Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kajakiem dookoła Hvaru

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 31.01.2014 21:56

Vjetar napisał(a):Ja pierdziu, delfiny z kibla wyskakują...

I to dwa jednocześnie :D


Vjetar napisał(a):...przypomniałaś mi coś - sandały muszę kupić.
:mrgreen:

Polecam z HiMountain (mam nadzieję, że nie ma zakazu reklamy sandałów ;)). Moje przetrwały już 5 sezonów i nadal mają się dobrze :)


jackuc napisał(a):Maslinko czy ten kawałek, o którym piszesz to droga numer 6208 ?

Po konsultacji z mężem - prawie na pewno tak, to jest ta droga :)


mysza73 napisał(a):Czyli masz nadzieję, że ta zima się skończy :roll: :wink: :papa: .

Ja mam nadzieję, że zima wreszcie się zacznie ;) :mrgreen: Co prawda byliśmy już na nartowaniu w Alpach, ale chętnie wyskoczyłabym gdzieś na deski w weekend (gdzieś blisko), a tu nie ma gdzie jeździć :roll:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 31.01.2014 22:06

maslinka napisał(a):chętnie wyskoczyłabym gdzieś na deski w weekend (gdzieś blisko), a tu nie ma gdzie jeździć :roll:


Cóż, po naszej stronie marnie, ale wróciliśmy właśnie z Zuberca - chodzą wyciągi Zverovka - Spalena, te drobne małe Milotin i Janovky w Zubercu też, ruszył też częściowo w środę Meanderskipark w Oravicach - no ale to nie Alpy... :wink: Za to w góra trzy godzinki jesteśmy na miejscu. :)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 31.01.2014 22:11

Mikromir napisał(a):Cóż, po naszej stronie marnie, ale wróciliśmy właśnie z Zuberca - chodzą wyciągi Zverovka - Spalena, te drobne małe Milotin i Janovky w Zubercu też, ruszył też częściowo w środę Meanderskipark w Oravicach - no ale to nie Alpy... :wink: Za to w góra trzy godzinki jesteśmy na miejscu. :)

Nie miałam na myśli Alp ;) Zuberec bardzo lubimy i kto wie, może się tam jeszcze wybierzemy na deski w tym sezonie. Dzięki za dobre wieści :)
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18317
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 31.01.2014 22:31

maslinka napisał(a):Nie da się ukryć, że nie jest czysto . . .

. . .

Pod prysznicami też średnio czysto . . .


Agnieszko , przyznam się , że trochę mnie zmartwiłaś tym stwierdzeniem :? Miałem pewne plany związane z tym campingiem , a teraz się zastanawiam . . .
W 2011 roku toalety , prysznice , umywalnia - wszystko lśniło czystością ( nie tylko na pierwszy rzut oka ) . Może dlatego , że byliśmy tam we wrześniu , czyli właściwie po sezonie :?: Hmmm


Jacku , w sprawie sandałów Agnieszka ma rację :)


Pozdrawiam
Piotr
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 01.02.2014 23:40

piotrf napisał(a):Agnieszko , przyznam się , że trochę mnie zmartwiłaś tym stwierdzeniem :? Miałem pewne plany związane z tym campingiem , a teraz się zastanawiam . . .
W 2011 roku toalety , prysznice , umywalnia - wszystko lśniło czystością ( nie tylko na pierwszy rzut oka ) . Może dlatego , że byliśmy tam we wrześniu , czyli właściwie po sezonie :?: Hmmm

Myślę, że to może być właśnie kwestia sezonu, my byliśmy w samym jego szczycie. Im więcej ludzi, tym brudniej, niestety...

Pozdrawiam :papa:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 02.02.2014 17:57

OK, zapisałem. Dzięki.
:mrgreen:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 02.02.2014 21:13

19 sierpnia (poniedziałek): Spacer po Varaždinie - part 2

O czym to ja...? Aaa, trzeba szukać tronu, bo był się zmył przez ostatni rok :evil: Nie byle jaki to tron, królewski, z napisem: "Bądź królem w królewskim mieście". Jak my się za coś zabierzemy, zwykle się to udaje :mrgreen: Tron też znajdziemy :P Ale co się odwlecze, to nie uciecze. Jesteśmy już dosyć głodni, więc najpierw napełnimy swoje żołądki :D

Jeść będziemy tam, gdzie rok temu. Najlepsze są sprawdzone miejsca, a restauracja Verglec bardzo przypadła nam do gustu :)

036237.jpg

036595.jpg

036953.jpg


Jest tu smacznie, a ceny są zdecydowanie niższe od tych, do których przyzwyczailiśmy się na wybrzeżu. Zamawiamy zagorski odrezak i odrezak "Verglec", czyli dwa pyszne kotlety z pysznymi dodatkami. Do tego oczywiście piwo dla niekierowcy ;) Pan osvježi dan! :mrgreen::

037827.jpg


Dawno nie było zdjęcia z piwem, a że to już koniec relacji, to na zakończenie musi być ;)

Wychodzimy zadowoleni i bardzo najedzeni, w anielskich nastrojach - wszak Varaždin to miasto aniołów. Na każdym kroku można się natknąć na te skrzydlate stworzenia :):

038682.jpg


Po pysznym, ale i obfitym obiedzie, trzeba spalić trochę kalorii. Idziemy więc na spacer w stronę zamku:

039153.jpg


Widok z bramy wjazdowej do zamku na Trg Miljenka Stančića:

039576.jpg


Nadchodzi wieczór, plac zapełnia się ludźmi:

039987.jpg


My jednak nie możemy odpoczywać. Mamy misję do wypełnienia - musimy znaleźć zaginiony tron :!:

Uśmiecham się, bo widzę go już z daleka :D:

040741.jpg


Mission completed! :D Mówiłam, że jak się za coś wezmę (weźmiemy), musi się udać :D

Poprzednio stał wprawdzie w bardziej atrakcyjnym otoczeniu niż teraz:

041508.jpg


Ale tron to tron 8) I przez chwilę jest to tylko mój tron :mrgreen: :lol::

042292.jpg


Kot siedzący naprzeciw chyba trochę mi zazdrości ;):

042821.jpg


Chociaż on tu na pewno siedział nie raz :P

Trudno jest opuścić to wygodne (i bardzo ważne!) miejsce. Ale czas nas goni. Pewnie tu jeszcze kiedyś wrócę, trochę "pokrólować" ;)

Jedna z uliczek:

043626.jpg


doprowadza nas na Tomislavov Trg:

044026.jpg


Ratusz w tym roku zmienił nieco swój wygląd:

044437.jpg


Od półtora miesiąca powiewa na nim flaga w gwiazdki:

044857.jpg


Kupujemy wałówkę na drogę w pobliskiej piekarni i powoli zmierzamy w stronę Fabiaka. Mijamy mnóstwo zaparkowanych rowerów:

045345.jpg

045704.jpg


Widać Varaždin to miasto rowerzystów :)

Dawna stolica Chorwacji żegna nas miło i kwiatowo:

046281.jpg


To była krótka, ale bardzo sympatyczna wizyta. Na pewno jeszcze wrócimy do Varaždinu, może na dłużej...

Tymczasem musimy się zbierać, pora nieodwołalnie w tym sezonie opuścić Chorwację. Szybko "przeskakujemy" Słowenię, przed 21:00 jesteśmy w Austrii i w środku nocy w domu. Droga mija spokojnie.

Ósma CROpodróż staje się historią... Było cudownie! Każde nasze kolejne wakacje są lepsze od poprzednich ;), więc i te były the best :D

I niestety nie potrafię rozstrzygnąć dylematu: Hvar czy Brač :?: :roll: ;) Obie wyspy są wyjątkowe, jednocześnie bardzo podobne do siebie i całkowicie inne ;) :lol:

Dziękuję wszystkim tym, którzy tu cierpliwie zaglądali :) Tym razem wystawiłam Waszą cierpliwość na próbę, pisząc tę relację rekordowe ponad 5 miesięcy ;)

Ale teraz to już na pewno...


Koniec


Pozdrawiam serdecznie :papa:
Ostatnio edytowano 25.05.2020 19:24 przez maslinka, łącznie edytowano 1 raz
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 02.02.2014 21:31

szkoda że już koniec :x było pięknie i uroczo :)

dzięki za relację :papa:

Pozdrawiam serdecznie :papa:
Ostatnio edytowano 02.02.2014 21:32 przez mariusz_77, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.02.2014 21:32

Nie ma za co :-D T0 MY DZĘKUJEMY
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 02.02.2014 21:33

My na tron sie nie załapalismy a uliczka z kulkami była grana :) Jako, że był poniedziałek, także zamku nie można było zwiedzić. W pamięci zapadła mi ichniejsza masakryczna syrenka :)
http://goo.gl/maps/Cpnql
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.02.2014 21:52

maslinka napisał(a):I niestety nie potrafię rozstrzygnąć dylematu: Hvar czy Brač :?: :roll: ;) Obie wyspy są wyjątkowe, jednocześnie bardzo podobne do siebie i całkowicie inne ;) :lol:


Dylematów ciąg dalszy :oczko_usmiech:

Hvar :lol:

Brač :lol:
Sara76
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 25.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sara76 » 02.02.2014 22:12

Nie mogę uwierzyć, że to już koniec :cry: :cry: :cry:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18317
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 02.02.2014 23:01

Agnieszko , myślę że oni specjalnie wędrują z tronem po mieście - sprawdzają w którym miejscu zechcesz usiąść na nim więcej niż raz w roku :)

Rozwiązaniem problemu Brać , czy Hvar jest połączenie obu wysp 50/50 podczas jednego wyjazdu do Chorwacji . :lol:

Szkoda , że to już koniec tej relacji . Dziękuję :D


Pozdrawiam
Piotr
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 02.02.2014 23:14

Janusz Bajcer napisał(a):Dylematów ciąg dalszy :oczko_usmiech:

Hvar :lol:

Brač :lol:


Na wyspie Brać nie byłem jeszcze. Hvar już był w ostatnie wakacje. Jest po prostu cudny................ :-P Koło wyspy Brać przepływałem, ale tam też muszę jeszcze zawitać.
janusz07
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 260
Dołączył(a): 20.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz07 » 03.02.2014 08:11

Dzięki za relację, wiele fajnych zdjęć i opisów. Na Hvarze bylem w tym roku, Brac na mnie jeszcze czeka.
A Varażdin... niestety tylko się przejeżdża, zbyt krótkie te wakacje. pozdrawiam ciepło i życzę sił. pora do pracy...:)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Kajakiem dookoła Hvaru - strona 46
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone