Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KLUB MIŁOŚNIKÓW PÓŁWYSPU ISTRIA

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
lakizak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 22.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) lakizak » 11.02.2018 19:29

Dzięki za wskazówki, a relację na pewno przejrzę.
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 12.02.2018 10:25

Jako, że majówka zbliża się wielkimi krokami ;), zmuszona zostałam do zadania jakże ważnego pytania... kaj w Rovinj po wino?
Wiadomo, że trunki można kupić na licznych przyulicznych straganach, ale może macie jakieś sprawdzone miejsca, typu: za żółtym domkiem skręcamy w prawo i po lewej stronie w białym domku z zielonym płotem u gospodarza kupujemy najlepsze wino w okolicy. :oczko_usmiech:
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3656
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 12.02.2018 10:34

Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 12.02.2018 10:47

mirko napisał(a):Najlepsze wino w Rovinj :papa:


Dziękuję!
lakizak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 22.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) lakizak » 14.02.2018 23:47

Gdyby ktoś miał jakiś namiar na Rovinj na 2/3 noce od 31-07 2-08 to proszę pw
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 22.02.2018 11:01

No to się pochwalę: w tym roku będzie Istria po raz trzeci :)
pozdrawiam
bariza84
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 18.03.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) bariza84 » 19.03.2018 09:01

Witam. Jestem tu nowa. Wybieram się do Chorwacji pierwszy raz. Czy ktoś mógłby podać mi namiary na sprawdzony nocleg. Niedaleko plaży. Jadę z dziećmi 6 i 11 lat. Pozdrawiam.
anksma
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 134
Dołączył(a): 23.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) anksma » 08.04.2018 13:52

Jak co roku oczywiście za późno biorę się za szukanie miejsca na wakacje. To będzie moja 5 podróż do CRO i za każdym razem myślę o Istrii ale jakoś nie mam przekonania z opisów różnych ludzi, że to nie ta sama CRO do bardziej na południe, że chłodniej, drożej itp. Byłam 2 razy w Dalmacji, potem Brać i ostatnio Hvar i tak się zastanawiam czy jak uderzę teraz w Istrę to czy będę zawiedziona widokami, plażą?zawsze staram się szukać plaż odludnych ze wzg. na psa. Termin wyjazdy to przełom czerwca i lipca. Jak patrzyłam na pogodę w zeszłym roku na stronie accuweather to jednak na Istrze jest troszkę chłodniej. I tak się motam znowu między Istra a dalszą częścią CRO :?
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1267
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 08.04.2018 17:52

anksma, proponuję Drenje lub Ravni (wschodnia Istria), poszperaj na forum, są relacje...
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 08.04.2018 18:01

Hercklekot napisał(a):... Drenje lub Ravni... są relacje...

klub-milosnikow-polwyspu-istria-t53130.html#p1902092
a zwłaszcza:
drenje-2017-czyli-against-all-odds-t53179.html :wink:
z-alpejskich-szlakow-na-chorwackie-plaze-t49093-270.html#p1680613
drenje-czyli-istria-po-raz-trzeci-t52027.html
Choć jeśli ktoś chce dużo zwiedzać, być może bardziej odpowiednie jest jednak zachodnie wybrzeże Istrii...
Ewentualnie może być południe blisko Kamenjaka i jego plaż, ale to już z dojazdem... :roll:

Istria jest fajna, jeśli ktoś lubi dużo zwiedzać.
anksma
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 134
Dołączył(a): 23.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) anksma » 09.04.2018 11:16

właśnie u mnie zwiedzanie to tak z doskoku tylko wieczorem raczej, tak to plażowanie na dzikich plażach bez tłumu :-)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.04.2018 11:29

anksma napisał(a):właśnie u mnie zwiedzanie to tak z doskoku tylko wieczorem raczej, tak to plażowanie na dzikich plażach bez tłumu :-)

Najwięcej do zwiedzania jest po zachodniej stronie półwyspu, tylko tam dzikie plaże trudno spotkać.
Więcej spokojnych plaż jest na stronie wschodniej półwyspu, ale mniej ciekawie do zwiedzania.
anksma
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 134
Dołączył(a): 23.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) anksma » 09.04.2018 13:02

Myślałam o Premenaturze żeby tam osiąść. Poza tym i tak chce podzielić 2 tygodnie w różnych miejscach. Tzn tydzień np. Premantura i drugi tydzień inna część Istrii.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 09.04.2018 13:54

anksma napisał(a):Myślałam o Premenaturze żeby tam osiąść. Poza tym i tak chce podzielić 2 tygodnie w różnych miejscach. Tzn tydzień np. Premantura i drugi tydzień inna część Istrii.
:? o Premanturze mam kiepską opinię jak na wakacyjną miejscówkę. Ani tam super plaż nie uświadczysz ani spokoju ani ładnego miasteczka na wieczorne spacerki. Linia brzegowa zajęta przez kempingi, a ta wolna w znacznej odległości od zabudowań miasteczka i brzydka - skały. Zatłoczone do granic możliwości plażyczki Kamenjaka gdzie musisz w dodatku zapłacić za wjazd - z bita za daleko od miasta.
Ja akurat mieszkałam na kempingu więc morze miałam w zasięgu kilku kroków z łagodną plażą. Na kwaterę w życiu bym tam nie pojechała. Kemping wybierałam właśnie pod kątem bliskości Kamenjaka gdyż chcieliśmy popływać kajakiem. Skwituję, że nie było warto tym się kierować przy wyborze miejscówki - zarówno od strony morza jak i lądu Kamenjak nas rozczarował głównie ilością ludzi.
Jak chcesz podzielić pobyt to wybierz sobie tydzień na wschodnim i tydzień na zachodnim brzegu.
anksma
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 134
Dołączył(a): 23.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) anksma » 09.04.2018 14:41

Dzięki Gusia-s. Im więcej czytam tym mniej mam ochotę jechać na Istrie, a cały czas ciągnie na południe np. Ugljan, Murter, Półwysep Peljesac, Korcula. Większość czasu i tak spędzam na plaży a zwiedzanie tylko z doskoku.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
KLUB MIŁOŚNIKÓW PÓŁWYSPU ISTRIA - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone