Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

KLUB MIŁOŚNIKÓW PÓŁWYSPU ISTRIA

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Grendel72
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grendel72 » 29.01.2019 23:18

Witam, po 9 latach zamierzamy wrócić do wypoczynku na Istrii, która była naszym pierwszym miejscem odwiedzonym w Chorwacji. Chcielibyśmy zainstalować się w północno -zachodnim jej zakątku by "wpaść" na wybrzeże słoweńskie i może jaskinia Postojna lub Triglav, jak się uda to Triest i oczywiście lepiej poznać Istrię. Widzieliśmy już trochę (Pula, Fazana, Porec, Brjuni) i spodobało nam się choć klimatycznie (roślinność, ciepłota morza i sam interior) jest inaczej niż na południu.To będzie nasz siódmy raz w Cro i zastanawiam się czy tym razem nie umiem szukać czy też Istria jest droższa w kwaterach od Dalmacji?. Jak zawsze 2+3 załoga i rok temu jak i w 2017 w Rogoznicy czy Pakostane z klimą i b.dobrymi warunkami jeśli idzie o metraż, tarasy itp. mieliśmy w granicach 70 do max. 80 euro na przełomie lipca i sierpnia. Tutaj zacząłem od Porecu i ceny w wysokim sezonie dla naszej 5tki to prawie zawsze 90 euro! :o Zaznaczam, że nie szukam blisko plaży ani z basenem ani nic luksusowego. Prosiłbym też o poradę co do wyboru miejscówki w tej zachodniej linii półwyspu od Porec w goórę, może też jakieś ciekawe kwatery ktoś poleci, dzięki 8)
te kiero
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 30.01.2019 08:39

Jeśli faktycznie jest tak jak opisałeś na końcu i możecie dodatkowo przemieszczać się samochodem, a wyjazd jest bardziej nastawiony na zwiedzanie to wpisz w Google; Apartmani Mirjana Markovič Fratrici.
Może przypadnie Wam do gustu.
CzechuXX
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) CzechuXX » 31.01.2019 13:07

Też wstępnie szukam czegoś i ceny wydają mi się wyższe dużo niż na południu. Lecz ja bliżej morza.
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 31.01.2019 13:17

Popatrz na Rovinj, w południowej części. A w banku kwater jest moja miejscówka (2+1), ale większy app. też tam był. Z Ivany kilka osób tu z forum korzystało i było zadowolonych.
Grendel72
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grendel72 » 02.02.2019 13:07

Dzięki wielkie za odzew, Umag bierzemy pod uwagę ale i tam podana kwatera to cena 85 euro i to bez klimy, w Rovinji byliśmy raz a potem jeszcze raz na drugą część kolejnego wyjazdu - piękna starówka i urocze zakątki. Dlatego też tym razem trochę wyżej na mapie i by było bliżej do Słowenii. Wertuje cały tydzień ceny kwater i dla mnie lekko kosmicznie się robi w kwestii cen, a zajrzałem na wszytko chyba co ma w linkach nazwę kwatery Istria. Chyba udamy się do Novigradu jeśli w ogóle będzie termin i mimo ze 500-800m od morza to ceny jak wyżej - czy Istria z racji najazdu jak zawsze Włochów, którzy jakby u siebie tu się czuli, to ma takie ceny wybujałe czy to tylko moje wrażenie? :?
Chcą z nami jechać znajomi po raz pierwszy do Chorwacji i mówiąc im o cenach w Dalmacji z ostatnich lat tego się nie spodziewałem tutaj bo muszą do dniówki doliczyć lekko ok 15-20 euro :( .
CzechuXX
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) CzechuXX » 02.02.2019 14:45

piekara114 napisał(a):Popatrz na Rovinj, w południowej części. A w banku kwater jest moja miejscówka (2+1), ale większy app. też tam był. Z Ivany kilka osób tu z forum korzystało i było zadowolonych.

Widziałem już wcześniej ten wpis. Niby wszystko ok ale jednak za daleko do morza. W ostateczności będę miał na uwadze ;)

A jak cenowo wychodzą hotele o niższym standardzie (takie typowe sieciówki) blisko wody?
jolcix
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolcix » 08.02.2019 20:10

witam,
czy na Istrii przemieszczanie się między miasteczkami jest związane ze staniem w korkach? czy jest łatwe?

jeżdżę do Chorwacji w ścisłym sezonie , przełom lipca/sierpnia, na 7 wyjazdów 6 byłam na wyspach i tam przemieszczanie się było łatwe, raz pojechaliśmy do Stanici, obok Omisia, świetna baza wypadowa, ale cóż z tego jak korki niemiłosierne, dojazd so Splitu trwał prawie 3 godziny, odechciało nam się jeździć po dwóch wyjazdach

jak jest na Istrii?
mirko
Rezydent

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 09.02.2019 10:18

magnyc
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) magnyc » 13.03.2019 11:40

Byłem, w lipcu 2015 w Poreć-iu, w sumie codziennie jeździliśmy "gdzieś indziej" od Piranu do Puli, żadnych korków nie było, poza tradycyjnym na przejściu ze Słowenią.
piotrf
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 24.03.2019 11:52

W tym roku Istria przegrała z Bukowiną na majowy weekend :oops: , ale czy tylko majowe weekendy się liczą :wink:

Ładnie tam przecież jest

Pozdrawiam
Piotr
ogi
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogi » 26.03.2019 07:14

My w tym roku postawiliśmy na Istrię. Najpierw tydzień spędzimy w Słowenii (Kranijska Gora) a potem tydzień odpoczywamyw Fazanie.

Ciekawy film. Co to jest w 38 sek?
gusia-s
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 26.03.2019 14:28

ogi napisał(a): ... Co to jest w 38 sek?
Tzw. najmniejsze miasto świata Hum - na 100% :)
W 45 sek. też.
Crocodyl
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 26.03.2019 15:40

ogi napisał(a):… Co to jest w 38 sek?

Myślę, że to któryś z fortów w Puli może Fort Punta Christo
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.03.2019 15:58

gusia-s napisał(a):
W 45 sek. też.

Raczej Crocodyl ma rację. :wink:

Hum nie leży na morzem.

https://www.google.com/maps/place/52425 ... d14.049396
gusia-s
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 26.03.2019 17:18

Janusz Bajcer napisał(a):
gusia-s napisał(a):
W 45 sek. też.

Raczej Crocodyl ma rację. :wink:
Hum nie leży na morzem.
https://www.google.com/maps/place/52425 ... d14.049396

Ups ... zamiast 38 to wzięłam 28 sek. :oops:
hum.jpg

Oczywiście Crocodyl ma rację :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne