Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KLUB MIŁOŚNIKÓW PÓŁWYSPU ISTRIA

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
obiadek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 174
Dołączył(a): 21.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) obiadek » 22.07.2018 13:24

Veni, vidi, vici.
Wpisuje się do klubu, nieplanowy tygodniowy pobyt, przebyty śladami kilku relacji i skończony postanowieniem aby za rok wrócić :)
Załączniki:
20180630_090628.jpg
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1776
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 24.07.2018 14:08

A mnie zastanawia Rabac. Patrząc na zdjęcia wydaje mi się to piękne miejsce. Tylko jakoś wydaje mi się, ze Fazana (tu na forum) cieszy się większą popularnością. Mam na myśli bierny wypoczynek, nie biorę pod uwagę zwiedzania tylko okoliczności przyrody i infrastrukturę.
lakizak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 22.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) lakizak » 28.07.2018 22:00

Co polecicie zwiedzić w drodze z Postojnej do Rovinj?
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 28.07.2018 23:24

Trajgul napisał(a):A mnie zastanawia Rabac. Patrząc na zdjęcia wydaje mi się to piękne miejsce. Tylko jakoś wydaje mi się, ze Fazana (tu na forum) cieszy się większą popularnością. Mam na myśli bierny wypoczynek, nie biorę pod uwagę zwiedzania tylko okoliczności przyrody i infrastrukturę.


Rabac to kurort ze skomercjalizowanym wybrzeżem pod hotele. Jeżeli lubisz bierny wypoczynek w hotelu pozycjonowanym pod niemieckiego/austriackiego turystę to myślę, że będzie ok (choć osobiście jeśli miałbym doradzać, to wybrałbym zach. stronę Mali Losinj z jego hotelami/campami, ale to już Kvarner, więc rada w tym wątku trochę nie na miejscu ; ). Blisko masz historyczny górny Labin i nowoczesny, postindustrialny dolny z marketami. Piękno miejsca zaburzają jedyne naćkane jeden przy drugim apartamentowce na zboczu, przy wjeździe do Rabaca no i oczywiście przewalające się promenadą tłumy. Poniżej kilka poglądowych zdjęć

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
lakizak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 22.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) lakizak » 17.08.2018 21:04

Istria zaliczona 4 dni i napiszę jedno, wracam w przyszłym roku przynajmniej na tydzien. :D
jj450
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 28.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) jj450 » 03.09.2018 18:33

Witam wszystkich, jestem od kilku lat miłośnikiem Istry. Potwierdzam, że pobyt poza sezonem jest łatwiejszy i tańszy. Przejazd autostradą szybki, bez korków i kolejek na granicy. Byłem w kwietniu tego roku i zaliczyłem kąpiel w Adriatyku. Może ktoś podpowie co można uprawiać w ogródku bo nabyłem kawałek parceli w Puli i myślę w przyszłym roku zasadzić jakieś warzywa lub owoce. Pozdrawiam :D
Załączniki:
20180613_123312 (Kopiowanie).jpg
20180613_123309 (Kopiowanie).jpg
20180613_120152 (Kopiowanie).jpg
20180613_120145 (Kopiowanie).jpg
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 03.09.2018 19:02

jj450 napisał(a): Może ktoś podpowie co można uprawiać w ogródku bo nabyłem kawałek parceli w Puli i myślę w przyszłym roku zasadzić jakieś warzywa lub owoce. Pozdrawiam :D

Budowla - przynajmniej altanka. Oczywiście jeżeli są ku temu warunki. Będzie jak znalazł na przyszłość.
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3658
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 03.09.2018 20:06

jj450 napisał(a): Może ktoś podpowie co można uprawiać w ogródku bo nabyłem kawałek parceli w Puli i myślę w przyszłym roku zasadzić jakieś warzywa lub owoce. Pozdrawiam :D


Napisz, gdzie znajduje się działka.
Radzę zasadzić:
-drzewko oliwkowe
-drzewko figowe
-winogrona
Są to typowe rośliny na Istrii.

pozdrawiam Mirko
jj450
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 28.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) jj450 » 04.09.2018 12:48

Nigdy niczego nie uprawiałem więc trzeba popytać,poczytać ten temat.Wiem że winogrono jesienią trzeba przycinać całkowicie bo na wiosnę owocują tylko nowe pędy.Myślałem o takim przydomowym ogródku aby mieć własne pomidory,ogórki,arbuzy,melony itp.Dziwne że ta czerwona twarda gleba daje takie plony?Pozdrawiam.
Epepa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 518
Dołączył(a): 29.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Epepa » 20.09.2018 10:25

krombocher napisał(a):
Trajgul napisał(a):A mnie zastanawia Rabac. Patrząc na zdjęcia wydaje mi się to piękne miejsce. Tylko jakoś wydaje mi się, ze Fazana (tu na forum) cieszy się większą popularnością. Mam na myśli bierny wypoczynek, nie biorę pod uwagę zwiedzania tylko okoliczności przyrody i infrastrukturę.


Rabac to kurort ze skomercjalizowanym wybrzeżem pod hotele. Jeżeli lubisz bierny wypoczynek w hotelu pozycjonowanym pod niemieckiego/austriackiego turystę to myślę, że będzie ok (choć osobiście jeśli miałbym doradzać, to wybrałbym zach. stronę Mali Losinj z jego hotelami/campami, ale to już Kvarner, więc rada w tym wątku trochę nie na miejscu ; ). Blisko masz historyczny górny Labin i nowoczesny, postindustrialny dolny z marketami. Piękno miejsca zaburzają jedyne naćkane jeden przy drugim apartamentowce na zboczu, przy wjeździe do Rabaca no i oczywiście przewalające się promenadą tłumy. Poniżej kilka poglądowych zdjęć

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg


Dwa lata temu byłam w Rovinj i zastanawiałam się teraz nad wschodnią stroną półwyspu Istria, ale po przeczytaniu tego komentarza odeszła mi ochota na Rabac. Nie lubię takich skomercjalizowanych miejsc, gdzie hotel na hotelu i leżaki na plaży. Byłam w Mali Losinj i potwierdzam, że to piękne miejsce. Czy ktoś zna może podobne miejscówki w północnej Chorwacji? Jeździmy zawsze w maju i za każdym razem staramy się zobaczyć coś innego.
Monia zwana Krufką
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 58
Dołączył(a): 26.12.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monia zwana Krufką » 23.09.2018 20:02

Dla wszystkich Miłośników Półwyspu Istria, w tym (klik!) wątku sukcesywnie pojawiać będzie się relacja z naszej wyprawy do Medulin i okolic. :)
Stanko
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 31.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stanko » 11.10.2018 01:51

Hejka czy w okolicach wschodniej części Istrii są może jakieś lasy piniowe i czy będą takie zapachy jak w okolicach Baśki Vody?
JacekPiętka
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 23.10.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) JacekPiętka » 23.10.2018 12:10

Dzień dobry wszystkim.
Po namowach znajomych postanowiliśmy odwiedzić Istrię. Jest tylko jeden problem nie wiemy gdzie jechać. Nasza drużyna to dwie osoby dorosłe, dwoje dzieci i mały pies.
Poszukujemy spokojnej miejscowości tj. bez zbyt wielu dyskotek i hałaśliwych imprezowiczów.
Czy możecie polecić jakieś konkretne miejsca, a może i apartamenty?

Pozdrawiam
Jacek
CzechuXX
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 19.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) CzechuXX » 18.01.2019 14:12

Witam.
W tym roku zastanawiam się nad Istrią. 2+1(4latka) na około tydzień. Możecie polecić jakiś nocleg? Moje wymagania są takie żeby było czysto i dość blisko plaży (najlepiej do 100m). No i cena fajna. W 2018 za 8 nocy zapłaciłem 260E z wyjściem bezpośrednio na plażę i jakby się taka trafiła to by było ok. Jak więcej trochę to też do rozważenia. Jesteśmy mobilni więc może być wiocha ale fajnie by było ze sklepem(niekoniecznie).
Może być na PW.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107657
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.01.2019 15:28

CzechuXX napisał(a):Witam.
W tym roku zastanawiam się nad Istrią. 2+1(4latka) na około tydzień. Możecie polecić jakiś nocleg? Moje wymagania są takie żeby było czysto i dość blisko plaży (najlepiej do 100m). No i cena fajna. W 2018 za 8 nocy zapłaciłem 260E z wyjściem bezpośrednio na plażę i jakby się taka trafiła to by było ok. Jak więcej trochę to też do rozważenia. Jesteśmy mobilni więc może być wiocha ale fajnie by było ze sklepem(niekoniecznie).
Może być na PW.

Szukaj:
w Fażanie:
https://www.google.com/maps/place/Fa%C5 ... 13.8042445

w Funtanie:
https://www.google.com/maps/place/Funta ... d13.605718

Istria ma inne wybrzeże niż Dalmacja.
Blisko morza są hotele i kempingi, kwatery trochę dalej.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
KLUB MIŁOŚNIKÓW PÓŁWYSPU ISTRIA - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone