Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bałkańska pętla

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 16.05.2012 21:28

Zdjęcia piękne :D
Temperatura wody 23 stopnie - gondole raczej mało potrzebne przy takich wartościach ;)

Piękne miejsca pokazujesz Krzychooo , już chce się tam być . . .


Pozdrawiam
Piotr
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 16.05.2012 21:39

ewciaku napisał(a):Mam takie samo zdanie jak Aldonka. :wink:

Ja też, na dodatek nie znam nikogo ( bliskiego i dalszego) kto by miał inne.
Kużdy :wink: wypoczywa wedle własnego uznania i upodobań :lol:
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 17.05.2012 08:47

Świetna relacja! Trochę późno dołączyłam ale lepiej późno niż wcale ;) tymbardziej, że w tym roku planujemy m.in. Krk :)

W Alpach Julijskich spędziliśmy tydzień trzy lata temu i nas zachwyciły. Bled przepiękny, jezioro, zamek, wysepka... :hearts: Czekam na Bohinj :lol:
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 22.05.2012 13:17

relacja wysokiej jakości, przejeżdżaliśmy Krk w drodze na Cres w 2009 ale zachęciłeś mnie tą relacją na bliższe zapoznanie:).
Chcemy w tym roku właśnie gdzieś bliżej i myślimy o Rabie i Krk albo znowu Pag....zobaczymy, w każdym razie Słowenia mnie zachwyciła i muszę to wpiąć w plan trasy:).

pozdrawiam spod Krakowa!:)

Asiu witam, widzę, że idziemy tymi samymi ścieżkami.
Jaki termin dokładnie planujecie???
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 22.05.2012 14:42

ArliJ napisał(a):
Asiu witam, widzę, że idziemy tymi samymi ścieżkami.
Jaki termin dokładnie planujecie???


:lol:
Chcemy jechać 21-22.08 na dwa tygodnie. A Wy?
Słowenię polecam gorąco, też myśleliśmy, żeby zatrzymać się tam na jakieś dwie noce ale jednak tym razem odpuścimy.
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 22.05.2012 21:41

chciałam tradycyjnie pierwsze 2 tygodnie września ale chyba ruszymy wcześniej koło 26-27 sierpnia bo ja po 3 tygodniu września wracam po macierzyńskim do pracy i pasuje tydzień mieć wolny na aklimatyzację małej z dziadkami a nie prosto z wakacji:)
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3764
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 22.05.2012 21:48

Piękne zdjęcia.. :)

A co do dyskusji Istria, a Dalmacja to wg mnie nie ma co porównywać, bo to dwie, zupełnie inne sprawy.. Każda na swój sposób piękna.. ;)
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 23.05.2012 21:24

maslinka napisał(a):Ach ten Bled! (...)
Muszę tam pojechać...


piotrf napisał(a):Piękne miejsca pokazujesz Krzychooo , już chce się tam być . . .


Jedźcie, jedźcie, polecam. Myślę, że warto by się zatrzymać w tej pięknej okolicy na dłużej. Tyle że zawsze ten cholerny Jadran wzywa i szkoda nam czasu na zwiedzanie po drodze ;).

JoannaG napisał(a):W Alpach Julijskich spędziliśmy tydzień trzy lata temu i nas zachwyciły.


O, w tydzień to można tam pewnie sporo zobaczyć. Nam musiało wystarczyć parę godzin...

Kużdy ;) wypoczywa wedle własnego uznania i upodobań :lol:


Jasne! I tego się trzymajmy :).

ArliJ napisał(a):pozdrawiam spod Krakowa!:)


Dzięki za komplementy. Również pozdrawiam. Również spod Krakowa :).

razpol napisał(a):A co do dyskusji Istria, a Dalmacja to wg mnie nie ma co porównywać, bo to dwie, zupełnie inne sprawy.. Każda na swój sposób piękna.. ;)


Zgadzam się. Każdy region Chorwacji warto zobaczyć. Różnorodność to ogromna zaleta chorwackiego wybrzeża. Aż trudno uwierzyć, że to w gruncie rzeczy maleńki kraj.

Pozdrawiam
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 23.05.2012 21:27

Krótka wizyta w miasteczku Bled musi nam wystarczyć. Pora ruszać dalej, przed nami długa podróż do domu. Z sympatycznego uzdrowiska położonego nad jeziorkiem o tej samej nazwie kierujemy się jeszcze kawałek na zachód. Jezioro Bohińskie, czyli kolejny cel
naszego słoweńskiego rekonesansu, znajduje się około 25 km od Bledu. Droga poprowadzona jest zieloną doliną i prowadzi przez wioski. Towarzyszy nam widok na niezbyt wysokie, trochę przypominające Beskidy górki, a gdzieniegdzie pojawiają się ośnieżone szczyty wysokich Alp Julijskich.
Obrazek

Nad jeziorem znajduje się sympatyczna osada o nazwie Ribčev Laz . Kilka kojarzących się z Austrią hoteli, sklepik z pamiątkami, spory parking w lesie, na którym zostawiamy auto, przede wszystkim jednak jezioro i góry.
Obrazek

Woda jest tak przejrzysta, że ryby, których tu nie brakuje, można by pewnie łapać podbierakiem. Wędkarstwo wymaga jednak odpowiedniej oprawy. Zarzucamy!
Obrazek

W porównaniu z Bledem jest tutaj zdecydowanie bardziej kameralnie (choć i Bled trudno nazwać gwarnym kurortem). Przy wschodnim krańcu jeziorka znajduje się malowniczy kamienny mostek, a obok niego ładny zabytkowy kościół św. Jana Chrzciciela.
Obrazek
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 23.05.2012 21:28

Tutaj też można popływać kajakiem czy łódką...
Obrazek

...także wynajętą...
Obrazek

...albo po prostu wskoczyć do wody. Plażowiczów nie brakuje.
Obrazek

Raz jeszcze mostek i kościół.
Obrazek

A to potok, który wpada do jeziora właśnie przy tym mostku.
Obrazek

Przechodzimy na drugą stronę i oglądamy z bliska XV-wieczny kościół...
Obrazek

...którego fasadę zdobią freski namalowane przez miejscowego XVI-wiecznego malarza Jerneja z Loki, którego dzieła można obejrzeć w wielu kościołach słoweńskiego regionu Gorenjska.
Obrazek

To zdjęcie mi się podoba :). Podcienie czy krużganki kościoła stanowią niezłe schronienie przed lejącym się z nieba żarem.
Obrazek

Osada stanowi świetną bazę do wycieczek w góry, w tym na najwyższy szczyt Słowenii - Triglav (2864 m n.p.m.). Pierwsi zdobywcy tego szczytu pochodzili właśnie stąd. W 1778r. czterech zapaleńców weszło na Triglav. Ich wyczyn uhonorowany został ciekawym pomnikiem, stojącym na zadbanym skwerze pełnym kwiatów i ławeczek.
Obrazek

Osiemnastowieczni słoweńscy górale do dzisiaj wskazują rękami na górę, która zapewniła im pewnego rodzaju nieśmiertelność.
Obrazek

Który to Triglav? Ten biały? Hmm, nie wiem.
Obrazek

Przy drodze poprowadzonej południowym brzegiem Jeziora Bohińskiego stoi jeszcze jeden uroczy kościółek, tym razem pw. Ducha Świętego.
Obrazek

Tablice informacyjne zachęcają, by spędzić tu więcej czasu. W pobliżu zobaczyć można m.in. piękny wąwóz Vintgar czy 60-metrowy wodospad Savica. Niestety, urlop się kończy, trzeba jechać dalej...
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 674
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 23.05.2012 21:49

Niezły klimat i te góry dookoła. A tak poza tym szkoda, że wracacie już do domu :(

Gdzie się Wam lepiej podobało? Przez Ciebie mamy niezłego zonka i nie wiemy czy jechać na Krk do Starej Baski czy na Hvar do Sventej Niedjeli. Ehhh im bliżej wyjazdu tym gorzej ;)
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 23.05.2012 23:43

Zdjęcia z jeziorem Bohinj, z mostkiem i kościołem mamy niemal identyczne ;)

Mnie chyba bardziej podbał się Bohinj i niż Bled, zdecydowaniej spokojniej tam było. Planując koelejny pobyt w Alpach Julijskich bazę wypadą planujemy właśnie tam :)
michAŁ73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 03.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) michAŁ73 » 25.05.2012 23:30

Super relacja, Krzychooo.
Fotki bajeczne 8O
W tym roku miała być Istria i Rovinj, a tu nagle biorąc pod uwagę wszystkie plusy dodatnie i ujemne na prowadzenie wysuwa się chyba Otok Krk :?
michAŁ73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 03.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) michAŁ73 » 25.05.2012 23:41

anakin napisał(a):Nienawidzę Cię!!!!!!!! :evil:

Nie masz............brzydszych zdjęć??? :evil:


:wink:


Zgadzam się w 200%.
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 674
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 27.05.2012 20:19

Przeczytałem wszystkie trzy relacje. Naprawdę rewelacja i szacun za tak dokładne opisy oraz chęć podzielenia się tym co warto zobaczyć.

A druga strona medalu to, że do wyjazdu zostało nam 10 dni i przez Ciebie nie wiemy gdzie jechać.

W zeszłym roku mieliśmy podobny problem, więc tydzień byliśmy na riwierze Makarskiej i tydzień na Pagu. Tym razem jedziemy tylko na 10 dni i raczej musimy się skupić na jednym miejscu.

O Chorwacjo dlaczego jesteś taka piękna. To też paradoks, że chcemy wracać do kraju w którym już byliśmy. Pozwolę sobie na małe porównanie:

Pelješac
Plaża Divna, blisko na Korculę, ładnie zielono. Daleka droga.

Hvar
Plaża Lusisce, fajne połączenie z Brać, lawenda, dużo zieleni i palm, ładna architektura na północy wyspy.

Krk
Klimatyczne położenie Starej Baśki. Blisko do Polski, ale chyba woda i noce będą chłodniejsze. Chyba brak Palm. Z drugiej strony kusi Słowenia oraz Pula i Premantura.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Bałkańska pętla - strona 64
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone