Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bałkańska pętla

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 27.05.2012 22:03

JoannaG napisał(a):Mnie chyba bardziej podbał się Bohinj niż Bled, zdecydowaniej spokojniej tam było.


Mnie też bardziej podobało się przy Jeziorze Bohińskim, choć i jezioro Bled jest bardzo malowniczo położone. Ogólnie okolica wygląda na taką, gdzie naprawdę można wypocząć. Z jednej strony górskie widoki, z drugiej ciepłe jeziorka, w których można popływać. Piękne miejsce, kiedyś tam wrócę na dłużej.

michAŁ73 napisał(a):W tym roku miała być Istria i Rovinj, a tu nagle biorąc pod uwagę wszystkie plusy dodatnie i ujemne na prowadzenie wysuwa się chyba Otok Krk


Dzięki za komplementy.
Całkiem niezły pomysł :). Jedź na Krk, a na Istrię wyskocz samochodem - to niedaleko.
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 27.05.2012 22:33

ziemniak napisał(a):do wyjazdu zostało nam 10 dni i przez Ciebie nie wiemy gdzie jechać.


Przeze mnie?! Przepraszam... ;)

ziemniak napisał(a):Pozwolę sobie na małe porównanie:(...)


Myślę, że trafnie wskazałeś mocne strony (oczywiście niejedyne ;)) wszystkich trzech miejsc.

Co bym polecił? Hmm, mogę spróbować, przy czym musisz sobie zdawać sprawę, że to mocno subiektywna opinia.

Pomimo tego, że Krk jest ciekawą propozycją, wybrałbym Dalmację. A czy Pelješac, czy Hvar? Oba miejsca są fantastyczne, stawiam je na równi. Gdziekolwiek pojedziesz, są duuuże szanse, że się nie zawiedziesz.

Przewaga Hvaru: piękne zabytkowe miasteczka, których brak na Pelješcu. Większa liczba urokliwych zatoczek. Lawenda.

Przewaga Pelješca: nie jest wyspą (to w jakimś sensie trochę ogranicza). Jeśli zależy Wam na zwiedzaniu, można niedrogo wybrać się na Korčulę albo Mljet i je objechać.

Decyduj :).
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 717
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 28.05.2012 17:29

A jakie miasteczko Tobie bardziej spodobało się: Sveta Nedjelja czy Ivan Dolac czy Zavala? Tak pod kątem zakwaterowania, okolicy i plaż.

Wiesz... muszę jak coś mieć na kogo zgonić :P Ale spokojnie, do sprawdzonej Breli i plaż Nugal i Punta Rata nie będziemy mieli daleko ;)

Dziękuje za pomoc.
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 31.05.2012 15:17

ziemniak napisał(a):A jakie miasteczko Tobie bardziej spodobało się: Sveta Nedjelja czy Ivan Dolac czy Zavala? Tak pod kątem zakwaterowania, okolicy i plaż.


Niestety Ci nie pomogę... Przez te miejscowości tylko przejeżdżałem i wydaje mi się, że są podobne. Widok na otwarte morze, za plecami górki. Plaże? Będąc na Hvarze, warto pojeździć i poszukać fajnych zakątków, zachęcam. Na forum chyba więcej pochlebnych opinii o plażach w/koło Svetej Nedjelji, tyle że do nich trzeba podejść (wybrzeże w centrum wioski jest betonowe, a gdzieniegdzie trudno dostępne).

Możesz też zapytać tutaj. Wielbiciele południowej strony wyspy, których na forum nie brakuje, pewnie Ci pomogą.

ziemniak napisał(a):Wiesz... muszę jak coś mieć na kogo zgonić :P Ale spokojnie, do sprawdzonej Breli i plaż Nugal i Punta Rata nie będziemy mieli daleko ;)


Racja. Prom do Drvenika nie jest bardzo drogi, można się wybrać na wycieczkę, gdyby Hvar - w co wątpię - Was rozczarował :).

Polecam też wycieczkę katamaranem Jadroliniji do Bolu lub/i Splitu. Szybko i wielokrotnie taniej niż statkiem wycieczkowym.
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 31.05.2012 20:18

Zaczytałam się w koncowych opisach i zacznę od początku - mam czas :D
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 01.06.2012 14:21

Tak wiem, czasu Ci ostatnio nie brakuje ;). Wybrałaś już imię? Może Jadranka? ;)

Cieszę się, że tu zajrzałaś. Wybór Vitarnji jako miejsca stacjonowania to również Twoja zasługa :). Moim zdaniem świetne miejsce.
ilona2626
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ilona2626 » 03.06.2012 14:11

Wiem że nie wolno używać Caps Locka ale muszę to napisac KRZYCHO CROMANIAKU KOCHAM CIE!!!!!!!!!!!! Za miesiąc wybieram się z rodzinką i znajomymi na Krk wertuje przewodniki i ustalam trase, Twoja relacja jest cudowna boska, wspaniała i dokładnie trasa taka jaką ja sobie wytyczyłam przed przeczytaniem Twojego postu, to jakby wisienka na torcie! jesteś boski! dziękuje Ci za to ze poświęciłeś tyle swojego czasu by opisać swoją podróż. pozdrawiam. :D
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 03.06.2012 14:33

ilona2626 napisał(a):Wiem że nie wolno używać Caps Locka ale muszę to napisac KRZYCHO CROMANIAKU KOCHAM CIE!!!!!!!!!!!! Za miesiąc wybieram się z rodzinką i znajomymi na Krk wertuje przewodniki i ustalam trase, Twoja relacja jest cudowna boska, wspaniała i dokładnie trasa taka jaką ja sobie wytyczyłam przed przeczytaniem Twojego postu, to jakby wisienka na torcie! jesteś boski! dziękuje Ci za to ze poświęciłeś tyle swojego czasu by opisać swoją podróż. pozdrawiam. :D


Jak wyślę ten kawałek tekstu Twojemu męzowi to odechce Ci się amorów z Krzychem.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 03.06.2012 15:17

darek1 napisał(a):
ilona2626 napisał(a):Wiem że nie wolno używać Caps Locka ale muszę to napisac KRZYCHO CROMANIAKU KOCHAM CIE!!!!!!!!!!!! Za miesiąc wybieram się z rodzinką i znajomymi na Krk wertuje przewodniki i ustalam trase, Twoja relacja jest cudowna boska, wspaniała i dokładnie trasa taka jaką ja sobie wytyczyłam przed przeczytaniem Twojego postu, to jakby wisienka na torcie! jesteś boski! dziękuje Ci za to ze poświęciłeś tyle swojego czasu by opisać swoją podróż. pozdrawiam. :D


Jak wyślę ten kawałek tekstu Twojemu męzowi to odechce Ci się amorów z Krzychem.

Daj spokój.
Dziewczyna się zakochała i cóż zrobić. Może Krzychoo stanu wolnego .... wesele będzie. :lol: :wink:
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 03.06.2012 15:22

Może i masz rację ale chyba będą nas prosić na Wesele :roll: :roll:
ilona2626
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ilona2626 » 04.06.2012 18:01

Kochani moja miłość jest platoniczna i bardziej skierowana na słowa niż ciało:) Mój mąż również gdyby mógł ucałował by Krzysia w czółko za tak cudną relację:) Także przykro mi , Cro-wesela nie będzie, ale zapytajcie Krzysia z tego co widzę kandydatkę już ma:) moze Was zaprosi:) pozdrawiam
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 04.06.2012 20:44

ilona2626 napisał(a): Mój mąż ....

Mężatka i używasz takie słowa ( do Krzychoo) 8O ... Opanuj się. :!:
Ja myślałem, że to pisze małolata.
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 04.06.2012 23:11

ilona2626 napisał(a):Wiem że nie wolno używać Caps Locka ale muszę to napisac (...)


Uff, serdeczne dzięki za uznanie, ale nie ma co przesadzać z tym poświęconym czasem. Tworzenie relacji jest dość przyjemne :). Cieszę się, że relacja się przyda.

Przy okazji... Drugi raz w życiu nieznana osoba wyznaje mi miłość :D. Pierwszy raz miało to miejsce jeszcze w czasie studiów, kiedy dorabiałem jako święty Mikołaj, rozdając w "Tesco" prezenty :). Podeszła do mnie śliczna mała dziewczynka i - zawstydzona - łamiącym głosikiem powiedziała: "Kocham cię, święty Mikołaju". Wzruszające :).

woka napisał(a):
ilona2626 napisał(a): Mój mąż ....

Mężatka i używasz takie słowa ( do Krzychoo) 8O ... Opanuj się. :!:
Ja myślałem, że to pisze małolata.


Daj spokój, Woka, przecież to żarty :).
ilona2626
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ilona2626 » 06.06.2012 06:49

No przyznam że jestem zaskoczona poziomem poczucia humoru niektórych forumowiczów.
Krzysiu tak już na poważnie...:) jedno pytanie do Ciebie, mogło mi to umknąć czytając post ale- czy jest możliwość wykupienia sobie 1 biletu na parkingi na całej wyspie, czy wszędzie gdzie się zatrzymam muszę dokonać opłaty parkingowej ?
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 06.06.2012 19:13

Krzychooo napisał(a):Tak wiem, czasu Ci ostatnio nie brakuje ;). Wybrałaś już imię? Może Jadranka? ;)

Pudło ;) Prawdopodobnie Lenka będzie ;)

A twoje miejsce pobytu u czechów kojarze :) - my własnie głowie w tej zatoczce urzedowaliśmy bo tam mozna było cień znależć a wsród nas było 2 miłośników cienia, no i srodki transportu nie były nasze wieć ja mogłam proponowac inne plaze..i na tym się konczyło ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Bałkańska pętla - strona 65
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone