Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KLUB MIŁOŚNIKÓW PÓŁWYSPU ISTRIA

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 275
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 05.10.2017 12:18

Również się dopisuję:-)
Choć z mojej relacji poznikały zdjęcia (wiadomo czemu), postaram się uzupełnić w wolnej chwili:-)
Wołek istria-wakacyjny-hit-czy-kit-t52657.html
Bartek1977
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 944
Dołączył(a): 04.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek1977 » 08.11.2017 14:36

Witam!
Gratuluję założycielom wątku fajnego pomysłu! Przed wyjazdem na Istrię warto mieć tyle praktycznych rzeczy pod ręką! :D
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.11.2017 17:05

Wołek napisał(a):Również się dopisuję:-)
Choć z mojej relacji poznikały zdjęcia (wiadomo czemu), postaram się uzupełnić w wolnej chwili:-)
Wołek istria-wakacyjny-hit-czy-kit-t52657.html

Twoja relacja jestw mojej liściena pierwszej stronie - od samego początku :D
pryczu
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 09.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pryczu » 28.12.2017 15:39

Ja również chciałbym zameldować się w klubie i poprosić o dodanie do listy skromnej "relacji" z mojej podróży. ;)

istria-2017-film-t53390.html
Monia zwana Krufką
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 58
Dołączył(a): 26.12.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monia zwana Krufką » 24.01.2018 21:02

W tym roku 2 raz odwiedzimy Chorwację. Pierwszy raz nasz wybór padł na Vodice. W tym roku na przełomie maja i czerwca jedziemy do Medulin.
Wiemy na 100%, że chcemy odwiedzić Pulę, przylądek Kamenjak i pojechać do Wenecji (już bliżej nie będziemy).
Może od miłośników półwyspu Istria uzyskam informacje czy w pobliżu miejscowości Medulin są miejsca warte odwiedzenia? Kto ma to lepiej wiedzieć jak nie Wy :D
Będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi :P
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.01.2018 21:25

Monia zwana Krufką napisał(a):W tym roku 2 raz odwiedzimy Chorwację. Pierwszy raz nasz wybór padł na Vodice. W tym roku na przełomie maja i czerwca jedziemy do Medulin.
Wiemy na 100%, że chcemy odwiedzić Pulę, przylądek Kamenjak i pojechać do Wenecji (już bliżej nie będziemy).
Może od miłośników półwyspu Istria uzyskam informacje czy w pobliżu miejscowości Medulin są miejsca warte odwiedzenia? Kto ma to lepiej wiedzieć jak nie Wy :D
Będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi :P


Informacje o turystycznych destynacjach Medulin

Medulin – niegdyś mała wioska rybacka, dzisiaj jest nowoczesnym kurortem turystycznym. Jest to jedna z głównych miejscowości turystycznych Istrii z ciekawie ukształtowanym wybrzeżem. Morze pokrywa trzy czwarte powierzchni Riviery Medulini, dlatego występuje tu bogata flora i fauna, co czyni to miejsce jeszcze bardziej atrakcyjnym turystycznie. Medulin jest miastem, gdzie można spędzić zarówno spokojne i romantyczne, ale także wyjątkowe i aktywne wakacje. Miasto słynie z pięknych żwirowych i skalistych plaż, a najbardziej znaną jest Bijeca. Ze względu na dobrze rozwiniętą infrastrukturę sportową, jest ulubionym miejscem do uprawiania sportu i aktywnego wypoczynku przez cały rok. Miłośnicy sportu mogą grać w piłkę nożną, jeździć konno, grać w tenisa, żeglować, grać w mini golfa, latać na paralotni, grać w kręgle, siatkówkę plażową, nurkować, podziwiając podwodny świat oraz uprawiać przeróżne sporty wodne. Możesz także podziwiać starożytne odrycia archeologiczne Vižules, zwiedzać ruiny rzymskich willi oraz dawne nadmorskie wiatraki.

Ciesząc się szeroką gamą ciekawostek, jakie Medulin ma do zaoferowania, poświęć trochę czasu na zwiedzenie starożytnego miasta Pula, zobacz istryjskie mumie, Park Narodowy Brijuni, Park Narodowy Plitvickie Jeziora, Park Przyrody Przylądku Kamenjak, Wenecję i wiele innych uroków półwyspu Istria. Oprócz wielu rozrywek, jakie organizowane są w okresie letnim, warto spróbować specjałów serwowanych w mieście Medulin, takich jak sałatka z kraba, czarne risotto, wędzona szynka oraz słynne aromatyczne specjały z trufli. Relaksuj się podczas koncertów muzyki klasycznej, odwiedzaj liczne restauracje i zatańcz na ich tarasach. Możesz też pójść do jednego z nocnych klubów lub dyskotek i świetnie bawić się do białego rana. Nie zapomnij tylko podczas twojego pobytu w Medulin, odwiedzić turystycznych miejscowości, takich jak Rovinj, Poreč, Pazin i Umag.

Czy wiesz, że...? Nazwa Medulin pochodzi od starorzymskiego imienia Mutila.

Zabytki:

Vižula - duży kompleks rzymskich zabytków archeologicznych, znajdujący się w centrum zatoki Medulin. Kompleks ten zawiera szczątki starożytnych grobowców oraz osad z początku epoki neolitu, a także rzymskiej willi. Kompleks ten ma ogromne znaczenie, gdyż potwierdza obecność ludzkiej cywilizacji w okolicy Medulin już w czasach neolitu.

Prehistoryczne ruiny na wzgórzu Vrčevan – ruiny na półwyspie Kasteja są pozostałościami po prehistorycznych fortyfikacjach, które zostały zbudowane w środkowym okresie epoki brązu i w epoce żelaza.

Arcus – w XX wieku podczas prac archeologicznych, na fundamentach Arcus znaleziono szczątki starożytnego cmentarza.
Rzeźba na wzgórzu świętego Piotra sprzed czasów rzymskich - fragmenty rzeźby przedromańskiej znaleziono na wzgórzu świętego Piotra.

Rozrywka:Ludzie młodzi mogą wybrać jeden z kilku klubów nocnych, jak również licznych barów. Natomiast starsze osoby mogą spędzić wieczór na jednym z tarasów, słuchając przeróżnej muzyki na żywo.

Koniecznie należy zobaczyć:

Rovinj jest miastem, które leży na zachodnim wybrzeżu Istrii. Obfituje w wiele historycznych zabytków, z których polecamy obejrzeć: stare miasto, dawne mury i bramy miejskie, kościół świętej Eufemii, chrzcielnicę Świętej Trójcy, klasztor franciszkański i zamek na wyspie świętego Andrzeja. Oprócz historycznych zabytków, Rovinj posiada też swoje naturalne piękno. Upewnij się, że zobaczysz takie miejsca jak Limska Draga, wyspy Rovinj i mieszczący się w pasie przybrzeżnym park leśny „Zlatni rat”, kamieniołom „Fantazija”, mokradła „Palud” oraz wyspy Dvije Sestrice.

Poreč jest jedną z przodujących miejscowości turystycznych na półwyspie Istria. Miasto słynie ze swoich zabytków (Wieża Północna, Pięciokątna Wieża, armaty, średniowieczne mury miejskie i Bazyliki Eufrazjana) i naturalnego piękna (jama Beredine, jaskinie Marka i Pincinova, drzewa wokół kościoła świętej Anny w pobliżu Červar). Miłośnicy sportu i rekreacji mogą spędzać czas na nurkowaniu, jeździe na skuterach wodnych, rowerze, nartach wodnych, wędkarstwie, żeglarstwie, łowiectwie, trekkingu, grze w golfa i paintball. Osoby, które lubią sporty ekstremalne mogą spróbować wspinaczki lub innych sportów oferowanych przez dostarczający adrenaliny park „Akros”.

Pazin jest miastem o długiej i bogatej tradycji, położonym w samym sercu półwyspu Istria. Słynie z licznych zabytków oraz naturalnego piękna, godne uwagi są: zamek, kościół parafialny świętego Mikołaja, klasztor franciszkanów, dom pamięci, dawne gimnazjum, Biskupie Seminarium Duchowne, wyspa Pazinčica i jaskinia Pazin. Miłośnicy sportu mogą spędzać czas na kolarstwie, turystyce pieszej, skalnej wspinaczce, wędkarstwie, jeździe konnej i wielu innych.


Źródło: adriagate
pryczu
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 09.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pryczu » 05.02.2018 20:55

Monia zwana Krufką napisał(a):Wiemy na 100%, że chcemy odwiedzić Pulę, przylądek Kamenjak i pojechać do Wenecji (już bliżej nie będziemy).
Może od miłośników półwyspu Istria uzyskam informacje czy w pobliżu miejscowości Medulin są miejsca warte odwiedzenia?


Poza tym co wymieniłaś to w bezpośredniej bliskości Medulin nic specjalnego nie ma. Ponieważ Kamenjak macie praktycznie pod nosem, polecam porządną eksplorację tego terenu, bo to jedno z najfajniejszych miejsc na całej Istrii. Z nieco dalszych wycieczek, tak do 50 km, to przede wszystkim Rovinj.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 05.02.2018 21:42

Monia zwana Krufką napisał(a):W tym roku 2 raz odwiedzimy Chorwację. Pierwszy raz nasz wybór padł na Vodice. W tym roku na przełomie maja i czerwca jedziemy do Medulin.
Wiemy na 100%, że chcemy odwiedzić Pulę, przylądek Kamenjak i pojechać do Wenecji (już bliżej nie będziemy).
Może od miłośników półwyspu Istria uzyskam informacje czy w pobliżu miejscowości Medulin są miejsca warte odwiedzenia? Kto ma to lepiej wiedzieć jak nie Wy :D
Będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi :P

zajrzałaś do relacji z pierwszego postu? jest w nich wiele ciekawych miejsc na Istrii, może nie w bezpośrednim sąsiedztwie Medulin, ale tam wszędzie "rzut beretem"
audiKSP
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 248
Dołączył(a): 08.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) audiKSP » 07.02.2018 15:37

Dobra to ja szybko zapytam: Medulin czy Rovinj?
Jedziemy na 3 auta, sami dorośli plus dwoje dzieci 8 lat.
Dodam że jadę ósmy raz do Cro ale nigdy nie byłem na Istrii.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 07.02.2018 15:41

audiKSP napisał(a):Dobra to ja szybko zapytam: Medulin czy Rovinj?
Jedziemy na 3 auta, sami dorośli plus dwoje dzieci 8 lat.
Dodam że jadę ósmy raz do Cro ale nigdy nie byłem na Istrii.
Rovinj :!: - Medulin niczym nie zachęca :? a juz na pewno nie pseudopiaszczystą plażą.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 07.02.2018 17:34

Też jestem za Rovinj.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 07.02.2018 18:00

Rovinj.
audiKSP
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 248
Dołączył(a): 08.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) audiKSP » 07.02.2018 18:37

No to widzę, że mam już jasność gdzie jechać. Dziękuję wszystkim za ukierunkowanie w tym temacie.
lakizak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 22.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) lakizak » 11.02.2018 16:58

Witam!
Ja też w tym roku zahaczam o Istrie i przejrzę wątek.
Będę 3 dni i chcę poświęcić je na zwiedzanie.Chcę szukać noclegu w okolicy Puli.
Wiem że to krótki czas ale co Waszym zdaniem można zwiedzić?Pula na pewno.
Będę jechał od Postojnej.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 11.02.2018 18:34

lakizak napisał(a):Wiem że to krótki czas ale co Waszym zdaniem można zwiedzić?Pula na pewno.

Spędziłam na Istrii mniej więcej tyle samo czasu, bo 3 i pół dnia - da się trochę zobaczyć. Ja odwiedziłam:
- Pulę (i niczego mi nie urwała)
- Rovinj (super!!)
- Poreč (bazylika - bajeczna!)
- Kanał Limski (taki sobie)
- Grožnjan (Niezwykle klimatyczny, super!)
- Motovun (przy okazji Grožnjan, też fajny)
- Labin (w drodze do domu, taki sobie)
- Kamenjak (nieco mnie rozczarował, ale nie żałuję)
- jakiś park wodny i camp z atrakcjami (to dla dzieci)
Opisałam wrażenia w relacji:
dziurki-czyli-bra-i-inne-zakamarki-2015-t49493-450.html#p1694201
Sugerowałabym noclegi gdzieś dużo bardziej na północ od Puli, żeby było bliżej do ciekawszych miejsc (jak np. Rovinj czy Grožnjan) niż sama Pula...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
KLUB MIŁOŚNIKÓW PÓŁWYSPU ISTRIA - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone