Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KLUB MIŁOŚNIKÓW PÓŁWYSPU ISTRIA

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 26.06.2019 12:15

Aczkolwiek na żywo przekonasz się sam, że nie są tak efektowne jak w folderze (przegląd góry to co innego).
Również jak @Crocodyla niektóre zdziwiły mnie co tam robią.
Michał_P
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 21.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michał_P » 21.07.2019 13:34

Witam
Czy możecie polecić miejscowość przyjazną rodzinom.
W jednym z postów czytałem o Fazanie, czy to dobry wybór?
Czy macie namiary na sprawdzone apartamenty?
Pozdrawiam
filozul
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 12.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) filozul » 21.07.2019 19:28

Wybieram się z dzieckiem 8 letnim do Umag. Możecie polecić jakąś plaże z zejściem przyjaznym dla dzieci oraz inne atrakcje?
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 22.07.2019 17:36

filozul napisał(a):Wybieram się z dzieckiem 8 letnim do Umag. Możecie polecić jakąś plaże z zejściem przyjaznym dla dzieci oraz inne atrakcje?

Długa płycizna jest na plaży Dante, blisko centrum.

Atrakcje:
https://www.istralandia.hr/
Mistralx
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 16.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mistralx » 22.07.2019 18:19

Moi Drodzy.
Byłbym bardzo wdzięczny za Wasze wsparcie przy wyborze miejscowości na Istrii.
Postanowiliśmy, że wybierzemy się na krótki urlop sierpniowy (5 dni) właśnie na Istrię :)

W Chorwacji byłem już 8 razy - za każdym razem w Dalmacji i to właśnie ten klimat jest mi najbardziej bliski. Malownicze plaże, drzewa piniowe, krystaliczna woda. Zależy mi na jakiejś niewielkiej (choć nie jest to wymóg absolutny) bardzo klimatycznej mieścince, z piękną plażą na Istrii.

Co moglibyście polecić?
ogi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 268
Dołączył(a): 14.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogi » 24.07.2019 21:58

Czy ktoś odwiedzał
http://www.traktorstory.com/eng/index.htm

Jakie wrażenia?
Yogas
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 25.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yogas » 25.07.2019 11:16

Jeśli wyjazd z dzieciakami, to osobiście polecam Kazela Camp w miejscowości Medulin. Dość duży ośrodek domków holenderskich, mają też apartamenty i pole namiotowo-camperowe. Atrakcje dla dzieciaków na miejscu, plaża kamienisto żwirowa z podestem do wodowania sprzetu pływającego, na miejscu sklep bankomat i kilka restauracji, w tym roku oddano do dyspozycji gości odnowioną część z basenami :). Teren jest na tyle duży, że mimo sporej ilości gości nie ma tłoku. W ostatnich 7 latach bywaliśmy w różnych miejscach wakacyjnych w Cro, Włochy, Polandia, jednak niezmiennie wracamy do Kazela Camp (w tym roku po raz czwarty) :D
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 25.07.2019 11:30

ogi napisał(a):Czy ktoś odwiedzał
http://www.traktorstory.com/eng/index.htm
Jakie wrażenia?

Mogę tylko przekazać swoje subiektywną opinie. Jako główny cel wycieczki raczej się nie sprawdzi. Wszystko co ciekawe widać na zdjęciach. Sama wystawa także nie jest zbyt okazała. Można tam wstąpić jadąc do/z jaskini Baredine, którą to mogę polecić. Choć i tu jeśli ktoś był w Postojnej to zobaczy różnicę skali.
Marko66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 30.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marko66 » 26.07.2019 11:30

Mistralx napisał(a):Moi Drodzy.
Byłbym bardzo wdzięczny za Wasze wsparcie przy wyborze miejscowości na Istrii.
Postanowiliśmy, że wybierzemy się na krótki urlop sierpniowy (5 dni) właśnie na Istrię :)

W Chorwacji byłem już 8 razy - za każdym razem w Dalmacji i to właśnie ten klimat jest mi najbardziej bliski. Malownicze plaże, drzewa piniowe, krystaliczna woda. Zależy mi na jakiejś niewielkiej (choć nie jest to wymóg absolutny) bardzo klimatycznej mieścince, z piękną plażą na Istrii.

Co moglibyście polecić?


Na wschodzie Istrii piękne plaże z kamykami i piniami są w zatoczkach o miejscowości Sveta Marina przez Drenje do Ravni (te mam sprawdzone). Same miejscowości to wioski (cisza i spokój) oprócz kampingu Sveta Marina. Fajne klimaty w pobliskim Labinie - oczywiście stare miasto - około 10 km od Drenje. Ale uwaga - do plaż trzeba w większości zejść trochę stromą ścieżką przez las. Tylko w Ravni można dojechać samochodem do samej plaży, ale ta przy parkingu nie powala - trzeba iść 10 min w kierunku pd-wsch wzdłuż brzegu do pięknej plaży pod piniami. :D
filozul
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 12.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) filozul » 01.08.2019 12:02

Podpowiedzcie proszę czy z Umag warto pojechać gdzieś na wycieczkę z 8 letnim dzieckiem oprocz istrlandi?
Wenecja, Pula, Porec?
A moze rejs statkiem na delfiny itp.?
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 01.08.2019 14:07

filozul napisał(a):Podpowiedzcie proszę czy z Umag warto pojechać gdzieś na wycieczkę z 8 letnim dzieckiem oprocz istrlandi?
Wenecja, Pula, Porec?
A moze rejs statkiem na delfiny itp.?
Nie ma czegoś takiego jak rejs na delfiny, one żyją wolno i czasem się pokazują to tu to tam. Ja mimo wielu rejsów jeszcze ich nigdzie nie trafiłam (raz przez sekundę nie liczę, bo była wtedy brzydka pogoda a morze czarne ze wzburzenia więc tylko raz mi chlupnął i więcej się nie pojawił). Delfinów podczas rejsu nikt nie zagwarantuje.
Nikt też nie zna przecież preferencji Twojego 8 mio latka. Czy np. taki rejs sprawi mu frajdę, czy nie ma choroby morskiej?
Ze zwiedzaniem też różnie jest, dzieci w tym wieku raczej wolą pluskać się w wodzie niż zwiedzać zabytki ale część z nich poddaje się woli rodziców i nie jęczy.
Będąc na Istrii zarówno do Puli jak i Poreca oraz Rovinj na pewno warto zajrzeć dla samego siebie. W Puli jest akwarium morskie np. ale nie wiem czy warto je odwiedzić bo sama nie byłam, poczytaj opinie nt. tego miejsca.
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 01.08.2019 14:35

Nie wiem co "porwie" Twoją latorośl ale postaram się podpowiedzieć:
1. Akwarium w Puli powinno się spodobać i zaciekawić małego. Nie ma się co nastawiać na wielkie cuda jak np. we Wrocławiu ale ja sam zwiedzałem z ciekawością i zainteresowaniem potęgowanym przez fakt, że przedmiotowe akwarium jest w starym forcie.
2. Wyspy Brijuni z wycieczką kolejką min do resztek Safari stworzonego dla/przez Marszałka Tito, ciekawe starożytne ruiny itp. oraz … skamieniałe ślady dinozaurów (pierwsze już zaraz po zajściu ze statku);
3. Jak dinozaury to Płw Kamenjak i jego atrakcje wraz z Safari Barem;
4. Jaskinia Baredine ( albo dalej większa słoweńska Postojna) i Farma Traktorów po drodze, choć ta ostatnia atrakcja to nie koniecznie;
5. Amfiteatr w Puli i zdarzające się tam w okresie wakacyjnym inscenizacje walk gladiatorów.
komaciek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 351
Dołączył(a): 27.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) komaciek » 02.08.2019 18:19

Mistralx napisał(a):Moi Drodzy.
Byłbym bardzo wdzięczny za Wasze wsparcie przy wyborze miejscowości na Istrii.
Postanowiliśmy, że wybierzemy się na krótki urlop sierpniowy (5 dni) właśnie na Istrię :)

W Chorwacji byłem już 8 razy - za każdym razem w Dalmacji i to właśnie ten klimat jest mi najbardziej bliski. Malownicze plaże, drzewa piniowe, krystaliczna woda. Zależy mi na jakiejś niewielkiej (choć nie jest to wymóg absolutny) bardzo klimatycznej mieścince, z piękną plażą na Istrii.

Co moglibyście polecić?

To ja powiem przewrotnie, jak na 5 dni to może wybrzeże Słoweni?
octawia
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 08.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) octawia » 08.08.2019 10:10

Witam jestem nowa na forum i od razu proszę o pomoc. Wybieram się na koniec sierpnia myślałam o miejscowości Rabac czy ktoś by polecił fajne noclegi choć jestem otwarta również na inne miejscowości. Chodzi mi o coś blisko plaży z klimatyzacja dla 3 osób. Mój meil adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl. Dziękuję bardzo
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3436
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 18.11.2019 10:13

Już plany na wakacje 2020 - proszę o namiar kwatery/2 os./kilka dni/ czerwiec. np Rovinj/Fazana/Medulin/Ravni i nie koniecznie nad morzem, dziękuję ms46@wp.pl.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
KLUB MIŁOŚNIKÓW PÓŁWYSPU ISTRIA - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone