Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

KLUB MIŁOŚNIKÓW PÓŁWYSPU ISTRIA

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Senegal
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Senegal » 25.03.2022 05:15

Witam serdecznie :papa:

Chciałbym w tym roku przed moimi standardowymi wakacjami w czerwcu, wyskoczyć na półwysep Istria w okolicach 10 kwietnia. Jest ktoś na forum, kto był w tej lokalizacji w podobnym terminie? Można liczyć na przyjemne spacery w ogrzewających promeniach słońca? Z miejscowości to myślałem żeby zakotwiczyć w Rovinj, dobry to pomysł? Czy jako bazę warto wybrać inną miejscowość? Jechałbym na około tydzień. Cel wyjazdu:

- plażowanie .........nie no żart oczywiśćie :P :P
- spacery
- zwiedzanie (ale takie bardziej szwędactwo, tu coś zobaczyć, tam podejść, tam zrobić fajną fotkę itp)
- jakaś kawka w przyjemnej kawiarni przy Jadranie itd, itp...

ps. Wenecja w jeden dzień z np. Rovinj do ogarnięcia jest?

Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi.
Slavko1974
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 25.03.2022 10:24

victoo napisał(a):Rabac to porażka, byłem w Chorwacji z 15 razy w najróżniejszych miejscach i ta sztuczna mieścina ma zero klimatu, stragany z chińszczyzną, ciuchcie, wszystko na odp*^*&*ol. Nawet fajnej piekarni nie znalazłem.

To samo Moscenicka Draga. W dodatku plaża tragiczna i na pewno nie dla dzieci - plaża płaska ale kilka metrów od brzegu już kryło dorosłego człowieka. A pod wodą totalna pustynia - nigdzie w Chorwacji nie znalazłem takiej tragedii - tylko płaskie, kamieniste dno i woda, żadnych roślin, ryb i muszli.
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 25.03.2022 13:14

Slavko1974 napisał(a):A pod wodą totalna pustynia - nigdzie w Chorwacji nie znalazłem takiej tragedii - tylko płaskie, kamieniste dno i woda, żadnych roślin, ryb i muszli.
To samo w Pakistanie przy głównej plaży i w Srima. Kamienie na dnie pokryte szarym muliwatym osadem.... Choć parę na krzyż roślinek się znalazło...
empire13
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 25.03.2022 19:20

Senegal napisał(a):Jest ktoś na forum, kto był w tej lokalizacji w podobnym terminie? Można liczyć na przyjemne spacery w ogrzewających promeniach słońca? Z miejscowości to myślałem żeby zakotwiczyć w Rovinj, dobry to pomysł?

W podobnym terminie nie byłem ale na swój kolejny pobyt na Istri wybrałbym Rovinj.

Senegal napisał(a):- spacery
- zwiedzanie (ale takie bardziej szwędactwo, tu coś zobaczyć, tam podejść, tam zrobić fajną fotkę itp)
- jakaś kawka w przyjemnej kawiarni przy Jadranie itd, itp...

Idealnie. Można przy okazji zwiedzić okoliczne miasteczka.

Senegal napisał(a):ps. Wenecja w jeden dzień z np. Rovinj do ogarnięcia jest?

Do ogarnięcia. Ale mega po łebkach.
Lepiej już na powrocie tam podjechać i ogarnąć sobie chociaż jeden nocleg.
michał1234
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) michał1234 » 24.04.2022 09:29

Witam miłośników półwyspu Istria,
Czy na półwyspie znajdę małe, bardziej kameralne plaże-zatoczki z zielenią i ciekawym dnem/życiem morskim? Takie bardziej dalmatyńskie. Bez konieczności wsiadania w samochód, a więc blisko apartamentów? I w jakim miasteczku czy regionie mogę je znaleźć? Ewentualnie w której relacji mogę popatrzeć i poczytać na ten temat? Czy wybierając ten region powinienem nastawić się na duże plaże raczej z tych miejskich, leżak czy ręcznik przy ręczniku, tłok, gwar itp.? Z góry dzięki za odpowiedź.
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.04.2022 09:55

michał1234 napisał(a):Witam miłośników półwyspu Istria,
Czy na półwyspie znajdę małe, bardziej kameralne plaże-zatoczki z zielenią i ciekawym dnem/życiem morskim? Takie bardziej dalmatyńskie. Bez konieczności wsiadania w samochód, a więc blisko apartamentów? I w jakim miasteczku czy regionie mogę je znaleźć? Ewentualnie w której relacji mogę popatrzeć i poczytać na ten temat? Czy wybierając ten region powinienem nastawić się na duże plaże raczej z tych miejskich, leżak czy ręcznik przy ręczniku, tłok, gwar itp.? Z góry dzięki za odpowiedź.

Wybrzeże Istrii różni się bardzo od wybrzeża Dalmacji i wysp.
Praktycznie nie ma tam apartamentów w małych zatoczkach blisko morza.
Zachodnia część Istrii to duże kompleksy kempingowe i hotelowe znajdujące pomiędzy głównymi miastami wybrzeża.
Natomiast wschodnia część Istrii bardziej kameralna, nie posiada dużej bazy kwater blisko morza.
Slavko1974
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 25.04.2022 23:22

michał1234 napisał(a):Witam miłośników półwyspu Istria,
Czy na półwyspie znajdę małe, bardziej kameralne plaże-zatoczki z zielenią i ciekawym dnem/życiem morskim? Takie bardziej dalmatyńskie. Bez konieczności wsiadania w samochód, a więc blisko apartamentów?

Kolego, pytasz o trzy różne miejsca :)
Tak na poważnie, jak napisał Janusz Bajcer, na Istrii trudno o takie miejsca. Najbliżej temu byłby rejon Fazana - Stinjan, lub Pjescana Uvala - Banjole.
michał1234
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) michał1234 » 01.05.2022 10:41

Dzięki za odpowiedzi. A jak z pogodą w lipcu? Gwarancji słonecznych 10 dni (w przeciwieństwie do południowej Chorwacji) pewnie nikt mi nie da…
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 01.05.2022 10:42

Gwarancji nikt nie da.
michał1234
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) michał1234 » 01.05.2022 10:56

A coś więcej? Może się zdarzyć deszczowy tydzień z rzędu w lipcu?
mirko
Rezydent

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 01.05.2022 12:54

piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 01.05.2022 13:04

michał1234 napisał(a):A coś więcej? Może się zdarzyć deszczowy tydzień z rzędu w lipcu?

Zawsze się może zdarzyć czy to na Istrii czy w Dalmacji. Wystarczy że przyjdzie niespotykany front. Ryzyko niewielkie, ale zawsze jest, nikt nie wie, co tam u góry w chmurach się nagle narobi....
Przejrzyj sobie historyczne dane pogodowe i sam zdecyduj.
empire13
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 01.05.2022 13:25

michał1234 napisał(a):A coś więcej? Może się zdarzyć deszczowy tydzień z rzędu w lipcu?

Gwarancji nikt nie da i każdy ma inne doświadczenie.
Ja kilka lat temu byłem na Istrii w lipcu i wszystkie dni miałem mega słoneczne.
Jedynego deszczu w Chorwacji doznałem na Pagu ;)
empire13
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 01.05.2022 13:27

mirko napisał(a):Ja polecam Premanture!
https://www.adriagate.com/Chorwacja-pl/Premantura#map

Ja też. Piękne miejsce.
michał1234
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) michał1234 » 01.05.2022 14:38

empire13 napisał(a):
mirko napisał(a):Ja polecam Premanture!
https://www.adriagate.com/Chorwacja-pl/Premantura#map

Ja też. Piękne miejsce.

Faktycznie. Na zdjęciach piękne miejsce. Rozglądnę się za wolnymi apartamentami.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne