Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KLUB MIŁOŚNIKÓW PÓŁWYSPU ISTRIA

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mums71
Croentuzjasta
Posty: 135
Dołączył(a): 25.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mums71 » 14.06.2021 22:02

Mirko mam prośbę,potrzebuję środka na tego robala Crvena palmina pipa.Zalągł mi się w palmie.Pytałem w Pevexie,Bauhausie w Puli,ale nic nie mają.Może jakieś centrum ogrodnicze byś polecił?
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3658
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 15.06.2021 07:22

mums71
Croentuzjasta
Posty: 135
Dołączył(a): 25.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mums71 » 15.06.2021 10:35

Dziękuję.
Przemasss
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 10.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Przemasss » 04.07.2021 18:44

Witam. Planujemy odwiedzić park brijuni (czy wycieczka standardowym meleksem jest wystarczającą?), dinopark, jamę baredine, kamienne małe domki. Czy jakieś dodatkowe atrakcje dla dzieci warte odwiedzenia znajdziemy na Istrii?
obiadek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 174
Dołączył(a): 21.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) obiadek » 04.07.2021 22:01

Przemasss napisał(a):Witam. Planujemy odwiedzić park brijuni (czy wycieczka standardowym meleksem jest wystarczającą?), dinopark, jamę baredine, kamienne małe domki. Czy jakieś dodatkowe atrakcje dla dzieci warte odwiedzenia znajdziemy na Istrii?

wygląda tak: jakbyś jechał pociągiem to aby trafić na pociąg z przewodnikiem to musisz odpłynąć 11:30 lub 13:30 (na 9tą nie wstałem). Zaczyna się (w wersji j,ang) od zwiedzenia muzeum i to zajmuje do około 12:30 (jeśli zaczynasz o 11:30) później wraca się na pociąg i pociągiem w koło wyspy z przerwą w parku safari około 10-15 minut. Powrót do portu około 14:15. Nie ma sensu wracać na ląd, bo możesz jeszcze zwiedzić koło portu przystań i ogród a niedalekiej odległości możesz wrócić do ruin rzymskich. Masz czas dla siebie.
Melexem masz możliwość zatrzymania się i samemu zwiedzania, poczytania info z apki o Briuni itp.
Zawsze możesz przejechać się pociągiem a później wziąć melexa, ponieważ na wyspie możesz siedzieć do 23 to możesz zabrać "zestaw do kąpieli" choć nie wszędzie można.
Cenowo z pociągiem zamiast 200 to 250 dla dorosłych, a dzieci zamiast 100 to 125kun.
banan
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 10.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) banan » 05.07.2021 21:56

Moi drodzy, dawno tutaj nie pisałem. Szukam miejscówki na Istrii... im bliżej granicy ze Słowenią tym lepiej (np.: Umag). Czy ktoś mógłby mi polecić domek/apartament przy plaży? Tak, żeby można było połowić ryby, zejść rano do wody żeby się wykąpać i żeby miejscówka nie była zatłoczona? Planujemy wyjazd we czwórkę, a kolega jest zapalonym wędkarzem :D
Kris@#
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 28.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kris@# » 07.07.2021 11:47

Witam. Po raz czwarty z rzędu wybieram się w sierpniu wraz z małżonką do Apartments Polynesia Plava Laguna w Katoro pod Umagiem. Można powiedzieć, że znamy już tam każdy kamień. Dlaczego tam? Proste. Zwiedziliśmy pobytowo lub przejazdem całe wybrzeże Chorwacji. Wszędzie pięknie ale na Istrii a szczególnie w Katoro czujemy, że wypoczywamy. Pełen luz. Mnóstwo wakacyjnych atrakcji, fajne wybrzeże, mnóstwo ścieżek rowerowych (trzeci raz jedziemy z rowerami), świetne wino od producenta, świeże ryby na targowisku, niskie ceny w sklepach. Umag to po prostu totalna dziura. I to dla nas jest największą atrakcją.
Mam pytanie do klubowiczów przebywających w okolicy o ewentualne uwagi z tego roku co do pobytu, dojazdu, ewentualnie nieprzewidywalnych zdarzeń. Pozdrawiam.
dudzis
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 16.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dudzis » 12.07.2021 15:23

witam we wrześniu smigam do fażany i mam plana pojechać na 1 dniowy wypad do wenecji może popłynąć przerabiał ktoś może coś takiego?? z góry dzięki
wejac
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 26.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wejac » 20.07.2021 16:45

Witajcie
Do Chorwacji jezdzimy od lat , kiedyś z dziećmi teraz sami.Zawsze na południe
Tym razem zdecydowaliśmy sie na Istrie
Podpowiedzcie proszę czy jazda "w ciemno" (zawsze tak jeździliśmy do Dalmacji) też się tam sprawdza?
Jeśli tak to może macie jakieś sugestie odnośnie lokalizacji(zwiedzanie ,plażowanie, wieczorem knajpki)
Wybieramy sie 8-go sierpnia do Rovinj
pozdrawiamy :D :D :D
marco156
Cromaniak
Posty: 4163
Dołączył(a): 04.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) marco156 » 20.07.2021 16:56

dudzis napisał(a):witam we wrześniu smigam do fażany i mam plana pojechać na 1 dniowy wypad do wenecji może popłynąć przerabiał ktoś może coś takiego?? z góry dzięki

Jeździłem już do Wenecji kilka razy zarówno z Poreca jak i z Puli. Średnio za osobę wołali 300 zł za prom w dwie strony więc przy 4 osobach zdecydowanie wolałem samochodem. Przyjemnie w 3 godziny dojechałem a prom chyba płynie tez coś koło tego. Z Istrii zdecydowanie polecam włąsne auto.
dudzis
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 16.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dudzis » 21.07.2021 11:06

marco156 napisał(a):
dudzis napisał(a):witam we wrześniu smigam do fażany i mam plana pojechać na 1 dniowy wypad do wenecji może popłynąć przerabiał ktoś może coś takiego?? z góry dzięki

Jeździłem już do Wenecji kilka razy zarówno z Poreca jak i z Puli. Średnio za osobę wołali 300 zł za prom w dwie strony więc przy 4 osobach zdecydowanie wolałem samochodem. Przyjemnie w 3 godziny dojechałem a prom chyba płynie tez coś koło tego. Z Istrii zdecydowanie polecam włąsne auto.

dzieki bardzo
a jeszcze pytanie co do parkowania masz jakiś sprawdzony parking w wenecji?? bo widziałem kilka jednak są na wyspie i niewiem czy wjeżdzać czy szukać przed ??
Epepa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 518
Dołączył(a): 29.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Epepa » 21.07.2021 11:12

wejac napisał(a):Podpowiedzcie proszę czy jazda "w ciemno" (zawsze tak jeździliśmy do Dalmacji) też się tam sprawdza?
Jeśli tak to może macie jakieś sugestie odnośnie lokalizacji(zwiedzanie ,plażowanie, wieczorem knajpki)
Wybieramy sie 8-go sierpnia do Rovinj
pozdrawiamy :D :D :D


Raz próbowaliśmy w ciemno, ale z marnym skutkiem. Z tym, że to był maj i wiele noclegów było jeszcze nieczynnych. Nie wiem jak jest w sezonie, ale na Twoim miejscu zarezerwowałabym chociaż coś na początek.

W Rovinju znajdziesz wszystko - ładną starówkę, plaże, knajpki. Jest co robić. :D
wejac
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 26.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wejac » 21.07.2021 13:08

Dzięki za odpowiedź
Wobec tego coś trzeba będzie klepnąć wczesniej :D
dudzis
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 16.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dudzis » 03.08.2021 14:54

siemka jadąc do fażany we wrześniu mam plan zajrzeć nad jezioro bled po drodze i zastanawiam się nad jaskinią postojną /tylko niewiem czy warto????/, a może macie coś fajnego po drodze bo szczerze powiedziawszy pierwszy raz do chorwacji cisnę od villach
wejac
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 26.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wejac » 06.08.2021 13:46

No i rezerwacja zrobiona ,tyle że w dwóch miejscówkach.Wszystko bardzo obłożone ,myślę że to kwestia zmiany terminów z tamtego roku na ten .
:) :) :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
KLUB MIŁOŚNIKÓW PÓŁWYSPU ISTRIA - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone