Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyjazd..

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10889
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 19.01.2017 09:31

Mikeee napisał(a):Wąwóz super. Fajne zdjęcie spod mostka 8)
Ile czasu zajął Wam spacer?

pozdrawiam,
M


Pani w budce mówiła o 1 godzinie, tyle też podaje folder, nam zajęło to 1g 15min;
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10889
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 19.01.2017 11:09

Przemieszczamy się bardzo malowniczo położoną krajówką wg tej trasy , jednak ciągłe zawijasy opóźniają jazdę.

DSCF9525.JPG
685


W pewnym momencie odpuszczamy zaplanowany Slap Kozjak , a dosłownie na chwilę zatrzymujemy się przy pięknej scenerii pasących się koni, który razem z krajobrazem tworzą wspaniały widok. Żona jest zachwycona. Fajnie, bo nie było to w planach, a sprawiło tyle radości :D

DSCF9526.JPG
686


DSCF9529.JPG
687


DSCF9528.JPG
688


DSCF9522.JPG
689


DSCF9523.JPG
690


DSCF9524.JPG
691


Boka Slap w okolicach Bovca z powodu słabego stanu wody, nie wygląda tak efektownie jak na zdjęciach z netu, szkoda; fajnie byłoby podejść bliżej, ale teraz nie ma na to czasu.

DSCF9531.JPG
692


DSCF9532.JPG
693


DSCF9533.JPG
694


DSCF9534.JPG
695


Wjeżdżamy w bardzo ładny odcinek wysokogórski, który szczególnie upodobali sobie motocykliści, których tu na setki. Większość ciśnie na wyjątkową trasę wysokogórską pod Mangart, my jednak ją odpuszczamy , nie tym sprzętem i w dodatku z całym ekwipunkiem wyjazdowym; raczej nie dalibyśmy rady.
Mając przed sobą dość długo granie Mangartu i okolicznych szczytów , kierujemy się na przełęcz graniczną SLO-I „Predel”. Tu znajdujemy ławeczkę z pięknym widokiem, robimy krótki odpoczynek na drobny posiłek. Okolica wspaniała, Alpy Julijskie i ich ogrom robi wrażenie.

DSCF9536.JPG
696


DSCF9537.JPG
697


DSCF9541.JPG
698


DSCF9546.JPG
699


DSCF9547.JPG
700


DSCF9551.JPG
701


Po chwili jesteśmy już po włoskiej stronie, ale Lago di Predil tylko omijamy, choć oczywiście jest ochota stanąć. My mamy zaplanowaną wizytę nad innymi jeziorami.

DSCF9552.JPG
702


DSCF9553.JPG
703
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 19.01.2017 15:50

Pięknie, cudnie, wspaniale! :hearts:

I ogromne szczęście, że akurat taką pogodę trafiliście :)
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 19.01.2017 18:02

Wrócę jeszcze do Tolinska Korita ,nie wiem jak to się odmienia ;) przepiękne miejsce ,zdjęcia ekstra ,a ta Medveda Glava ?
ktoś urwał głowę temu misiU? mnie to się z sercem skojarzyło...
Alpy Julijskie ,ech ..cudo i koniki ....się nie dziwię ,że żonka zachwycona :hearts:
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 19.01.2017 20:45

Tak mnie zafascynowała Twoja relacja, że połknęłam wszystkie strony na raz :D

Groznjan to moje ulubione miejsce na Istrii, mi się jeszcze kojarzy z najlepszą kawą, jaką piliśmy w Cro.

Pamiętam burzowy Rovinj z foto-konkursu- zrobił wrażenie :!:

My w Wenecji też zapomnieliśmy o Moście Westchnień :roll: :cry:

Czekam na dalsze przygody. Pozdrav :papa:
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 19.01.2017 21:02

Kopara mi opadła :O koniecznie muszę odwiedzić Alpy Julijskie :O
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10889
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 19.01.2017 23:35

CROnikiCROpka napisał(a):I ogromne szczęście, że akurat taką pogodę trafiliście :)

taaak, pogoda była wyśmienita :D do samego końca dnia, co wyszło nam na dobre, bo późno tego dnia zjawiliśmy się na noclegu
ruzica napisał(a):Tak mnie zafascynowała Twoja relacja, że połknęłam wszystkie strony na raz :D

(...)

Czekam na dalsze przygody. Pozdrav :papa:

to cieszę się że się podoba, pomimo tego że to końcówka urlopu to jeszcze kilka odsłon przed nami w relacji, więc będzie jeszcze co obejrzeć i poczytać

tyniolek napisał(a):Kopara mi opadła :O koniecznie muszę odwiedzić Alpy Julijskie :O

jak Ci się tak spodobało, to na żywo będzie jeszcze bardziej :D

mały suplement z drogi, zawieruszyły sie zdjęcia...

DSC_0392.jpg
704


DSC_0393.jpg
705
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 20.01.2017 09:20

Twoja relacja przypomniała mi nasz pobyt w Alpach Julijskich podczas urlopu w 2007 roku :D
A są to bardzo miłe wspomnienia :lol:
Czekam na wąwóz Vintgar, Bohinjsko jezioro i oczywiście cudowne Hallstatt :hearts:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 20.01.2017 13:54

ruzica napisał(a):My w Wenecji też zapomnieliśmy o Moście Westchnień :roll: :cry:


A ja wzdycham podziwiając piękne górskie krajobrazy. :wink:

Pzdr
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10889
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 20.01.2017 15:42

krakusowa napisał(a):Twoja relacja przypomniała mi nasz pobyt w Alpach Julijskich podczas urlopu w 2007 roku :D
A są to bardzo miłe wspomnienia :lol:

jak po 9 latach dobrze pamiętacie to musialo być faktycznie super :(
krakusowa napisał(a):Czekam na wąwóz Vintgar, Bohinjsko jezioro i oczywiście cudowne Hallstatt :hearts:

coś tam będzie :wink:
Vjetar napisał(a):A ja wzdycham podziwiając piękne górskie krajobrazy. :wink:

Pzdr

ano było piknie, ta trasa jest wyjątkowo ładnie położona, oczywiście rejestrator jazdy nagrywał wszystko, ale... no właśnie się nadpisało :x
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 20.01.2017 17:21

te kiero napisał(a):
Vjetar napisał(a):A ja wzdycham podziwiając piękne górskie krajobrazy. :wink:

Pzdr

ano było piknie, ta trasa jest wyjątkowo ładnie położona, oczywiście rejestrator jazdy nagrywał wszystko, ale... no właśnie się nadpisało :x


Boli...szkoda.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 20.01.2017 17:27

Istria na Twoich zdjęciach piękna ( mnie się sześć lat temu bardzo podobała ), a na Kamjenak też sobie obiecałem wrócić :)
Ta pokrywa kanału w Graznjan stała się czymś tak atrakcyjnym kulowym jak pewien siwy sprzedawca w Mostarze :wink:
Pogada Wam dopisała w Wenecji - słoneczko świeciło , jedynie mini chmurki nad Grande ( zresztą u Michała na środowym zdjęciu też ) 8)

W sprawie Wąwozu Tolińskiego , Koziaka i Waszej trasy przejazdowej przez Alpy Julijskie - zapisane , dziękuję :papa:


Pozdrawiam
Piotr
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10889
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 20.01.2017 18:31

piotrf napisał(a):Istria na Twoich zdjęciach piękna ( mnie się sześć lat temu bardzo podobała )

dziękuję :oops: bywały lepsze
piotrf napisał(a):Ta pokrywa kanału w Graznjan stała się czymś tak atrakcyjnym kulowym jak pewien siwy sprzedawca w Mostarze :wink:

to fakt, coś w tym jest, bo gdzieś już tę pokrywę widziałem na forum
piotrf napisał(a):W sprawie Wąwozu Tolmińskiego , Koziaka i Waszej trasy przejazdowej przez Alpy Julijskie - zapisane , dziękuję :papa:
Pozdrawiam
Piotr

bardzo ładna podobno jest również ta trasa, ale trzeba było wybierać więc wybrałem tę przez Włochy, a poza tym nie wiem czy nasza Meggi, by nie wyzionęła tam ducha... tzn silnika

a ja czekam na Twoje Antypody :D
Użytkownik usunięty
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.01.2017 00:52

[quote="piotrf"
Ta pokrywa kanału w Graznjan stała się czymś tak atrakcyjnym kulowym jak pewien siwy sprzedawca w Mostarze :wink:
[/quote]

Czyżby o TEGO pana chodziło? :roll:
DSCF1272.JPG


Pozdrawiam :papa:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10889
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 21.01.2017 09:57

tomekkulach napisał(a):
piotrf napisał(a):Ta pokrywa kanału w Groznjan stała się czymś tak atrakcyjnym kultowym jak pewien siwy sprzedawca w Mostarze :wink:


Czyżby o TEGO pana chodziło? :roll:


oczywista :D


---

Do Laghi di Fusine dojeżdżamy dość sprawnie, omijając pobliską autopistę w okolicach Tarvisio i przejeżdżając przez dość ubogie/zapomniane w tym miejscu (wniosek po domostwach) włoskie wioski alpejskie.

Pora na pierwsze z dwóch jezior, które naszym zdaniem samo w sobie jest ładniejsze od drugiego.
Dookoła jeziora prowadzi ścieżka, są tu 2 restauracje, brakuje więcej miejsc parkingowych (może to i lepiej), dlatego wyjątkowo parkujemy jak inni na zakazie. Bardzo malownicze i ciche miejsce, wspaniałe do wypoczynku; podoba nam się bardzo i do pobliskiego Hotelu chętnie przyjechalibyśmy na dłużej, choć ceny są trzeba przyznać dość spore.

DSCF9561.JPG
706


DSCF9563.JPG
707


DSCF9564.JPG
708


DSCF9572.JPG
709


DSCF9576.JPG
710


DSCF9580.JPG
711


DSCF9581.JPG
712


DSCF9611.JPG
713


DSCF9613.JPG
714


Spacer daje sposobność zobaczyć różną kolorystykę jeziora w zależności od kąta padania słońca. Gdzieniegdzie efekt jest niesamowity, ta Plitvicka zieleń :D .

DSCF9586.JPG
715


DSCF9587.JPG
716


DSCF9588.JPG
717


DSCF9589.JPG
718


DSCF9591.JPG
719


DSCF9593.JPG
720


DSCF9594.JPG
721


DSCF9602.JPG
722


DSCF9603.JPG
723


DSCF9605.JPG
724


DSCF9608.JPG
725


Po chwili obok jeziorka parkują hałaśliwe "pierdziawy" i "bulgoty" :) :roll: trochę się im przyglądamy, bo klank lubimy posłuchać... jeno jak sa na luzie.

DSCF9609.JPG
726


DSCF9610.JPG
727



DSCF9612.JPG
728


DSCF9606.JPG
729


Wracamy nieśpiesznym krokiem do stojącej w cieniu Meggi; mimo wysokich gór w których dziś spędzamy czas, jest gorąco, więc w większości drogi jedziemy na klimie, gdzieniegdzie tylko przy nikłej prędkości jadąc na zimny łokieć.
Ostatnio edytowano 21.01.2017 22:21 przez te kiero, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyjazd.. - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone