Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

KLUB MIŁOŚNIKÓW PÓŁWYSPU ISTRIA

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
michał1234
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) michał1234 » 04.05.2022 20:06

Na 15 maili dostałem tylko 4 odpowiedzi. Czyżby reszta już miała domknięte kalendarze wynajmu na ten sezon, iż nawet na maila nie odpowiedzą? Pewnie tak.
michał1234
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) michał1234 » 05.05.2022 17:31

A czy z miasteczka Premantura można bez przeszkód pojechać samochodem na południe półwyspu? Kamenjak i niżej w okolice tamtejszych plaż?
mchrob
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 05.05.2022 18:55

michał1234 napisał(a):A czy z miasteczka Premantura można bez przeszkód pojechać samochodem na południe półwyspu? Kamenjak i niżej w okolice tamtejszych plaż?

Można, po dokonaniu opłaty przy wjeździe do parku.
michał1234
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) michał1234 » 05.05.2022 19:08

mchrob napisał(a):
michał1234 napisał(a):A czy z miasteczka Premantura można bez przeszkód pojechać samochodem na południe półwyspu? Kamenjak i niżej w okolice tamtejszych plaż?

Można, po dokonaniu opłaty przy wjeździe do parku.

80 kun za jednorazowy wjazd. Taka stawka była w poprzednich latach jak znalazłem. Niemało jak za możliwość poplażowania. A parkingi płatne osobno?
Arias
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arias » 18.05.2022 15:08

Witam wszystkich!

Mam kilka pytań odnośnie półwyspu Istria.

Miało nie być w tym roku Chorwacji ale jednak szybka, spontaniczna decyzja i tydzień na kempingu Bi Village zarezerwowany.

Jedziemy z dwójką maluchów - 3 i 5 lat.

W Chorwacji już byliśmy i zawsze w Dalmacji - Lokva Rogożnica, Brela razy 2, Zivogosce.
Broniłem się przed Istrią ale mam nadzieję, że niesłusznie ;).

Nie mam pomysłu jak ten nasz wyjazd zaplanować - tak jak pisałem - mamy zarezerwowany tydzień na kempingu Bi Village. Ale nie chcemy jechać tylko na te 7 nocy taki kawał - prawie 1400 km w jedną stronę więc przyjedziemy szybciej 2 dni i zostaniemy jeszcze 2-3 dni po kempingu. Tak akurat pasuje nam urlop. Wiem, lepiej byoby przyjechać na te 7 dni na kemping i potem zostać jeszcze 4-5 dni ale tak nie możemy.

Na kempingu będziemy w domkach z Vacansoleil.
Nie znam kompletnie Istrii i dopiero zaczynam się uczyć. Tak to jest ze spontanicznymi decyzjami.
Nie byłem tez nigdy na kempingu, zawsze kwatery prywatne.

Dojedziemy do Chorwacji prawdodpodobnie w czwartek, kemping od soboty. Nie wiem czy jechać na kemping, przespać się te 2 noce w namiocie i potem przenieść się do domku?
Czy zarezerwować kwatere na 2 noce, tylko gdzie?
Czytam o Rabac, Labin, jakiś mniejszych miejscowościach ale z 2 dzieci po podrózy raczej nie będziemy nastawieni na zwiedzanie więc może po prostu Fażana?

Czy Fażana z dzeićmi to będzie dobra decyzja? Nie przeczytałem jeszcze wszystkiego o Fażanie, dopiero zacząłęm ale wydaje się małym, spokojnym miasteczkiem.
Ma ktos może jakiś nocleg w Fażanie do polecenia w terminie 16.06- 18.06 ( z perspektywą kolejnych 2-3 nocy - 25.06-28.06 - wiem, skomplikowane, zostanie pewnie booking.com...)
W trakcie pobytu na kempingu, jesli będzie pogoda to nie będziemy za bardzo zwiedzać, takie standardy myślę jeśli chodzi o Istrie:
Pula
Rovinj
może Brijuni

co ewentualnie dla dzieci polecacie na Istrii?

Po pobycie na kempingu równiez chcemy jeszcze zostać na Istrii taka jak pisałem - 2-3 noce.
I też nie wiem czy Fażana dalej czy jakieś inne miejsce.

W drodze powrtotnej chcemy odwiedzić jaskinie w Słoweni. Którą bardziej polecacie w kontekście zwiedzania z dziećmi -
Postojna czy Szkocjańskie Jaskinie? bo na obie pewnie nie będzie czasu.

Pozdrawiam
Krzycho111
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzycho111 » 10.06.2022 10:18

Dzień dobry.
Wiem, że jest już późno, ale dopiero wyjaśniła mi się sprawa urlopu na ten rok.

Rozważamy wyjazd na Istrię, i w związku z tym poszukujemy apartamentu / apartamentów dla 2 rodzin - 2+1 (10 lat) oraz 2=2 (6 i 14 lat) w okresie 17-29.07.2022r.
Najlepiej Fazana :)

Jeżeli ktoś mógłby polecić coś ciekawego w tym terminie, bardzo proszę o kontakt.

Pozdrawiam,
Krzysiek
karus
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) karus » 16.06.2022 15:16

Hej, pierwszy raz jedziemy na Istrie i próbuję znaleźć jakiś rejs jednodniowy z tej miejscowości ale google nic nie pokazują prócz rejsów na oglądanie delfinow. Zwykle jak byliśmy w Chorwacji płynęliśmy na jeden czy 2 rejsy na jakieś wyspy itp. Na istrii nie bardzo tez wiem dokąd takie rejsy mogły by być organizowane.

Pzdr
Slavko1974
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 16.06.2022 16:12

karus napisał(a):Hej, pierwszy raz jedziemy na Istrie i próbuję znaleźć jakiś rejs jednodniowy z tej miejscowości ale google nic nie pokazują prócz rejsów na oglądanie delfinow. Zwykle jak byliśmy w Chorwacji płynęliśmy na jeden czy 2 rejsy na jakieś wyspy itp. Na istrii nie bardzo tez wiem dokąd takie rejsy mogły by być organizowane.

Pzdr

Ja też nie mogę znaleźć żadnego rejsu z miejscowości Istria.
Może ktoś pomoże? :mrgreen:
A tak poważnie, jaką miejscowść masz na myśli?
mirko
Rezydent

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 16.06.2022 16:37

karus
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) karus » 17.06.2022 14:31

Slavko1974 napisał(a):
karus napisał(a):Hej, pierwszy raz jedziemy na Istrie i próbuję znaleźć jakiś rejs jednodniowy z tej miejscowości ale google nic nie pokazują prócz rejsów na oglądanie delfinow. Zwykle jak byliśmy w Chorwacji płynęliśmy na jeden czy 2 rejsy na jakieś wyspy itp. Na istrii nie bardzo tez wiem dokąd takie rejsy mogły by być organizowane.

Pzdr

Sorry, zapomniałem dopisać, że chodzi mi o Porec
Pzdr
mchrob
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 17.06.2022 15:48

karus napisał(a):
Slavko1974 napisał(a):

Pzdr

Pzdr

Tu na szybko coś znalazłem. https://excursions-heju.com/porec-boat- ... cnic-porec

Pewnie jak się po porcie na miejscu przejdziesz to i inne się znajdą.
karus
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) karus » 17.06.2022 18:01

Dziękuję za podpowiedzi. Rejs katamaranem za 750zl do Wenecji dla rodziny 2+2 przy obecnych cenach paliw wydaje się być bardzo atrakcyjny i jazda samochodem nie ma sensu.
Pzdr
Slavko1974
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 17.06.2022 21:34

mchrob napisał(a):
karus napisał(a):
Slavko1974 napisał(a):

Pzdr

Pzdr

Tu na szybko coś znalazłem. https://excursions-heju.com/porec-boat- ... cnic-porec

Pewnie jak się po porcie na miejscu przejdziesz to i inne się znajdą.

Dokładnie, ja kilka lat temu właśnie z Poreca płynałem na fish picnic. Z Poreca do Rovinj (ileś tam czasu na zwiedzanie, już nie pamiętam) - Limski Fjord bez wysiadania - Vrsar (zwiedzanie ok 1,5 godziny) - powrót do Porec. Całość ok 10 godzin.
W porcie na pewno będzie kilku naganiaczy na takie wyprawy.
komaciek
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) komaciek » 18.06.2022 22:55

Arias napisał(a):Witam wszystkich!

Mam kilka pytań odnośnie półwyspu Istria.

Miało nie być w tym roku Chorwacji ale jednak szybka, spontaniczna decyzja i tydzień na kempingu Bi Village zarezerwowany.

Jedziemy z dwójką maluchów - 3 i 5 lat.

W Chorwacji już byliśmy i zawsze w Dalmacji - Lokva Rogożnica, Brela razy 2, Zivogosce.
Broniłem się przed Istrią ale mam nadzieję, że niesłusznie ;).

Nie mam pomysłu jak ten nasz wyjazd zaplanować - tak jak pisałem - mamy zarezerwowany tydzień na kempingu Bi Village. Ale nie chcemy jechać tylko na te 7 nocy taki kawał - prawie 1400 km w jedną stronę więc przyjedziemy szybciej 2 dni i zostaniemy jeszcze 2-3 dni po kempingu. Tak akurat pasuje nam urlop. Wiem, lepiej byoby przyjechać na te 7 dni na kemping i potem zostać jeszcze 4-5 dni ale tak nie możemy.

Na kempingu będziemy w domkach z Vacansoleil.
Nie znam kompletnie Istrii i dopiero zaczynam się uczyć. Tak to jest ze spontanicznymi decyzjami.
Nie byłem tez nigdy na kempingu, zawsze kwatery prywatne.

Dojedziemy do Chorwacji prawdodpodobnie w czwartek, kemping od soboty. Nie wiem czy jechać na kemping, przespać się te 2 noce w namiocie i potem przenieść się do domku?
Czy zarezerwować kwatere na 2 noce, tylko gdzie?
Czytam o Rabac, Labin, jakiś mniejszych miejscowościach ale z 2 dzieci po podrózy raczej nie będziemy nastawieni na zwiedzanie więc może po prostu Fażana?

Czy Fażana z dzeićmi to będzie dobra decyzja? Nie przeczytałem jeszcze wszystkiego o Fażanie, dopiero zacząłęm ale wydaje się małym, spokojnym miasteczkiem.
Ma ktos może jakiś nocleg w Fażanie do polecenia w terminie 16.06- 18.06 ( z perspektywą kolejnych 2-3 nocy - 25.06-28.06 - wiem, skomplikowane, zostanie pewnie booking.com...)
W trakcie pobytu na kempingu, jesli będzie pogoda to nie będziemy za bardzo zwiedzać, takie standardy myślę jeśli chodzi o Istrie:
Pula
Rovinj
może Brijuni

co ewentualnie dla dzieci polecacie na Istrii?

Po pobycie na kempingu równiez chcemy jeszcze zostać na Istrii taka jak pisałem - 2-3 noce.
I też nie wiem czy Fażana dalej czy jakieś inne miejsce.

W drodze powrtotnej chcemy odwiedzić jaskinie w Słoweni. Którą bardziej polecacie w kontekście zwiedzania z dziećmi -
Postojna czy Szkocjańskie Jaskinie? bo na obie pewnie nie będzie czasu.

Pozdrawiam

Z kwaterą na 2-3 dni może być problem. Fazana to dobre miejsce dla dzieci z uwagi na plażę, jak też niewielkie, ale ładne miasteczko. To dobry wybór. Odnośnie jaskiń ja bym wybrał Szkocjańskie, ale to moja subiektywna ocena.
sandomingo
Mistrz Euro 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) sandomingo » 24.06.2022 08:58

Wiem, że to kwestia subiektywna ale: rejs na Brijuni, warto?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne