Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bałkańska pętla

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Gosia i Marek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 16.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gosia i Marek » 19.07.2012 08:14

"Hej! Odpisuję dopiero teraz, bo przez pewien czas nie miałem dostępu do sieci (zdradzałem Chorwację :)) "
Jak mogłeś to zrobić???????!!!!!! 8O :wink:

Dziękuję za odpowiedz, tym bardziej, że twoje relacje są dla mnie wielką inspiracją. Będziemy tam ok. 5 dni więc zobaczymy , co uda nam się zwiedzić. Na pewno chcieliśmy zobaczyć 3 plaże o których pisałeś, Korcule i może po raz 3 Dubrovnik ( miejsce, do którego mogę zawsze wracać). Zastanawiam się nad Mijet, da się tam jakoś dopłyną z Orebicia lub okolic? Jedziemy z 3 letnim dzieckiem, więc możliwości mamy trochę ograniczone. Nie chcemy by po tak długiej podróży ciągle siedział w samochodzie :D
Rero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 630
Dołączył(a): 14.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rero » 19.07.2012 10:09

Witam Krzychooo. Dziękuję za sesję, już byłam i widziałam - przez Ciebie. Jeszcze raz dziękuję. Zdjęcia - nie mogę go zmniejszyć? W jaki sposób?
Jutro usune zdjęć - są one zbyt wielkie. R. Byłam od 30.6 -15.7.2012 i było wspaniale - uvaly Brusje...

Pozdrawiam :)R.
Ostatnio edytowano 30.07.2012 19:53 przez Rero, łącznie edytowano 1 raz
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 19.07.2012 16:03

CROberto napisał(a):Sam coś tam piszę.....więc wiem jaki ogrom pracy włożyłeś w te relacje......


Wiem, wiem, zaglądam do Ciebie :). Ogrom pracy? Raczej nie. Czasu? Owszem. Ale pisanie relacji ze świadomością, że ktoś je czyta i czasem mu się to przydaje, jest całkiem przyjemne :). Poza tym zostaje później fajna pamiątka.

Gosia i Marek napisał(a):Jak mogłeś to zrobić???????!!!!!!


Spokojnie, do Chorwacji też uda mi się w te wakacje zajrzeć :).

Co do Mljetu, to póki co tam nie byłem (możesz zajrzeć tutaj). Dostać się łatwo, prom odpływa z Prapratna koło Stonu, niedaleko nasady półwyspu (140 kun za auto plus 30 kun za osobę). Jeśli planujecie pobyć w Orebiću tylko parę dni, to warto się zastanowić, ja wybrałbym chyba objazd pobliskiej Korčuli (76kun za auto, 16 kun za osobę).

Do Dubrownika faktycznie grzech nie zajrzeć, koniecznie wjedźcie na wzgórze Srd. Jeśli przeglądałaś relację, to wiesz, że można też objechać Bokę Kotorską w Czarnogórze, tyle że wtedy to już się robi całodniowa wyprawa.

Rero napisał(a):Byłam od 30.6 -15.7.2012 i było wspaniale.


Cieszę się :). Dziękuję za wklejenie zdjęć, nie ma potrzeby ich usuwania, tym bardziej że pokazujesz kilka miejsc, do których mnie nie udało się dotrzeć.

Mieliście piękny widok z tarasu! :)

Pozdrawiam
Gosia i Marek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 16.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gosia i Marek » 19.07.2012 16:49

Na Srd bylismy, ale pewnie wjedziemy jeszcze raz. W Kotorze też byliśmy, ale jak zobaczyłam te widoki z Boki Kotorskiej to mi oczy z orbit wyszły 8Oto , bo to nas ominęło. :cry: , ale chociaż mamy po co wrócić :D
JacKas
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 86
Dołączył(a): 27.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) JacKas » 23.07.2012 17:08

Jak dla nas ,to Krzychooo wyjaśniłeś wszystko swoją relacją z Hvaru..
Pięknie,dokładnie i na wesoło .Bardzo przydatne informacje !
My za 40 dni ruszamy do zatoki Basina !
Sprzęt fotograficzny i jakieś umiejętności są ,więc też po przyjeździe będziemy chcieli coś sklecić...

Będzie trzeba się zastanowić jak to ugryźć ,bo jak dla nas swoja relacją zamykasz temat...
Pozdrowienia

jeszcze jedno
Czy Miałeś filtr polaryzacyjny ?
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 23.07.2012 23:57

JacKas napisał(a):Będzie trzeba się zastanowić jak to ugryźć ,bo jak dla nas swoja relacją zamykasz temat...


Kombinuj, kombinuj... :)

A na poważnie, to dziękuję, ale bez przesady :). Hvar to spora wyspa, a ilość kameralnych zatoczek (z - co ważne - całkiem niezłym dojazdem) jest ogromna. Zawsze możecie pojeździć po innych niż ja ;). Przede mną wciąż na przykład Wyspy Piekielne, półwysep Kabal czy południowa, zatunelowa (bardzo chwalona przez użytkowników forum) strona wyspy, którą ledwie liznąłem. Trzeba będzie tam kiedyś wrócić.

Pozdrawiam

PS Tak, filtr polaryzacyjny miałem.
PS2 Basina jest urocza, ale pamiętajcie, że to raczej zadupie (tym bardziej we wrześniu). Zróbcie wcześniej zapasy :).
JacKas
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 86
Dołączył(a): 27.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) JacKas » 24.07.2012 11:57

Krzychooo napisał(a):
JacKas napisał(a):Będzie trzeba się zastanowić jak to ugryźć ,bo jak dla nas swoja relacją zamykasz temat...


Kombinuj, kombinuj... :)

A na poważnie, to dziękuję, ale bez przesady :). Hvar to spora wyspa, a ilość kameralnych zatoczek (z - co ważne - całkiem niezłym dojazdem) jest ogromna. Zawsze możecie pojeździć po innych niż ja ;). Przede mną wciąż na przykład Wyspy Piekielne, półwysep Kabal czy południowa, zatunelowa (bardzo chwalona przez użytkowników forum) strona wyspy, którą ledwie liznąłem. Trzeba będzie tam kiedyś wrócić.

Pozdrawiam

PS Tak, filtr polaryzacyjny miałem.
PS2 Basina jest urocza, ale pamiętajcie, że to raczej zadupie (tym bardziej we wrześniu). Zróbcie wcześniej zapasy :).


Jakieś zapasy pewnie będą z Polski,bo spora grupa jedzie.
Tak wiemy ,że to zadupie ,ale całe szczęście blisko Jelsa,Vrboska,Stari grad .Samochodem dojedziemy wszędzie;) chyba :D
Tak naprawdę cieszymy się,że będzie tam spokojnie ,bo to tylko noclegownia.
Cała wyspa stoi otworem,a my nie będziemy siedzieć .
Martwią nas tylko te śmieci o których pisałeś
:(
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 24.07.2012 22:16

JacKas napisał(a):Martwią nas tylko te śmieci o których pisałeś


Eee, nie martwcie się. Widziałem na Hvarze ze dwadzieścia zatoczek, a zaśmiecona była tylko jedna. Trzeba szukać pozytywów :). A może ją już wysprzątali? Sprawdźcie, bo naprawdę jest ładna i dzika. To ta Lučina widoczna w prawym dolnym rogu mapki.

Krzychooo napisał(a):Obrazek
JacKas
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 86
Dołączył(a): 27.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) JacKas » 24.07.2012 22:38

Krzychooo napisał(a):
JacKas napisał(a):Martwią nas tylko te śmieci o których pisałeś


Eee, nie martwcie się. Widziałem na Hvarze ze dwadzieścia zatoczek, a zaśmiecona była tylko jedna. Trzeba szukać pozytywów :). A może ją już wysprzątali? Sprawdźcie, bo naprawdę jest ładna i dzika. To ta Lučina widoczna w prawym dolnym rogu mapki.

Krzychooo napisał(a):Obrazek



Rzut beretem :wink:
Pozdrawiam !
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 25.07.2012 11:54

rany ale fajnie piszesz :!: :D przebrnęłam dzisiaj przez pierwszą relację i cieszę się, że jeszcze tyle przede mną :D :D

a korzystając z okazji:
Wszystkiego Najlepszego z okazji imienin! Jeszcze wielu ciekawych podróży!!! tego życzę Tobie i nam Twoim czytelnikom :D
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010
Re: Krk 2011 + Pelješac 2010 + Hvar 2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 11.08.2012 00:50

Serdeczne dzięki za komplementy i życzenia imieninowe :).

Odpisuję dopiero teraz, bo ostatnie dwa tygodnie spędziłem na Bałkanach. Parę godzin temu wróciłem do Polski i hmm.. nie myślałem, że tak szybko zatęsknię za upałami, które trochę dawały w kość. OK, 35-36 stopni (a w porywach i 40) przez dwa tygodnie to może i za gorąco, ale... 12 stopni? W sierpniu!? Ech...
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010
Re: Pelješac 2010 + Hvar 2011 + Krk 2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 26.09.2012 20:14

Wstyd mi. Zajrzałem tutaj i hmm... wrzesień się kończy, kolejny pobyt na Bałkanach za mną, a w relacji z ubiegłorocznej wizyty na Krku dopiero wracam do Polski :). Tak więc z kronikarskiego obowiązku... Po zawarciu znajomości z jeziorami Bled i Bohinj wracamy na autostradę i pędzimy w stronę Austrii. Na granicy długi na 8km Karavanken Tunel. Płacimy 6,5 euro i za parę minut jesteśmy w Austrii.

Tunel zdecydowanie mniej oświetlony niż te chorwackie.
Obrazek

W Austrii - jak to w Austrii. Majaczące w oddali Alpy...
Obrazek

...malownicze jeziora (tutaj podobno najcieplejsze alpejskie jezioro Wörthersee)...
Obrazek

...i krowy na pastwiskach (ta jakaś podrabiana, wszyscy wiemy, że oryginalne są fioletowe).
Obrazek

Całkiem tutaj ładnie.
Obrazek

Kiedy wyjeżdżamy z parkingu przy supermarkecie położonym blisko jeziora, próbują nas zatrzymują dwie dziewczyny. Chwila namysłu, szybkie ułożenie w głowie angielskiego zagajenia i... dupa, tym razem nie popiszemy się znajomością angielsko-migowego języka. To Polki. Miały dziewczyny szczęście, jadą do Cieszyna, przez który będziemy przejeżdżać. W młodości trochę jeździłem stopem, więc wiem, że złapanie takiego 650-kilometrowego kursu to nie lada fuks. Dla nas w sumie też, bo okazało się, że jedna z dziewczyn pracuje w biurze turystycznym i regularnie jeździ do Chorwacji z grupami urlopowiczów, pełniąc funkcję pilota. Trochę nam więc poopowiadała o historii mijanych miejsc (m.in. bitwie pod Austerlitz) :).

Tradycyjnie już posiłek w Mikulovie, żmudna jazda przez Czechy i po zmroku wjeżdżamy do Polski.

Dzięki za uwagę, wkrótce się odezwę. Obiecuję, że tym razem będę się starał pisać regularnie :papa:.
Ostatnio edytowano 26.09.2012 20:27 przez Krzychooo, łącznie edytowano 1 raz
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010
Re: Pelješac 2010 + Hvar 2011 + Krk 2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 26.09.2012 20:19

KONIEC, KONIEC, KONIEC, KONIEC, KONIEC, KONIEC, KONIEC, KONIEC, KONIEC, KONIEC, KONIEC, KONIEC, KONIEC, KONIEC, KONIEC, KONIEC, KONIEC, KONIEC, KONIEC, KONIEC, KONIEC, KONIEC, KONIEC, KONIEC, KONIEC, KONIEC, KONIEC, KONIEC, KONIEC, KONIEC, KONIEC, KONIEC, KONIEC, KONIEC, KONIEC
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006
Re: Pelješac 2010 + Hvar 2011 + Krk 2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 26.09.2012 20:23

Koniec jest zawsze początkiem czegoś nowego :) I to jest bardzo fajna perspektywa :)
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010
Re: Pelješac 2010 + Hvar 2011 + Krk 2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 26.09.2012 21:50

Dzięki, Aldonko, za dobre słowo :).
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Bałkańska pętla - strona 67
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone