Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KLUB MIŁOŚNIKÓW PÓŁWYSPU ISTRIA

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ogi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 268
Dołączył(a): 14.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogi » 26.03.2019 21:42

I zagadka rozwiązana, dzięki.
creep22
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) creep22 » 28.04.2019 18:24

Witam! proszę oczywiście o dopisanie do klubu...
Wracamy po 6 latach na Istrię, od której zaczynaliśmy naszą przygodę z Chorwacją. Stacjonujemy w Fazanie, ale planujemy oczywiście zobaczyć jak najwięcej. W ramach "zmiany plaży" chcemy wybrać się na jeden dzień do Rabacu, który podobno z nich także słynie. Jaką plaże polecacie w tym miasteczku na taką jednorazową wycieczkę? Muszę się jakoś wcześniej ubezpieczyć jeśli chodzi o parking, bo nie wygląda to tam różowo :) ...Dzięki
klosek1988
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 17.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) klosek1988 » 17.05.2019 15:17

Witam Drodzy fani półwyspu Istria.Zgłaszam sie do was z może nietypową prosbą czy jest mi ktos w stanie polecic jakas romantyczna restaruacje koniecznie z widokiem na morze w której mógłbym sie zaręczyć ? wybieram sie do Chorwacji w polowie czerwca dokładnie do Rabac wiec restaruacja max w promieniu 50km od Rabac. Bardzo bede wdzieczny za pomoc pozdrawiam serdecznie
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 17.05.2019 16:20

klosek1988 napisał(a):Witam Drodzy fani półwyspu Istria.Zgłaszam sie do was z może nietypową prosbą czy jest mi ktos w stanie polecic jakas romantyczna restaruacje koniecznie z widokiem na morze w której mógłbym sie zaręczyć ? wybieram sie do Chorwacji w polowie czerwca dokładnie do Rabac wiec restaruacja max w promieniu 50km od Rabac. Bardzo bede wdzieczny za pomoc pozdrawiam serdecznie


Rozumiem, że romantyczna kolacja przy świecach? Bardziej zależy Ci na wystroju wewnątrz czy na widokach?
Problem jest taki, że jak pewnie sam zauważyłeś, Rabac to niewielka ale największa miejscowość na wschodnim wybrzeżu Istrii. Obawiam, się, że w samym Rabacu będziesz miał duży kłopot, żeby coś takiego znaleźć. Są konoby i restauracje ale czy odpowiednie do takiego wydarzenia? 40 km od Rabacu jest Moscenicka Draga. Tam wzdłuż plaży jest dość długi deptak, przy którym jedna przy drugiej są konoby i restauracje. Są one jednak nastawione na plażowych gości, więc o romantyczny klimat raczej w nich trudno. Musisz sam to zobaczyć i wybrać najbardziej klimatyczny lokal, może wieczorem przynajmniej niektóre wyglądają ładniej niż w dzień, bo w dzień to ja je widziałem.
Innych miejsc to niestety nie widzę.
Może rozważ jakieś miejsce w naturze, jakiś punkt widokowy, wzgórze itp.?

Ps. Ja też się oświadczyłem w Chorwacji :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.05.2019 16:34

Jedź do Rovinj, nigdzie indziej. Widoki bajka na port i kolorowe kamieniczki odbijające się w morzu. Dla klimatu nawet nie śmie odmówić :D
szelass
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 25.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) szelass » 25.06.2019 12:03

Również chciałbym się zameldować wśród zwolenników Istrii, gdzie wybieramy się za miesiąc.
Bardzo fajnie piszecie, super zdjęcia :)

Problem mam jedynie mały, gdyż mamy rezerwację przez booking w Valbandon, ale jakoś niepewnie mi to wygląda. Myślałem też o Fazanie.
Gdy zacząłem się rozglądać i szukać miejsc.....oczywiście zgłupiałem.
Możecie pomóc/podpowiedzieć jaka miejscowość spokojna, ale by wieczorem można było wyjść na kolację z winem.
Plaża żwirowa, z w miarę łagodnym zejściem.
Wybieramy się w 2 rodziny z 4 dzieci. Nie chcielibyśmy by też nam umierały z nudów :)))

Byłoby świetnie, gdybyście mogli polecić mi konkretne/sprawdzone kwaterki (najlepiej 2 pokojowe apartamenty z klimą).

Z góry Wam serdecznie dziękuję za pomoc.
Obiecuję, że po powrocie wzbogacę ten wątek swoją relacją/zdjęciami.
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 25.06.2019 12:32

A co dokładnie Cię niepokoi w Valbandonie? Dużo zależy od miejsca gdzie konkretnie będziesz mieszkał w Valbandonie, który jest (jak dla mnie) częścią Fazany. W samej Fazanie jest oczywiście więcej "wieczorowych" okazji i restauracji w centrum tej niewielkiej miejscowości ale odległość od Valbandonu jest taka niewielka, że spokojnie można zrobić sobie dłuższy spacer plażą. Co do plaż to te w Valbandonie są fajniejsze także dla dzieci.
szelass
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 25.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) szelass » 25.06.2019 12:43

Zastanawiam się czy w Valbandon jest gdzie wyjść wieczorem i jakieś atrakcje dla dzieci. Bo z opisów wynika, że to małe miasteczko.
A niepokoi mnie tylko, że to rezerwacja bez zaliczki, a dodatkowo jednak daleko do plaży:
https://www.booking.com/hotel/hr/apartm ... map_closed
A właściwie teraz zerknąłem, że to właściwie Fondole, a Valbandon :(

Rzeczywiście słyszałem, że niedaleko jest do Fazany :)

Liczyłem, że może ktoś poleci w Valbandon lub Fazanie kwatery, w których mieszkał i są godne polecenia :)
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 25.06.2019 12:53

Fakt masz kawałek. Do plaży niestety tylko samochodem. Ja w sierpniu będę kwaterował tu https://www.booking.com/hotel/hr/best-b ... #hotelTmpl Jednak dla nas ta odległość nie stanowi problemu bo zabieramy rowery.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 25.06.2019 13:59

Gdzie znajdę jakiś porządny ranking plaż na Istrii ?
Takie top 20 forum.
Jakbyście je porównali do bajecznych plaż Pagu i Hvaru ?
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 25.06.2019 20:40

kaeres napisał(a):Gdzie znajdę jakiś porządny ranking plaż na Istrii ?
Takie top 20 forum.
Jakbyście je porównali do bajecznych plaż Pagu i Hvaru ?


Jak szukałem dla siebie to korzystałem z tego (nie top forumowe):
https://pl.tripadvisor.com/Attractions- ... stria.html
Powiem Ci tyle szału nie ma, ciężko będzie Ci się odnaleźć jeśli widziałeś tamte cuda.
W tej liście nie ma plaż z Ravni, a dość ładnie pokazywał je @Piter_M w swej relacji:
z-alpejskich-szlakow-na-chorwackie-plaze-t49093-300.html?hilit=ravni
kawa62
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 27.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) kawa62 » 25.06.2019 22:03

Witam !
Czy ktoś był w miejscowości Rakajl i może coś napisać na temat tej miejscowości ?
Dziękuję i pozdrawiam
Sławek
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 26.06.2019 08:08

te kiero napisał(a):
kaeres napisał(a):Gdzie znajdę jakiś porządny ranking plaż na Istrii ?
Takie top 20 forum.
Jakbyście je porównali do bajecznych plaż Pagu i Hvaru ?


Jak szukałem dla siebie to korzystałem z tego (nie top forumowe):
https://pl.tripadvisor.com/Attractions- ... stria.html
Powiem Ci tyle szału nie ma, ciężko będzie Ci się odnaleźć jeśli widziałeś tamte cuda.
W tej liście nie ma plaż z Ravni, a dość ładnie pokazywał je @Piter_M w swej relacji:
z-alpejskich-szlakow-na-chorwackie-plaze-t49093-300.html?hilit=ravni


Jakoś nigdy mnie Istria nie interesowała bo kilku znajomych było i zawsze narzekali na plaże.
A my korzystamy z nich równie często co zwiedzamy. I mam zawsze zagwozdkę z Istrią bo ciągnie mnie do niej włoski klimat Toskanii i pięknych miejsc, a z drugiej odpychają opowieści o plażach :/
A czy znajdą się chociaż takie jak na Krk (Strand w Stara Baška, Kozica w Vrbnik) ?
Już nie wymagam Pokrivenika, Stinivy z Hvaru, Slanej, Bosany czy Maskaliča z Pagu bo takich plaż to nigdzie indziej nie ma ale chociaż namiastka wyspowych piękności ?

Dlatego pytałem o top 20 forumowych bo jak widzę plaże z obojętnie jakiego regionu w przewodnikach to mnie pusty śmiech ogarnia.
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 26.06.2019 08:31

kaeres napisał(a):… I mam zawsze zagwozdkę z Istrią bo ciągnie mnie do niej włoski klimat Toskanii i pięknych miejsc, a z drugiej odpychają opowieści o plażach :/ …

Myślę, że najlepiej przekonać się samemu bo "nie to ładne co ładne ale to co się komu podoba" jak mawiali dawniej. Może ten art. coś podpowie https://cromania.pl/istria-najlepsze-pl ... z-dziecmi/. Ja osobiście w tym rankingu nie umieściłbym plaż w Medulinie czy Opatiji ale ogólnie zgadzam się z propozycjami.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 26.06.2019 09:19

Dzięki serdeczne.
Nie jest tak tragicznie z tego co widzę.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
KLUB MIŁOŚNIKÓW PÓŁWYSPU ISTRIA - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone