Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

KLUB MIŁOŚNIKÓW PÓŁWYSPU ISTRIA

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Raphael
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 19.07.2020 08:15

Jak wygląda parkowanie w sezonie 2020 w Rabac? Czy parkingi są płatne? Polecacie któryś?

Kolejne pytanie z podobnego zakresu. Gdzie postawić auto w Duga Luka? Chciałem dwa razy dojechać do tej miejscowości i na cały dzień udać się na jakąś plażę - raz w jedną stronę (Mali Portluk, może Remac), raz w drugą (Prtlog).

edit:

Na powyższe moje pytania odpowiem sobie: nie wiem, nie byłem.

A z innych rzeczy dot. półwyspu. Wjazd i parkowanie w resorcie Kanegra aż 70kn/dzień.

W środkowo-wschodniej części półwyspu polecam miejscowość Gračišće. Mini zapomniane miasteczko z kamienną zabudową. Zaparkować można koło przystanku ichniego PKS-u.
https://www.central-istria.com/en/odredista-destinations/gracisce/
gruparytm@o2.pl
Autostopowicz
Odludzie-Ciche miejsca-Istria

Nieprzeczytany postnapisał(a) gruparytm@o2.pl » 10.08.2020 08:48

Potrzebuję namiary na tzw.zadupie ale tylko na Istrii...Dość pilne!
Janusz Bajcer
Moderator
Re: Odludzie-Ciche miejsca-Istria

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.08.2020 09:05

gruparytm@o2.pl napisał(a):Potrzebuję namiary na tzw.zadupie ale tylko na Istrii...Dość pilne!

Szukaj np. w Drenje, Sveta Marina lub Ravni

https://www.google.com/maps/place/Villa ... 14.1551998

drenje-czyli-istria-po-raz-trzeci-t52027.html
drenje-2017-czyli-against-all-odds-t53179.html
JurekM73
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) JurekM73 » 15.08.2020 22:24

Jak starczy czasu po powrocie to postaram się coś napisać, a na razie krótka zajawka
https://youtu.be/oazbdHV0nDE
jakubpaciorek
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) jakubpaciorek » 17.08.2020 14:58

Hej !

Jesteśmy aktualnie na Campingu Lanterna. Czy możecie polecić jakąś urokliwą, niezatłoczoną plażę w okolicy, gdzie będzie można ponurkować, ale także odpowiednią dla 6-letniego dziecka.

Dzięki, pozdrawiam.
Slavko1974
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 17.08.2020 23:31

jakubpaciorek napisał(a):Hej !

Jesteśmy aktualnie na Campingu Lanterna. Czy możecie polecić jakąś urokliwą, niezatłoczoną plażę w okolicy, gdzie będzie można ponurkować, ale także odpowiednią dla 6-letniego dziecka.

Dzięki, pozdrawiam.

Co rozumiesz pod pojęciem "w okolicy" ? Czy na terenie kempingu, czy gdzieś dalej?
Jeśli chodzi o widoki podwodne to bezapelacyjnie okolice cypla na terenie sąsiedniego kempingu link usunięty na życzenie włściciela strony docelowej. Ale to nie plaża dla 6-latka.
jakubpaciorek
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) jakubpaciorek » 18.08.2020 21:36

Dzięki za odpowiedź, nie mam problemu z dojechaniem autem powiedzmy ok 15 km, będę wdzięczny za wszelkie sugestie, rozumiem, że na teren sasiedniego campingu wejdziemy bez problemu?
Slavko1974
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 18.08.2020 22:07

Na teren sąsiedniego kempingu wejdziecie bez problemu ale trzeba mieć ze sobą kartę Lanterny - w przypadku jeśli chcecie podjechać autem pod główne wejście i tamtędy wejść. Przed wejściem jest parking, więc problemu nie ma.
Natomiast przejść brzegiem to już zupełny luz, bo te kempingi dzieli ogrodzenie z furtką otwartą cały czas.
W zasadzie jeszcze na terenie Lanterny jest odpowiednia plaża dla 6-latka, tuż przy granicy z tym sąsiednim kempingiem, a następna właśnie na tym kempingu - za przystanią. Stamtąd już blisko do cypla.
janalicja
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) janalicja » 19.08.2020 11:54

Witam. wyskoczę z pytaniem jak Filip z konopi, ale nie mogę odnaleźć takiego wątku. Do tej pory (zaledwie 3 razy) byłem z rodziną w Dalmacji, każdorazowo okolice Makarskiej. Zawsze w ciemno. Tu moje pytanie : czy na Istrii też znajdę w ten sposób apartament? Pytając znajomych, którzy wrócili, twierdzą, że w tej części Chorwacji to niemożliwe.
JurekM73
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) JurekM73 » 20.08.2020 18:47

Ja będąc w tym roku na Istrii i jeżdżąc na plaże w okolicach Sveta Marina https://goo.gl/maps/YRFJcPQTCyRCRH5M6 widziałem wolne apartamenty właśnie w tej wiosce. Jak jest gdzie indziej nie wiem. Zawsze jednak znajdziesz coś na portalach typu Boo....
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne