Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KLUB MIŁOŚNIKÓW PÓŁWYSPU ISTRIA

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
masterb
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 05.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) masterb » 03.05.2018 23:05

Anksma tez mam/miałem takie podejście, że „szkoda” mi było wakacyjnego urlopu na odwiedzenie Istrii...bo to pogoda gorsza, zimniejsze morze itp. dlatego właśnie Majówkę wybrałem na odwiedzenie Płw. Istria i powiem Ci, ze jestem pod wrażeniem...!!!
Zupełnie inaczej niż Dalmacja, ale my zmieniliśmy podejście do tego wyjazdu tzn. Chcieliśmy zobaczyć, jak najwiecej i przy okazji plazowac. Zupełnie odwrotnie niż spędzamy czas w Dalmacji.
Tu jest po prostu genialnie...Masę rzeczy do obejrzenia m.in. Rovinj, Porec, Pula. Zaliczyliśmy objazdowke Grožjan, Buzet, Hum. Do tego wszystkiego genialne smaki...trufle, oliwa, sery ....
Wiem jedno, czujemy niedosyt Istrii i pewnie jeszcze tu wrócimy ..:)
anksma
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 134
Dołączył(a): 23.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) anksma » 04.05.2018 08:44

Hmmm i co teraz :? zasiałeś mętlik w głowie a już byłam jedną nogą na Peljesac :D. Też myślałam o majówce na Istrze, ale jakoś nie wyszło. Wiem że tam jest sporo do zwiedzania i traktuje to jako drugie kryterium przy wyborze miejsca na wakacje, bo pierwsze to plaże :hut: . W sumie wciąż jestem w zawieszeniu i tak naprawdę nie mam miejsca docelowego. Patrzę na ofert noclegowe i gdzie się trafi fajna, to może wtedy to będzie, to miejsce gdzie pojadę. Zaletą Istry jest też to, że można skoczyć do Wenecji w odwiedziny :D
Na pewno jak nie teraz, to kiedyś odwiedzę Istrę, bo przecież trzeba zobaczyć tą inną Chorwację :)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 19.05.2018 12:24

Zapisuję się do Klubu :D Wpisowe - rozpoczynająca się relacja:

istria-bez-kajak-i-bez-cykad-t53917.html

Pozdrawiam :papa:
MarcinP
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 16.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarcinP » 25.05.2018 14:47

Witam wszystkich. W lipcu po raz pierwszy wyruszamy z rodziną do Istrii. Mamy dwie opcje noclegowe, chcemy wybrać jedną. Nie możemy się zdecydować czy na pierwszy raz wybrać zachodnią część półwyspu i Fazanę jako bazę wypadową, czy wschodnią i Rabac. Pomóżcie, które miejsce ciekawsze? :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.05.2018 14:54

Wg mnie więcej ciekawych miejsc jest na zachodniej części Istrii - więc Fazana.
MarcinP
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 16.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarcinP » 25.05.2018 15:31

Też się ku temu skłaniałem. Po analizie forum zachód wygląda ciekawiej :) Dzięki!
dariadzem
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 28.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dariadzem » 29.05.2018 00:52

anksma napisał(a):Hmmm i co teraz :? zasiałeś mętlik w głowie a już byłam jedną nogą na Peljesac :D. Też myślałam o majówce na Istrze, ale jakoś nie wyszło. Wiem że tam jest sporo do zwiedzania i traktuje to jako drugie kryterium przy wyborze miejsca na wakacje, bo pierwsze to plaże :hut: . W sumie wciąż jestem w zawieszeniu i tak naprawdę nie mam miejsca docelowego. Patrzę na ofert noclegowe i gdzie się trafi fajna, to może wtedy to będzie, to miejsce gdzie pojadę. Zaletą Istry jest też to, że można skoczyć do Wenecji w odwiedziny :D
Na pewno jak nie teraz, to kiedyś odwiedzę Istrę, bo przecież trzeba zobaczyć tą inną Chorwację :)


Hej :)
Ja tez w tym roku myślę o wakacjach na Istrii, ale wciąż jak anksma jakoś nie mogę się przekonać i zdecydować, a czas leci.
W 2012 byłam na Riwierze Makarskiej i było cudownie (Podgora i Baska Voda), 2 lata temu ze względu na wówczas 2,5 letnią córkę wybraliśmy Crikvenicę (dużo bliżej + piaszczyste plaże) i byliśmy zadowoleni - fajna baza wypadowa na Krk (warto pozwiedzać!), a samo miasteczko spokojne z ładną plażą, w drugiej połowie lipca było sporo ludzi, ale nie nazwałabym tego na pewno dzikim tłumem ;) Spokojnie można było rozłożyć ręczniki przy wodzie i nie staliśmy nigdzie w żadnych kolejkach.

W tym roku myślę właśnie o Istrii, ale jakoś nie mogę się przekonać. Obawiam się jakoś rozczarowania w porównaniu z południem, choć widzę, że zwolennicy Istrii wracają po kilka razy w to miejsce, więc chyba są powody? :)

Zastanawiam się nad miejscowością Fazana, chcemy nocować w spokojnej mniejszej mieścince, ale też blisko atrakcji (koniecznie chcę zwiedzić Rovinj!), choć priorytetem jednak jest łagodna i ładna plaża - chcemy z córka odpocząć a zwiedzanie z doskoku jak będziemy mieć chwilowo dosyć plaży ;) Myślę, że proporcja zwiedzanie vs. plażowanie to max. 1/3. Chciałabym też mieć możliwość wieczorem się przejść po ładnym wybrzeżu czy centrum miasteczka, a Fazana wygląda całkiem ładnie.

Jeśli ktoś może coś więcej napisać o tym miejscu, bądź polecić inne miejsce na wakacje z dzieckiem na Istrii, to będę niezmiernie wdzięczna. Czas najwyższy wybrać miejscówkę i rozejrzeć się za kwaterą, bo za chwilę zostaną same dziupla daleko od morza :P Nasz wyjazd w drugiej połowie lipca.

Pozdrawiam :)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 29.05.2018 08:33

dariadzem napisał(a):Jeśli ktoś może coś więcej napisać o tym miejscu, bądź polecić inne miejsce na wakacje z dzieckiem na Istrii, to będę niezmiernie wdzięczna. Czas najwyższy wybrać miejscówkę i rozejrzeć się za kwaterą, bo za chwilę zostaną same dziupla daleko od morza :P Nasz wyjazd w drugiej połowie lipca.

Obawiam się, że już zostały same dziuple daleko od morza. :oczko_usmiech:
Na pierwszej stronie tego wątku są linki do relacji z Istrii, pojawia się w nich też Fažana - przejrzyj, np.
istria-fazana-i-okolice-t46596.html
fazana-k-puli-no-po-prostu-cro-jest-cudowna-t20057.html
etc.
Moi znajomi w ubiegłym roku stacjonowali właśnie w Fažanie z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, byli tak zadowoleni, że wracają ponownie. Stacjonowali na Braće Ilić, czyli na pd od centrum - jest jakiś plac zabaw niedaleko plaży żwirowej, odpowiedniej dla dzieci.
http://www.beachrex.com/en/croatia/istr ... an-lorenzo
http://infofazana.com/guide/sto-vidjeti ... rettyPhoto[gallery]/6/
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.05.2018 08:59

Pryczu i Maslinka - Wasze relacje dopisałam do mojej listy z pierwszej strony. Dopisałam też inne znalezione...
bartoszper
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 11.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartoszper » 18.06.2018 11:14

Witam wszystkich miłośników półwyspu Istria i proszę o pomoc w znalezieniu apartamentów dla 3 rodzin (10 os.). Jeśli ktoś ma sprawdzone namiary proszę o info adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl .Chętnie podzielę się namiarami na wyspie Cres, w Omisiu.
k272
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 17.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) k272 » 21.06.2018 19:06

Witam wszystkich ze słonecznej Istri. Właśnie wróciliśmy z wycieczki do parku Aquacolors w Porec, gdyby ktoś był zainteresowany, garść informacji i wrażeń na gorąco.

Park zupełnie nowy, niedawno oddany do użytku. Wszystkie atrakcje dosłownie niemal w jednym miejscu, co w mojej opinii jest jego wielką zaletą, łatwo się po nim poruszać i ciężko zgubić. Dojazd łatwy, park usytuowany poza miastem przy głównej trasie, trudno go przegapić.
W obiekcie kilkanaście zjeżdżalni. W części z nich będziecie potrzebować pontonów lub mat, w części jedziecie na własnych 4rech literach. Opisze je od prawej do lewej, jak na planie parku:
1- pomarańczowa.
Spokojny zjazd dla starszych i młodszych, klika efektownych zakrętów i łagodne zakończenie zjazdu, akurat dla tych bardziej strachliwych lub mniejszych dzieci. Można jechać na pontonie 1,2 lub 3 osobowym.
2- żółty.
Czyste wariactwo. Dwa zakręty a po nich spadacie prawie pionowo w dół do wielkiej tuby po to, żeby z ogromną prędkością wjechać na przeciwległą ścianę. I tak kilka razy, z jednej strony na drugą. Pierwszy spad wciska w ponton. Genialne z tym, że nie dla strachliwych i nie dla małych dzieci. Na tą atrakcję wybieracie ponton dla 4rech osób. Dzieci powyżej 110cm i powyżej dziesiątego roku życia. Atrakcja fajna ale nie dla każdego.
3- niebieski.
Spadacie do kuli w której kilka razy wami pozarzuca, w zamyśle powinniście pojechać dalej, w praktyce trzeba samemu z tej kuli się wypchnąć po to, żeby spaść w drugą identyczną z takim samym efektem. Wrażenia średnie. Jazda pontonem 1 lub 2 osobowym.
4 - różowa(?).
Jedziecie dół- góra - dół, fajny efekt i fontanny wody spadające na głowę. Super jazda. Jazda pontonem 1 lub 2 osobowym.
5 - niebieski.
Serpentynka w dół i to z dużą prędkością. Na przemian ciemny tunel i jasne "neonki". Fajna zabawa. Jazda pontonem 1 lub 2 osobowym.
6 - czerwony.
Zjazd na macie, głową do przodu. Duża szybkość i mocne zakończenie na dole, trzeba uważać bo może być bolesne.
7 - fioletowy.
Zjazd dla mniej odważnych, którzy nie chcieli skorzystać z czerwonej 6tki. Zjeżdżacie na własnym tyłku.
8 - fioletowy.
Serpentynka dla młodszych i bardziej strachliwych, spokojny zjazd na własnym tyłku.

9/10 -niebieski.
Dorośli i młodzież powyżej 10 lat (+ odpowiedni wzrost). Zjazd dla odważnych. Wchodzicie do kapsuły, po odliczeniu kilku sekund otwiera się pod wami zapadnia a wy spadacie pionowo w dół. Nie polecam w żadnym wypadku spoglądania sobie pod nogi, zaleje was strumień wody od pędu upadku. Spadanie trwa 3-4 sekundy, nawet nie ma czasu się wystraszyć, po prostu w jednej sekundzie jesteście na górze a w drugiej na samym dole, łapiąc oddech i wyciągając kąpielówki z tyłka...
11 - zielony.
Spadacie do lejka a później, po zakręceniu się kulka razy dalej w dół. Jazda pontonem 1 lub 2 osobowym.
12 - zielony.
Spadacie pionowo w dół po to by po chwili polecieć w górę na przeciwległą ścianę. Spadek efektowny ale trzeba uważać na tyłek, jak będziecie za nisko siedzieć, to go sobie obijecie w trakcie spadku za pierwszym razem, za drugim po przeskoczeniu progu za ścianą... Jazda pontonem 1 lub 2 osobowym.
13 - biało-niebieski.
Prawie to samo co czerwony ale z dodatkowym zakrętasem w trakcie zjazdu. Zjazd łagodniejszy niż w czerwonym. Jedziecie na macie głową do przodu.

Do tego rzeka - coś dla leniwego pluskania się w wodzie oraz basen - morskie fale, włączane na 10min o pełnej godzinie. Fale całkiem wysokie, fajnie się w nich można popluskać. Nie zabrakło też placu zabaw dla maluszków, jest kolorowo, bezpiecznie, płytko, ciepło i mokro. Doskonałe miejsce dla młodszych dzieci. Mamy docenią znajdujące się nieopodal leżaczki, schowane przed słońcem pod daszkiem.

Z informacji praktycznych.
1.
Przy kasie decydujecie się ile czasu chcecie spędzić w parku. Osobiście uważam że opcja 3,5 godz jest optymalna. Ja wybrałem 6-godz i to było za długo. Z każdej atrakcji skorzystaliśmy po kilka razy, później godzinę moczyliśmy się w basenie z falami a później jeszcze jedna runda na zjeżdżalnie. Wyszliśmy przed czasem bo zwyczajnie wszyscy byli zmęczeni łażeniem na te wielkie wieże i targaniem na plecach pontonów (nie są one ciężkie ale po kilkunastu wejściach można mieć dosyć)
2.
Do parku KONIECZNIE w butach - takich jak do kąpieli w morzu, ciasno zapinanych, żeby nie spady w trakcie zjazdu. Ostatecznie w klapkach (tylko co z nimi robić po wejściu na zjeżdżalnię?) . Cały park wyłożony jest brukiem, który potwornie rozgrzewa się na słońcu. Można sobie mocno poparzyć stopy latając tam na bosaka. Niby są tam jeszcze zielone maty i drewniane mostki ale w praktyce parzą w stopy bardziej niż sam bruk.
3.
Jedzenie.
Drogo, drożej niż na mieście. Nie trzeba mieć portfela, wszystko kodowane jest na "zegarek" który nosicie ze sobą. Ja nie skorzystałem.
4.
Zdjęcia.
Praktycznie przy niemal każdej zjeżdżalni jest aparat robiący automatycznie zdjęcia. Przy wysiadaniu widzicie je na specjalnym monitorze, jeśli chcecie je zachować, skanujecie czytnik zegarkiem. Później trzeba podejść do drewnianego punktu na środku basenu gdzie będziecie mogli je zobaczyć i zdecydować, czy chcecie je drukować na miejscu (koszt 50kn) czy wysłać je sobie bezpośrednio na pocztę e-mail (koszt 15kn).
5.
Szafki na ubrania.
Są małe, Jeśli macie plecak lub torbę, chcecie tam włożyć ciuchy i buty a jest was 4ka to się nie pomieścicie. Nie ma opcji. Szafka kosztuje 5kn i dla 4ro osobowej rodziny potrzebne będą dwie. Jak z nich skorzystać. Wybieracie pustą szafkę, pakujecie w nią graty a następnie zamykacie przykładając do guzika zegarek. Od tej chwili wasz zegarek będzie otwierał dla was tylko tą jedną szafkę. Otwarcie wygląda podobnie. Przykładamy zegarek do guzika i szafka się otwiera.
Są jeszcze szafki kodowane na wartościowe rzeczy, coś kole 25kn? Ja nie skorzystałem.

Pozdrawiam wszystkich czytających i życzę udanej zabawy, gdyby ktoś zdecydował się na ten park.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 21.06.2018 20:03

k272 napisał(a): życzę udanej zabawy, gdyby ktoś zdecydował się na ten park.

Z pozytywnej opinii wnioskuję, że park uporał się już jakoś z problemem odchodzącej niebieskiej farby, z którym borykał się tuż po otwarciu w 2015 roku? :mrgreen: :oczko_usmiech:
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 01.07.2018 00:39

Tyle nas jeździ do tej Istrii a temat cichnie. Celem przypomnienia członkostwa :)

Jaskinia, czy też grota Baredine

DSC_0045.JPG



Rovinj, widok z rejonu bazyliki. Tak w nawiązaniu do mojego posta w temacie aktualnej pogody w Chorwacji - tego dnia cały dzień miało być pełne zachmurzenie z przelotnym deszczem.

DSC_0128.JPG


A tu już z dołu

DSC_0155.JPG


Teraz Pula i wiadomo co

DSC_0164.JPG


I dzisiejsze a raczej już wczorajsze ujęcia z Vrsar.

DSC_0202.JPG

DSC_0216.JPG


Wrzucam tak, bo w tym roku chyba relacji nie będzie, nie chce mi się... :)
_alicja:)_
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 04.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) _alicja:)_ » 04.07.2018 12:06

Wpisuję się do klubu :)
Właśnie wróciłam kilka dni temu i już tęsknię !!
To był mój pierwszy raz w Chorwacji.
Mieszkaliśmy w Fazanie. Apartament 100m od plaży w prawo, albo 100m od knajpek w lewo. Żyć nie umierać :D
To było bardzo intensywne 7 dni. Dużo zwiedzaliśmy - Pula, Poreć, Rovinj, jaskinie Baredine, ruiny miasteczka Dvigrad, cudne Bale. Jeden dzień spędziliśmy w Parku Kamenjak - obłędne miejsce <3. Kolejny w Istralandii. Tydzień na Istrię to stanowczo za mało! Jeszcze tam wrócę :)

Fazana
36357114_10211982794992221_2988202669895581696_n.jpg


Kamenjak
36264079_10211974737510789_4728616279722688512_n.jpg


Bale
36356325_10211979184461960_1041318424392761344_n.jpg


Dvigrad
36278618_10211979105899996_3496379828808974336_n.jpg


Aquarium Pula
36137150_10211954089114592_1299895594713612288_n.jpg
_alicja:)_
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 04.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) _alicja:)_ » 05.07.2018 10:02

Miałam zapytania na priw odnośnie Kamenjak. Nie mogę odpisać, bo jestem nowym użytkownikiem i mam zablokowane odpisywanie na prywatne wadomości :roll: :roll: (co za bezsens tak w ogóle).

Kamenjak to mnóstwo zejść do wody. Praktycznie można sie pchać w każdą, nawet najwęższą ścieżynkę, która sprawia wrażenie prowadzącej donikąd, a znajdziecie raj na ziemi :) Zdażyło nam się cofać i szukać dalej, bo byliśmy z 10 letnim dzieckiem, ale w końcu znaleźliśmy coś dla nas. Zatoczka z w miarę łagodnym zejściem, płycizna w tej zatoczce, spokojnie dzieciaki pod nadzorem mogą tam pływać.
Dodatkową atrakcją dla dzieciaków jest plac zabaw a'la Flinstonowie :mrgreen: Na prawdę fajny. A dla rodziców bar jaskiniowców :oczko_usmiech:
Jak jesteście w okolicy, Kamenjak koniecznie! Wjazd na cały dzień za 1 samochód kosztuje 80k.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
KLUB MIŁOŚNIKÓW PÓŁWYSPU ISTRIA - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone