Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyjazd..

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10867
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 01.02.2017 15:01

sydonia_buu napisał(a):Witam, o której byliście na zamku w Bledzie? I kiedy ponoć jest najlepiej? My od 3 do 5 lipca jesteśmy w okolicach Bledu w drodze do Chorwacji i w planach właśnie zamek i wąwóz Vintgar. Najpierw miał być wąwóz a potem zamek. Lepiej zmienić kolejność?

dokładny czas jest pewnie zapisany w exifach, ale teraz nie mam podglądu, myślę, że w zamku była godz. 14/15ta, a mz lepiej byłoby być do południa, wtedy podświetlenie zbiornika jeziora Blejskiego daje lepszy efekt;
wąwóz również był ok. 15/16tej i mz było za późno, za dużo cienia;
myślę, że na miejscu w zależności od pogody najlepiej zadecydować
sydonia_buu napisał(a):Piękne zdjęcia i bardzo fajna relacja :) też lubię zwiedzać no ale za tyle punktów na trasie naprawdę podziwiam :)

dzienks, no trochę tego było, dlatego w związku z tym niedługo wyjaśnienie tytułu :D
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 01.02.2017 19:33

sydonia_buu napisał(a):Witam, o której byliście na zamku w Bledzie? I kiedy ponoć jest najlepiej? My od 3 do 5 lipca jesteśmy w okolicach Bledu w drodze do Chorwacji i w planach właśnie zamek i wąwóz Vintgar. Najpierw miał być wąwóz a potem zamek. Lepiej zmienić kolejność?
Piękne zdjęcia i bardzo fajna relacja :) też lubię zwiedzać no ale za tyle punktów na trasie naprawdę podziwiam :)
Pozdrawiam
Kinga


U mnie w relacji tegorocznej masz za to zamek w Bledzie z godzin późno popołudniowych a wąwóz Vintgar z samego rana. Możesz zobaczyć i porównać z tym, co pocykał te kiero i ocenisz, która pora dnia na jaką atrakcję pasuje Ci lepiej :)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10867
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 01.02.2017 21:07

CROnikiCROpka napisał(a):
sydonia_buu napisał(a):Witam, o której byliście na zamku w Bledzie? I kiedy ponoć jest najlepiej? My od 3 do 5 lipca jesteśmy w okolicach Bledu w drodze do Chorwacji i w planach właśnie zamek i wąwóz Vintgar. Najpierw miał być wąwóz a potem zamek. Lepiej zmienić kolejność?
Piękne zdjęcia i bardzo fajna relacja :) też lubię zwiedzać no ale za tyle punktów na trasie naprawdę podziwiam :)
Pozdrawiam
Kinga


U mnie w relacji tegorocznej masz za to zamek w Bledzie z godzin późno popołudniowych a wąwóz Vintgar z samego rana. Możesz zobaczyć i porównać z tym, co pocykał te kiero i ocenisz, która pora dnia na jaką atrakcję pasuje Ci lepiej :)

u Ciebie jest zdecydowanie ładniej, jednak mieliście lepszą pogodę i przejrzystość powietrza, pewnie i lepszy aparat :wink:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 01.02.2017 21:17

Pogody w Bledzie to sama sobie zazdroszczę :wink:

A aparat - komórka Samsung S7, do profesjonalnych lustrzanek z obiektywami to mu jednak daleko :)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10867
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 01.02.2017 22:11

Dobra trzeba spalić te kalorie więc dalej przemieszczamy się po zamkowych wnętrzach.
Ubogo tu z eksponatami, bardziej multimedialne prezentacje, w tym na wieży przyczepione do ścian dookoła TV Led, ukazujące w pewnym momencie w bdb jakości całą panoramę dookoła zamku w różnych porach roku; niestety nie udało się tego ogarnąć aparatem. Bardzo fajny pomysł i piękne widoki.

20160910_150127.jpg
866


20160910_150134.jpg
867


20160910_150211.jpg
868


20160910_150232.jpg
869


20160910_150447.jpg
870


20160910_150457.jpg
871


20160910_150521.jpg
872


20160910_150548.jpg
873


Najbardziej podoba nam się w kuźni, misterna i precyzyjna robota, ale jednak upatrzone przez nas gadżety trochę drogie.

20160910_150758.jpg
874


20160910_150811.jpg
875


20160910_150816.jpg
876


20160910_150833.jpg
877


20160910_150850.jpg
878


Jeszcze ostatnie spojrzenie z dziedzińca w stronę jeziora i Bledu. Jest naprawdę pięknie i trudno opuścić ten widok. Jednak trzeba bo ciemne chmury idące od strony Alp wyglądają nieciekawie, opuszczając zamek spoglądam jeszcze z żalem wstecz na w kierunku bramy wejściowej.

DSCF9905.JPG
879


DSCF9906.JPG
880


DSCF9907.JPG
881


DSCF9908.JPG
882


DSCF9910.JPG
883


DSCF9922.JPG
884


DSCF9904.JPG
885


DSCF9903.JPG
886


Nie mamy specjalnie ochoty na spacer po zatłoczonym Bledzie i przy Blejskim Jeziorze, wrażeń mamy już za sobą tyle, że późnym popołudniem wracamy na Camp i tam wypoczywamy. To nasza ostatnia nocka na wyjeździe (tzn tak naprawdę ostatnia była wracając samochodem), jutro odwrót w kierunku domu.
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 01.02.2017 22:15

Fakt, wystawa w zamku doopska nie urywała. Tak jak i u siebie napisałam, dalej podtrzymuję, że w bledzkim zamku najfajniejszy był widok na jezioro, Bled i Blejski Otok :mrgreen:
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 02.02.2017 08:08

Podczas naszego krótkiego pobytu w SLO w 2017 r. zamek z niewiadomych powodów był zamknięty dla zwiedzających :x
Ale widzę ,że dużo nie straciliśmy :roll:
No poza widokami 8O :D
sydonia_buu
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 17.10.2015
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) sydonia_buu » 02.02.2017 10:42

No ja mam nadzieję że nam nie będzie padać :) bo będziemy mieli tylko jeden dzień na zwiedzanie :) patrząc na zdjęcia, widok z zamku tak troszkę podobny jak z naszych polskich ruin zamku w Czorsztynie. No ale zobaczymy jakie wrażenia będą na miejscu.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10867
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 02.02.2017 11:18

krakusowa napisał(a):Podczas naszego krótkiego pobytu w SLO w 2017 r. zamek z niewiadomych powodów był zamknięty dla zwiedzających :x
Ale widzę ,że dużo nie straciliśmy :roll:
No poza widokami 8O :D

myślę, że większość osób pojawia się tam dla widoków, za które trzeba zapłacić; osobiście rejczel wolałbym napawać się widokami z pobliskiego Vogla, ale wybór padł na Blejski Grad
sydonia_buu napisał(a):No ja mam nadzieję że nam nie będzie padać :) bo będziemy mieli tylko jeden dzień na zwiedzanie :) patrząc na zdjęcia, widok z zamku tak troszkę podobny jak z naszych polskich ruin zamku w Czorsztynie. No ale zobaczymy jakie wrażenia będą na miejscu.

byłem i w Czorsztynie, mz w Bledzie jest zdecydowanie wyżej i jednak widok na większe miasteczko (Słoweńcy by się obrazili... miasto!)
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 02.02.2017 11:30

te kiero napisał(a):myślę, że większość osób pojawia się tam dla widoków, za które trzeba zapłacić; osobiście rejczel wolałbym napawać się widokami z pobliskiego Vogla, ale wybór padł na Blejski Grad


W tym roku podczas wakacji właśnie zamierzamy zaatakować Vogla :wink: więc podzielę się zdjęciami na pewno :)
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1305
Dołączył(a): 13.08.2010
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 02.02.2017 11:32

Dołączam do czytających na bieżąco, wcześniejsze strony zaliczone :)
Ciekawa relacja.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10867
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 02.02.2017 16:26

CROnikiCROpka napisał(a):W tym roku podczas wakacji właśnie zamierzamy zaatakować Vogla :wink: więc podzielę się zdjęciami na pewno :)

bardzo chętnie popatrzę i będę obserwował
maxredaktor napisał(a):Dołączam do czytających na bieżąco, wcześniejsze strony zaliczone :)
Ciekawa relacja.

dzienks, lepiej późno niż później jak to mówią :D choć więcej obserwujących po cichu
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 02.02.2017 20:30

te kiero napisał(a):choć więcej obserwujących po cichu

Potwierdzam po cichu :) Nachwaliłem Autora na wejściu i wystarczy żeby mu się nie poprzewracało gdzieniegdzie :)
Nie mogę się jednak powstrzymać, zdjęcia świetne i całą relację trzymają poziom tak jak się spodziewałem. Na wszelki wypadek jakbym zapomniał tu wpaść to z kalendarza patrzy na mnie lutowa focia autorstwa... :mrgreen:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10867
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 02.02.2017 22:25

AdamZ napisał(a):
te kiero napisał(a):choć więcej obserwujących po cichu

Potwierdzam po cichu :) Nachwaliłem Autora na wejściu i wystarczy żeby mu się nie poprzewracało gdzieniegdzie :)

tyż prowda :wink:
AdamZ napisał(a):Na wszelki wypadek jakbym zapomniał tu wpaść to z kalendarza patrzy na mnie lutowa focia autorstwa... :mrgreen:

ano fakt, trafiło się :oops: u mnie jeszcze dziś był styczeń... :lol:

Przed nami już tylko powrót, ale coś jeszcze po drodze będzie...
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 03.02.2017 19:08

Kusisz tym wąwozem i Bledem...

Pzdr
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyjazd.. - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone