Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KLUB MIŁOŚNIKÓW PÓŁWYSPU ISTRIA

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 19.07.2020 09:15

Jak wygląda parkowanie w sezonie 2020 w Rabac? Czy parkingi są płatne? Polecacie któryś?

Kolejne pytanie z podobnego zakresu. Gdzie postawić auto w Duga Luka? Chciałem dwa razy dojechać do tej miejscowości i na cały dzień udać się na jakąś plażę - raz w jedną stronę (Mali Portluk, może Remac), raz w drugą (Prtlog).

edit:

Na powyższe moje pytania odpowiem sobie: nie wiem, nie byłem.

A z innych rzeczy dot. półwyspu. Wjazd i parkowanie w resorcie Kanegra aż 70kn/dzień.

W środkowo-wschodniej części półwyspu polecam miejscowość Gračišće. Mini zapomniane miasteczko z kamienną zabudową. Zaparkować można koło przystanku ichniego PKS-u.
https://www.central-istria.com/en/odredista-destinations/gracisce/
gruparytm@o2.pl
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 11.05.2014
Odludzie-Ciche miejsca-Istria

Nieprzeczytany postnapisał(a) gruparytm@o2.pl » 10.08.2020 09:48

Potrzebuję namiary na tzw.zadupie ale tylko na Istrii...Dość pilne!
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Odludzie-Ciche miejsca-Istria

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.08.2020 10:05

gruparytm@o2.pl napisał(a):Potrzebuję namiary na tzw.zadupie ale tylko na Istrii...Dość pilne!

Szukaj np. w Drenje, Sveta Marina lub Ravni

https://www.google.com/maps/place/Villa ... 14.1551998

drenje-czyli-istria-po-raz-trzeci-t52027.html
drenje-2017-czyli-against-all-odds-t53179.html
JurekM73
Croentuzjasta
Posty: 162
Dołączył(a): 25.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) JurekM73 » 15.08.2020 23:24

Jak starczy czasu po powrocie to postaram się coś napisać, a na razie krótka zajawka
https://youtu.be/oazbdHV0nDE
jakubpaciorek
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 06.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) jakubpaciorek » 17.08.2020 15:58

Hej !

Jesteśmy aktualnie na Campingu Lanterna. Czy możecie polecić jakąś urokliwą, niezatłoczoną plażę w okolicy, gdzie będzie można ponurkować, ale także odpowiednią dla 6-letniego dziecka.

Dzięki, pozdrawiam.
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 18.08.2020 00:31

jakubpaciorek napisał(a):Hej !

Jesteśmy aktualnie na Campingu Lanterna. Czy możecie polecić jakąś urokliwą, niezatłoczoną plażę w okolicy, gdzie będzie można ponurkować, ale także odpowiednią dla 6-letniego dziecka.

Dzięki, pozdrawiam.


Co rozumiesz pod pojęciem "w okolicy" ? Czy na terenie kempingu, czy gdzieś dalej?
Jeśli chodzi o widoki podwodne to bezapelacyjnie okolice cypla na terenie sąsiedniego kempingu link usunięty na życzenie włściciela strony docelowej. Ale to nie plaża dla 6-latka.
jakubpaciorek
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 06.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) jakubpaciorek » 18.08.2020 22:36

Dzięki za odpowiedź, nie mam problemu z dojechaniem autem powiedzmy ok 15 km, będę wdzięczny za wszelkie sugestie, rozumiem, że na teren sasiedniego campingu wejdziemy bez problemu?
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 18.08.2020 23:07

Na teren sąsiedniego kempingu wejdziecie bez problemu ale trzeba mieć ze sobą kartę Lanterny - w przypadku jeśli chcecie podjechać autem pod główne wejście i tamtędy wejść. Przed wejściem jest parking, więc problemu nie ma.
Natomiast przejść brzegiem to już zupełny luz, bo te kempingi dzieli ogrodzenie z furtką otwartą cały czas.
W zasadzie jeszcze na terenie Lanterny jest odpowiednia plaża dla 6-latka, tuż przy granicy z tym sąsiednim kempingiem, a następna właśnie na tym kempingu - za przystanią. Stamtąd już blisko do cypla.
janalicja
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 25.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) janalicja » 19.08.2020 12:54

Witam. wyskoczę z pytaniem jak Filip z konopi, ale nie mogę odnaleźć takiego wątku. Do tej pory (zaledwie 3 razy) byłem z rodziną w Dalmacji, każdorazowo okolice Makarskiej. Zawsze w ciemno. Tu moje pytanie : czy na Istrii też znajdę w ten sposób apartament? Pytając znajomych, którzy wrócili, twierdzą, że w tej części Chorwacji to niemożliwe.
JurekM73
Croentuzjasta
Posty: 162
Dołączył(a): 25.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) JurekM73 » 20.08.2020 19:47

Ja będąc w tym roku na Istrii i jeżdżąc na plaże w okolicach Sveta Marina https://goo.gl/maps/YRFJcPQTCyRCRH5M6 widziałem wolne apartamenty właśnie w tej wiosce. Jak jest gdzie indziej nie wiem. Zawsze jednak znajdziesz coś na portalach typu Boo....
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 12.01.2021 12:20

Do niedawna nie do pomyślenia dla mnie był urlop w tym samym miejscu, ba, nawet starałem się co roku zmieniać miejsce docelowe i jechać lub lecieć do innego kraju. Aż tu nagle zakochałem się w Istrii. Na ten rok zabukowany apartament po raz trzeci z rzędu w Fazanie. Jest to fantastyczne dla mnie miejsce. Jest targ rybny w Puli gdzie za przyzwoite pieniądze mam do wyboru do koloru owoce morza przez większą część dnia. Fantastyczne lody w Fazanie - włoska lodziarnia Re Del Gelato. Dobrej jakości oliwa z oliwek wprost od plantatora, ser owczy w oliwie z oliwek, świeże figi i inne owoce. Kuchnia i architektura włoska co jest też dodatkowym atutem. A woda w Chorwacji wszędzie taka sama ;)
Skorup74
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 04.01.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Skorup74 » 24.01.2021 20:21

Cześć
Po Rabie i Podstranie chcemy zakosztować Istrii
Co proponujecie na pierwszy raz?
Ładna plaża
Jedziemy z nastolatkami, więc jakieś życie na mieście
Raczej odpoczynek ale pewnie 2 razy pojedziemy coś zwiedzić
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 25.01.2021 11:59

Skorup74 napisał(a):Cześć
Po Rabie i Podstranie chcemy zakosztować Istrii
Co proponujecie na pierwszy raz?
Ładna plaża
Jedziemy z nastolatkami, więc jakieś życie na mieście
Raczej odpoczynek ale pewnie 2 razy pojedziemy coś zwiedzić

Polecam Fazanę. Blisko do Puli i Rovinj. Ładna, długa plaża z kamyczkami. Bary na plaży. Lokale gastronomiczne czynne do późna w nocy. Ale bez dzikich tłumów jak to jest np. na południu Chorwacji.
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 25.01.2021 15:44

Z Istrią to już tak jest, że im większe miasto turystycznie tym brzydsze plaże.
Najlepiej szukać w mniejszych miejscowościach obok dużych - Porec, Pula, Rovinj, Vrsar, ale często brzegi tez obstawione kempingami i hotelami.
Fazana, to dobry wybór moim zdaniem. Może być jeszcze Medulin, ewentualnie Funtana, Spadici i to chyba wszystko, co może być w miarę atrakacyjne dla nastolatka. Całe życie turystyczno - wieczorne kumuluje się w tych czterech miastach.
tommypop
Croentuzjasta
Posty: 296
Dołączył(a): 13.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tommypop » 25.01.2021 18:02

Witam, ja tez osobiście (tak jak poprzednicy wspominali)polecam Fazane, a szczególnie plaże od strony Velbandonu przy kempingu Bi Village. Na swój letni wypoczynek jeżdżę tam od pięciu lat i zawsze jest super.
https://photos.app.goo.gl/ZFgPgabKjjh4C4Zj8
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
KLUB MIŁOŚNIKÓW PÓŁWYSPU ISTRIA - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone