Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Krótki wypad w okolice Międzyzdrojów ...

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 21.08.2009 20:08

dangol, maslinka, mutiaq - dziękuję, że wpadłyście na chwilę.
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 21.08.2009 20:21

Franz napisał(a):A co powiesz na takie dziwo?:

Obrazek

Pozdrawiam,
Wojtek Franz


A kto to widział, żeby każdy sobie właził do lasu, jak chce? Od tego jest brama. Porządek musi być! :lol:
A może kiedyś dobudują do tego autostradę?
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 21.08.2009 20:42

Przeczytałem tę ciekawą relację z terenów których nie znam wcale 8O (dziwiłem się przez moment co w nadmorskiej relacji robi dolnośląski Lubin :wink: ) , naprawdę świetnie się czytało, dzięki Janie :!:

jan s1 napisał(a):A może kiedyś dobudują do tego autostradę?

Kto wie :lol: .
To zdjęcie i te słowa przypomniały mi pewien wiadukt, którego zdjęcia nie posiadam niestety, ale może niektórzy forumowicze go znają. Mianowicie był sobie wiadukt przy trasie Wadowice - Sucha Beskidzka, zbudowany chyba w latach 80-tych. Stał samotnie przy niedokonczonej, nowocześniejszej trasie między tymi miastami. Kiedyś, wiele lat temu nawet widziałem go w tv jako relikt przeszłości i wybudowane bez sensu betonowe "coś". Mijałem go wielokrotnie jeżdżąc tą trasą w Tatry, polskie i słowackie, ostatni raz chyba w 2004 r. I............. jakież było moje zdziwienie, gdy jadąc tamtędy niecały miesiąc temu spostrzegłem, że przez ten opuszczony i wyśmiewany (również przeze mnie) wiadukt poprowadzono drogę 8O. Całkiem niedawno, bo jeszcze nie włączoną do eksploatacji, ale jednak, droga jest :D . Nie autostrada co prawda, ALE JEST :wink:
Tak więc z tym śląskim wiaduktem w lesie to jeszcze nigdy nic nie wiadomo :lol: :wink:
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 22.08.2009 07:59

A ja byłam i zwiedzałam wyspę Wolim z wycieczką. Było to bardzo dawno (ponad 30 lat temu) i jedyną forma zapisu wspomnień była wtedy własna pamięć. Z tej wycieczki został mi w pamięci widok jeziora turkusowego - najpiękniejszego jakie kiedykolwiek widziałam. Jedno z Twoich zdjęć jest dokładnie takim obrazem jaki zachowałam w pamięci.

Obrazek

Jezioro ma tę jeszcze dziwną właściwość, że kiedy po spacerze po lesie w końcu do niego dochodzimy wydaje się, że nawet w pochmurny dzień świeci słońce. Tak to zapamiętałam. Otoczenie w tamtych czasach było pozbawione jakiejkolwiek zabudowy. Ale może bylo, nie pamiętam.

Zapamiętałam też wyrzutnię rakiet V-2 (a nie V-3) umieszczoną w zaroślach w lesie, wydawało mi się jakieś takie to małe jak na wyrzutnię. Przewodnik opowiadał, że jedną z rakiet-niewybuchów po wystrzeleniu udało się ukraść, rozebrać i w częściach przekazać na zachód.

Bardzo mi się spodobały też zdjęcia z delty. Pozostałe zdjęcia mnie jednak nie zachęciły do odwiedzenia po latach tych stron. Te muszki .... Kiedy byłam w Świnoujściu a kilka lat potem z Międzyzdrojach prześladowały nas roje gryzących biedronek. W tym roku też były biedronki na polskich plażach. No i woda w morzu jakaś taka mętna. W następnych latach było środkowe wybrzeże z lodowatą wodą ale znacznie czystszą i pustymi plażami a podczas ostatnich wyjazdów wschodnie wybrzeże. Zwiedziłam prawie całe. :D
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 22.08.2009 10:29

Miło mi, że jeszcze ktoś tu zagląda
kulka53 napisał(a):Przeczytałem tę ciekawą relację z terenów których nie znam wcale


Wcale mnie nie dziwi, że ich nie znasz, bo cóż to jest 81 m. npm - Twoje zainteresowania sięgają dużo wyżej - od 800 do 8000 metrów. :lol:
Podzielałem trochę te górskie fascynacje, ale to było lat temu... ho, ho!
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 22.08.2009 11:16

Lidia K napisał(a):
Bardzo mi się spodobały też zdjęcia z delty. Pozostałe zdjęcia mnie jednak nie zachęciły do odwiedzenia po latach tych stron.


Bo też nie takie było ich zadanie. O, żebym tak był szczęśliwym posiadaczem pewnej ilości apartamentów i kwater w tej okolicy, to co innego - wtedy zachęcał bym Cię ze wszystkich sił. :lol:
Mówiąc poważnie chciałem pokazać piękno tych terenów pomimo ich taniej odpustowości (nie wiem, czy mi się to do końca udało). Ludzie tam mieszkający walczą z większym, lub mniejszym powodzeniem o utrzymanie się na turystycznej mapie Polski. Działania ich (lub brak działań) niektórych wręcz odstręczają, ale wyciągnięcie z tego paradoksalnego wniosku, że może nie zależy im na turystach jest tak samo "odkrywcze", jak to, że restauratorom chorwackim nie zależy na ilości odwiedzających ich gości.
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 30.08.2009 17:36

Janie!!! Twoja relacja jest dla mnie takim kąskiem jak słynne Buberyzacje.

Pamiętam poprzednie i ta im oczywiście nie ustepuje!!! :lol: :lol: :lol: Przy tekście o narodzinach Baby Jagi moje parsknięcie chyba sąsiadów z sąsiedniego bloku postawiło na nogi :D

A jak się ześliniłam przy tym grillu - o matko złoto :D - pyszności!!!

Nigdy mnie w tych okolicznosciach przyrody nie widzieli. Tym serdeczniej dziękuję Ci za wyprawę! :D
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 31.08.2009 10:13

Każdy lubi, jak go chwalą, ale na taki komplement chyba nie zasłużyłem:

shtriga napisał(a):Janie!!! Twoja relacja jest dla mnie takim kąskiem jak słynne Buberyzacje.



bo to trochę tak, jakby chwalił mnie Prus, że piszę jak Sienkiewicz. :D
Fajnie, że dostarczyłem Ci odrobinę rozrywki.

Ps. A Indyje naprawdę wystrzałowe!
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 02.09.2009 14:42

Janie świetna relacja.
Temat zdawałoby się prozaiczny, ale tak doskonale :lol: :lol: opisany, że przeczytałem 2 x i jeszcze nie mam dość.
Najbardziej cieszy mnie ten post z mewami.

A poza tym ... dzięki za miłe słowa Tobie i ... Uli .
Niestety wiadomo, że Sienkiewicz i Prus są poza zasięgiem.
Myślę, że pojęciu buberyzacji, jest bliżej do lepperyzacji :twisted: :wink:.
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 09.10.2009 17:32

Mam pytanie do admina, lub moderatorów. Ktoś dowcipny był uprzejmy podmienić mi w relacji zdjęcie gorsze na lepsze. :lol: Kto miał techniczne możliwości takiego posunięcia?
jan_s1 napisał(a):



Mamy do zaliczenia jeszcze dwa punkty widokowe na Wsteczną Deltę Świny - jeden położony nieco niżej, a drugi na wzgórzu Zielonka, już w granicach Wolińskiego Parku Narodowego. W pierwszym z wymienionych miejsc odkryto grodzisko

Obrazek









Obydwa punkty widokowe niczego sobie. Jeden (ten z języczkiem) faktycznie położony nieco niżej. No i to grodzisko...

Wszystko wróciło do normy, więc ten post i poniższe nieaktualne.
Ostatnio edytowano 22.04.2010 18:40 przez jan_s1, łącznie edytowano 1 raz
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 09.10.2009 18:29

jan_s1 napisał(a):Mam pytanie do admina, lub moderatorów. Ktoś dowcipny był uprzejmy podmienić mi w relacji zdjęcie gorsze na lepsze. :lol: Kto miał techniczne możliwości takiego posunięcia?


Chyba tylko admin serwera imageshack. Popatrz na poprzednie i następne zdjęcie - mają kolejne numery 59, 60 i 61.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 09.10.2009 19:07

[quote="jan_s1"]Mam pytanie do admina, lub moderatorów. Ktoś dowcipny był uprzejmy podmienić mi w relacji zdjęcie gorsze na lepsze. :lol: Kto miał techniczne możliwości takiego posunięcia?
[quote="jan_s1"]




Mamy do zaliczenia jeszcze dwa punkty widokowe na Wsteczną Deltę Świny - jeden położony nieco niżej, a drugi na wzgórzu Zielonka, już w granicach Wolińskiego Parku Narodowego. W pierwszym z wymienionych miejsc odkryto grodzisko

Obrazek



Co Ty narzekasz. Fajne młode uśmiechnięte dziewczęta, a ty marudzisz.
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 09.10.2009 19:23

darek1 napisał(a):

Co Ty narzekasz. Fajne młode uśmiechnięte dziewczęta, a ty marudzisz.


Pokaż mi, gdzie ja marudzę.
Ja tylko pytam. :lol:
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 09.10.2009 19:29

Acha, dobrze.
Poprzednia strona

Powrót do Polska



cron
Krótki wypad w okolice Międzyzdrojów ... - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone