Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kielce - Orebic początek lipca

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Black
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 11.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Black » 26.06.2014 15:26

heyka , a ja znalazłem coś takiego-może warto poczytać i rozważyć

http://www.visitslovenia.pl/artykuly/1, ... +Chorwacji
KrzysiekKB
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 22.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzysiekKB » 30.06.2014 10:06

mam takie pytanie, czy na Slowacji na trasie E77 z Chyznego do Sahy bedzie mi potrzebna winieta?
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10866
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 30.06.2014 12:26

Black napisał(a):heyka , a ja znalazłem coś takiego-może warto poczytać i rozważyć

http://www.visitslovenia.pl/artykuly/1, ... +Chorwacji


przerabiałem te wskazane objazdowe drogi z wariantem zjazdu w A już w Ilz, i polecam jako alternatywę od autostrad i opłat
Rafal_X
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 205
Dołączył(a): 28.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafal_X » 30.06.2014 16:13

KrzysiekKB napisał(a):I właściwie dwie przeciwstawne opinie;, a jak oceniacie przebieg w Polsce, czy nie szybciej na Katowice i dalej na Bielsko-Białą i do granicy czy też jak opisałem przez Chyżne?

Słuchaj! (a właściwie czytaj!) Z Kielc to jest sprawa prosta i chyba bez dyskusji. DO Jędrzejowa, dalej Zawiercie, ale nie jedź do Siewierza chyba, że chcesz A1. A więc w Zawierciu skręcasz na Dąbrowę G. i dojeżdżasz do krajowej "1". Dalej do Cieszyna. Jeśli w Tychach, czy również w Bielsku są jakieś remonty i chcesz ich uniknąć, to dojeżdżasz do A4, dajesz na Wrocław i zaraz z niej zjeżdżasz na 86 przez Żory w kierunku Cieszyna. Nie dojeżdżaj do Cieszyna, tylko zjedź w lewo na Wisłę (dwujezdniowa, 70km/h) i skręć na "Leszna Górna" i jesteś w Trińcu.

Sprawdź sobie dokładnie powyższe, bo piszę z pamięci.

Inna opcja, to Jędrzejów, Zawiercie, Siewierz i A1 i dalej przez Czechy.
Jeżeli zdecydujesz się przez Kraków, to wyjedź wcześnie rano, lub późnym wieczorem i przejedź to miasto przez centrum alejami.
kkarolcia
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 19.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkarolcia » 30.06.2014 16:44

Witam
My kolego wyjeżdżamy z Kielc właśnie 6 lipca tylko że około 9 rano potem mamy nocleg w Graz i następnego dnia rano jedziemy dalej docelowo w okolice Splitu.
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 30.06.2014 20:41

KrzysiekKB napisał(a):mam takie pytanie, czy na Slowacji na trasie E77 z Chyznego do Sahy bedzie mi potrzebna winieta?

Tak, na odcinku B.Bystrica-Zvolen, gdzie droga E77 idzie po płatnej R3
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10866
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 30.06.2014 20:56

Rafal_X napisał(a): A więc w Zawierciu skręcasz na Dąbrowę G. i dojeżdżasz do krajowej "1".

jeśli chodzi o 796 to na pewnym odcinku ta droga jest zamknięta
Rafal_X
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 205
Dołączył(a): 28.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafal_X » 01.07.2014 23:20

te kiero napisał(a):
Rafal_X napisał(a): A więc w Zawierciu skręcasz na Dąbrowę G. i dojeżdżasz do krajowej "1".

jeśli chodzi o 796 to na pewnym odcinku ta droga jest zamknięta

O! Dobrze wiedzieć. Ja kiedyś chciałem na nią zjechać z jedynki, ale to było parę lat temu, zobaczyłem znaki informujące o objeździe. I nie pojechałem. Żeby było jeszcze ciekawiej, te tablice z info o objeździe były w taki sposób przekreślone, że zobaczyłem to w ostatniej chwili i koniec końców nie wiedziałem, czy ta droga jest zamknięta, czy nie.
KrzysiekKB
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 22.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzysiekKB » 03.07.2014 07:18

Inne niespodzianki to wahadło w Szczekocinach, i miejscowe utrudnienia w Zawierciu (jak zwykle w pełni sezonu odcinkowy remont nawierzchni). Poza tym na tym odcinku prawie każda żółta skrzynka załadowana fotką :-/
Piksiak
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 04.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piksiak » 03.07.2014 07:54

Wahadło w Szczekocinach omijamy tak: (nie mogę wstawiać linków) :(
wojteo_CK
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 10.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojteo_CK » 03.07.2014 22:42

Ja jechałem z Kielc przez Kraków, Chyżne, Zilinę, Bratysławę, Gyor ( przejście w Rajce), trasa 81, Letenye, Zagrzeb, Split, Makarska. Nie polecam trasy 81 w dzień! Jeździ sporo TIR-ów i nie ma gdzie ich wyprzedzić, generalnie w dzień spory ruch na tej trasie, w nocy jedzie się bardzo dobrze.
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2524
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 04.07.2014 08:26

Rafal_X
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 205
Dołączył(a): 28.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafal_X » 04.07.2014 12:49

pawelli napisał(a):A nie lepiej tędy ? https://maps.google.pl/maps?saddr=Kielc ... pr&t=m&z=7

Jest masę informacji o tej trasie na forum. Ja się nie wypowiadam, bo b. dawno jechałem tamtędy.
Zauważ tylko, że google pokazuje Ci prawie 17 godzin tą drogą.

Trochę historii. Jadąc drogą przez Chyżne należy pamiętać, że już 1 września 1939r. tamtędy (przez Orawę) nacierał niemiecki 23 Korpus Pancerny. Z drugiej strony stała 10 Brygada Kawalerii - pierwsza wielka jednostka motorowo-pancerna, która tłukła Niemców ile wlezie i udawała 2x silniejszą niż naprawdę była. W walkach tych brał udział również polski pociąg pancerny (w okolicach Jordanowa???). A dowódcą 10 Brygady był niejaki Stanisław Maczek, jeszcze wtedy pułkownik. Rodzina S. Maczka była z pochodzenia Chorwatami. Jego kuzynem był niejaki Vladko Maček, który nawet przez chwilę był wicepremierem Jugosławii. Sprzeciwiał się wejściu HR do układu osi i trafił do obozu w Jasenowacu.

Jeszcze z Kielc można pojechać do Miechowa i tam skręcić na zachód do Olkusza i dalej DK94 do "jedynki". Ale ze dwa lata temu droga z Miechowa do Olkusza była w mocno nieciekawym stanie. Dodatkowo jadąc tą drogą w nocy trzeba maksymalnie uważać na wszystko dookoła. Mam na myśli zwierzęta i nieoświetlone przyczepy rolników.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10866
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 04.07.2014 15:37

Rafal_X napisał(a):Jeszcze z Kielc można pojechać do Miechowa i tam skręcić na zachód do Olkusza i dalej DK94 do "jedynki". Ale ze dwa lata temu droga z Miechowa do Olkusza była w mocno nieciekawym stanie. Dodatkowo jadąc tą drogą w nocy trzeba maksymalnie uważać na wszystko dookoła. Mam na myśli zwierzęta i nieoświetlone przyczepy rolników.


potwierdzam, że w dalszym ciągu obowiązują Twoje spostrzeżenia
KrzysiekKB
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 22.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzysiekKB » 08.07.2014 21:57

Wybrałem trasę przez Słowację - Węgry - HR i tu moje spostrzeżenia, z racji tego że smigałem w nocy to czas przejazdu w miarę niezły Kielce- Chyżne 3h, Chyżne- Budapest 4h, a dalej autostrady, powiem szczerze że bardziej odczułem te autostrady, fakt że i kilometrów masa ale ta monotonia dobija. Musiałem robic sporo postojów bo jazda w nocy i to jeden kierowca ale dało rade. Na koniec w Ploce zwiał mi z przed nosa prom wiec stwierdziłem że jadę do okoła, muszę przyznać że wrażenia z widoków rewelacyjne a moja żona w końcu się obudziła jak zobaczyła te urwiska. Dziękuje wszystkim za wskazówki i udanego wypoczynku w HR
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Kielce - Orebic początek lipca - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone