Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.05.2017 12:04

Ja osobiście na kempingi do CRO jeździłby nadal, ale żona kilka lat temu powiedziała pas ... :roll:
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 29.05.2017 12:05

Beata W. napisał(a): Mąż z kolei marudzi, że klimy nie ma. Więc u nas na razie ciepłe kraje tylko apartamenty a mazury campingowe :lol:
:papa:


To kup mu klimę do namiotu/przyczepy ;)
klima.jpg
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 29.05.2017 12:16

SingSing74 napisał(a):
Beata W. napisał(a): Mąż z kolei marudzi, że klimy nie ma. Więc u nas na razie ciepłe kraje tylko apartamenty a mazury campingowe :lol:
:papa:


To kup mu klimę do namiotu/przyczepy ;)
Załącznik klima.jpg nie jest już dostępny


he he jakieś wyjście tylko całą podłogę w przyczepie chyba by zajęło :wink:

A dla dzieciaków strój na kemping
pol_pm_Wiezien-7-9-Lat-przebrania-kostiumy-dla-dzieci--165830_2[1].png


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 29.05.2017 12:33

Wybór kemping-apartament to nie jest ani kwestia ceny ani standardu, to jest po prostu zamiłowanie do takiej formy i już.
Dzieci na kempingach świetnie dają sobie radę i nigdy nie widziałam w stroju powyżej ani z kulą u nogi :mrgreen: to rodzice są przewrażliwieni na tym punkcie.
Kempingi są różne jak wiadomo ... od tych położonych na totalnym zadupiu gdzie panuje cisza i spokój, po gwarne kempingi z aqua parkami i mnóstwem atrakcji dla dzieci gdzie wszystko już jest wkalkulowane w cenę. Tego w apartmanie się nie dostanie.
Apartamenty i standard to ja mam cały rok w domu a w wakacje wybieram kemping ... buda na hak i w drogę ... hej przygodo :mrgreen:

No i żeby było w temacie ... maarec wiem, że dotarłeś już do Cro i zmierzasz na Peljesac :)
Daj znać co i jak tam słychać :)
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 29.05.2017 12:42

gusia-s napisał(a):Wybór kemping-apartament to nie jest ani kwestia ceny ani standardu, to jest po prostu zamiłowanie do takiej formy i już.
Dzieci na kempingach świetnie dają sobie radę i nigdy nie widziałam w stroju powyżej ani z kulą u nogi :mrgreen: to rodzice są przewrażliwieni na tym punkcie.
Kempingi są różne jak wiadomo ... od tych położonych na totalnym zadupiu gdzie panuje cisza i spokój, po gwarne kempingi z aqua parkami i mnóstwem atrakcji dla dzieci gdzie wszystko już jest wkalkulowane w cenę. Tego w apartmanie się nie dostanie.
Apartamenty i standard to ja mam cały rok w domu a w wakacje wybieram kemping ... buda na hak i w drogę ... hej przygodo :mrgreen:

No i żeby było w temacie ... maarec wiem, że dotarłeś już do Cro i zmierzasz na Peljesac :)
Daj znać co i jak tam słychać :)


Pewnie niestety masz rację co do tego przewrażliwienia, ale mając dwa żywe sreberka to czasem na własnym podwórku przy domu jednorodzinnym chwilę mi zajmuje ich lokalizacja.
A ponieważ lubimy tak formę wypoczynku nie mówię nie :wink:

Co do kempingu to w zeszłym roku w sierpniu trwały tam o ile dobrze kojarzę prace budowlane ciężkim sprzętem więc dość szybko się ogarnęli. No ale Chorwatom zima w takich kwestiach nie przeszkadza.

Pozdrawiam :papa:
MeggiW
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 18.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) MeggiW » 29.05.2017 13:03

Janusz Bajcer napisał(a):Ja osobiście na kempingi do CRO jeździłby nadal, ale żona kilka lat temu powiedziała pas ... :roll:


Osobiście nie mam doświadczenia z kempingami w Chorwacji tylko we Włoszech sprzed ładnych paru lat. Byłam swego czasu na kempingu Marina di Venezia na Lido i Capo Vieste. Wiedziona sentymentem zwłaszcza do Wenecji sprawdziłam ceny i niestety powaliły mnie mocno. Faktem jest, że Marina jest bardzo komfortowym kempingiem ale to tylko kemping. W tej cenie można znaleźć all inclusive chociaż to nie jest akurat moja bajka. Uważam, że ceny są mocno zawyżone aczkolwiek na kempingach panuje inna atmosfera i każdy może poczuć się jak nastolatek na pierwszych wakacjach :o
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 29.05.2017 22:20

Rzeczywiście jest tak, że wiele campingów w Cro jest fantastycznie położonych. Gościnnie byłam na dwóch na półwyspie i cóż tu dużo mówić: miód malina :D
Jednak to trzeba kochać, ja tego love nie czuję, to nie moja bajka.

W tym roku, jako autorka tematu, zobowiązuję się do relacji tutaj na żywo z Pelješaca w drugiej połowie lipca :D
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 30.05.2017 00:16

Aldonka napisał(a):W tym roku, jako autorka tematu, zobowiązuję się do relacji tutaj na żywo z Pelješaca w drugiej połowie lipca :D

Trzymam za słowo :D
akurat wracam 17 lipca to będę na bieżąco :papa:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 30.05.2017 09:29

MeggiW napisał(a): ... Marina jest bardzo komfortowym kempingiem ale to tylko kemping. W tej cenie można znaleźć all inclusive chociaż to nie jest akurat moja bajka. Uważam, że ceny są mocno zawyżone aczkolwiek na kempingach panuje inna atmosfera i każdy może poczuć się jak nastolatek na pierwszych wakacjach :o
All in to chyba w Egipcie w tej cenie :smo:
A tak serio, w Chorwacji porównywalnych kempingów do Marina jest zaledwie kilka i trzymają cenę podobną ... 70-80 eu w sezonie za rodzinkę 2+2. Na Peljesacu akurat takiego nie ma wcale. Jest kilka z basenem lecz bez zjeżdżalni więc to nie to samo.
Ja z kolei zupełnie nie mam rozeznania w cenach apartamentów bo z nich nie korzystam ale może ktoś mnie oświeci. Czy za taką cenę dostanie się apartament nad samym morzem z nielimitowanym dostępem do parku wodnego i nianią dla dzieci? Na takich kempingach dzieci w międzynarodowym towarzystwie mają możliwość codziennie przez kilka godzin korzystania z różnego rodzaju atrakcji/animacji co jest bardzo fajne i dobre dla rodziców, którzy w tym czasie mogą skoczyć np. na zwiedzanie czy zwyczajnie też odpocząć. Uważam więc, że cena idzie w parze z tym co kemping oferuje, ale tak jak piszesz ... co kto lubi. Standard może w namiocie jest słabszy ale np. w przyczepie mam wszystko co ma apartament, kuchnię, sypialnie, jadalnie, kibelek, prysznic, lodówkę, TV, wifi i taras przed budą :mrgreen: Niektórzy mają mikrofale, klimę, piekarniki i inne gadżety. Pralki też są na kempingach. Więc w zasadzie nic nie brakuje :)
MeggiW
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 18.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) MeggiW » 30.05.2017 12:42

Jak najbardziej jestem za karawaningiem i kempingami, tylko stwierdzam, że wcale to nie jest tańsza forma wypoczynku a za takową zawsze uchodziła. Sumując koszt przejazdu z własną przyczepą plus koszt ustawienia jej na kempingu - cenowo wychodzi podobnie a nawet drożej. Aczkolwiek masz rację, że uroku mieszkania praktycznie nad samym morzem, pod piniami, wśród zapachu makii i grania cykad nic nie zastąpi.
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 30.05.2017 19:14

tak sobie czytam posty odnośnie jazdy z "własnym domkiem" do CRO - fajne to może być, ale chyba wolę za własną rękę wyszukiwać apartamenty. ceny są zdecydowanie mniejsze, szczególnie jak jedzie się w dwie osoby.
Chętnie poczytam sprawozdanie "na żywo" z pobytu na Peljesaciu - będę w Orebić od 29 lipca.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 30.05.2017 23:56

wojstar napisał(a):tak sobie czytam posty odnośnie jazdy z "własnym domkiem" do CRO - fajne to może być, ale chyba wolę za własną rękę wyszukiwać apartamenty. ceny są zdecydowanie mniejsze, szczególnie jak jedzie się w dwie osoby...

Tzn. ile płacisz za taki apartman dla dwojga w sezonie w Orebic i jak daleko od morza. Nie pytam z przekory, po prostu nie wiem jakie są ceny 8O . Na kempingach za 2 os. płaciliśmy dotychczas zawsze poniżej 35 eu. Na Peljesacu byliśmy akurat w 4 os. na kempingu z basenem, ładną plażą, knajpkami na terenie itd... i w 2014 r. wyszło nam po 50 zł za osobę. W tym roku za 2 os. trzeba by na nim zapłacić 33 eu z małym hakiem. Wydaje mi się, że to nie jest dużo. Może kiedyś się przerzucę na zagramaniczne te dalsze wypady na apartmany a buda będzie na wypady krajowe choć na dzień dzisiejszy nie widzę tego :mrgreen: Miałabym problem z pakowaniem na bank :mrgreen:
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 31.05.2017 06:26

w tym roku płacę 35€ za apartament dla dwóch osób, do morza mam kawałek, apartament jest koło marketu studenac (Orebic).
Ostatnio edytowano 31.05.2017 22:54 przez wojstar, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 31.05.2017 07:48

wojstar napisał(a):w tym roku płacę 35€ za apartament dla dwóch osób, do morza mam kawałek, apartament jest koło marketu studenac.

Termin pobytu ???
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 31.05.2017 08:03

wojstar napisał(a):w tym roku płacę 35€ za apartament dla dwóch osób, do morza mam kawałek, apartament jest koło marketu studenac.
Czyli i tak kemp. taniej :devil: Nie no, chcąc wypoczywać w ten sposób wiadomo że jakby policzył wszystko łącznie z zakupem budki i jej utrzymaniem plus kupę gadżetów i wyższe spalanie to wyjdzie drożej, ale z tego się korzysta wielokrotnie, jak tylko czas pozwala. Poza tym, pierwsza zasadnicza sprawa ... nie interesują mnie noclegi po drodze, staję i śpię za free, nie podoba mi się w jakimś miejscy w tył zwrot i jadę w inne, nie wiążę się żadnymi rezerwacjami i wiele innych zalet. To trzeba lubić i już. My uprawiamy ten "sport" dopiero od 6 lat i ciągle mamy apetyt na więcej :mrgreen: No bo jak się od tego uwolnić kiedy to takie fajne klimaty :?: :mrgreen:
post-7016-0-14844100-1409603451.jpg
Peljesko-kempingowe klimaty
post-7016-0-76053700-1409601353.jpg
Peljesko-kempingowe klimaty
post-7016-0-94923000-1494964560.jpg
Nadburzańsko-kempingowe klimaty
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 305
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone