROnikiCROpka napisał(a):Nie mogę się nazachwycać tym wąwozem :)

osobiście czekałem na niego kilka lat i się nie zawiodłem, chętnie bym wrócił choć na Vintgar poświeciliśmy zdecydowanie najwięcej czasu z tego pełnego wrażeń dnia, choć i tak był pewien nie dosyt, ale o tym później, niedługo cz. II
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10901
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 25.01.2017 09:37

W wielu miejscach chciałoby się zatrzymać na dłużej, posiedzieć, wsłuchać się w ten szum, by poczuć tak naprawdę to miejsce, ale tak naprawdę trudno ocenić ile jeszcze drogi przed nami (nie ma żadnych informacji po drodze), więc nie wiadomo czy można sobie na to pozwolić. Przed wyjazdem czytałem że przejście trwa do 2 godz. ale nawet nie zauważyłem kiedy zaczęliśmy wędrówkę i ile jeszcze do końca zostało. Idziemy po prostu pewnym swoim tempem przewidując, że jeszcze sporo przejścia przed nami, bo mapa Googlea nie do końca oddaje rzeczywistość.

DSCF9701.JPG
765


DSCF9703.JPG
766


DSCF9704.JPG
767


DSCF9706.JPG
768


DSCF9707.JPG
769


DSCF9708.JPG
770


DSCF9710.JPG
771


DSCF9709.JPG
772


DSCF9711.JPG
773


DSCF9713.JPG
774


DSCF9715.JPG
775


Na szczęście pomimo tylu pojazdów na parkingu wcale nie ma tak ciasno na kładkach, więc przejście jest sprawne i przyjemne. Wędrówka jest urozmaicona przejściem kładkami, mostami, leśną ścieżką wokół drzew i skał, gdzieniegdzie wyżej nad wodą z wodospadami, a gdzie indziej przy płaskim strumieniu. Dla zmęczonych chyba tylko z 3 ławki do odpoczynku w między czasie. Odcinek z przywieszonymi do wysokich skał kładkami zdecydowanie najciekawszy z całego wąwozu.

DSCF9718.JPG
776


DSCF9729.JPG
777


DSCF9731.JPG
778


DSCF9732.JPG
779


DSCF9733.JPG
780


DSCF9735.JPG
781


DSCF9739.JPG
782


DSCF9741.JPG
783


DSCF9742.JPG
784


DSCF9745.JPG
785


Po drodze spotykamy kilku fotografów z widać profesjonalnym sprzętem / sprzętami 8O . Gdybym miał tyle czasu co oni, zdjęcia byłyby zapewne zdecydowanie lepsze, a na pewno z lepszymi cieniami czy kontrastem :roll: , który widzę że gdzieś się zapodział.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 25.01.2017 09:59

te kiero napisał(a):Po drodze spotykamy kilku fotografów z widać profesjonalnym sprzętem / sprzętami 8O . Gdybym miał tyle czasu co oni, zdjęcia byłyby zapewne zdecydowanie lepsze, a na pewno z lepszymi cieniami czy kontrastem :roll: , który widzę że gdzieś się zapodział.

Jeżeli chodzi o mnie to zdjęcia są dobre, świetnie oddają klimat miejsca. Nie ma co skupiać się na "łapaniu cieni i kontrastu",
kiedy do przejścia mamy szlak, czy do zobaczenia kilkanaście miejsc. No ale ja nie jestem nawet amatorem jeśli chodzi o fotografię, to mogę tak sobie gadać. :mrgreen:
Ogólnie podziwiam też za ilość - 40 zdjęć z samego wąwozu (jak na razie). Ja bym zrobił najwyżej 10 zdjęć. :)
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 25.01.2017 11:10

Dobrze, że poruszyłeś ten temat. Jak my zwiedzaliśmy wąwóz, to była cała masa "profesjonalnych fotografów", targających obiektywy i statywy większe niż ja (swoją drogą mają krzepę panowie...). Ustawiali się na środku i cykali. To była także zmora na Jeziorach Plitwickich :roll: Ja rozumiem, że każdy chce mieć super foty, ale jak się nie jest samemu, to niestety - trzeba spinać dupsko przy cykaniu, a nie jak święta krowa na środku...

Ok, przepraszam za dygresję :wink:


a wąwóz... co tu dużo mówić :hearts:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10901
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 25.01.2017 12:38

walp napisał(a):Ogólnie podziwiam też za ilość - 40 zdjęć z samego wąwozu (jak na razie). Ja bym zrobił najwyżej 10 zdjęć. :)

wszystkich mam coś ponad 80, co i tak uważam za niewielką ilość :mrgreen: w relacji będzie ok. 60, czyli jeszcze z 20 w cz.III końcowej z Vintgar
CROnikiCROpka napisał(a):Dobrze, że poruszyłeś ten temat. Jak my zwiedzaliśmy wąwóz, to była cała masa "profesjonalnych fotografów", targających obiektywy i statywy większe niż ja (swoją drogą mają krzepę panowie...). Ustawiali się na środku i cykali. To była także zmora na Jeziorach Plitwickich :roll: Ja rozumiem, że każdy chce mieć super foty, ale jak się nie jest samemu, to niestety - trzeba spinać dupsko przy cykaniu, a nie jak święta krowa na środku...

potwierdzam, że tak właśnie czasem to wyglądało, ale było również parę fotografek, więc źle nie było :oczko_usmiech:
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 275
Dołączył(a): 09.07.2014
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 25.01.2017 15:22

Super relacja, czytałam jednym tchem. W tym roku planuję Istrię i na pewno skorzystam z Twoich dobrych uwag. Teraz to na poważnie zastanawiam się też nad zahaczeniem o Wąwóz Vintgar. Pisz dalej, pls.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10901
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 25.01.2017 22:03

Wołek napisał(a):Super relacja, czytałam jednym tchem. W tym roku planuję Istrię i na pewno skorzystam z Twoich dobrych uwag.

witaj, dzienks, ja również czerpałem z Cropli jako źródła informacji przed wyjazdem/wyjazdami, większość info się potwierdziła, choć niektóre to subiektywne odczucia
Wołek napisał(a):Teraz to na poważnie zastanawiam się też nad zahaczeniem o Wąwóz Vintgar. Pisz dalej, pls.

juz nie długo wrzucam z Vintgara III część i jeszcze parę innych atrakcji
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10901
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 25.01.2017 23:03

Woda jest krystalicznie czysta i gdzieniegdzie sporo w niej ryb, przemieszczamy się coraz dalej, w sumie to spacer bez większych nachyleń, tyle że idzie się dość długo, tym bardziej jak idzie się pierwszy raz nie ma się odniesienia ile jeszcze drogi.

DSCF9751.JPG
786


DSCF9753.JPG
787


DSCF9754.JPG
788


DSCF9756.JPG
789


Po drodze nad wąwozem przebiega wysoko zawieszony kamienny most, a pod nim usytuowano największy wodospad. Miejsce to staje się dla wszystkich wytchnieniem w wędrówce i obowiązkowym punktem foto.

DSCF9758.JPG
790


DSCF9763.JPG
791


DSCF9765.JPG
792


DSCF9773.JPG
793


Ten mostek (wyłączony z ruchu - tylko dla odważnych :wink: )
DSCF9767.JPG
794


W końcu docieramy do ostatniego odcinka, który jest najpierw zwieńczony małym punktem handlowym potem mostem przerzuconym nad potokiem oraz pod spodem efektownym wodospadem ze szmaragdowym zbiornikiem wodnym. Na dół trzeba zejść nieoznakowanym dzikim przejściem, bardziej na czuja.

DSCF9782.JPG
795


DSCF9784.JPG
796


DSCF9785.JPG
797


DSCF9786.JPG
798


DSCF9789.JPG
799


DSCF9792.JPG
800


(Pobliskich toalet nie proponuje odwiedzać, jakaś masakra).
Po powrocie na górę stwierdzamy, że to czas na dobrą kawkę, więc siedzimy wpatrując się w widoczne w oddali góry oddzielające Słowenię i Austrię w tym Hochstuhl.

DSCF9771.JPG
801


DSCF9775.JPG
802


DSCF9778.JPG
803


Czas na drogę powrotną, którą chcemy pokonać znacznie szybciej, tym bardziej, że na karcie aparatu foto skończyło się miejsce, na resztę już końcową część urlopu trzeba będzie korzystać z aparatów w nie najnowszych już smartfonach.
Po drodze trudno na wąskiej drodze wyprzedzić wolno idących turystów, którzy nie są zbyt domyślni, by zejść ciut na bok, w końcu nam się udaje i szybkim krokiem dochodzimy do parkingu. Jeszcze wcale nie krótki przejazd na Camping, kolejne miejsce naszego pobytu w Słowenii i w ogóle na urlopie. A o tym wkrótce :papa:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 25.01.2017 23:10

Słowenia - 3 x tak :D
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1386
Dołączył(a): 27.01.2012
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 25.01.2017 23:41

Utwierdziłeś mnie w przekonaniu, że wąwóz Vintgar trzeba zobaczyć. Ile czasu zajęła Wam wędrówka?
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10901
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 26.01.2017 08:44

CROnikiCROpka napisał(a):Słowenia - 3 x tak :D

jestem zdecydowanie za :!: ten alpejski, nadmorski :wink: kraj zrobił na nas wrażenie tym co ma do zaoferowania
Dawigs napisał(a):Utwierdziłeś mnie w przekonaniu, że wąwóz Vintgar trzeba zobaczyć. Ile czasu zajęła Wam wędrówka?

razem ze zdjęciami, przerwą na kawę i ciacho oraz pobyt na końcu (pod mostem), właśnie ok. 2, 2,15godz. ale powrót w tempie raczej marszu niż spaceru, również dla zbicia zjedzonych kalorii :D
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 26.01.2017 17:52

CROnikiCROpka napisał(a):Słowenia - 3 x tak :D


Dokładnie - pięknie, pięknie, pięknie!!

Też mnie śmieszyli fotograficy na Plitwickich :D przy jednym małym wodospadziku ustawiło sie tego około 15 sztuk, otoczyli wodospad jak paparazzi, a my przejść nie mogliśmy :oczko_usmiech:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyjazd.. - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone